Į Kaziuko mugę Vilkyškiuose prisirinko daug prekeivių

Pavasariško oro pabudinti Vilkyškių ir aplinkinių gyvenviečių žmonės šeštadienį rinkosi į Kaziuko mugę. Kas dailių rankdarbių nusipirkti, kas su pažįstamais paplepėti ar savų dirbinių parduoti. Nestokodami geros nuotaikos visi šurmuliavo tradicinėje Kaziuko mugėje. Atvykėlius Vilkyškių bendruomenės moterys dar ir krosnyje iškeptu kugeliu pavaišino, čia pat išvirto šiupinio siūlė Vilkyškių krašto virtuvės meistrė ir kulinarinio paveldo žinovė Nijolė Rukienė.

Į renginį atvykusiems Kaziams ir Kazimieroms įteikė gėlių.

 

Pirko verbas
Nedidelėje Vilkyškių J. Bobrovskio gimnazijos sporto salėje susirinkę amatininkai ir prekeiviai atvykusiems į mugę siūlė įsigyti įvairiausių dalykų – nuo namuose iškeptų tortų iki nuosavam darže užaugintų prieskonių rinkinių. Į mugę užsukusius Kazimieras, Kazius ir Kazes sveikino, net gėlėmis apdovanojo Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis.
Trečius metus iš eilės mugėje dalyvavęs medžio meistras Vaclovas Barkauskas su žmona Gene siūlė įvairių puošmenų iš medžio. Žmogus sakė, kad įvairiose mugėse ir šventėse dalyvauja nuolatos, prekiauja paties sumeistrautais darbeliais. Būdamas pensininkas V. Barkauskas savo pomėgiui skiria nemažą laisvalaikio dalį, išėjęs pavaikščioti po mišką, be įdomesnės medžio šakos niekada negrįžta.
Iš Stoniškių į Kaziuką atvykusi Aldona Ališkevičienė siūlė visokiausių mezginių. Šiemet šventėje ji prekiavo viena, o pernai mamai talkino dukros Lina ir Žydrūnė. Anot ponios Aldonos, daugiausiai dėmesio šioje mugėje sulaukė jos atsivežtos verbos, kurių įsigyti pirkėjai norėjo dar renginiui neprasidėjus. Pernai ir užpernai moteris mugėje pasigedo šių puošmenų, tad šiemet nusprendė pamėginti verbų surišti pati. Sulaukusi didelio pirkėjo susidomėjimo, sakė gerokai daugiau verbų atsivešianti kitąmet.

Mugės dalyviai ir pirko, ir šiupinio skanavo.

Naminiai prieskoniai
Iš Viešvilės atvykusi Rita Šukienė mugės lankytojams siūlė natūralios kosmetikos, oro gaiviklių, kremų, vazelinų, saulėgrąžų daigų, žalių grikių. Visa tai moteris gamina porą metų, šio darbo paslapčių sėmėsi specialiuose kursuose, Kaune. Pasak viešviliškės, naujausia jos veiklos sritis – ekologiškoje žemėje išauginti saulėgrąžų daigai, kuriuose gausu vitaminų.
„Nors daug kam mūsų siūloma produkcija dar yra naujiena, sulaukiame vis didesnio susidomėjimo, mat viskas yra pagaminta iš natūralių produktų“, – sakė R. Šukienė. Kartu su ja atvykusi dukra Indrė siūlė jaunatviškų, stilingų dvipusių kepurių.
Kulinarija besidomintys renginio dalyviai turėjo puikią progą įsigyti Vilijos Platonovienės naminių prieskonių. Pirmą kartą mugėje dalyvavusi moteris taip pat atvyko iš Viešvilės. Ji sakė, kad visos prieskonių sudedamosios dalys, išskyrus voveraites ir pievagrybius, užaugintos jos pačios darže.

Rita Šukienė su dukra Indre Vilkyškių Kaziuko mugėje prekiavo pirmą kartą.

„Iš pažiūros nedideli prieskonių maišeliai reikalauja nemažai darbo. Jų sudėtyje yra 13 dalių, kurias reikėjo ne tik užauginti, bet ir tinkamai paruošti. Mano prieskonius perkantys žmonės akcentuoja, kad stengiasi maistą gardinti tik natūralios kilmės produktais“, – pasakojo V. Platonovienė.
Prekiavo ir jaunimas
Netrūko mugėje ir prekiaujančio jaunimo. Štai Ema Gorodeckaitė iš Vilkyškių, besimokanti Dailės mokykloje, siūlė įsigyti enkaustikos būdu gamintų molinių dirbinių. Savo gardžių keksiukų paskanauti siūlė Vitalija Jakaitė. Ji taip pat prekiavo pačios pagamintomis apyrankėmis ir jos krikštatėvio sumeistrautomis medinėmis lentelėmis duonai ar mėsai pjaustyti.
Antrą kartą Vilkyškių Kaziuko mugėje dalyvavę Ramūnas Šimkus ir Jonas Papendikis siūlė savo iškepto pyrago ir paskanauti kavos. Vaikinai sakė, kad jų vaišės taip pat sulaukė renginio dalyvių dėmesio.
Daiva Paleckienė turėjo dailių svogūnų pynių, užaugintų ir surinktų įvairiausių žolelių bei naminės duonos. Iš Mažrimaičių kaimo į mugę prekiauti atvykusi moteris sakė, kad labiausiai pirkėjai susidomėjo šviežutėle namine duona, vaistažolėmis ir jos surinktais grybais – šių produktų mugės pabaigoje nebeliko. Jos dukra Sandra siūlė įvairiausių rankdarbių: veltinio karolių, stilingų riešinių, dekoratyvinių gėlių su saldainiais viduje.
Savo naminiais pyragais prekiavusi Sonata Mickienė sakė naudojanti ne firminius, bet išbandytus ir laiko patikrintus receptus. Pyragai vos įpusėjus renginiui nuo prekystalio tarsi išgaravo… Šalia tortais prekiavusi jos brolienė Angelė Juškevičienė sakė, kad tortai – jos pomėgis. Pirmą kartą mugėje dalyvavusi moteris džiaugėsi, kad jos skanėstai sulaukė didelės sėkmės ir greitai buvo išpirkti.
Vilkyškių seniūnas D. Jurkšaitis džiaugėsi pavykusiu renginiu, dėkojo aktyviems bendruomenės nariams.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite