Į Kaziuko mugę Vilkyškiuose prisirinko daug prekeivių

Pavasariško oro pabudinti Vilkyškių ir aplinkinių gyvenviečių žmonės šeštadienį rinkosi į Kaziuko mugę. Kas dailių rankdarbių nusipirkti, kas su pažįstamais paplepėti ar savų dirbinių parduoti. Nestokodami geros nuotaikos visi šurmuliavo tradicinėje Kaziuko mugėje. Atvykėlius Vilkyškių bendruomenės moterys dar ir krosnyje iškeptu kugeliu pavaišino, čia pat išvirto šiupinio siūlė Vilkyškių krašto virtuvės meistrė ir kulinarinio paveldo žinovė Nijolė Rukienė.

Į renginį atvykusiems Kaziams ir Kazimieroms įteikė gėlių.

 

Pirko verbas
Nedidelėje Vilkyškių J. Bobrovskio gimnazijos sporto salėje susirinkę amatininkai ir prekeiviai atvykusiems į mugę siūlė įsigyti įvairiausių dalykų – nuo namuose iškeptų tortų iki nuosavam darže užaugintų prieskonių rinkinių. Į mugę užsukusius Kazimieras, Kazius ir Kazes sveikino, net gėlėmis apdovanojo Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis.
Trečius metus iš eilės mugėje dalyvavęs medžio meistras Vaclovas Barkauskas su žmona Gene siūlė įvairių puošmenų iš medžio. Žmogus sakė, kad įvairiose mugėse ir šventėse dalyvauja nuolatos, prekiauja paties sumeistrautais darbeliais. Būdamas pensininkas V. Barkauskas savo pomėgiui skiria nemažą laisvalaikio dalį, išėjęs pavaikščioti po mišką, be įdomesnės medžio šakos niekada negrįžta.
Iš Stoniškių į Kaziuką atvykusi Aldona Ališkevičienė siūlė visokiausių mezginių. Šiemet šventėje ji prekiavo viena, o pernai mamai talkino dukros Lina ir Žydrūnė. Anot ponios Aldonos, daugiausiai dėmesio šioje mugėje sulaukė jos atsivežtos verbos, kurių įsigyti pirkėjai norėjo dar renginiui neprasidėjus. Pernai ir užpernai moteris mugėje pasigedo šių puošmenų, tad šiemet nusprendė pamėginti verbų surišti pati. Sulaukusi didelio pirkėjo susidomėjimo, sakė gerokai daugiau verbų atsivešianti kitąmet.

Mugės dalyviai ir pirko, ir šiupinio skanavo.

Naminiai prieskoniai
Iš Viešvilės atvykusi Rita Šukienė mugės lankytojams siūlė natūralios kosmetikos, oro gaiviklių, kremų, vazelinų, saulėgrąžų daigų, žalių grikių. Visa tai moteris gamina porą metų, šio darbo paslapčių sėmėsi specialiuose kursuose, Kaune. Pasak viešviliškės, naujausia jos veiklos sritis – ekologiškoje žemėje išauginti saulėgrąžų daigai, kuriuose gausu vitaminų.
„Nors daug kam mūsų siūloma produkcija dar yra naujiena, sulaukiame vis didesnio susidomėjimo, mat viskas yra pagaminta iš natūralių produktų“, – sakė R. Šukienė. Kartu su ja atvykusi dukra Indrė siūlė jaunatviškų, stilingų dvipusių kepurių.
Kulinarija besidomintys renginio dalyviai turėjo puikią progą įsigyti Vilijos Platonovienės naminių prieskonių. Pirmą kartą mugėje dalyvavusi moteris taip pat atvyko iš Viešvilės. Ji sakė, kad visos prieskonių sudedamosios dalys, išskyrus voveraites ir pievagrybius, užaugintos jos pačios darže.

Rita Šukienė su dukra Indre Vilkyškių Kaziuko mugėje prekiavo pirmą kartą.

„Iš pažiūros nedideli prieskonių maišeliai reikalauja nemažai darbo. Jų sudėtyje yra 13 dalių, kurias reikėjo ne tik užauginti, bet ir tinkamai paruošti. Mano prieskonius perkantys žmonės akcentuoja, kad stengiasi maistą gardinti tik natūralios kilmės produktais“, – pasakojo V. Platonovienė.
Prekiavo ir jaunimas
Netrūko mugėje ir prekiaujančio jaunimo. Štai Ema Gorodeckaitė iš Vilkyškių, besimokanti Dailės mokykloje, siūlė įsigyti enkaustikos būdu gamintų molinių dirbinių. Savo gardžių keksiukų paskanauti siūlė Vitalija Jakaitė. Ji taip pat prekiavo pačios pagamintomis apyrankėmis ir jos krikštatėvio sumeistrautomis medinėmis lentelėmis duonai ar mėsai pjaustyti.
Antrą kartą Vilkyškių Kaziuko mugėje dalyvavę Ramūnas Šimkus ir Jonas Papendikis siūlė savo iškepto pyrago ir paskanauti kavos. Vaikinai sakė, kad jų vaišės taip pat sulaukė renginio dalyvių dėmesio.
Daiva Paleckienė turėjo dailių svogūnų pynių, užaugintų ir surinktų įvairiausių žolelių bei naminės duonos. Iš Mažrimaičių kaimo į mugę prekiauti atvykusi moteris sakė, kad labiausiai pirkėjai susidomėjo šviežutėle namine duona, vaistažolėmis ir jos surinktais grybais – šių produktų mugės pabaigoje nebeliko. Jos dukra Sandra siūlė įvairiausių rankdarbių: veltinio karolių, stilingų riešinių, dekoratyvinių gėlių su saldainiais viduje.
Savo naminiais pyragais prekiavusi Sonata Mickienė sakė naudojanti ne firminius, bet išbandytus ir laiko patikrintus receptus. Pyragai vos įpusėjus renginiui nuo prekystalio tarsi išgaravo… Šalia tortais prekiavusi jos brolienė Angelė Juškevičienė sakė, kad tortai – jos pomėgis. Pirmą kartą mugėje dalyvavusi moteris džiaugėsi, kad jos skanėstai sulaukė didelės sėkmės ir greitai buvo išpirkti.
Vilkyškių seniūnas D. Jurkšaitis džiaugėsi pavykusiu renginiu, dėkojo aktyviems bendruomenės nariams.

Simonas SKUTULAS

Hits: 118

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite