„Gyvename kaip širšių lizde. Kodėl?“

Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Audrius Endzinas. „Pamario“ archyvo nuotr.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Audrius Endzinas, anksčiau dvi kadencijas buvęs Seimo nariu, situaciją Lietuvoje lygina su gyvenimu širšių lizde ir stebisi, kodėl tiek pykčio.

„Svarstau, bandau prisiminti, ar taip yra buvę anksčiau. Nepamenu, nebuvo…“ – sakė A. Endzinas ir tarsi pats savęs klausė, ar tiek pykčio gali susikaupti dėl plintančio koronaviruso, dėl migrantų, dėl žmogaus teisių, susijusių su LGBT bendruomenės siūlymais.

„Visi kalba piktai, visi pyksta… Nesuprantu to. Gal tapome politiškai angažuoti? Juk viską galima vertinti ramiai. Aš ne prieš teisę protestuoti, ne prieš teisę turėti ir viešai išsakyti savo nuomonę. Tam yra gausybė įvairių formų, būdų. Tik netrukdykime laisvai gyventi kitiems“, – plačiąja prasme situaciją Lietuvoje apibūdino A. Endzinas.

Apie plintantį koronavirusą

„Plinta COVID-19. Privalome saugotis ir saugoti kitus. Reikia ir darbovietėje gausiai nesibūriuoti, tą ir darome. Galima susitikti su vienu, kitu darbuotoju, o ne su visais išsyk. Žinoma, privalu paisyti visų saugumo reikalavimų, dėvėti veido kaukes. Ką duotų pykimasis? Aš pasiskiepijau. Kiti žmonės nenori skiepytis. Nėra man jie nedraugai. Neklausiau kolegų Šilutės rajono savivaldybės tarybos narių, ar jie visi pasiskiepijo. Tačiau pasirašėme kreipimąsi į rajono gyventojus, paraginome skiepytis, matyt, bus pasiskiepiję“, – apie vieną iš didžiųjų Lietuvos bėdų diplomatiškai kalbėjo A. Endzinas.

Apie migrantų krizę 

Buvęs Seimo narys A. Endzinas sakė skaitęs knygų, kad skandinavai grąžindavę pabėgėlių iš Sovietų sąjungos. Istorijoje yra ne viena šalis, kuri sienos pažeidėjų nepriimdavo. Panašu, taip daro ir Lietuvos valdžia, kai į Baltarusiją grąžina pabėgėlius.

„Man nepriimtina tai, kad į Lietuvą plūsta asmenys, pažeidę sieną. Štai iš ko kyla problema. Turime nuolat mutuojantį koronavirusą. Mes nežinome nelegalių migrantų sveikatos būklės, galbūt jie įneša naujų koronaviruso atmainų? Tai kelia grėsmę mūsų visuomenei. Be to, jie yra nelegalūs migrantai, apie kuriuos mes nieko nežinome. Aišku tik tiek, kad jie nepripažįsta mūsų tvarkos ir įstatymų, draudžiančių kirsti sieną. Jie turi daug norų ir net reikalavimų. Sakyčiau, jeigu atvykot į svečius, tai negalite nurodinėti, ką daryti, kaip tvarkytis. Pagaliau patekti į Lietuvą yra nustatyta tvarka, stokite į eilę, susitvarkykite dokumentus… Taip visiems, taip turi būti ir iš Baltarusijos pusės. Kai sieną jie kerta nelegaliai, santykiai su mūsų valstybe pradėti pažeidimu…“ – savo nuomonę išsakė A. Endzinas.

Valdžią vertins per Seimo rinkimus

Taip atsakė A. Endzinas, paprašytas įvertinti rugpjūčio 10 d. prie Seimo surengtą protesto akciją. „Nematau reikalo, dėl ko reikėtų tą daryti. Gal Seimas, Vyriausybė gali dirbti efektyviau. Tačiau pareigūnai, kurie gina sieną, saugo migrantus, dirba atsakingai net nelaukdami papildomų sprendimų. Pareigūnai dirba puikiai. Seimo darbą bus galima įvertinti per rinkimus. Gal daug ko rinkėjai Seimo daugumai neatleis. Čia ir žmogaus teisių, laisvių reikalai, dėmesys LGBT bendruomenei… Žinoma, nebus užmiršti ribojimai dėl COVID-19 plitimo, karantinai…“ – teigė pašnekovas.

Beliko priminti, kad dabartinis Seimas, Vyriausybė darbą pradėjo siaučiant COVID-19, netrukus prisidėjo migrantų krizė… Ankstesnėms Lietuvos valdžioms tokių didelių bėdų neteko. Į tai A. Endzinas atsakė, kad rinkėjai vertina rezultatus. Tą jie ir padarys per kitus rinkimus.

„Rinkau valdžią ir aš, balsavau, jei ką blogo matyčiau, mitinguočiau. Kol kas matau net ir nepopuliarių sprendimų rezultatus. Kai dabartinis Seimas, Vyriausybė pradėjo darbą, juk buvo perpildytos ligoninės koronavirusu užsikrėtusių asmenų, trūko vietų ir gydymo kitomis ligomis sergantiems. Pripažinkime, kad ir prieš tai dirbusi valdžia ne viską buvo padariusi. Tad padalinkime kaltę, jeigu taip norisi. Pagaliau pripažinkime, kad ir mes, gyventojai, ne visada paisėme reikalavimų, suvaržymų, nurodymų, kad būtina saugotis viruso ir kitų neužkrėsti. Esu liberalas, pasikliauju žmonių protu. Sprendimai davė rezultatų. Vertinsime viską vėliau, turi praeiti laiko…“ – užbaigė pokalbį A. Endzinas šiam politikui būdingu ramiu tonu ir be pykčio.

Stasė Skutulienė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite