Į Kaziuko mugę Vilkyškiuose prisirinko daug prekeivių

Pavasariško oro pabudinti Vilkyškių ir aplinkinių gyvenviečių žmonės šeštadienį rinkosi į Kaziuko mugę. Kas dailių rankdarbių nusipirkti, kas su pažįstamais paplepėti ar savų dirbinių parduoti. Nestokodami geros nuotaikos visi šurmuliavo tradicinėje Kaziuko mugėje. Atvykėlius Vilkyškių bendruomenės moterys dar ir krosnyje iškeptu kugeliu pavaišino, čia pat išvirto šiupinio siūlė Vilkyškių krašto virtuvės meistrė ir kulinarinio paveldo žinovė Nijolė Rukienė.

Į renginį atvykusiems Kaziams ir Kazimieroms įteikė gėlių.

 

Pirko verbas
Nedidelėje Vilkyškių J. Bobrovskio gimnazijos sporto salėje susirinkę amatininkai ir prekeiviai atvykusiems į mugę siūlė įsigyti įvairiausių dalykų – nuo namuose iškeptų tortų iki nuosavam darže užaugintų prieskonių rinkinių. Į mugę užsukusius Kazimieras, Kazius ir Kazes sveikino, net gėlėmis apdovanojo Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis.
Trečius metus iš eilės mugėje dalyvavęs medžio meistras Vaclovas Barkauskas su žmona Gene siūlė įvairių puošmenų iš medžio. Žmogus sakė, kad įvairiose mugėse ir šventėse dalyvauja nuolatos, prekiauja paties sumeistrautais darbeliais. Būdamas pensininkas V. Barkauskas savo pomėgiui skiria nemažą laisvalaikio dalį, išėjęs pavaikščioti po mišką, be įdomesnės medžio šakos niekada negrįžta.
Iš Stoniškių į Kaziuką atvykusi Aldona Ališkevičienė siūlė visokiausių mezginių. Šiemet šventėje ji prekiavo viena, o pernai mamai talkino dukros Lina ir Žydrūnė. Anot ponios Aldonos, daugiausiai dėmesio šioje mugėje sulaukė jos atsivežtos verbos, kurių įsigyti pirkėjai norėjo dar renginiui neprasidėjus. Pernai ir užpernai moteris mugėje pasigedo šių puošmenų, tad šiemet nusprendė pamėginti verbų surišti pati. Sulaukusi didelio pirkėjo susidomėjimo, sakė gerokai daugiau verbų atsivešianti kitąmet.

Mugės dalyviai ir pirko, ir šiupinio skanavo.

Naminiai prieskoniai
Iš Viešvilės atvykusi Rita Šukienė mugės lankytojams siūlė natūralios kosmetikos, oro gaiviklių, kremų, vazelinų, saulėgrąžų daigų, žalių grikių. Visa tai moteris gamina porą metų, šio darbo paslapčių sėmėsi specialiuose kursuose, Kaune. Pasak viešviliškės, naujausia jos veiklos sritis – ekologiškoje žemėje išauginti saulėgrąžų daigai, kuriuose gausu vitaminų.
„Nors daug kam mūsų siūloma produkcija dar yra naujiena, sulaukiame vis didesnio susidomėjimo, mat viskas yra pagaminta iš natūralių produktų“, – sakė R. Šukienė. Kartu su ja atvykusi dukra Indrė siūlė jaunatviškų, stilingų dvipusių kepurių.
Kulinarija besidomintys renginio dalyviai turėjo puikią progą įsigyti Vilijos Platonovienės naminių prieskonių. Pirmą kartą mugėje dalyvavusi moteris taip pat atvyko iš Viešvilės. Ji sakė, kad visos prieskonių sudedamosios dalys, išskyrus voveraites ir pievagrybius, užaugintos jos pačios darže.

Rita Šukienė su dukra Indre Vilkyškių Kaziuko mugėje prekiavo pirmą kartą.

„Iš pažiūros nedideli prieskonių maišeliai reikalauja nemažai darbo. Jų sudėtyje yra 13 dalių, kurias reikėjo ne tik užauginti, bet ir tinkamai paruošti. Mano prieskonius perkantys žmonės akcentuoja, kad stengiasi maistą gardinti tik natūralios kilmės produktais“, – pasakojo V. Platonovienė.
Prekiavo ir jaunimas
Netrūko mugėje ir prekiaujančio jaunimo. Štai Ema Gorodeckaitė iš Vilkyškių, besimokanti Dailės mokykloje, siūlė įsigyti enkaustikos būdu gamintų molinių dirbinių. Savo gardžių keksiukų paskanauti siūlė Vitalija Jakaitė. Ji taip pat prekiavo pačios pagamintomis apyrankėmis ir jos krikštatėvio sumeistrautomis medinėmis lentelėmis duonai ar mėsai pjaustyti.
Antrą kartą Vilkyškių Kaziuko mugėje dalyvavę Ramūnas Šimkus ir Jonas Papendikis siūlė savo iškepto pyrago ir paskanauti kavos. Vaikinai sakė, kad jų vaišės taip pat sulaukė renginio dalyvių dėmesio.
Daiva Paleckienė turėjo dailių svogūnų pynių, užaugintų ir surinktų įvairiausių žolelių bei naminės duonos. Iš Mažrimaičių kaimo į mugę prekiauti atvykusi moteris sakė, kad labiausiai pirkėjai susidomėjo šviežutėle namine duona, vaistažolėmis ir jos surinktais grybais – šių produktų mugės pabaigoje nebeliko. Jos dukra Sandra siūlė įvairiausių rankdarbių: veltinio karolių, stilingų riešinių, dekoratyvinių gėlių su saldainiais viduje.
Savo naminiais pyragais prekiavusi Sonata Mickienė sakė naudojanti ne firminius, bet išbandytus ir laiko patikrintus receptus. Pyragai vos įpusėjus renginiui nuo prekystalio tarsi išgaravo… Šalia tortais prekiavusi jos brolienė Angelė Juškevičienė sakė, kad tortai – jos pomėgis. Pirmą kartą mugėje dalyvavusi moteris džiaugėsi, kad jos skanėstai sulaukė didelės sėkmės ir greitai buvo išpirkti.
Vilkyškių seniūnas D. Jurkšaitis džiaugėsi pavykusiu renginiu, dėkojo aktyviems bendruomenės nariams.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite