Į dangų kilo žibintai

„Ar neužmiršime savo Valstybės skaudžių istorijos pamokų? Ar dažnai parsinešame Lietuvą į savo namus?“ – paklaustų šiandien mūsų tautos poetas Justinas Marcinkevičius. Pagėgiškiai drauge su visa Lietuva sausio 13-ąją prisiminė savo 14 Laisvės gynėjų auką.

Kultūros centro paraginti pagėgiškiai trečius metus įprasmina šią dieną dalyvaudami kraujo donorystės akcijoje. VšĮ Klaipėdos kraujo centras šiais metais sulaukė 45 donorų, iš kurių 43 buvo potencialūs donorai. Dvylika iš 43 pasirinko neatlygintiną donorystę. Paklausta, kodėl už duotą kraują nepanoro gauti 40 litų, pagėgiškė A. Š. atsakė: „Kraujo centro dėka mano artimam žmogui praėjusiais metais buvo supilta tiek kraujo, kad aš eisiu į šias akcijas, kiek tik jas organizuosite“.
Maloniai nustebino kraujo donorais pageidavę tapti didelis būrys A. Mackaus gimnazijos moksleivių, kuriuos atlydėjo pilietiškas mokytojas R. Maziliauskas. O istorijos mokytoja K. Dargužienė kartu su gimnazistais aplankė įstaigas, kur surengė viktoriną „Ką žinai apie Sausio 13-osios įvykius?“ – už atsakymus dalyviams padovanojo Sausio 13-osios simbolius – neužmirštuoles, tarsi bylojančias, kad praeitin šie įvykiai nuėjo, bet užmarštin – tikrai ne.
Vakarop miesto parke, plazdant Lietuvos trispalvei, kurią kasmet kruopščiai ir pagarbiai sergi Algirdo Saročkos vadovaujami jaunieji šauliai, Bernadeta Ežerskienė pasidalino skaudžiais Sausio 13-osios prisiminimais, padeklamavo savo kūrybos eiles. Ši moteris anuomet sostinėje praleido savaičių savaites – ji dalyvavo tuometiniuose įvykiuose, žuvusių aukų šermenyse, laidotuvių procesijoje bei kituose renginiuose.
Vakarop į aukštybes pakilo Laisvės simboliai – dangaus žibintai.

Kultūros centro inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite