„Gyvename kaip širšių lizde. Kodėl?“

Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Audrius Endzinas. „Pamario“ archyvo nuotr.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Audrius Endzinas, anksčiau dvi kadencijas buvęs Seimo nariu, situaciją Lietuvoje lygina su gyvenimu širšių lizde ir stebisi, kodėl tiek pykčio.

„Svarstau, bandau prisiminti, ar taip yra buvę anksčiau. Nepamenu, nebuvo…“ – sakė A. Endzinas ir tarsi pats savęs klausė, ar tiek pykčio gali susikaupti dėl plintančio koronaviruso, dėl migrantų, dėl žmogaus teisių, susijusių su LGBT bendruomenės siūlymais.

„Visi kalba piktai, visi pyksta… Nesuprantu to. Gal tapome politiškai angažuoti? Juk viską galima vertinti ramiai. Aš ne prieš teisę protestuoti, ne prieš teisę turėti ir viešai išsakyti savo nuomonę. Tam yra gausybė įvairių formų, būdų. Tik netrukdykime laisvai gyventi kitiems“, – plačiąja prasme situaciją Lietuvoje apibūdino A. Endzinas.

Apie plintantį koronavirusą

„Plinta COVID-19. Privalome saugotis ir saugoti kitus. Reikia ir darbovietėje gausiai nesibūriuoti, tą ir darome. Galima susitikti su vienu, kitu darbuotoju, o ne su visais išsyk. Žinoma, privalu paisyti visų saugumo reikalavimų, dėvėti veido kaukes. Ką duotų pykimasis? Aš pasiskiepijau. Kiti žmonės nenori skiepytis. Nėra man jie nedraugai. Neklausiau kolegų Šilutės rajono savivaldybės tarybos narių, ar jie visi pasiskiepijo. Tačiau pasirašėme kreipimąsi į rajono gyventojus, paraginome skiepytis, matyt, bus pasiskiepiję“, – apie vieną iš didžiųjų Lietuvos bėdų diplomatiškai kalbėjo A. Endzinas.

Apie migrantų krizę 

Buvęs Seimo narys A. Endzinas sakė skaitęs knygų, kad skandinavai grąžindavę pabėgėlių iš Sovietų sąjungos. Istorijoje yra ne viena šalis, kuri sienos pažeidėjų nepriimdavo. Panašu, taip daro ir Lietuvos valdžia, kai į Baltarusiją grąžina pabėgėlius.

„Man nepriimtina tai, kad į Lietuvą plūsta asmenys, pažeidę sieną. Štai iš ko kyla problema. Turime nuolat mutuojantį koronavirusą. Mes nežinome nelegalių migrantų sveikatos būklės, galbūt jie įneša naujų koronaviruso atmainų? Tai kelia grėsmę mūsų visuomenei. Be to, jie yra nelegalūs migrantai, apie kuriuos mes nieko nežinome. Aišku tik tiek, kad jie nepripažįsta mūsų tvarkos ir įstatymų, draudžiančių kirsti sieną. Jie turi daug norų ir net reikalavimų. Sakyčiau, jeigu atvykot į svečius, tai negalite nurodinėti, ką daryti, kaip tvarkytis. Pagaliau patekti į Lietuvą yra nustatyta tvarka, stokite į eilę, susitvarkykite dokumentus… Taip visiems, taip turi būti ir iš Baltarusijos pusės. Kai sieną jie kerta nelegaliai, santykiai su mūsų valstybe pradėti pažeidimu…“ – savo nuomonę išsakė A. Endzinas.

Valdžią vertins per Seimo rinkimus

Taip atsakė A. Endzinas, paprašytas įvertinti rugpjūčio 10 d. prie Seimo surengtą protesto akciją. „Nematau reikalo, dėl ko reikėtų tą daryti. Gal Seimas, Vyriausybė gali dirbti efektyviau. Tačiau pareigūnai, kurie gina sieną, saugo migrantus, dirba atsakingai net nelaukdami papildomų sprendimų. Pareigūnai dirba puikiai. Seimo darbą bus galima įvertinti per rinkimus. Gal daug ko rinkėjai Seimo daugumai neatleis. Čia ir žmogaus teisių, laisvių reikalai, dėmesys LGBT bendruomenei… Žinoma, nebus užmiršti ribojimai dėl COVID-19 plitimo, karantinai…“ – teigė pašnekovas.

Beliko priminti, kad dabartinis Seimas, Vyriausybė darbą pradėjo siaučiant COVID-19, netrukus prisidėjo migrantų krizė… Ankstesnėms Lietuvos valdžioms tokių didelių bėdų neteko. Į tai A. Endzinas atsakė, kad rinkėjai vertina rezultatus. Tą jie ir padarys per kitus rinkimus.

„Rinkau valdžią ir aš, balsavau, jei ką blogo matyčiau, mitinguočiau. Kol kas matau net ir nepopuliarių sprendimų rezultatus. Kai dabartinis Seimas, Vyriausybė pradėjo darbą, juk buvo perpildytos ligoninės koronavirusu užsikrėtusių asmenų, trūko vietų ir gydymo kitomis ligomis sergantiems. Pripažinkime, kad ir prieš tai dirbusi valdžia ne viską buvo padariusi. Tad padalinkime kaltę, jeigu taip norisi. Pagaliau pripažinkime, kad ir mes, gyventojai, ne visada paisėme reikalavimų, suvaržymų, nurodymų, kad būtina saugotis viruso ir kitų neužkrėsti. Esu liberalas, pasikliauju žmonių protu. Sprendimai davė rezultatų. Vertinsime viską vėliau, turi praeiti laiko…“ – užbaigė pokalbį A. Endzinas šiam politikui būdingu ramiu tonu ir be pykčio.

Stasė Skutulienė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite