Gripas dar negriebia, bet skiepytis – laikas

Jau prieš mėnesį Valstybinė ligonių kasa (VLK) prie Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbė, kad daugiau kaip 95 tūkst. gripo vakcinos dozių yra išdalinta 498 Lietuvos gydymo įstaigoms. Šiemet jas gripo vakcina pasiekė gerokai anksčiau nei ankstesniais metais. Tad medikai jau ragina nedelsti ir skiepytis.

Šiemet Šilutės rajone nemokamai pasiskiepyti gali 1592 rizikos grupėms priklausantys žmonės.

Kokios prognozės ir nuomonės?
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, jau dabar didžiausias sergamumas pastebimas Vilniaus apskrityje, o mažiausias – Šiaulių. Šilutės r. savivaldybės administracijos Viešųjų paslaugų skyriaus vyr. specialistas – savivaldybės gydytojas Marius Bartkus informavo, jog per pastarąją savaitę yra užfiksuoti 8 gripo atvejai ir Klaipėdos apskrityje. Anot jo, sergančiųjų gripu po truputį daugėja, tačiau nežymiai. Pernai tokiu pat metu situacija buvo panaši – gripu sirgo vos vienas kitas.
Sveikatos specialistai prognozuoja, kad šį sezoną Europoje vyraus du nauji gripo virusai, kurie gali sukelti didesnį sergamumą. Pasak M. Bartkau, dažniausiai gripas siautėja gruodžio-vasario mėnesiais, todėl šiuo metu apie siaučiantį gripą kalbėti dar ankstoka. Tačiau sveikatos specialistai pastebi, kad jau skiepytis ir ilgiau nedelsti.
„Kiekvienais metais žmonės raginami skiepytis ir kuo gausiau, tačiau šiemet – ypač. Juk teigiama, kad sulauksime stipresnio gripo viruso“, – patikino M. Bartkus.
Koks bus šių metų gripo virusas, prognozuoti sunku. Manoma, kad šiemet jis bus daug stipresnis. Šios prognozės neatmetė Šilutės šeimos gydytojų centro vadovas Adomas Lukoševičius. Jis įsitikinęs, kad jei tokios prognozės skelbiamos, didelė tikimybė, kad jos išsipildys.
Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus įsitikinęs, jog nesvarbu, kokia žiema laukia, kokio stiprumo bus gripas, skiepytis yra privalu, ypač jei žmogus daug bendrauja su sergančiais asmenimis ar pats turi sveikatos problemų. Tokiems pacientams susirgus gripu, galimos grėsmingesnės komplikacijos.
„Skiepai nėra vaistas nuo visų ligų, tačiau jie nėra ir blogis. Aš nesergu gripu, nes imunitetas atsparus šiam virusui. Mano atveju skiepytis nėra tikslo, bet juk situacijų yra daug ir visokių, ne viską gali nuspėti“, – sakė vyr. gydytojas D. Steponkus.
Šilutės rajone gripo atvejų dar neužfiksuota. Šiuo metu vyrauja peršalimo ligos: sloga, nosiaryklės uždegimas, bronchitas, sinusitas. D. Steponkus paaiškino, jog po vasaros žmogaus organizmas yra tvirtas, todėl, esant tokiam šiltam rudeniui, peršalimo ligų protrūkiui atsirasti sunku.
Gripo protrūkio nejaučia ir Juknaičių seniūnija. Juknaičių ambulatorijos šeimos gydytoja Jolanta Barzdienė patikino, kad šiuo metu gripo virusas dar nesiaučia, tačiau peršalimo ligos jau puola.
Šilutės rajone gydymo įstaigose yra gautos 1592 gripo vakcinos dozės. M. Bartkus informavo, kad dozių visada užtenka, todėl įsitikinęs, kad ir šiemet jų tikrai užteks.
Kaip ir daugelis sveikatos specialistų, šeimos gydytoja J. Barzdienė pastebėjo, jog Juknaičių seniūnijos gyventojai kasmet vis labiau domisi skiepais: „Aš rekomenduočiau visiems pasiskiepyti, ypač kai yra tokia galimybė. Prognozuojama, jog šiemet tikrai sulauksime kiek stipresnio gripo viruso, todėl svarbu skiepytis tiems, kurie serga širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ligomis“.
M. Bartkus informavo, jog gripo epidemija yra skelbiama tada, kai susirgimų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) skaičius per savaitę pasiekia 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų.
Skiepys ir nemokamai
Už skiepus nuo gripo teks mokėti po 7 €“. Daug asmenų Lietuvoje bus skiepijami nemokamai, Šilutės rajone – taip pat. Už vakcinas nemokės tie, kuriems kyla didžiausias pavojus susirgti gripu. Tai sergantieji lėtinėmis ligomis, pensinio amžiaus, nėščios moterys, slaugos ir globos įstaigose gyvenantys žmonės bei gydymo įstaigų darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiaisiais.
Prieš skiepijantis būtina gydytojo apžiūra, todėl pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris nukreips pas skiepijantį medicinos specialistą. Spalis ir lapkritis yra tinkamiausias metas skiepytis.
Kadangi gripo virusas kasmet keičiasi, kasmet kuriama nauja vakcina nuo gripo, tad skiepytis neturėtų pamiršti ir tie gyventojai, kurie skiepijosi ir pernai.

Viktorija SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite