Į Pagėgių savivaldybės tarybos posėdį teko kviesti policijos pareigūnus

Penktojo šaukimo Pagėgių savivaldybės tarybos posėdžiuose atmosfera nė kiek nevėsta. Sustiprėjusi opozicija neleidžia laisvai kvėpuoti valdantiesiems. Svarstant sprendimų projektus netrūksta aštrių diskusijų ir kritinių nuomonių. Ketvirtadienį vykusiame posėdyje dėl vieno žiniasklaidos atstovo įžūlių replikų net apsilankė policijos pareigūnai…

Pagėgių savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininku išrinktas opozicijos lyderis Edgaras Kuturys.

800 prieš
Praėjusiuose Tarybos posėdžiuose daug diskusijų kėlęs klausimas dėl Etikos komisijos pirmininko pareigybės pagaliau buvo išspręstas. Etikos komisijos pirmininku tapo opozicijos lyderis Edgaras Kuturys. Šio politiko kandidatūra buvo patvirtinta daugumos balsais. Opozicionieriai priekaištavo valdantiesiems, esą šie per ilgai neišrinkdami Etikos komisijos pirmininko kandidatūros pažeidė reglamentą. Vis dėlto komisijos pirmininkas buvo paskirtas nepažeidžiant numatyto reikalavimo padaryti tai per du mėnesius. Reglamente taip pat numatyta, kad Etikos komisijos pirmininku skiriamas mažumos atstovas.
Svarstant Pagėgių savivaldybės atliekų tvarkymo 2014-2020 m. planą, posėdžio metu pasisakė didžiausios Lietuvoje atliekų tvarkymo bendrovės „Ecoservice“ generalinis direktorius Arūnas Makauskas. „Mes pradedame naują atliekų tvarkymo etapą – sieksime individualias valdas aprūpinti atliekų rūšiavimo priemonėmis. Apžvelgiant kitų regionų rezultatus, galiu pasakyti, kad šiukšlių rūšiavimas privačiose valdose turi didelį potencialą, bet kol kas rezultatai dar nedžiugina. Anksčiau nerūšiuotas šiukšles tekdavo išvežti dažniau, o kadangi dabar gyventojai turės daugiau talpų, mes norėtume siūlyti kai kurias išrūšiuotas atliekas išvežti rečiau“, – kalbėjo A. Makauskas.
Dar posėdžio pradžioje opozicijos lyderis E. Kuturys siūlė iš darbotvarkės išimti klausimą „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“, kurį patvirtinus atsirastų galimybė Pagėgių savivaldybės teritorijoje atskiruose parkuose pastatyti iki 166 vėjo jėgainių. E. Kuturys tikino per savaitę surinkęs 800 savivaldybės gyventojų parašų, kurie pasisako prieš šių atsinaujinančių energijos šaltinių statybas.
Svarstė „iš esmės“
Po ilgų diskusijų buvo patvirtinti sprendimų projektai dėl gyventojų apklausos, kuri Pagėgių savivaldybėje bus rengiama jau šį mėnesį. Apklausos metu bus siekiama išsiaiškinti žmonių nuomonę dėl vėjo jėgainių statybų.
Šiuo metu atostogaujančios Vyriausybės atstovės Tauragės apskrityje Irenos Ričkuvienės vyriausiasis patarėjas Rimas Bytautas, Tarybos narius informavo: „Jei svarstomas klausimas susijęs su daugumos Tarybos narių interesais, pagal Vyriausios tarnybinės etikos komisijos išaiškinimą, politikai pareiškia, kad klausimas susijęs su jų interesais. Jeigu klausimą nusprendžia toliau svarstyti, turi apie tai pareikšti ir gali dalyvauti svarstyme ir svarstyti sprendimo projektą iš esmės. Jeigu svarstomo klausimo interesai pinasi su keliais Tarybos nariais, pastarieji nuo balsavimo turėtų nusišalinti“.
Dauguma Tarybos narių, išskyrus 7 opozicijos narius, turi svarstomoje žemėje turtinių interesų, tad pareiškė nusišaliną nuo balsavimo svarstant, ko gero, svarbiausią ketvirtojo posėdžio klausimą „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“.

Pamatęs policijos pareigūnus, Tarybos posėdį filmavęs Donatas Jančaras kaip mat nuleido toną ir teisinosi esą posėdžio metu nereplikavęs.

Kadangi dauguma politikų lyg ir negalėtų balsuoti, bet klausimas turi būti apsvarstytas, politikai siekdami nesupainioti viešųjų ir privačiųjų interesų išėjo iš posėdžių salės ir vėliau sugrįžo atgal. Klausimą dėl vėjo jėgainių koncepcijos plano vis dėlto reikėjo apsvarstyti.
Tokios vaikštynės, matyt, papiktino posėdį filmavusį žurnalistu prisistatantį Donatą Jančarą, kuris posėdžiui vėl prasidėjus pusbalsiu politikus pavadino „avinų banda“ ir rankomis pakratė savo ausis. Tai pastebėjęs Tarybos narys Kęstutis Komskis pasiūlė balsuoti ir pareikalauti, kad D. Jančaras paliktų posėdžių salę, netrukdytų posėdžiui. Tarybos narių dauguma balsavo už tai.
Posėdį filmavęs D. Jančaras paprašytas išeiti nesutiko ir buvo iškviesta policija. Dėl laiko stokos konfliktas nebuvo iki galo išspręstas ir posėdis vyko toliau. D. Jančarui už savo poelgį gali tekti atsakyti vėliau, kai bus peržiūrėtas ketvirtojo tarybos posėdžio vaizdo įrašas.
Daugumos tarybos narių balsais sprendimo projektas „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“ buvo patvirtintas, su pataisymu, kad vėjo jėgainių parkai nebūtų statomi „H“ ir „I“ zonose. „H“ Zona yra į pietryčius nuo Pagėgių miesto. Į galimą vėjo jėgainių parko zoną patenka dalis Šakininkų, Mikytų ir Krakeniškių kaimų teritorijų. „I“ Zona – į pietus nuo Lumpėnų ir Vilkyškių gyvenviečių. Į galimą vėjo jėgainių parko zoną patenka dalis Opstainėlių ir Bitėnų kaimų teritorijos.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

  • žemaitis

    Graudžiai atrodo tas Jančaras, kažin ar jis iš tikrųjų turi žurnalisto pažymėjimą, ar tik apsimeta žurnalistu. Jo elgesys labai verčia tuo abejoti

  • žemaitis

    Jančaro veiksmai posėdžio metu verčia abejoti, ar tikrai jis turi žurnalisto pažymėjimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Brangs mokestis lankantiems Šilutės sporto mokyklą

Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis Savivaldybei  pateikė prašymą leisti Šilutės sporto mokyklai nevykdyti krepšinio ugdymo programų ir sumažinti 10 grupių. Mokinių krepšinio grupes formuotų viešoji įstaiga „Šilutės sportas“. Prašoma steigti dvi papildomas bokso grupes, mat pagal pasirašytą trišalę sutartį atvyksta dirbti jaunas specialistas. Nuo rugsėjo 1 d. Šilutės sporto mokykloje butų formuojama 21 mokinių grupė. Krepšinis VšĮ „Šilutės sportas“ turi vyrų krepšinio komandą. Tad perkėlus šiai įstaigai mokinių krepšinio grupes būtų sukurta krepšinio ugdymo piramidė, kuri ateityje galėtų duoti

Taip pat skaitykite