Hugo Šojaus dvaras laukia privačių investuotojų

FONDASHugo Šojaus dvaro kompleksas rekonstruotas pasitelkiant Europos Sąjungos struktūrinių fondų 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programą. Dvaro komplekso atnaujinimas atsiėjo beveik 10 milijonų litų. Viena iš paramos teikimo sąlygų buvo pritraukti privatųjį verslą ir investicijas. Dvaro patalpose veikiančiame Šilutės turizmo ir informacijos centre jau buvo surengtas susitikimas su galimais investuotojais.

Privačiam verslui siūloma išsinuomoti 530 kvadratinių metrų patalpas buvusioje dvaro arklidėje ir amatų centre.

Viena iš ES struktūrinių fondų 2007-2013 m. paramos sąlygų renovuojant H. Šojaus dvarą – Savivaldybė įsipareigojo pritraukti privatų verslą sukurtai infrastruktūrai valdyti. Numatoma išnuomoti 530 kv. metrų plotą buvusiose dvaro arklidėse, kur įrengta konferencijų salė ir amatų dirbtuvė.
Pasak vieno iš susitikimo organizatorių, Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiojo specialisto Romualdo Ambrulaičio, jau spaudoje ir internete publikuota skelbimų, tačiau verslininkai kol kas jais nesusidomėjo ir Savivaldybė negali įvykdyti savo įsipareigojimų. Nuomos kaina pradiniame etape buvo skaičiuojama pagal Vyriausybės nustatytą metodiką ir buvo 3 Lt už kvadratinį metrą (įskaitant PVM). Už komunalinius patarnavimus taip pat turėtų mokėti nuomininkai. Šiuo metu nuomos kaina sumažinta iki 2,4 Lt už kv. metrą.
„Jeigu iš karto būtume galėję nupirkti baldus ir įrangą, pritraukti privatųjį verslą gal būtų buvę lengviau, tačiau paramos sąlygos to nenumato“, – sakė Romualdas Ambrulaitis.
Į paskutinį kvietimą atsiliepė Šilutėje veikiančio restorano ir viešbučio „Gilija“ atstovė Jurgita Pikelienė ir viešnia iš Klaipėdos Laima Bytautienė. Pasak J. Pikelienės, jų šeimą domina galimybė išsinuomoti konferencijų salę ir organizuoti ten renginius, konferencijas, teikti maitinimo paslaugas. Viešnia iš Klaipėdos sakė, kad paskatinta tenykščių verslininkų atvyko pasidairyti dėl galimos nuomos sąlygų. Jos teigimu, klaipėdiečius labiau domina mažesnioji 21 kvadratinio metro dydžio ploto patalpa prie būsimo amatų centro.
Su verslo atstovais susitiko Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas, šio skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrulaitis, Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė, Turizmo ir informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė. Prie kavos puodelio verslininkės domėjosi, ar yra galimybė nuomotis patalpas keliems savininkams, kokiam laikui pasirašoma nuomos sutartis, gal dar mažės patalpų nuomos kainos.
Pasak R. Budriko, dėl nuomos kainų mažinimo dar reikia konsultuotis. Dėl to bus galima tartis derybų metu, o patalpas galima išsinuomoti ne trumpiau kaip 5 metams, greičiausiai ir dar ilgesniam laikotarpiui. Romualdas Ambrulaitis sakė, kad būtų geriau, jeigu visą plotą išsinuomotų vienas verslininkas, tačiau ir dėl to galima derėtis. Svarbiausia, kad atsirastų investuotojas ir naujai įrengtose patalpose užvirtų gyvenimas.
R. Kmitienė kalbėjo, kad bent jau šiltuoju metų laikotarpiu viešojo maitinimo paslauga būtų populiari, nes ne vienas Šilutės svečias teiravosi, kur netoli dvaro būtų galima atsigerti kavos, papietauti. Planavimo ir plėtros skyriaus atstovai priminė, kad artimiausiu laiku numatoma didelių investicijų šalimais esančio Šilokarčemos kvartalo rekonstrukcijai, netrukus bus pradėta renovuoti pašonėje esantį kultūros ir pramogų centrą. Todėl, anot jų, reikės ir maitinimo paslaugos, ir vietos, kur galėtų vykti renginiai, kol bus renovuojamas Šilutės kultūros ir pramogų centras.

Prie kavos puodelio (iš kairės) savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrozaitis, Turizmo ir informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė, verslo atstovės Jurgita Pikelienė ir Laima Bytautienė bei Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas aptarė privačių investicijų į H. Šojaus dvaro kompleksą galimybes.

Pasikalbėjus viešnias pakvietė pasivaikščioti ir apžiūrėti siūlomas išnuomoti patalpas.
Po nedidelės ekskursijos Jurgita Pikelienė sakė, kad „šeimos taryboje“ pasitars du kitais „Gilijos“ savininkais ir tada apsispręs, ar jie suinteresuoti dirbti dvaro komplekse. Viešnia iš Klaipėdos L. Bytautienė užsiminė, kad šilutiškių siūlymas nėra vienintelis iš sudominusių klaipėdiečius. Todėl ji tik perduosianti čia gautą informaciją.
Dvaro komplekse veikiančio Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė sakė, kad ji taip pat sulaukianti susidomėjusių žmonių skambučių. Jos klausia, kas administruoja kompleksą, kokią veiklą jame galima plėtoti. „Tokiems skambintojams rekomenduoju kreiptis į Savivaldybės Planavimo ir plėtros bei Turto skyrius. Kas vyksta toliau, nežinau, bet akivaizdu, kad kol kas nė vienas galimybe investuoti rimčiau nesusidomėjo. Tikėkimės kad šis verslininkių vizitas duos kokių nors rezultatų“, – sakė R. Šikšnienė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Parama verslo plėtrai Šilutės rajone

Šilutės rajono vietos veiklos grupė (VVG) planuoja skelbti kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ bei gauti finansavimą naujų darbo vietų kūrimo išlaidoms. Parama teikiama įvairiai ekonominei ne žemės ūkio veiklai, apimančiai produktų gamybą, apdorojimą, perdirbimą, įvairių paslaugų teikimą. Galimi pareiškėjai: Šilutės rajone registruotas privatus juridinis arba fizinis asmuo, vykdantis veiklą ilgiau nei 1 m. Juridinio asmens – metinės pardavimo pajamos ataskaitiniais metais (2021 m.) turi būti ne mažesnės kaip 12 vidutinių darbo užmokesčių,

Odinių baldų derinimas: kokiame interjere jie tinka labiausiai?

Tikriausiai nėra nieko malonesnio, nei po sunkios darbo dienos prigulti ant odinio fotelio ar sofos. Nesvarbu, ar norite tiesiog pailsėti, ar ruošiatės žiūrėti mėgstamą laidą, ar pasimėgauti įdomia knyga – tai gali būti tobula akimirka. Patogūs ir stilingi baldai yra aukščiausias komforto elementas. Taigi, kaip reikėtų derinti odinius baldus? Štai keletas naudingų patarimų.   Klasikinės spalvos ir ne tik Iš odos pagaminti baldai yra nepavaldūs laikui ir tinka beveik bet kokio stiliaus interjere. Žinoma, jie visuomet patraukliai atrodys prie klasikinių

Chirurgai paneigia 3 mitus apie abdominoplastiką

Tiek dėl genetikos, tiek dėl drastiško svorio netekimo, gimdymo ar kitų kūno pokyčių, būna, pilvo oda praranda elastingumą ir nesugrįžta į buvusią padėtį. Tokiais atvejais atkurti plokščią pilvą sportu ar subalansuota mityba – sunku ar net visai neįmanoma. Tokiu atveju rekomenduojama abdominoplastika. Tai operacija, kurios metu stangrinama sukritusi oda, suglebę pilvo raumenys ir, pacientui pageidaujant, koreguojamas riebalų perteklius. Šiame straipsnyje specialistai paneigia tris populiariausius mitus apie pilvo plastiką. 1. Ši procedūra skirta tik moterims Pilvo plastika dažniausiai atliekama moterims vien

Kokie orai bus pirmąjį kalendorinės žiemos savaitgalį?

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad pirmasis kalendorinės žiemos savaitgalis nebus labai šaltas, tačiau sniego žadama. Gruodžio 2 d., penktadienį, dangus  bus debesuotas, trumpų pragiedrulių gali būti nebent šiaurės rytiniuose rajonuose. Gausaus sniego nebus, vėjas irgi menkas. Aukščiausia temperatūra visoje šalyje išliks neigiama: 1-6 laipsniai šalčio. Gruodžio 3 d., šeštadienį, naktį bus debesuota, nesnigs, tačiau keliuose vietomis bus slidu. Temperatūra bus 3-8 laipsniai šalčio. Šeštadienio dieną debesys bus tankūs, pragiedrulių nelaukiama. Jau po vidurdienio pietiniame šalies pakraštyje pradės snyguriuoti, iki vakaro turėtų

Taip pat skaitykite