Gyventojai nepatenkinti komunalinių atliekų tvarkymu: bus keičiami paslaugos teikimo reikalavimai

Aplinkos ministerija sulaukia nemažai skundų dėl komunalinių atliekų netinkamo surinkimo, todėl parengė ir pateikė derinti Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus. Teisės akto projekte numatyta, kad komunalinių atliekų surinkimo konteineriai bei priėjimas prie konteinerių aikštelės turi būti pritaikyti žmonėms su negalia. Taip pat nurodoma, kokiu atstumu nuo pastato sienos su angomis (durų, langų, vėdinimo sistemų angos) ir vaikų žaidimo aikštelių turi būti įrengtos atliekų konteinerių aikštelės. Siūloma naujovė, kad atliekų tvarkytojas privalo surinkti paliktas ar išbarstytas atliekas komunalinių atliekų konteinerių aikštelės ribose ir 5 m spinduliu.

Projekte taip pat numatyta, kad didelių gabaritų atliekos ne rečiau kaip 4 kartus per metus bus surenkamos apvažiuojant – kai atliekų turėtojai reguliariai informuojami apie datą, laiką ir vietą, kada bus surenkamos didelių gabaritų atliekos. Numatyta ir biologinių atliekų rūšiavimo, jų surinkimo, konteinerių pastatymo vietų tvarka ir reikalavimai teritorijoms, kuriose biologinių atliekų surinkimas bus privalomas nuo 2024 m. sausio 1 d. Biologinių atliekų konteineriai privalės būti pastatyti urbanizuotose teritorijose, kuriose gyvena daugiau kaip 2 tūkstančiai gyventojų.

Savivaldybės būtų įpareigotos nuolat teikti gyventojams informaciją apie atskirų atliekų teisingą rūšiavimą, apipavidalinant konteinerius piktogramomis, nurodant konkrečioje savivaldybėje esančias pakuočių, tekstilės, biologinių, baldų, medienos, statybinių, elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių, eksploatuoti netinkamų transporto priemonių, padangų, alyvos, buityje susidarančių medicininių ir pavojingųjų atliekų surinkimo vietas, atliekų tvarkytojus, jų kontaktinę informaciją ir atliekų priėmimo sąlygas.

Savivaldybės turės supažindinti atliekų turėtojus su atliekų rūšiavimo privalumais, kokia atsakomybė numatyta už neteisingai išrūšiuotas atliekas, informuoti gyventojus apie galimybę pastebėjus pažeidimus apie juos pranešti. Patikslinamas ir reikalavimas, kad atliekų tvarkytojas turės reguliariai (ne rečiau kaip kartą per ketvirtį šiltuoju metų laiku arba sutartyje su savivaldybe nustatytu dažnumu) plauti ar dezinfekuoti kolektyvinius mišrių komunalinių atliekų surinkimo ir kolektyvinius biologinių atliekų surinkimo konteinerius.

Jeigu atliekų konteineriai bus nuolat perpildyti ne dėl atliekų tvarkytojo kaltės, atliekų tvarkytojas privalės siūlyti atliekų turėtojui tikslinti paslaugos teikimo sutartį arba spręsti klausimą savivaldybės ar atliekų tvarkymo sistemos administratoriaus nustatyta tvarka.

Tikimasi, kad, priėmus šias pataisas, sumažės gyventojų skundų dėl per arti jų būsto statomų komunalinių atliekų konteinerių aikštelių, reguliariai perpildytų atliekų surinkimo priemonių, neleistinai paliktų atliekų, atliekų konteinerių plovimo ir dezinfekavimo.

Taip pat gyventojai turės galimybę dažniau pasinaudoti didelių gabaritų atliekų surinkimo apvažiuojant paslauga. Užtikrinus gyventojams galimybę kompostuoti biologines atliekas jų susidarymo vietoje, turėtų sumažėti mišrių komunalinių atliekų kiekis, rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą.

Pastabas ir pasiūlymus Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimams galima teikti iki rugpjūčio 21 d. Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS).

Aplinkos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Skardos lankstinių gamyba

lankstiniai

Gaminiai iš skardos lankstinių daugelį metų vaidina svarbų vaidmenį statybinėse konstrukcijose. Trapecijos formos skarda išsiskiria paprastomis, bet išraiškingomis formomis. Tai funkcionali medžiaga, kuri leis įgyvendinti tiek paprastus, tiek gana  ambicingus architektūrinius projektus. Anot specialistų, trapecinis profilis griauna tradicinę stogo dangų naudojimo koncepciją: trapecijos formos lakštai puikiai tinka stogams, fasadams ir tvoroms. Tai sudarys galimybes įgyvendinti išorinės architektūros estetiškus ir funkcionalius sprendimus. Dėl šių priežasčių trapecijos formos profilius labai vertina architektai, konstruktoriai ir nuosavų namų savininkai. Rinkoje rasite įvairių profilių, storių

Vienas Lietuvos gyventojas per metus išmeta net 140 kg maisto

Jeigu namuose daug maisto iš šaldytuvo ar virtuvės spintelių iškeliauja į šiukšlių dėžę – verta susimąstyti. Paminėjus Tarptautinę informuotumo apie maisto švaistymą ir jo praradimus dieną, puiki proga pradėti keisti savo įpročius. Šią jau ketvirtą kartą minimą dieną siekiama atkreipti dėmesį į be reikalo švaistomo maisto neigiamą įtaką ne tik mūsų finansams, bet ir visai mūsų planetai. Europos Sąjungoje kasmet iššvaistoma beveik 59 mln. tonų maisto, kurio vertė siekia net 132 mlrd. eurų.  Vidutiniškai kiekvienas ES gyventojas išmeta 131 kg

Didės pensijos ir kitos socialinės išmokos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apskaičiavo, kiek kitąmet didės įvairių rūšių pensijos. Tai aktualu daugiau nei penktadaliui mūsų šalies žmonių – 2023 m. rugpjūčio mėnesio duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 616 tūkst. senatvės pensijos gavėjų ir apie 7,5 tūkst. išankstinės senatvės pensijos gavėjų. Augs ir baziniai socialinių išmokų dydžiai – bazinė socialinė išmoka, šalpos pensijos, tikslinės kompensacijos, valstybės remiamų pajamų dydis, – dėl to didės vaiko pinigai ir kitos socialinės išmokos. Siūlymams dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas. „Planuojame,

Tarptautinė Kauno policijos ir prokuratūros operacija: išardytas narkotikų tinklas nuo Graikijos iki Lietuvos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, išaiškino asmenis, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas. Tarp pirkėjų galimai buvo ir nepilnamečių. Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad narkotinės medžiagos mūsų šalį galimai pasiekdavo iš Graikijos. Sukti, tačiau išnarplioti keliai internetinėse erdvėse Tarptautinio tyrimo metu nustatyta, kad

Taip pat skaitykite