Į Pagėgių savivaldybės tarybos posėdį teko kviesti policijos pareigūnus

Penktojo šaukimo Pagėgių savivaldybės tarybos posėdžiuose atmosfera nė kiek nevėsta. Sustiprėjusi opozicija neleidžia laisvai kvėpuoti valdantiesiems. Svarstant sprendimų projektus netrūksta aštrių diskusijų ir kritinių nuomonių. Ketvirtadienį vykusiame posėdyje dėl vieno žiniasklaidos atstovo įžūlių replikų net apsilankė policijos pareigūnai…

Pagėgių savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininku išrinktas opozicijos lyderis Edgaras Kuturys.

800 prieš
Praėjusiuose Tarybos posėdžiuose daug diskusijų kėlęs klausimas dėl Etikos komisijos pirmininko pareigybės pagaliau buvo išspręstas. Etikos komisijos pirmininku tapo opozicijos lyderis Edgaras Kuturys. Šio politiko kandidatūra buvo patvirtinta daugumos balsais. Opozicionieriai priekaištavo valdantiesiems, esą šie per ilgai neišrinkdami Etikos komisijos pirmininko kandidatūros pažeidė reglamentą. Vis dėlto komisijos pirmininkas buvo paskirtas nepažeidžiant numatyto reikalavimo padaryti tai per du mėnesius. Reglamente taip pat numatyta, kad Etikos komisijos pirmininku skiriamas mažumos atstovas.
Svarstant Pagėgių savivaldybės atliekų tvarkymo 2014-2020 m. planą, posėdžio metu pasisakė didžiausios Lietuvoje atliekų tvarkymo bendrovės „Ecoservice“ generalinis direktorius Arūnas Makauskas. „Mes pradedame naują atliekų tvarkymo etapą – sieksime individualias valdas aprūpinti atliekų rūšiavimo priemonėmis. Apžvelgiant kitų regionų rezultatus, galiu pasakyti, kad šiukšlių rūšiavimas privačiose valdose turi didelį potencialą, bet kol kas rezultatai dar nedžiugina. Anksčiau nerūšiuotas šiukšles tekdavo išvežti dažniau, o kadangi dabar gyventojai turės daugiau talpų, mes norėtume siūlyti kai kurias išrūšiuotas atliekas išvežti rečiau“, – kalbėjo A. Makauskas.
Dar posėdžio pradžioje opozicijos lyderis E. Kuturys siūlė iš darbotvarkės išimti klausimą „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“, kurį patvirtinus atsirastų galimybė Pagėgių savivaldybės teritorijoje atskiruose parkuose pastatyti iki 166 vėjo jėgainių. E. Kuturys tikino per savaitę surinkęs 800 savivaldybės gyventojų parašų, kurie pasisako prieš šių atsinaujinančių energijos šaltinių statybas.
Svarstė „iš esmės“
Po ilgų diskusijų buvo patvirtinti sprendimų projektai dėl gyventojų apklausos, kuri Pagėgių savivaldybėje bus rengiama jau šį mėnesį. Apklausos metu bus siekiama išsiaiškinti žmonių nuomonę dėl vėjo jėgainių statybų.
Šiuo metu atostogaujančios Vyriausybės atstovės Tauragės apskrityje Irenos Ričkuvienės vyriausiasis patarėjas Rimas Bytautas, Tarybos narius informavo: „Jei svarstomas klausimas susijęs su daugumos Tarybos narių interesais, pagal Vyriausios tarnybinės etikos komisijos išaiškinimą, politikai pareiškia, kad klausimas susijęs su jų interesais. Jeigu klausimą nusprendžia toliau svarstyti, turi apie tai pareikšti ir gali dalyvauti svarstyme ir svarstyti sprendimo projektą iš esmės. Jeigu svarstomo klausimo interesai pinasi su keliais Tarybos nariais, pastarieji nuo balsavimo turėtų nusišalinti“.
Dauguma Tarybos narių, išskyrus 7 opozicijos narius, turi svarstomoje žemėje turtinių interesų, tad pareiškė nusišaliną nuo balsavimo svarstant, ko gero, svarbiausią ketvirtojo posėdžio klausimą „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“.

Pamatęs policijos pareigūnus, Tarybos posėdį filmavęs Donatas Jančaras kaip mat nuleido toną ir teisinosi esą posėdžio metu nereplikavęs.

Kadangi dauguma politikų lyg ir negalėtų balsuoti, bet klausimas turi būti apsvarstytas, politikai siekdami nesupainioti viešųjų ir privačiųjų interesų išėjo iš posėdžių salės ir vėliau sugrįžo atgal. Klausimą dėl vėjo jėgainių koncepcijos plano vis dėlto reikėjo apsvarstyti.
Tokios vaikštynės, matyt, papiktino posėdį filmavusį žurnalistu prisistatantį Donatą Jančarą, kuris posėdžiui vėl prasidėjus pusbalsiu politikus pavadino „avinų banda“ ir rankomis pakratė savo ausis. Tai pastebėjęs Tarybos narys Kęstutis Komskis pasiūlė balsuoti ir pareikalauti, kad D. Jančaras paliktų posėdžių salę, netrukdytų posėdžiui. Tarybos narių dauguma balsavo už tai.
Posėdį filmavęs D. Jančaras paprašytas išeiti nesutiko ir buvo iškviesta policija. Dėl laiko stokos konfliktas nebuvo iki galo išspręstas ir posėdis vyko toliau. D. Jančarui už savo poelgį gali tekti atsakyti vėliau, kai bus peržiūrėtas ketvirtojo tarybos posėdžio vaizdo įrašas.
Daugumos tarybos narių balsais sprendimo projektas „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“ buvo patvirtintas, su pataisymu, kad vėjo jėgainių parkai nebūtų statomi „H“ ir „I“ zonose. „H“ Zona yra į pietryčius nuo Pagėgių miesto. Į galimą vėjo jėgainių parko zoną patenka dalis Šakininkų, Mikytų ir Krakeniškių kaimų teritorijų. „I“ Zona – į pietus nuo Lumpėnų ir Vilkyškių gyvenviečių. Į galimą vėjo jėgainių parko zoną patenka dalis Opstainėlių ir Bitėnų kaimų teritorijos.

Simonas SKUTULAS

Hits: 74

2 komentarai

  • žemaitis

    Graudžiai atrodo tas Jančaras, kažin ar jis iš tikrųjų turi žurnalisto pažymėjimą, ar tik apsimeta žurnalistu. Jo elgesys labai verčia tuo abejoti

  • žemaitis

    Jančaro veiksmai posėdžio metu verčia abejoti, ar tikrai jis turi žurnalisto pažymėjimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite