Hugo Šojaus dvaras laukia privačių investuotojų

FONDASHugo Šojaus dvaro kompleksas rekonstruotas pasitelkiant Europos Sąjungos struktūrinių fondų 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programą. Dvaro komplekso atnaujinimas atsiėjo beveik 10 milijonų litų. Viena iš paramos teikimo sąlygų buvo pritraukti privatųjį verslą ir investicijas. Dvaro patalpose veikiančiame Šilutės turizmo ir informacijos centre jau buvo surengtas susitikimas su galimais investuotojais.

Privačiam verslui siūloma išsinuomoti 530 kvadratinių metrų patalpas buvusioje dvaro arklidėje ir amatų centre.

Viena iš ES struktūrinių fondų 2007-2013 m. paramos sąlygų renovuojant H. Šojaus dvarą – Savivaldybė įsipareigojo pritraukti privatų verslą sukurtai infrastruktūrai valdyti. Numatoma išnuomoti 530 kv. metrų plotą buvusiose dvaro arklidėse, kur įrengta konferencijų salė ir amatų dirbtuvė.
Pasak vieno iš susitikimo organizatorių, Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiojo specialisto Romualdo Ambrulaičio, jau spaudoje ir internete publikuota skelbimų, tačiau verslininkai kol kas jais nesusidomėjo ir Savivaldybė negali įvykdyti savo įsipareigojimų. Nuomos kaina pradiniame etape buvo skaičiuojama pagal Vyriausybės nustatytą metodiką ir buvo 3 Lt už kvadratinį metrą (įskaitant PVM). Už komunalinius patarnavimus taip pat turėtų mokėti nuomininkai. Šiuo metu nuomos kaina sumažinta iki 2,4 Lt už kv. metrą.
„Jeigu iš karto būtume galėję nupirkti baldus ir įrangą, pritraukti privatųjį verslą gal būtų buvę lengviau, tačiau paramos sąlygos to nenumato“, – sakė Romualdas Ambrulaitis.
Į paskutinį kvietimą atsiliepė Šilutėje veikiančio restorano ir viešbučio „Gilija“ atstovė Jurgita Pikelienė ir viešnia iš Klaipėdos Laima Bytautienė. Pasak J. Pikelienės, jų šeimą domina galimybė išsinuomoti konferencijų salę ir organizuoti ten renginius, konferencijas, teikti maitinimo paslaugas. Viešnia iš Klaipėdos sakė, kad paskatinta tenykščių verslininkų atvyko pasidairyti dėl galimos nuomos sąlygų. Jos teigimu, klaipėdiečius labiau domina mažesnioji 21 kvadratinio metro dydžio ploto patalpa prie būsimo amatų centro.
Su verslo atstovais susitiko Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas, šio skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrulaitis, Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė, Turizmo ir informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė. Prie kavos puodelio verslininkės domėjosi, ar yra galimybė nuomotis patalpas keliems savininkams, kokiam laikui pasirašoma nuomos sutartis, gal dar mažės patalpų nuomos kainos.
Pasak R. Budriko, dėl nuomos kainų mažinimo dar reikia konsultuotis. Dėl to bus galima tartis derybų metu, o patalpas galima išsinuomoti ne trumpiau kaip 5 metams, greičiausiai ir dar ilgesniam laikotarpiui. Romualdas Ambrulaitis sakė, kad būtų geriau, jeigu visą plotą išsinuomotų vienas verslininkas, tačiau ir dėl to galima derėtis. Svarbiausia, kad atsirastų investuotojas ir naujai įrengtose patalpose užvirtų gyvenimas.
R. Kmitienė kalbėjo, kad bent jau šiltuoju metų laikotarpiu viešojo maitinimo paslauga būtų populiari, nes ne vienas Šilutės svečias teiravosi, kur netoli dvaro būtų galima atsigerti kavos, papietauti. Planavimo ir plėtros skyriaus atstovai priminė, kad artimiausiu laiku numatoma didelių investicijų šalimais esančio Šilokarčemos kvartalo rekonstrukcijai, netrukus bus pradėta renovuoti pašonėje esantį kultūros ir pramogų centrą. Todėl, anot jų, reikės ir maitinimo paslaugos, ir vietos, kur galėtų vykti renginiai, kol bus renovuojamas Šilutės kultūros ir pramogų centras.

Prie kavos puodelio (iš kairės) savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrozaitis, Turizmo ir informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė, verslo atstovės Jurgita Pikelienė ir Laima Bytautienė bei Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas aptarė privačių investicijų į H. Šojaus dvaro kompleksą galimybes.

Pasikalbėjus viešnias pakvietė pasivaikščioti ir apžiūrėti siūlomas išnuomoti patalpas.
Po nedidelės ekskursijos Jurgita Pikelienė sakė, kad „šeimos taryboje“ pasitars du kitais „Gilijos“ savininkais ir tada apsispręs, ar jie suinteresuoti dirbti dvaro komplekse. Viešnia iš Klaipėdos L. Bytautienė užsiminė, kad šilutiškių siūlymas nėra vienintelis iš sudominusių klaipėdiečius. Todėl ji tik perduosianti čia gautą informaciją.
Dvaro komplekse veikiančio Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė sakė, kad ji taip pat sulaukianti susidomėjusių žmonių skambučių. Jos klausia, kas administruoja kompleksą, kokią veiklą jame galima plėtoti. „Tokiems skambintojams rekomenduoju kreiptis į Savivaldybės Planavimo ir plėtros bei Turto skyrius. Kas vyksta toliau, nežinau, bet akivaizdu, kad kol kas nė vienas galimybe investuoti rimčiau nesusidomėjo. Tikėkimės kad šis verslininkių vizitas duos kokių nors rezultatų“, – sakė R. Šikšnienė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite