Hugo Šojaus dvaras laukia privačių investuotojų

FONDASHugo Šojaus dvaro kompleksas rekonstruotas pasitelkiant Europos Sąjungos struktūrinių fondų 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programą. Dvaro komplekso atnaujinimas atsiėjo beveik 10 milijonų litų. Viena iš paramos teikimo sąlygų buvo pritraukti privatųjį verslą ir investicijas. Dvaro patalpose veikiančiame Šilutės turizmo ir informacijos centre jau buvo surengtas susitikimas su galimais investuotojais.

Privačiam verslui siūloma išsinuomoti 530 kvadratinių metrų patalpas buvusioje dvaro arklidėje ir amatų centre.

Viena iš ES struktūrinių fondų 2007-2013 m. paramos sąlygų renovuojant H. Šojaus dvarą – Savivaldybė įsipareigojo pritraukti privatų verslą sukurtai infrastruktūrai valdyti. Numatoma išnuomoti 530 kv. metrų plotą buvusiose dvaro arklidėse, kur įrengta konferencijų salė ir amatų dirbtuvė.
Pasak vieno iš susitikimo organizatorių, Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiojo specialisto Romualdo Ambrulaičio, jau spaudoje ir internete publikuota skelbimų, tačiau verslininkai kol kas jais nesusidomėjo ir Savivaldybė negali įvykdyti savo įsipareigojimų. Nuomos kaina pradiniame etape buvo skaičiuojama pagal Vyriausybės nustatytą metodiką ir buvo 3 Lt už kvadratinį metrą (įskaitant PVM). Už komunalinius patarnavimus taip pat turėtų mokėti nuomininkai. Šiuo metu nuomos kaina sumažinta iki 2,4 Lt už kv. metrą.
„Jeigu iš karto būtume galėję nupirkti baldus ir įrangą, pritraukti privatųjį verslą gal būtų buvę lengviau, tačiau paramos sąlygos to nenumato“, – sakė Romualdas Ambrulaitis.
Į paskutinį kvietimą atsiliepė Šilutėje veikiančio restorano ir viešbučio „Gilija“ atstovė Jurgita Pikelienė ir viešnia iš Klaipėdos Laima Bytautienė. Pasak J. Pikelienės, jų šeimą domina galimybė išsinuomoti konferencijų salę ir organizuoti ten renginius, konferencijas, teikti maitinimo paslaugas. Viešnia iš Klaipėdos sakė, kad paskatinta tenykščių verslininkų atvyko pasidairyti dėl galimos nuomos sąlygų. Jos teigimu, klaipėdiečius labiau domina mažesnioji 21 kvadratinio metro dydžio ploto patalpa prie būsimo amatų centro.
Su verslo atstovais susitiko Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas, šio skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrulaitis, Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė, Turizmo ir informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė. Prie kavos puodelio verslininkės domėjosi, ar yra galimybė nuomotis patalpas keliems savininkams, kokiam laikui pasirašoma nuomos sutartis, gal dar mažės patalpų nuomos kainos.
Pasak R. Budriko, dėl nuomos kainų mažinimo dar reikia konsultuotis. Dėl to bus galima tartis derybų metu, o patalpas galima išsinuomoti ne trumpiau kaip 5 metams, greičiausiai ir dar ilgesniam laikotarpiui. Romualdas Ambrulaitis sakė, kad būtų geriau, jeigu visą plotą išsinuomotų vienas verslininkas, tačiau ir dėl to galima derėtis. Svarbiausia, kad atsirastų investuotojas ir naujai įrengtose patalpose užvirtų gyvenimas.
R. Kmitienė kalbėjo, kad bent jau šiltuoju metų laikotarpiu viešojo maitinimo paslauga būtų populiari, nes ne vienas Šilutės svečias teiravosi, kur netoli dvaro būtų galima atsigerti kavos, papietauti. Planavimo ir plėtros skyriaus atstovai priminė, kad artimiausiu laiku numatoma didelių investicijų šalimais esančio Šilokarčemos kvartalo rekonstrukcijai, netrukus bus pradėta renovuoti pašonėje esantį kultūros ir pramogų centrą. Todėl, anot jų, reikės ir maitinimo paslaugos, ir vietos, kur galėtų vykti renginiai, kol bus renovuojamas Šilutės kultūros ir pramogų centras.

Prie kavos puodelio (iš kairės) savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrozaitis, Turizmo ir informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė, verslo atstovės Jurgita Pikelienė ir Laima Bytautienė bei Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas aptarė privačių investicijų į H. Šojaus dvaro kompleksą galimybes.

Pasikalbėjus viešnias pakvietė pasivaikščioti ir apžiūrėti siūlomas išnuomoti patalpas.
Po nedidelės ekskursijos Jurgita Pikelienė sakė, kad „šeimos taryboje“ pasitars du kitais „Gilijos“ savininkais ir tada apsispręs, ar jie suinteresuoti dirbti dvaro komplekse. Viešnia iš Klaipėdos L. Bytautienė užsiminė, kad šilutiškių siūlymas nėra vienintelis iš sudominusių klaipėdiečius. Todėl ji tik perduosianti čia gautą informaciją.
Dvaro komplekse veikiančio Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė sakė, kad ji taip pat sulaukianti susidomėjusių žmonių skambučių. Jos klausia, kas administruoja kompleksą, kokią veiklą jame galima plėtoti. „Tokiems skambintojams rekomenduoju kreiptis į Savivaldybės Planavimo ir plėtros bei Turto skyrius. Kas vyksta toliau, nežinau, bet akivaizdu, kad kol kas nė vienas galimybe investuoti rimčiau nesusidomėjo. Tikėkimės kad šis verslininkių vizitas duos kokių nors rezultatų“, – sakė R. Šikšnienė.

Vaidotas VILKAS

Hits: 107

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite