Į Pagėgių savivaldybės tarybos posėdį teko kviesti policijos pareigūnus

Penktojo šaukimo Pagėgių savivaldybės tarybos posėdžiuose atmosfera nė kiek nevėsta. Sustiprėjusi opozicija neleidžia laisvai kvėpuoti valdantiesiems. Svarstant sprendimų projektus netrūksta aštrių diskusijų ir kritinių nuomonių. Ketvirtadienį vykusiame posėdyje dėl vieno žiniasklaidos atstovo įžūlių replikų net apsilankė policijos pareigūnai…

Pagėgių savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininku išrinktas opozicijos lyderis Edgaras Kuturys.

800 prieš
Praėjusiuose Tarybos posėdžiuose daug diskusijų kėlęs klausimas dėl Etikos komisijos pirmininko pareigybės pagaliau buvo išspręstas. Etikos komisijos pirmininku tapo opozicijos lyderis Edgaras Kuturys. Šio politiko kandidatūra buvo patvirtinta daugumos balsais. Opozicionieriai priekaištavo valdantiesiems, esą šie per ilgai neišrinkdami Etikos komisijos pirmininko kandidatūros pažeidė reglamentą. Vis dėlto komisijos pirmininkas buvo paskirtas nepažeidžiant numatyto reikalavimo padaryti tai per du mėnesius. Reglamente taip pat numatyta, kad Etikos komisijos pirmininku skiriamas mažumos atstovas.
Svarstant Pagėgių savivaldybės atliekų tvarkymo 2014-2020 m. planą, posėdžio metu pasisakė didžiausios Lietuvoje atliekų tvarkymo bendrovės „Ecoservice“ generalinis direktorius Arūnas Makauskas. „Mes pradedame naują atliekų tvarkymo etapą – sieksime individualias valdas aprūpinti atliekų rūšiavimo priemonėmis. Apžvelgiant kitų regionų rezultatus, galiu pasakyti, kad šiukšlių rūšiavimas privačiose valdose turi didelį potencialą, bet kol kas rezultatai dar nedžiugina. Anksčiau nerūšiuotas šiukšles tekdavo išvežti dažniau, o kadangi dabar gyventojai turės daugiau talpų, mes norėtume siūlyti kai kurias išrūšiuotas atliekas išvežti rečiau“, – kalbėjo A. Makauskas.
Dar posėdžio pradžioje opozicijos lyderis E. Kuturys siūlė iš darbotvarkės išimti klausimą „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“, kurį patvirtinus atsirastų galimybė Pagėgių savivaldybės teritorijoje atskiruose parkuose pastatyti iki 166 vėjo jėgainių. E. Kuturys tikino per savaitę surinkęs 800 savivaldybės gyventojų parašų, kurie pasisako prieš šių atsinaujinančių energijos šaltinių statybas.
Svarstė „iš esmės“
Po ilgų diskusijų buvo patvirtinti sprendimų projektai dėl gyventojų apklausos, kuri Pagėgių savivaldybėje bus rengiama jau šį mėnesį. Apklausos metu bus siekiama išsiaiškinti žmonių nuomonę dėl vėjo jėgainių statybų.
Šiuo metu atostogaujančios Vyriausybės atstovės Tauragės apskrityje Irenos Ričkuvienės vyriausiasis patarėjas Rimas Bytautas, Tarybos narius informavo: „Jei svarstomas klausimas susijęs su daugumos Tarybos narių interesais, pagal Vyriausios tarnybinės etikos komisijos išaiškinimą, politikai pareiškia, kad klausimas susijęs su jų interesais. Jeigu klausimą nusprendžia toliau svarstyti, turi apie tai pareikšti ir gali dalyvauti svarstyme ir svarstyti sprendimo projektą iš esmės. Jeigu svarstomo klausimo interesai pinasi su keliais Tarybos nariais, pastarieji nuo balsavimo turėtų nusišalinti“.
Dauguma Tarybos narių, išskyrus 7 opozicijos narius, turi svarstomoje žemėje turtinių interesų, tad pareiškė nusišaliną nuo balsavimo svarstant, ko gero, svarbiausią ketvirtojo posėdžio klausimą „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“.

Pamatęs policijos pareigūnus, Tarybos posėdį filmavęs Donatas Jančaras kaip mat nuleido toną ir teisinosi esą posėdžio metu nereplikavęs.

Kadangi dauguma politikų lyg ir negalėtų balsuoti, bet klausimas turi būti apsvarstytas, politikai siekdami nesupainioti viešųjų ir privačiųjų interesų išėjo iš posėdžių salės ir vėliau sugrįžo atgal. Klausimą dėl vėjo jėgainių koncepcijos plano vis dėlto reikėjo apsvarstyti.
Tokios vaikštynės, matyt, papiktino posėdį filmavusį žurnalistu prisistatantį Donatą Jančarą, kuris posėdžiui vėl prasidėjus pusbalsiu politikus pavadino „avinų banda“ ir rankomis pakratė savo ausis. Tai pastebėjęs Tarybos narys Kęstutis Komskis pasiūlė balsuoti ir pareikalauti, kad D. Jančaras paliktų posėdžių salę, netrukdytų posėdžiui. Tarybos narių dauguma balsavo už tai.
Posėdį filmavęs D. Jančaras paprašytas išeiti nesutiko ir buvo iškviesta policija. Dėl laiko stokos konfliktas nebuvo iki galo išspręstas ir posėdis vyko toliau. D. Jančarui už savo poelgį gali tekti atsakyti vėliau, kai bus peržiūrėtas ketvirtojo tarybos posėdžio vaizdo įrašas.
Daugumos tarybos narių balsais sprendimo projektas „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“ buvo patvirtintas, su pataisymu, kad vėjo jėgainių parkai nebūtų statomi „H“ ir „I“ zonose. „H“ Zona yra į pietryčius nuo Pagėgių miesto. Į galimą vėjo jėgainių parko zoną patenka dalis Šakininkų, Mikytų ir Krakeniškių kaimų teritorijų. „I“ Zona – į pietus nuo Lumpėnų ir Vilkyškių gyvenviečių. Į galimą vėjo jėgainių parko zoną patenka dalis Opstainėlių ir Bitėnų kaimų teritorijos.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

  • žemaitis

    Graudžiai atrodo tas Jančaras, kažin ar jis iš tikrųjų turi žurnalisto pažymėjimą, ar tik apsimeta žurnalistu. Jo elgesys labai verčia tuo abejoti

  • žemaitis

    Jančaro veiksmai posėdžio metu verčia abejoti, ar tikrai jis turi žurnalisto pažymėjimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite