„Gyvename kaip širšių lizde. Kodėl?“

Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Audrius Endzinas. „Pamario“ archyvo nuotr.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Audrius Endzinas, anksčiau dvi kadencijas buvęs Seimo nariu, situaciją Lietuvoje lygina su gyvenimu širšių lizde ir stebisi, kodėl tiek pykčio.

„Svarstau, bandau prisiminti, ar taip yra buvę anksčiau. Nepamenu, nebuvo…“ – sakė A. Endzinas ir tarsi pats savęs klausė, ar tiek pykčio gali susikaupti dėl plintančio koronaviruso, dėl migrantų, dėl žmogaus teisių, susijusių su LGBT bendruomenės siūlymais.

„Visi kalba piktai, visi pyksta… Nesuprantu to. Gal tapome politiškai angažuoti? Juk viską galima vertinti ramiai. Aš ne prieš teisę protestuoti, ne prieš teisę turėti ir viešai išsakyti savo nuomonę. Tam yra gausybė įvairių formų, būdų. Tik netrukdykime laisvai gyventi kitiems“, – plačiąja prasme situaciją Lietuvoje apibūdino A. Endzinas.

Apie plintantį koronavirusą

„Plinta COVID-19. Privalome saugotis ir saugoti kitus. Reikia ir darbovietėje gausiai nesibūriuoti, tą ir darome. Galima susitikti su vienu, kitu darbuotoju, o ne su visais išsyk. Žinoma, privalu paisyti visų saugumo reikalavimų, dėvėti veido kaukes. Ką duotų pykimasis? Aš pasiskiepijau. Kiti žmonės nenori skiepytis. Nėra man jie nedraugai. Neklausiau kolegų Šilutės rajono savivaldybės tarybos narių, ar jie visi pasiskiepijo. Tačiau pasirašėme kreipimąsi į rajono gyventojus, paraginome skiepytis, matyt, bus pasiskiepiję“, – apie vieną iš didžiųjų Lietuvos bėdų diplomatiškai kalbėjo A. Endzinas.

Apie migrantų krizę 

Buvęs Seimo narys A. Endzinas sakė skaitęs knygų, kad skandinavai grąžindavę pabėgėlių iš Sovietų sąjungos. Istorijoje yra ne viena šalis, kuri sienos pažeidėjų nepriimdavo. Panašu, taip daro ir Lietuvos valdžia, kai į Baltarusiją grąžina pabėgėlius.

„Man nepriimtina tai, kad į Lietuvą plūsta asmenys, pažeidę sieną. Štai iš ko kyla problema. Turime nuolat mutuojantį koronavirusą. Mes nežinome nelegalių migrantų sveikatos būklės, galbūt jie įneša naujų koronaviruso atmainų? Tai kelia grėsmę mūsų visuomenei. Be to, jie yra nelegalūs migrantai, apie kuriuos mes nieko nežinome. Aišku tik tiek, kad jie nepripažįsta mūsų tvarkos ir įstatymų, draudžiančių kirsti sieną. Jie turi daug norų ir net reikalavimų. Sakyčiau, jeigu atvykot į svečius, tai negalite nurodinėti, ką daryti, kaip tvarkytis. Pagaliau patekti į Lietuvą yra nustatyta tvarka, stokite į eilę, susitvarkykite dokumentus… Taip visiems, taip turi būti ir iš Baltarusijos pusės. Kai sieną jie kerta nelegaliai, santykiai su mūsų valstybe pradėti pažeidimu…“ – savo nuomonę išsakė A. Endzinas.

Valdžią vertins per Seimo rinkimus

Taip atsakė A. Endzinas, paprašytas įvertinti rugpjūčio 10 d. prie Seimo surengtą protesto akciją. „Nematau reikalo, dėl ko reikėtų tą daryti. Gal Seimas, Vyriausybė gali dirbti efektyviau. Tačiau pareigūnai, kurie gina sieną, saugo migrantus, dirba atsakingai net nelaukdami papildomų sprendimų. Pareigūnai dirba puikiai. Seimo darbą bus galima įvertinti per rinkimus. Gal daug ko rinkėjai Seimo daugumai neatleis. Čia ir žmogaus teisių, laisvių reikalai, dėmesys LGBT bendruomenei… Žinoma, nebus užmiršti ribojimai dėl COVID-19 plitimo, karantinai…“ – teigė pašnekovas.

Beliko priminti, kad dabartinis Seimas, Vyriausybė darbą pradėjo siaučiant COVID-19, netrukus prisidėjo migrantų krizė… Ankstesnėms Lietuvos valdžioms tokių didelių bėdų neteko. Į tai A. Endzinas atsakė, kad rinkėjai vertina rezultatus. Tą jie ir padarys per kitus rinkimus.

„Rinkau valdžią ir aš, balsavau, jei ką blogo matyčiau, mitinguočiau. Kol kas matau net ir nepopuliarių sprendimų rezultatus. Kai dabartinis Seimas, Vyriausybė pradėjo darbą, juk buvo perpildytos ligoninės koronavirusu užsikrėtusių asmenų, trūko vietų ir gydymo kitomis ligomis sergantiems. Pripažinkime, kad ir prieš tai dirbusi valdžia ne viską buvo padariusi. Tad padalinkime kaltę, jeigu taip norisi. Pagaliau pripažinkime, kad ir mes, gyventojai, ne visada paisėme reikalavimų, suvaržymų, nurodymų, kad būtina saugotis viruso ir kitų neužkrėsti. Esu liberalas, pasikliauju žmonių protu. Sprendimai davė rezultatų. Vertinsime viską vėliau, turi praeiti laiko…“ – užbaigė pokalbį A. Endzinas šiam politikui būdingu ramiu tonu ir be pykčio.

Stasė Skutulienė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pagėgių krašto kultūros darbuotojai netradiciškai minėjo Pasaulinę kultūros dieną

Pasaulinę kultūros dieną – balandžio 15-ąją –  Pagėgių sav. kultūros srities atstovai (Vydūno viešosios bibliotekos ir filialų, M. Jankaus muziejaus ir kultūros centro specialistai) dalyvavo mažlietuviško kulinarinio paveldo sklaidai skirtoje edukacijoje „Lietuvininkų valgių ypatumai“.   Šią kulinarinę edukaciją dovanojo, medaus desertus su belgišku šokoladu Pagėgių krašto kultūros darbuotojams įteikė bei nuoširdžiausius sveikinimo žodžius tarė kaimo turizmo sodybos „Mociškių palivarkas“ šeimininkai Rasa ir Sigitas Stoniai. Pasaulinės kultūros dienos proga kultūros darbuotojus sveikinusi Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida

Vydūno viešoji biblioteka kviečia minėti 24-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę

Tradiciškai paskutinę balandžio mėnesio savaitę šalyje minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – svarbiausia savaitė šalies bibliotekoms. Nors Lietuvoje 24-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė minima nuo 2024 m. balandžio 23 d., Pagėgių krašte ji prasidės anksčiau –balandžio 18 d. Pagėgių sav. Vydūno viešoji biblioteka bei jos filialai balandžio 18-29 dienomis kvies visuomenę drauge paminėti šią savaitę. Šių metų tema – „Europos šeimoje“, skirta kalbėtis apie bendrą kuriamą vienybę, lygybę ir vertybes. Pagėgių krašto bibliotekos lankytojams siūlys daugybę įvairių veiklų – knygų pristatymų,

Miškasodyje – vėl ir Saugų seniūnijos bendruomenė

Nors miškasodis Lietuvoje paskelbtas balandžio 20 d., artėjantį šeštadienį, „Šilutės baldų“ įmonės kolektyvas kartu su kolegomis iš SBA, Saugų seniūnijos bendruomenė jau paviešino gerų žinių: medelių pasodinta, padirbėta iš peties… Saugų bendruomenė paskelbė: „Miškasodyje dalyvavome ir šiemet! Ačiū Šilutės krašto miškininkams už galimybę prisidėti prie šios gražios akcijos, kuri šiemet vyko Saugų seniūnijos teritorijoje. Pasodinta 3000 pušų, 1700 eglių ir 700 beržo sodinukų“.  

Šilutėje pasodintas ąžuoliukas, skirtas 100-metį mininčiai Lietuvos dainų šventei

Balandžio 15 d. Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Daiva Žebelienė kartu su Šilutės krašto kultūrininkais parke prie Šilutės kultūros ir pramogų centro pasodino simbolinį ąžuoliuką, skirtą šimtmetį mininčiai Lietuvos dainų šventei ,,Kad giria žaliuotų“. Primename, kad į šią dainų šventę vyks beveik 400 Šilutės rajono šokėjų, dainininkų, muzikantų. Komunikacijos skyrius

Taip pat skaitykite