Į dangų kilo žibintai

„Ar neužmiršime savo Valstybės skaudžių istorijos pamokų? Ar dažnai parsinešame Lietuvą į savo namus?“ – paklaustų šiandien mūsų tautos poetas Justinas Marcinkevičius. Pagėgiškiai drauge su visa Lietuva sausio 13-ąją prisiminė savo 14 Laisvės gynėjų auką.

Kultūros centro paraginti pagėgiškiai trečius metus įprasmina šią dieną dalyvaudami kraujo donorystės akcijoje. VšĮ Klaipėdos kraujo centras šiais metais sulaukė 45 donorų, iš kurių 43 buvo potencialūs donorai. Dvylika iš 43 pasirinko neatlygintiną donorystę. Paklausta, kodėl už duotą kraują nepanoro gauti 40 litų, pagėgiškė A. Š. atsakė: „Kraujo centro dėka mano artimam žmogui praėjusiais metais buvo supilta tiek kraujo, kad aš eisiu į šias akcijas, kiek tik jas organizuosite“.
Maloniai nustebino kraujo donorais pageidavę tapti didelis būrys A. Mackaus gimnazijos moksleivių, kuriuos atlydėjo pilietiškas mokytojas R. Maziliauskas. O istorijos mokytoja K. Dargužienė kartu su gimnazistais aplankė įstaigas, kur surengė viktoriną „Ką žinai apie Sausio 13-osios įvykius?“ – už atsakymus dalyviams padovanojo Sausio 13-osios simbolius – neužmirštuoles, tarsi bylojančias, kad praeitin šie įvykiai nuėjo, bet užmarštin – tikrai ne.
Vakarop miesto parke, plazdant Lietuvos trispalvei, kurią kasmet kruopščiai ir pagarbiai sergi Algirdo Saročkos vadovaujami jaunieji šauliai, Bernadeta Ežerskienė pasidalino skaudžiais Sausio 13-osios prisiminimais, padeklamavo savo kūrybos eiles. Ši moteris anuomet sostinėje praleido savaičių savaites – ji dalyvavo tuometiniuose įvykiuose, žuvusių aukų šermenyse, laidotuvių procesijoje bei kituose renginiuose.
Vakarop į aukštybes pakilo Laisvės simboliai – dangaus žibintai.

Kultūros centro inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite