„Gitara visada su manim…“

Tokiu prisipažinimu rugsėjo 1-osios išvakarėse pokalbį užbaigė Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius, vadovaujantis šiai mokyklai nuo 1990 metų.

Šilutės M. Jankaus pagrindinė mokykla.

 

„Mokyklose dirbu nuo 1981 metų, jau visus 40…“ – sakė direktorius, su kolegomis dar skaičiuojantis, kiek susirinks mokinių.

Skaičiai vis keičiasi, taip būna. Būs gal 310 pradinukų, dar pilnos penktos-dešimtos klasės, tai 830 mokinių jau yra, dar pridėjus Traksėdžiuose ugdomus 32 ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus, šis skaičius siekia 862. 9-10 klasėse bus po du komplektus, 5-8 – po keturis.

„Nebus mokinių mažiau negu buvo, mūsų kolektyvas didelis. Dirba 90 pedagogų ir kitų darbuotojų. Pedagogai pasiskiepiję nuo COVID-19, dalis jau persirgę. Jaučiamės saugiau. Ir Rugsėjo 1-osios šventei ruošiamės taip, kad apsaugotume nuo užkrato pedagogus, mokinius, jų tėvelius. Yra saugumo reikalavimai, jų paisysime. Raginsiu mokinių tėvus leisti testuotis mokiniams. Toks metas, kai turi rūpintis ir savo, ir šalia esančių sveikata, saugumu“, – pasakojo A. Astasevičius.

 Rugsėjo 1 d. mokslo metų pradžios renginys vyks mokyklos kieme 10 val.

 Po to pirmų-dešimtų klasių mokiniai rinksis į pirmąją pamoką. Į ją pirmokus gali lydėti ir pamokoje dalyvauti vienas iš lydinčių šeimos atstovų. Kitų klasių mokinių tėvai prašomi laukti kieme ar (esant blogoms oro sąlygoms)  I aukšto vestibiulyje.

Šventinio renginio metu lauke 5-10 klasių mokiniams ir suaugusiems rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes.

Jei oro sąlygos būtų labai blogos, mokslo metų atidarymo renginys vyktų aktų salėje, jame dalyvautų 1 ir 5 klasių mokiniai, lydintys tėveliai ir mokytojai.

Taip suplanuota rugsėjo 1-osios šventė Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje.

 

Šios mokyklos įdomi istorija, su kuria supažindinama mokyklos interneto svetainėje.

  • 1974 metais Šilutėje pastatyta nauja mokykla – III vidurinė. Pirmaisiais metais mokėsi 1245 moksleiviai, dirbo 51 mokytojas.
  • Nuo 1974 iki 1990 metų mokyklai vadovavo Vaclovas Stankus. Nuo 1990 mokyklos vadovo pareigas eina Audrius Astasevičius.
  • 1978 m. įvestas sustiprintas matematikos mokymas (iki 2000 m.)
  • 1993 m. mokyklai suteiktas Mažosios Lietuvos kultūros ir politikos veikėjo Martyno Jankaus vardas.
  • 1994 m., atskyrus pradines klases, ugdomi 5–12 klasių mokiniai.
  • 2001 m., vykdant švietimo reformą ir mokyklų optimizacijos programą, mokykla reorganizuota į pagrindinį išsilavinimą teikiančią mokyklą, kurioje ugdomi 5-10 klasių mokiniai.
  • 2015 m. mokykloje pradėtas pradinis ugdymas.
  • 2016-2017 m. m. 1-10 klasėse mokėsi 683 mokiniai. Nuo 2016 metų rugsėjo 1 d., reorganizavus Traksėdžių pagrindinę mokyklą, ji tapo Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos Traksėdžių progimnazijos skyriumi. Skyriuje mokosi 120 mokinių: ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse – 37 vaikai, 1-4 klasėse – 39 mokiniai, 5-8 klasėse – 44 mokiniai. Iš viso mokykloje ir skyriuje mokosi 803 mokiniai. Juos ugdo virš 80 pedagogų (mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų). Tiesa, belieka priminti, kad Traksėdžiuose beliko 32 ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai…

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite