Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas?

Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui?

Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes.

Trumpai tariant, kas yra gydomasis masažas?

alfasteps.com profesionalių kineziterapeutų atliekamas gydomasis masažas yra vienas iš efektyviausių traumų ir ligų gydymo būdų. Gydomasis masažas turi savo metodiką, indikacijas ir kontraindikacijas. Tokio masažo prasmė – išsklaidyti tam tikros kūno vietos tarpląstelinėje erdvėje besikaupiantį skystį, kuris yra organizme sustingusio proceso priežastis. Pagrindinės technikos: glostymas, trynimas, minkymas, vibracija, taip pat aktyvūs-pasyvūs judesiai.

Kokioms ligoms gydyti veiksmingas gydomasis masažas?

Sergant raumenų ir kaulų sistemos ligomis (osteochondroze, neuritu, pleksitu, žastikaulio periartritu, artroze, miozitu ir kt.), vidaus organų (širdies, žarnyno, skrandžio, tulžies pūslės ir kt.) ligomis. Esant padidėjusiam spaudimui, skausmui be priežasties, taip pat gydant celiulitą ir formuojant kūno formas. Nepaisant pavadinimo, gydomasis masažas gali būti skiriamas net ir sveikiems žmonėms, siekiant pagerinti bendrą savijautą, padidinti gyvybingumą ir užkirsti kelią tam tikroms ligoms. Gydymo kursą ir jo intensyvumą kineziterapeutas parenka individualiai.

Koks yra gydomojo masažo poveikis?

Čia reikia pabrėžti, kad norint išgauti ryškų gydomąjį poveikį, masažą būtina atlikti reguliariai. Profesionaliai atliktas masažas turi daug teigiamų poveikių: valo odą, padeda normalizuoti riebalinių ir prakaito liaukų veiklą, teigiamai veikia kraują ir limfą, gerina organų ir audinių veiklą, mažina patinimą, normalizuoja medžiagų apykaitą, atpalaiduoja ir pagerina bendrą kūno tonusą. Be to, masažas padeda reabilituotis po sudėtingų traumų ir operacijų bei gali pasitarnauti kaip įvairių širdies, nugaros, nervų ir kitų organizmo sistemų ligų profilaktikos priemonė.

Ar masažas gali pakeisti sportą?

Sveikam žmogui masažas negali būti visavertis fizinio aktyvumo pakaitalas, nes sportas yra aktyvus raumenų darbas, o masažą galima palyginti su pasyviąja gimnastika, nes poveikį raumenims suteikia masažuotojo rankos. Tačiau esant traumoms ar kitoms sąlygoms, kai neįmanoma visavertė fizinė veikla, masažas gali būti veiksmingas jo pakaitalas.

pr2022/104

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite