Hugo Šojaus dvaras laukia privačių investuotojų

FONDASHugo Šojaus dvaro kompleksas rekonstruotas pasitelkiant Europos Sąjungos struktūrinių fondų 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programą. Dvaro komplekso atnaujinimas atsiėjo beveik 10 milijonų litų. Viena iš paramos teikimo sąlygų buvo pritraukti privatųjį verslą ir investicijas. Dvaro patalpose veikiančiame Šilutės turizmo ir informacijos centre jau buvo surengtas susitikimas su galimais investuotojais.

Privačiam verslui siūloma išsinuomoti 530 kvadratinių metrų patalpas buvusioje dvaro arklidėje ir amatų centre.

Viena iš ES struktūrinių fondų 2007-2013 m. paramos sąlygų renovuojant H. Šojaus dvarą – Savivaldybė įsipareigojo pritraukti privatų verslą sukurtai infrastruktūrai valdyti. Numatoma išnuomoti 530 kv. metrų plotą buvusiose dvaro arklidėse, kur įrengta konferencijų salė ir amatų dirbtuvė.
Pasak vieno iš susitikimo organizatorių, Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiojo specialisto Romualdo Ambrulaičio, jau spaudoje ir internete publikuota skelbimų, tačiau verslininkai kol kas jais nesusidomėjo ir Savivaldybė negali įvykdyti savo įsipareigojimų. Nuomos kaina pradiniame etape buvo skaičiuojama pagal Vyriausybės nustatytą metodiką ir buvo 3 Lt už kvadratinį metrą (įskaitant PVM). Už komunalinius patarnavimus taip pat turėtų mokėti nuomininkai. Šiuo metu nuomos kaina sumažinta iki 2,4 Lt už kv. metrą.
„Jeigu iš karto būtume galėję nupirkti baldus ir įrangą, pritraukti privatųjį verslą gal būtų buvę lengviau, tačiau paramos sąlygos to nenumato“, – sakė Romualdas Ambrulaitis.
Į paskutinį kvietimą atsiliepė Šilutėje veikiančio restorano ir viešbučio „Gilija“ atstovė Jurgita Pikelienė ir viešnia iš Klaipėdos Laima Bytautienė. Pasak J. Pikelienės, jų šeimą domina galimybė išsinuomoti konferencijų salę ir organizuoti ten renginius, konferencijas, teikti maitinimo paslaugas. Viešnia iš Klaipėdos sakė, kad paskatinta tenykščių verslininkų atvyko pasidairyti dėl galimos nuomos sąlygų. Jos teigimu, klaipėdiečius labiau domina mažesnioji 21 kvadratinio metro dydžio ploto patalpa prie būsimo amatų centro.
Su verslo atstovais susitiko Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas, šio skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrulaitis, Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė, Turizmo ir informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė. Prie kavos puodelio verslininkės domėjosi, ar yra galimybė nuomotis patalpas keliems savininkams, kokiam laikui pasirašoma nuomos sutartis, gal dar mažės patalpų nuomos kainos.
Pasak R. Budriko, dėl nuomos kainų mažinimo dar reikia konsultuotis. Dėl to bus galima tartis derybų metu, o patalpas galima išsinuomoti ne trumpiau kaip 5 metams, greičiausiai ir dar ilgesniam laikotarpiui. Romualdas Ambrulaitis sakė, kad būtų geriau, jeigu visą plotą išsinuomotų vienas verslininkas, tačiau ir dėl to galima derėtis. Svarbiausia, kad atsirastų investuotojas ir naujai įrengtose patalpose užvirtų gyvenimas.
R. Kmitienė kalbėjo, kad bent jau šiltuoju metų laikotarpiu viešojo maitinimo paslauga būtų populiari, nes ne vienas Šilutės svečias teiravosi, kur netoli dvaro būtų galima atsigerti kavos, papietauti. Planavimo ir plėtros skyriaus atstovai priminė, kad artimiausiu laiku numatoma didelių investicijų šalimais esančio Šilokarčemos kvartalo rekonstrukcijai, netrukus bus pradėta renovuoti pašonėje esantį kultūros ir pramogų centrą. Todėl, anot jų, reikės ir maitinimo paslaugos, ir vietos, kur galėtų vykti renginiai, kol bus renovuojamas Šilutės kultūros ir pramogų centras.

Prie kavos puodelio (iš kairės) savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrozaitis, Turizmo ir informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė, verslo atstovės Jurgita Pikelienė ir Laima Bytautienė bei Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas aptarė privačių investicijų į H. Šojaus dvaro kompleksą galimybes.

Pasikalbėjus viešnias pakvietė pasivaikščioti ir apžiūrėti siūlomas išnuomoti patalpas.
Po nedidelės ekskursijos Jurgita Pikelienė sakė, kad „šeimos taryboje“ pasitars du kitais „Gilijos“ savininkais ir tada apsispręs, ar jie suinteresuoti dirbti dvaro komplekse. Viešnia iš Klaipėdos L. Bytautienė užsiminė, kad šilutiškių siūlymas nėra vienintelis iš sudominusių klaipėdiečius. Todėl ji tik perduosianti čia gautą informaciją.
Dvaro komplekse veikiančio Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė sakė, kad ji taip pat sulaukianti susidomėjusių žmonių skambučių. Jos klausia, kas administruoja kompleksą, kokią veiklą jame galima plėtoti. „Tokiems skambintojams rekomenduoju kreiptis į Savivaldybės Planavimo ir plėtros bei Turto skyrius. Kas vyksta toliau, nežinau, bet akivaizdu, kad kol kas nė vienas galimybe investuoti rimčiau nesusidomėjo. Tikėkimės kad šis verslininkių vizitas duos kokių nors rezultatų“, – sakė R. Šikšnienė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Nuo sausio  brangiau mokėsime už komunalinių atliekų tvarkymą?

Šią savaitę Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose vietos politikai svarsto, ar didinti mokesčius už komunalinių atliekų tvarkymą. Tikslas – patvirtinti naujus Šilutės r. savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus dėl pasikeitusių įkainių. UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro 2020 m. spalio 28 d. valdybos sprendimu nuo 2021 m. sausio 1 d. Šilutės rajono savivaldybei nustatytas 44,13 Eur/t su PVM „vartų mokestis“. Pagal atliktus skaičiavimus Šilutės rajono savivaldybės „vartų mokestis“ už komunalinių

Taip pat skaitykite