Į Pagėgių savivaldybės tarybos posėdį teko kviesti policijos pareigūnus

Penktojo šaukimo Pagėgių savivaldybės tarybos posėdžiuose atmosfera nė kiek nevėsta. Sustiprėjusi opozicija neleidžia laisvai kvėpuoti valdantiesiems. Svarstant sprendimų projektus netrūksta aštrių diskusijų ir kritinių nuomonių. Ketvirtadienį vykusiame posėdyje dėl vieno žiniasklaidos atstovo įžūlių replikų net apsilankė policijos pareigūnai…

Pagėgių savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininku išrinktas opozicijos lyderis Edgaras Kuturys.

800 prieš
Praėjusiuose Tarybos posėdžiuose daug diskusijų kėlęs klausimas dėl Etikos komisijos pirmininko pareigybės pagaliau buvo išspręstas. Etikos komisijos pirmininku tapo opozicijos lyderis Edgaras Kuturys. Šio politiko kandidatūra buvo patvirtinta daugumos balsais. Opozicionieriai priekaištavo valdantiesiems, esą šie per ilgai neišrinkdami Etikos komisijos pirmininko kandidatūros pažeidė reglamentą. Vis dėlto komisijos pirmininkas buvo paskirtas nepažeidžiant numatyto reikalavimo padaryti tai per du mėnesius. Reglamente taip pat numatyta, kad Etikos komisijos pirmininku skiriamas mažumos atstovas.
Svarstant Pagėgių savivaldybės atliekų tvarkymo 2014-2020 m. planą, posėdžio metu pasisakė didžiausios Lietuvoje atliekų tvarkymo bendrovės „Ecoservice“ generalinis direktorius Arūnas Makauskas. „Mes pradedame naują atliekų tvarkymo etapą – sieksime individualias valdas aprūpinti atliekų rūšiavimo priemonėmis. Apžvelgiant kitų regionų rezultatus, galiu pasakyti, kad šiukšlių rūšiavimas privačiose valdose turi didelį potencialą, bet kol kas rezultatai dar nedžiugina. Anksčiau nerūšiuotas šiukšles tekdavo išvežti dažniau, o kadangi dabar gyventojai turės daugiau talpų, mes norėtume siūlyti kai kurias išrūšiuotas atliekas išvežti rečiau“, – kalbėjo A. Makauskas.
Dar posėdžio pradžioje opozicijos lyderis E. Kuturys siūlė iš darbotvarkės išimti klausimą „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“, kurį patvirtinus atsirastų galimybė Pagėgių savivaldybės teritorijoje atskiruose parkuose pastatyti iki 166 vėjo jėgainių. E. Kuturys tikino per savaitę surinkęs 800 savivaldybės gyventojų parašų, kurie pasisako prieš šių atsinaujinančių energijos šaltinių statybas.
Svarstė „iš esmės“
Po ilgų diskusijų buvo patvirtinti sprendimų projektai dėl gyventojų apklausos, kuri Pagėgių savivaldybėje bus rengiama jau šį mėnesį. Apklausos metu bus siekiama išsiaiškinti žmonių nuomonę dėl vėjo jėgainių statybų.
Šiuo metu atostogaujančios Vyriausybės atstovės Tauragės apskrityje Irenos Ričkuvienės vyriausiasis patarėjas Rimas Bytautas, Tarybos narius informavo: „Jei svarstomas klausimas susijęs su daugumos Tarybos narių interesais, pagal Vyriausios tarnybinės etikos komisijos išaiškinimą, politikai pareiškia, kad klausimas susijęs su jų interesais. Jeigu klausimą nusprendžia toliau svarstyti, turi apie tai pareikšti ir gali dalyvauti svarstyme ir svarstyti sprendimo projektą iš esmės. Jeigu svarstomo klausimo interesai pinasi su keliais Tarybos nariais, pastarieji nuo balsavimo turėtų nusišalinti“.
Dauguma Tarybos narių, išskyrus 7 opozicijos narius, turi svarstomoje žemėje turtinių interesų, tad pareiškė nusišaliną nuo balsavimo svarstant, ko gero, svarbiausią ketvirtojo posėdžio klausimą „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“.

Pamatęs policijos pareigūnus, Tarybos posėdį filmavęs Donatas Jančaras kaip mat nuleido toną ir teisinosi esą posėdžio metu nereplikavęs.

Kadangi dauguma politikų lyg ir negalėtų balsuoti, bet klausimas turi būti apsvarstytas, politikai siekdami nesupainioti viešųjų ir privačiųjų interesų išėjo iš posėdžių salės ir vėliau sugrįžo atgal. Klausimą dėl vėjo jėgainių koncepcijos plano vis dėlto reikėjo apsvarstyti.
Tokios vaikštynės, matyt, papiktino posėdį filmavusį žurnalistu prisistatantį Donatą Jančarą, kuris posėdžiui vėl prasidėjus pusbalsiu politikus pavadino „avinų banda“ ir rankomis pakratė savo ausis. Tai pastebėjęs Tarybos narys Kęstutis Komskis pasiūlė balsuoti ir pareikalauti, kad D. Jančaras paliktų posėdžių salę, netrukdytų posėdžiui. Tarybos narių dauguma balsavo už tai.
Posėdį filmavęs D. Jančaras paprašytas išeiti nesutiko ir buvo iškviesta policija. Dėl laiko stokos konfliktas nebuvo iki galo išspręstas ir posėdis vyko toliau. D. Jančarui už savo poelgį gali tekti atsakyti vėliau, kai bus peržiūrėtas ketvirtojo tarybos posėdžio vaizdo įrašas.
Daugumos tarybos narių balsais sprendimo projektas „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“ buvo patvirtintas, su pataisymu, kad vėjo jėgainių parkai nebūtų statomi „H“ ir „I“ zonose. „H“ Zona yra į pietryčius nuo Pagėgių miesto. Į galimą vėjo jėgainių parko zoną patenka dalis Šakininkų, Mikytų ir Krakeniškių kaimų teritorijų. „I“ Zona – į pietus nuo Lumpėnų ir Vilkyškių gyvenviečių. Į galimą vėjo jėgainių parko zoną patenka dalis Opstainėlių ir Bitėnų kaimų teritorijos.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

  • žemaitis

    Graudžiai atrodo tas Jančaras, kažin ar jis iš tikrųjų turi žurnalisto pažymėjimą, ar tik apsimeta žurnalistu. Jo elgesys labai verčia tuo abejoti

  • žemaitis

    Jančaro veiksmai posėdžio metu verčia abejoti, ar tikrai jis turi žurnalisto pažymėjimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite