Hugo Šojaus dvaras laukia privačių investuotojų

FONDASHugo Šojaus dvaro kompleksas rekonstruotas pasitelkiant Europos Sąjungos struktūrinių fondų 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programą. Dvaro komplekso atnaujinimas atsiėjo beveik 10 milijonų litų. Viena iš paramos teikimo sąlygų buvo pritraukti privatųjį verslą ir investicijas. Dvaro patalpose veikiančiame Šilutės turizmo ir informacijos centre jau buvo surengtas susitikimas su galimais investuotojais.

Privačiam verslui siūloma išsinuomoti 530 kvadratinių metrų patalpas buvusioje dvaro arklidėje ir amatų centre.

Viena iš ES struktūrinių fondų 2007-2013 m. paramos sąlygų renovuojant H. Šojaus dvarą – Savivaldybė įsipareigojo pritraukti privatų verslą sukurtai infrastruktūrai valdyti. Numatoma išnuomoti 530 kv. metrų plotą buvusiose dvaro arklidėse, kur įrengta konferencijų salė ir amatų dirbtuvė.
Pasak vieno iš susitikimo organizatorių, Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiojo specialisto Romualdo Ambrulaičio, jau spaudoje ir internete publikuota skelbimų, tačiau verslininkai kol kas jais nesusidomėjo ir Savivaldybė negali įvykdyti savo įsipareigojimų. Nuomos kaina pradiniame etape buvo skaičiuojama pagal Vyriausybės nustatytą metodiką ir buvo 3 Lt už kvadratinį metrą (įskaitant PVM). Už komunalinius patarnavimus taip pat turėtų mokėti nuomininkai. Šiuo metu nuomos kaina sumažinta iki 2,4 Lt už kv. metrą.
„Jeigu iš karto būtume galėję nupirkti baldus ir įrangą, pritraukti privatųjį verslą gal būtų buvę lengviau, tačiau paramos sąlygos to nenumato“, – sakė Romualdas Ambrulaitis.
Į paskutinį kvietimą atsiliepė Šilutėje veikiančio restorano ir viešbučio „Gilija“ atstovė Jurgita Pikelienė ir viešnia iš Klaipėdos Laima Bytautienė. Pasak J. Pikelienės, jų šeimą domina galimybė išsinuomoti konferencijų salę ir organizuoti ten renginius, konferencijas, teikti maitinimo paslaugas. Viešnia iš Klaipėdos sakė, kad paskatinta tenykščių verslininkų atvyko pasidairyti dėl galimos nuomos sąlygų. Jos teigimu, klaipėdiečius labiau domina mažesnioji 21 kvadratinio metro dydžio ploto patalpa prie būsimo amatų centro.
Su verslo atstovais susitiko Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas, šio skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrulaitis, Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė, Turizmo ir informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė. Prie kavos puodelio verslininkės domėjosi, ar yra galimybė nuomotis patalpas keliems savininkams, kokiam laikui pasirašoma nuomos sutartis, gal dar mažės patalpų nuomos kainos.
Pasak R. Budriko, dėl nuomos kainų mažinimo dar reikia konsultuotis. Dėl to bus galima tartis derybų metu, o patalpas galima išsinuomoti ne trumpiau kaip 5 metams, greičiausiai ir dar ilgesniam laikotarpiui. Romualdas Ambrulaitis sakė, kad būtų geriau, jeigu visą plotą išsinuomotų vienas verslininkas, tačiau ir dėl to galima derėtis. Svarbiausia, kad atsirastų investuotojas ir naujai įrengtose patalpose užvirtų gyvenimas.
R. Kmitienė kalbėjo, kad bent jau šiltuoju metų laikotarpiu viešojo maitinimo paslauga būtų populiari, nes ne vienas Šilutės svečias teiravosi, kur netoli dvaro būtų galima atsigerti kavos, papietauti. Planavimo ir plėtros skyriaus atstovai priminė, kad artimiausiu laiku numatoma didelių investicijų šalimais esančio Šilokarčemos kvartalo rekonstrukcijai, netrukus bus pradėta renovuoti pašonėje esantį kultūros ir pramogų centrą. Todėl, anot jų, reikės ir maitinimo paslaugos, ir vietos, kur galėtų vykti renginiai, kol bus renovuojamas Šilutės kultūros ir pramogų centras.

Prie kavos puodelio (iš kairės) savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrozaitis, Turizmo ir informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė, verslo atstovės Jurgita Pikelienė ir Laima Bytautienė bei Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas aptarė privačių investicijų į H. Šojaus dvaro kompleksą galimybes.

Pasikalbėjus viešnias pakvietė pasivaikščioti ir apžiūrėti siūlomas išnuomoti patalpas.
Po nedidelės ekskursijos Jurgita Pikelienė sakė, kad „šeimos taryboje“ pasitars du kitais „Gilijos“ savininkais ir tada apsispręs, ar jie suinteresuoti dirbti dvaro komplekse. Viešnia iš Klaipėdos L. Bytautienė užsiminė, kad šilutiškių siūlymas nėra vienintelis iš sudominusių klaipėdiečius. Todėl ji tik perduosianti čia gautą informaciją.
Dvaro komplekse veikiančio Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė sakė, kad ji taip pat sulaukianti susidomėjusių žmonių skambučių. Jos klausia, kas administruoja kompleksą, kokią veiklą jame galima plėtoti. „Tokiems skambintojams rekomenduoju kreiptis į Savivaldybės Planavimo ir plėtros bei Turto skyrius. Kas vyksta toliau, nežinau, bet akivaizdu, kad kol kas nė vienas galimybe investuoti rimčiau nesusidomėjo. Tikėkimės kad šis verslininkių vizitas duos kokių nors rezultatų“, – sakė R. Šikšnienė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite