Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas?

Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui?

Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes.

Trumpai tariant, kas yra gydomasis masažas?

alfasteps.com profesionalių kineziterapeutų atliekamas gydomasis masažas yra vienas iš efektyviausių traumų ir ligų gydymo būdų. Gydomasis masažas turi savo metodiką, indikacijas ir kontraindikacijas. Tokio masažo prasmė – išsklaidyti tam tikros kūno vietos tarpląstelinėje erdvėje besikaupiantį skystį, kuris yra organizme sustingusio proceso priežastis. Pagrindinės technikos: glostymas, trynimas, minkymas, vibracija, taip pat aktyvūs-pasyvūs judesiai.

Kokioms ligoms gydyti veiksmingas gydomasis masažas?

Sergant raumenų ir kaulų sistemos ligomis (osteochondroze, neuritu, pleksitu, žastikaulio periartritu, artroze, miozitu ir kt.), vidaus organų (širdies, žarnyno, skrandžio, tulžies pūslės ir kt.) ligomis. Esant padidėjusiam spaudimui, skausmui be priežasties, taip pat gydant celiulitą ir formuojant kūno formas. Nepaisant pavadinimo, gydomasis masažas gali būti skiriamas net ir sveikiems žmonėms, siekiant pagerinti bendrą savijautą, padidinti gyvybingumą ir užkirsti kelią tam tikroms ligoms. Gydymo kursą ir jo intensyvumą kineziterapeutas parenka individualiai.

Koks yra gydomojo masažo poveikis?

Čia reikia pabrėžti, kad norint išgauti ryškų gydomąjį poveikį, masažą būtina atlikti reguliariai. Profesionaliai atliktas masažas turi daug teigiamų poveikių: valo odą, padeda normalizuoti riebalinių ir prakaito liaukų veiklą, teigiamai veikia kraują ir limfą, gerina organų ir audinių veiklą, mažina patinimą, normalizuoja medžiagų apykaitą, atpalaiduoja ir pagerina bendrą kūno tonusą. Be to, masažas padeda reabilituotis po sudėtingų traumų ir operacijų bei gali pasitarnauti kaip įvairių širdies, nugaros, nervų ir kitų organizmo sistemų ligų profilaktikos priemonė.

Ar masažas gali pakeisti sportą?

Sveikam žmogui masažas negali būti visavertis fizinio aktyvumo pakaitalas, nes sportas yra aktyvus raumenų darbas, o masažą galima palyginti su pasyviąja gimnastika, nes poveikį raumenims suteikia masažuotojo rankos. Tačiau esant traumoms ar kitoms sąlygoms, kai neįmanoma visavertė fizinė veikla, masažas gali būti veiksmingas jo pakaitalas.

pr2022/104

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Besidomintiems paukščių gyvenimu

Į Lietuvą sugrįžtantiems gandrams sutvarkyta per 100 lizdų Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prisideda prie saugesnės aplinkos paukščiams – išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių į Lietuvą gandrų, ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdžiai sutvarkomi arba iškeliami ant specialių platformų. Kasmet perėti į Lietuvą parskrendantys gandrai lizdus suka tiesiai ant elektros linijų atramų. Pasak ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktoriaus Virgiliajus Žukausko, elektros skirstymo oro linijos nėra natūrali gandrų buveinė. Todėl kasmet ESO perkelia gandralizdžius. Nuo praėjusių metų kovo ESO perkėlė net

Atsakė į amžiną klausimą: kuo skiriasi balto ir rudo lukšto kiaušiniai?

Tik baltus arba vien rudus – daugelis iš įpročio renkasi būtent vienos spalvos kiaušinius. Kitus veikia įsitikinimas, kad skirtinga lukšto spalva reiškia ir skirtingą kiaušinio kokybę. Tiesa, anot Vaidos Budrienės, prekybos tinko „Iki“ komunikacijos vadovės, prieš Velykas šios dvi pirkėjų grupės susivienija ir daugiausiai renkasi būtent baltuosius kiaušinius, kuriuos marginti yra paprasčiau. „Kasmet pastebime, kad prieš Velykas itin išauga kiaušinių baltu lukštu pardavimai. Šiuo metu kaip tik specialiai šiai šventei turime itin didelį tokių kiaušinių pasirinkimą. Taip pat šiuo laikotarpiu

Didėja transporto techninės apžiūros kainos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pagal Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodiką apskaičiavo, kiek nuo šių metų liepos mėnesio transporto priemonių savininkams kainuos techninės apžiūros paslauga. Techninės apžiūros kainos indeksuojamos kiekvienais metais, atsižvelgiant į infliacijos ir darbo užmokesčio pokyčius šalyje, jei darbo užmokesčio pokytis nuo paskutinio kainų tvirtinimo yra lygus arba viršija 9 proc. ir/arba infliacijos/defliacijos pokytis yra lygus arba viršija 5 proc. pagal Statistikos departamento duomenis. Pagal 2023 m. kovo mėnesį Statistikos departamento pateiktus naujausius duomenis

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius. Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ saulės produktų vadovė Domantė Navarskaitė atkreipia dėmesį, kad nuo saulės modulių įvairūs nešvarumai pakankamai efektyviai pasišalina patys. „Saulės moduliai yra statomi kampu, su nuolydžiu, todėl paprastai krituliai juos neblogai nuplauna be jokių papildomų žmogaus pastangų. Taip nuo modulių gerai pašalinamos dulkės, medžių lapai ar

Taip pat skaitykite