Grybavimo varžytuvėse Papjauny netrūko nei grybų, nei grybautojų

Praėjusį šeštadienį Papjaunio kaime, Sigo ir Danutės Štulcų šeimos kaimo turizmo sodyboje „Gilė“ rinkosi grybautojai – kas su pintinėmis, kas su kibirais atskubėjo į Neįgaliųjų draugijos Švėkšnos skyriaus vadovės Ingritos Riterienės organizuotas grybavimo varžytuves, skambiai pavadintas grybavimo čempionatu…

Po grybavimo varžytuvių.

Didelis šurmulys
Pamiškėje esanti ramybės oazė netrukus prisipildė triukšmingo šurmulio: susitiko kaimynai, draugai, susipažino vienas kito nepažįstantieji. Skambėjo švėkšniškio Vytauto Raibio muzika.
Tokia grybavimo šventė surengta jau trečią kartą. Renginį organizavęs Švėkšnos neįgaliųjų skyrius pakvietė ir kitų skyrių komandas, kitus grybavimo entuziastus. Grybautojų susirinko per 100. Atvykėliai gėrėjosi Švėkšnos neįgaliųjų skyriaus padarytomis kompozicijomis: nėriniuotais gigantais grybais, zuikiais, miško fėjomis ir kitokiais miško gyventojais, kurie įsitaisė pakelėje su pilnais krepšiais miško gėrybių.
Grybautojai pasiskirstė į 9 komandas: dvi „Erelių“ (Šilutės, Rusnės), „Drūžė“ (Gedminaičių seniūnaitijos), „Kelmučiai“ ir „Makavykai“ (Švėkšnos neįgalieji), „Švėkšnos pradedantieji“ (Švėkšnos sen.), „Voveraitė“ (Neįgaliųjų draugijos Katyčių padalinio), „Raudonviršiai“ (Neįgaliųjų draugijos Vainuto padalinio) bei jungtinė Šilutės, Saugų, Švėkšnos moterų klubo komanda „Smaragdo moterys“. Komandų nariai vilkėjo išskirtine apranga. Dauguma grybautojų atvyko automobiliais, o štai „Makavykų“ komandos narė Zita Ūselienė trejetą kilometrų iš Švėkšnos atmynė dviračiu. Toks kelias garbaus amžiaus švėkšniškei vieni juokai – ji nuvažiuojanti iki pat Veiviržėnų ir atgal…
„Renkam tik grybus ir tik labai gerus…“ – šmaikštavo „Raudonviršių“ komanda iš Vainuto. Komandos narys Stasys neslėpė grybų randantis net Vainuto miestelyje, prie parduotuvės.
„Smaragdo moterų“ komanda išsiskyrė apranga ir Violetos Astrauskienės sukurtu eiliuotu prisistatymu. Komandos narė saugiškė Irena su draugėmis dalijosi vaikystės prisiminimais. Rodė į pamiškėje augančius berželius ir pasakojo, kad ten buvo jos senelių, vėliau – tėvų namai. „Senelis trobą statė pats. Išsirausė žeminę, ten gyveno su močiute ir statė trobą…“

Valė Jaškienė rado beveik 3 kg sveriantį kukurdvelkį.

„Grįžkit su gera nuotaika!“
Grybavimo varžytuvių organizatoriai sukvietė visus dalyvius po šimtamečiu ąžuolu. Komandos atsiliepė savo šūkiais, pasipuikavo, kuo yra išskirtiniai.
Nikėlų kaimo gyventojas Jonas Norkus šmaikštavo, kad kai jis eina į mišką, grybai nuo jo slepiasi, matyt, todėl jį ir pakvietė į komisiją. Beje, vertinimo komisijoje buvo vien vyrai. Stasys Gečas ir sodybos šeimininkas Sigas Štulcas grybautojams palinkėjo iš miško grįžti su gera nuotaika.
Kelias valandas pasivaikščiojus po mišką norėjosi ne tik laimikiu pasipuikuoti, bet ir skrandį papildyti. Maistu rūpinosi Švėkšnos neįgaliųjų skyriaus narės, puikios šeimininkės Stasė Norkienė, Giedra Kaukaitė, Irena Sūdžiuvienė, Danutė Šarkienė. Šeimininkėms užrištos grybais dekoruotos prijuostės. „Mes išvirsime grybienės, pričirškinsim spirgučių ir vaišinsim troškintais grybais, bulvėmis su lupena ir kastiniu…“ – iš anksto pažadėjo šeimininkės.
LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis palinkėjo grybautojams geros nuotaikos, Švėkšnos neįgaliųjų skyriui įteikė vaistinių žolelių rinkinį. Pats Seimo narys sakė grybavęs prieš savaitę gretimuose miškuose.
Išgirdę Švėkšnos seniūno Alfonso Šepučio patikinimą, kad Švėkšnos miškuose gausu grybų, gavę apsisaugojimo priemonių nuo erkių grybautojai pasklido po mišką. Niekas nepaklydo, mat pasimesti neleido iš sodybos sklindanti muzika.

Grybavimo čempionatą laimėjo komanda „Drūžė“.

94 baravykai
Po poros valandų grybavimo varžytuvininkai susirinko pavargę, bet laimingi. Grybautojai ištuštino krepšius, o komisija svėrė ne visus, tik baravykus, lepšius, raudonviršius, išrinko įspūdingiausius. 9 komandos per dvi valandas surinko 76,3 kg grybų, rado 94 baravykus. Čempionais tapo ir Švėkšnos neįgaliųjų skyriaus įsteigtą taurę laimėjo komanda „Drūžė“, surinkusi 24,4 kg grybų, radusi 58 baravykus. Čempionus šampanu prausė sodybos šeimininkas Sigas Štulcas.
Didžiausią baravyką surado Aurimas Aleksandravičius (svėrė 0,6 kg, aukštis – 19, skersmuo – 24 cm), o didžiausią raudonviršį (1 kg, 18 cm aukščio ir 25 cm skersmens) parnešė Virginija Bernotienė.

Sodybos šeimininkas ir komisijoje, ir prie keptuvės spėjo suktis.

Sodybos šeimininkas ir komisijoje, ir prie keptuvės spėjo suktis.

Įspūdingiausius grybus rado: Janina Stanišauskienė ir Loreta Būdvytienė (baravykai dvyniai), Valė Jaškienė (2,9 kg ir 93 cm apimties didysis kukurdvelkis). Juzefa Brazienė sukūrė originaliausią puokštę su grybais.
Pasižvalgyti po Švėkšnos miškus ir pasveikinti grybautojus atvykęs Šilutės urėdas Vaidas Bendaravičius komandoms padovanojo įspūdingus fotografijų albumus. Visi grybautojai buvo pamaloninti prizais, kurių parūpino Švėkšnos verslininkai Jolanta ir Arūnas Paldauskai.
Kaimo turizmo sodybos „Gilė“ šeimininkui Sigui Štulcui, planuojančiam greta šimtamečių ąžuolų pasodinti jaunų ąžuoliukų alėją, padovanotas karpuotasis ąžuoliukas, o šeimininkei Danutei – rododendras.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite