Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas?

Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui?

Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes.

Trumpai tariant, kas yra gydomasis masažas?

alfasteps.com profesionalių kineziterapeutų atliekamas gydomasis masažas yra vienas iš efektyviausių traumų ir ligų gydymo būdų. Gydomasis masažas turi savo metodiką, indikacijas ir kontraindikacijas. Tokio masažo prasmė – išsklaidyti tam tikros kūno vietos tarpląstelinėje erdvėje besikaupiantį skystį, kuris yra organizme sustingusio proceso priežastis. Pagrindinės technikos: glostymas, trynimas, minkymas, vibracija, taip pat aktyvūs-pasyvūs judesiai.

Kokioms ligoms gydyti veiksmingas gydomasis masažas?

Sergant raumenų ir kaulų sistemos ligomis (osteochondroze, neuritu, pleksitu, žastikaulio periartritu, artroze, miozitu ir kt.), vidaus organų (širdies, žarnyno, skrandžio, tulžies pūslės ir kt.) ligomis. Esant padidėjusiam spaudimui, skausmui be priežasties, taip pat gydant celiulitą ir formuojant kūno formas. Nepaisant pavadinimo, gydomasis masažas gali būti skiriamas net ir sveikiems žmonėms, siekiant pagerinti bendrą savijautą, padidinti gyvybingumą ir užkirsti kelią tam tikroms ligoms. Gydymo kursą ir jo intensyvumą kineziterapeutas parenka individualiai.

Koks yra gydomojo masažo poveikis?

Čia reikia pabrėžti, kad norint išgauti ryškų gydomąjį poveikį, masažą būtina atlikti reguliariai. Profesionaliai atliktas masažas turi daug teigiamų poveikių: valo odą, padeda normalizuoti riebalinių ir prakaito liaukų veiklą, teigiamai veikia kraują ir limfą, gerina organų ir audinių veiklą, mažina patinimą, normalizuoja medžiagų apykaitą, atpalaiduoja ir pagerina bendrą kūno tonusą. Be to, masažas padeda reabilituotis po sudėtingų traumų ir operacijų bei gali pasitarnauti kaip įvairių širdies, nugaros, nervų ir kitų organizmo sistemų ligų profilaktikos priemonė.

Ar masažas gali pakeisti sportą?

Sveikam žmogui masažas negali būti visavertis fizinio aktyvumo pakaitalas, nes sportas yra aktyvus raumenų darbas, o masažą galima palyginti su pasyviąja gimnastika, nes poveikį raumenims suteikia masažuotojo rankos. Tačiau esant traumoms ar kitoms sąlygoms, kai neįmanoma visavertė fizinė veikla, masažas gali būti veiksmingas jo pakaitalas.

pr2022/104

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite