„Gyvename kaip širšių lizde. Kodėl?“

Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Audrius Endzinas. „Pamario“ archyvo nuotr.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Audrius Endzinas, anksčiau dvi kadencijas buvęs Seimo nariu, situaciją Lietuvoje lygina su gyvenimu širšių lizde ir stebisi, kodėl tiek pykčio.

„Svarstau, bandau prisiminti, ar taip yra buvę anksčiau. Nepamenu, nebuvo…“ – sakė A. Endzinas ir tarsi pats savęs klausė, ar tiek pykčio gali susikaupti dėl plintančio koronaviruso, dėl migrantų, dėl žmogaus teisių, susijusių su LGBT bendruomenės siūlymais.

„Visi kalba piktai, visi pyksta… Nesuprantu to. Gal tapome politiškai angažuoti? Juk viską galima vertinti ramiai. Aš ne prieš teisę protestuoti, ne prieš teisę turėti ir viešai išsakyti savo nuomonę. Tam yra gausybė įvairių formų, būdų. Tik netrukdykime laisvai gyventi kitiems“, – plačiąja prasme situaciją Lietuvoje apibūdino A. Endzinas.

Apie plintantį koronavirusą

„Plinta COVID-19. Privalome saugotis ir saugoti kitus. Reikia ir darbovietėje gausiai nesibūriuoti, tą ir darome. Galima susitikti su vienu, kitu darbuotoju, o ne su visais išsyk. Žinoma, privalu paisyti visų saugumo reikalavimų, dėvėti veido kaukes. Ką duotų pykimasis? Aš pasiskiepijau. Kiti žmonės nenori skiepytis. Nėra man jie nedraugai. Neklausiau kolegų Šilutės rajono savivaldybės tarybos narių, ar jie visi pasiskiepijo. Tačiau pasirašėme kreipimąsi į rajono gyventojus, paraginome skiepytis, matyt, bus pasiskiepiję“, – apie vieną iš didžiųjų Lietuvos bėdų diplomatiškai kalbėjo A. Endzinas.

Apie migrantų krizę 

Buvęs Seimo narys A. Endzinas sakė skaitęs knygų, kad skandinavai grąžindavę pabėgėlių iš Sovietų sąjungos. Istorijoje yra ne viena šalis, kuri sienos pažeidėjų nepriimdavo. Panašu, taip daro ir Lietuvos valdžia, kai į Baltarusiją grąžina pabėgėlius.

„Man nepriimtina tai, kad į Lietuvą plūsta asmenys, pažeidę sieną. Štai iš ko kyla problema. Turime nuolat mutuojantį koronavirusą. Mes nežinome nelegalių migrantų sveikatos būklės, galbūt jie įneša naujų koronaviruso atmainų? Tai kelia grėsmę mūsų visuomenei. Be to, jie yra nelegalūs migrantai, apie kuriuos mes nieko nežinome. Aišku tik tiek, kad jie nepripažįsta mūsų tvarkos ir įstatymų, draudžiančių kirsti sieną. Jie turi daug norų ir net reikalavimų. Sakyčiau, jeigu atvykot į svečius, tai negalite nurodinėti, ką daryti, kaip tvarkytis. Pagaliau patekti į Lietuvą yra nustatyta tvarka, stokite į eilę, susitvarkykite dokumentus… Taip visiems, taip turi būti ir iš Baltarusijos pusės. Kai sieną jie kerta nelegaliai, santykiai su mūsų valstybe pradėti pažeidimu…“ – savo nuomonę išsakė A. Endzinas.

Valdžią vertins per Seimo rinkimus

Taip atsakė A. Endzinas, paprašytas įvertinti rugpjūčio 10 d. prie Seimo surengtą protesto akciją. „Nematau reikalo, dėl ko reikėtų tą daryti. Gal Seimas, Vyriausybė gali dirbti efektyviau. Tačiau pareigūnai, kurie gina sieną, saugo migrantus, dirba atsakingai net nelaukdami papildomų sprendimų. Pareigūnai dirba puikiai. Seimo darbą bus galima įvertinti per rinkimus. Gal daug ko rinkėjai Seimo daugumai neatleis. Čia ir žmogaus teisių, laisvių reikalai, dėmesys LGBT bendruomenei… Žinoma, nebus užmiršti ribojimai dėl COVID-19 plitimo, karantinai…“ – teigė pašnekovas.

Beliko priminti, kad dabartinis Seimas, Vyriausybė darbą pradėjo siaučiant COVID-19, netrukus prisidėjo migrantų krizė… Ankstesnėms Lietuvos valdžioms tokių didelių bėdų neteko. Į tai A. Endzinas atsakė, kad rinkėjai vertina rezultatus. Tą jie ir padarys per kitus rinkimus.

„Rinkau valdžią ir aš, balsavau, jei ką blogo matyčiau, mitinguočiau. Kol kas matau net ir nepopuliarių sprendimų rezultatus. Kai dabartinis Seimas, Vyriausybė pradėjo darbą, juk buvo perpildytos ligoninės koronavirusu užsikrėtusių asmenų, trūko vietų ir gydymo kitomis ligomis sergantiems. Pripažinkime, kad ir prieš tai dirbusi valdžia ne viską buvo padariusi. Tad padalinkime kaltę, jeigu taip norisi. Pagaliau pripažinkime, kad ir mes, gyventojai, ne visada paisėme reikalavimų, suvaržymų, nurodymų, kad būtina saugotis viruso ir kitų neužkrėsti. Esu liberalas, pasikliauju žmonių protu. Sprendimai davė rezultatų. Vertinsime viską vėliau, turi praeiti laiko…“ – užbaigė pokalbį A. Endzinas šiam politikui būdingu ramiu tonu ir be pykčio.

Stasė Skutulienė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite