Į Kaziuko mugę Vilkyškiuose prisirinko daug prekeivių

Pavasariško oro pabudinti Vilkyškių ir aplinkinių gyvenviečių žmonės šeštadienį rinkosi į Kaziuko mugę. Kas dailių rankdarbių nusipirkti, kas su pažįstamais paplepėti ar savų dirbinių parduoti. Nestokodami geros nuotaikos visi šurmuliavo tradicinėje Kaziuko mugėje. Atvykėlius Vilkyškių bendruomenės moterys dar ir krosnyje iškeptu kugeliu pavaišino, čia pat išvirto šiupinio siūlė Vilkyškių krašto virtuvės meistrė ir kulinarinio paveldo žinovė Nijolė Rukienė.

Į renginį atvykusiems Kaziams ir Kazimieroms įteikė gėlių.

 

Pirko verbas
Nedidelėje Vilkyškių J. Bobrovskio gimnazijos sporto salėje susirinkę amatininkai ir prekeiviai atvykusiems į mugę siūlė įsigyti įvairiausių dalykų – nuo namuose iškeptų tortų iki nuosavam darže užaugintų prieskonių rinkinių. Į mugę užsukusius Kazimieras, Kazius ir Kazes sveikino, net gėlėmis apdovanojo Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis.
Trečius metus iš eilės mugėje dalyvavęs medžio meistras Vaclovas Barkauskas su žmona Gene siūlė įvairių puošmenų iš medžio. Žmogus sakė, kad įvairiose mugėse ir šventėse dalyvauja nuolatos, prekiauja paties sumeistrautais darbeliais. Būdamas pensininkas V. Barkauskas savo pomėgiui skiria nemažą laisvalaikio dalį, išėjęs pavaikščioti po mišką, be įdomesnės medžio šakos niekada negrįžta.
Iš Stoniškių į Kaziuką atvykusi Aldona Ališkevičienė siūlė visokiausių mezginių. Šiemet šventėje ji prekiavo viena, o pernai mamai talkino dukros Lina ir Žydrūnė. Anot ponios Aldonos, daugiausiai dėmesio šioje mugėje sulaukė jos atsivežtos verbos, kurių įsigyti pirkėjai norėjo dar renginiui neprasidėjus. Pernai ir užpernai moteris mugėje pasigedo šių puošmenų, tad šiemet nusprendė pamėginti verbų surišti pati. Sulaukusi didelio pirkėjo susidomėjimo, sakė gerokai daugiau verbų atsivešianti kitąmet.

Mugės dalyviai ir pirko, ir šiupinio skanavo.

Naminiai prieskoniai
Iš Viešvilės atvykusi Rita Šukienė mugės lankytojams siūlė natūralios kosmetikos, oro gaiviklių, kremų, vazelinų, saulėgrąžų daigų, žalių grikių. Visa tai moteris gamina porą metų, šio darbo paslapčių sėmėsi specialiuose kursuose, Kaune. Pasak viešviliškės, naujausia jos veiklos sritis – ekologiškoje žemėje išauginti saulėgrąžų daigai, kuriuose gausu vitaminų.
„Nors daug kam mūsų siūloma produkcija dar yra naujiena, sulaukiame vis didesnio susidomėjimo, mat viskas yra pagaminta iš natūralių produktų“, – sakė R. Šukienė. Kartu su ja atvykusi dukra Indrė siūlė jaunatviškų, stilingų dvipusių kepurių.
Kulinarija besidomintys renginio dalyviai turėjo puikią progą įsigyti Vilijos Platonovienės naminių prieskonių. Pirmą kartą mugėje dalyvavusi moteris taip pat atvyko iš Viešvilės. Ji sakė, kad visos prieskonių sudedamosios dalys, išskyrus voveraites ir pievagrybius, užaugintos jos pačios darže.

Rita Šukienė su dukra Indre Vilkyškių Kaziuko mugėje prekiavo pirmą kartą.

„Iš pažiūros nedideli prieskonių maišeliai reikalauja nemažai darbo. Jų sudėtyje yra 13 dalių, kurias reikėjo ne tik užauginti, bet ir tinkamai paruošti. Mano prieskonius perkantys žmonės akcentuoja, kad stengiasi maistą gardinti tik natūralios kilmės produktais“, – pasakojo V. Platonovienė.
Prekiavo ir jaunimas
Netrūko mugėje ir prekiaujančio jaunimo. Štai Ema Gorodeckaitė iš Vilkyškių, besimokanti Dailės mokykloje, siūlė įsigyti enkaustikos būdu gamintų molinių dirbinių. Savo gardžių keksiukų paskanauti siūlė Vitalija Jakaitė. Ji taip pat prekiavo pačios pagamintomis apyrankėmis ir jos krikštatėvio sumeistrautomis medinėmis lentelėmis duonai ar mėsai pjaustyti.
Antrą kartą Vilkyškių Kaziuko mugėje dalyvavę Ramūnas Šimkus ir Jonas Papendikis siūlė savo iškepto pyrago ir paskanauti kavos. Vaikinai sakė, kad jų vaišės taip pat sulaukė renginio dalyvių dėmesio.
Daiva Paleckienė turėjo dailių svogūnų pynių, užaugintų ir surinktų įvairiausių žolelių bei naminės duonos. Iš Mažrimaičių kaimo į mugę prekiauti atvykusi moteris sakė, kad labiausiai pirkėjai susidomėjo šviežutėle namine duona, vaistažolėmis ir jos surinktais grybais – šių produktų mugės pabaigoje nebeliko. Jos dukra Sandra siūlė įvairiausių rankdarbių: veltinio karolių, stilingų riešinių, dekoratyvinių gėlių su saldainiais viduje.
Savo naminiais pyragais prekiavusi Sonata Mickienė sakė naudojanti ne firminius, bet išbandytus ir laiko patikrintus receptus. Pyragai vos įpusėjus renginiui nuo prekystalio tarsi išgaravo… Šalia tortais prekiavusi jos brolienė Angelė Juškevičienė sakė, kad tortai – jos pomėgis. Pirmą kartą mugėje dalyvavusi moteris džiaugėsi, kad jos skanėstai sulaukė didelės sėkmės ir greitai buvo išpirkti.
Vilkyškių seniūnas D. Jurkšaitis džiaugėsi pavykusiu renginiu, dėkojo aktyviems bendruomenės nariams.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite