„Gitara visada su manim…“

Tokiu prisipažinimu rugsėjo 1-osios išvakarėse pokalbį užbaigė Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius, vadovaujantis šiai mokyklai nuo 1990 metų.

Šilutės M. Jankaus pagrindinė mokykla.

 

„Mokyklose dirbu nuo 1981 metų, jau visus 40…“ – sakė direktorius, su kolegomis dar skaičiuojantis, kiek susirinks mokinių.

Skaičiai vis keičiasi, taip būna. Būs gal 310 pradinukų, dar pilnos penktos-dešimtos klasės, tai 830 mokinių jau yra, dar pridėjus Traksėdžiuose ugdomus 32 ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus, šis skaičius siekia 862. 9-10 klasėse bus po du komplektus, 5-8 – po keturis.

„Nebus mokinių mažiau negu buvo, mūsų kolektyvas didelis. Dirba 90 pedagogų ir kitų darbuotojų. Pedagogai pasiskiepiję nuo COVID-19, dalis jau persirgę. Jaučiamės saugiau. Ir Rugsėjo 1-osios šventei ruošiamės taip, kad apsaugotume nuo užkrato pedagogus, mokinius, jų tėvelius. Yra saugumo reikalavimai, jų paisysime. Raginsiu mokinių tėvus leisti testuotis mokiniams. Toks metas, kai turi rūpintis ir savo, ir šalia esančių sveikata, saugumu“, – pasakojo A. Astasevičius.

 Rugsėjo 1 d. mokslo metų pradžios renginys vyks mokyklos kieme 10 val.

 Po to pirmų-dešimtų klasių mokiniai rinksis į pirmąją pamoką. Į ją pirmokus gali lydėti ir pamokoje dalyvauti vienas iš lydinčių šeimos atstovų. Kitų klasių mokinių tėvai prašomi laukti kieme ar (esant blogoms oro sąlygoms)  I aukšto vestibiulyje.

Šventinio renginio metu lauke 5-10 klasių mokiniams ir suaugusiems rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes.

Jei oro sąlygos būtų labai blogos, mokslo metų atidarymo renginys vyktų aktų salėje, jame dalyvautų 1 ir 5 klasių mokiniai, lydintys tėveliai ir mokytojai.

Taip suplanuota rugsėjo 1-osios šventė Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje.

 

Šios mokyklos įdomi istorija, su kuria supažindinama mokyklos interneto svetainėje.

  • 1974 metais Šilutėje pastatyta nauja mokykla – III vidurinė. Pirmaisiais metais mokėsi 1245 moksleiviai, dirbo 51 mokytojas.
  • Nuo 1974 iki 1990 metų mokyklai vadovavo Vaclovas Stankus. Nuo 1990 mokyklos vadovo pareigas eina Audrius Astasevičius.
  • 1978 m. įvestas sustiprintas matematikos mokymas (iki 2000 m.)
  • 1993 m. mokyklai suteiktas Mažosios Lietuvos kultūros ir politikos veikėjo Martyno Jankaus vardas.
  • 1994 m., atskyrus pradines klases, ugdomi 5–12 klasių mokiniai.
  • 2001 m., vykdant švietimo reformą ir mokyklų optimizacijos programą, mokykla reorganizuota į pagrindinį išsilavinimą teikiančią mokyklą, kurioje ugdomi 5-10 klasių mokiniai.
  • 2015 m. mokykloje pradėtas pradinis ugdymas.
  • 2016-2017 m. m. 1-10 klasėse mokėsi 683 mokiniai. Nuo 2016 metų rugsėjo 1 d., reorganizavus Traksėdžių pagrindinę mokyklą, ji tapo Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos Traksėdžių progimnazijos skyriumi. Skyriuje mokosi 120 mokinių: ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse – 37 vaikai, 1-4 klasėse – 39 mokiniai, 5-8 klasėse – 44 mokiniai. Iš viso mokykloje ir skyriuje mokosi 803 mokiniai. Juos ugdo virš 80 pedagogų (mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų). Tiesa, belieka priminti, kad Traksėdžiuose beliko 32 ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai…

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 protrūkis Šilutės ligoninės Slaugos skyriuje  

Šiandien šalies žiniasklaidoje pasirodė informacija apie COVID-19 protrūkį Šilutės ligoninėje. Pranešama, kad susirgo Slaugos skyriaus pacientai. Kreipėmės informacijos į Šilutės ligoninės vadovą. Vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis situaciją  pakomentavo taip: – Penktadienį darbo savaitę baigėme turėdami 20 kovidinių pacientų ir 2 reanimuojamus. Sekmadienį teko skubiai susirinkti, kai atliekant profilaktinį testavimą paaiškėjo, kad Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus palatose nustatyti 28 pacientai, užsikrėtę COVID-19. Tuo tarpu Vidaus ligų skyriuje nenustatyta nė vieno užsikrėtimo. Slaugos skyriuje visi užsikrėtusieji serga besimptome forma. Iškart buvo suformuotas

VOKIEČIŲ KULTŪROS DIENOS ŠILUTĖJE  Renginiai, rašytojui Hermanui Zudermanui prisiminti PROGRAMA 2021 m. rugsėjo 30 d. – spalio 1 d.   Rugsėjo 30 d. (ketvirtadienis) Vokiečių kalbos diena Šilutės rajono mokyklose  Ö KAIP VOKIŠKAI? Akcijos iniciatoriai: Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe’s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba, Vokietijos akademinių mainų tarnyba, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai. Dalyvauja Šilutės rajono mokyklos: Šilutės pirmoji gimnazija, Vydūno gimnazija, Martyno Jankaus pagrindinė mokykla, Pamario pagrindinė mokykla. Šilutės  rajono mokyklose   11 val. Atvira

Kodėl alergologo konsultacija reikalinga kiekvienam profilaktiškai?

Gera gyventi sveikai ir laimingai, tačiau toli ne kiekvienas gali džiaugtis tokia prabanga. Žinoma, skyrus užtekinai dėmesio savo sveikatai dažniausiai gero gyvenimo kokybė pasiekiama gana greitai, tačiau siūlome nepamiršti, kad skirti dėmesio reikia ne tik internetu skaitant straipsnius, tačiau taip pat ir reguliariai lankantis pas medikus.   Šiuo metu labai dažnas skundžiasi įvairiomis alergijomis, kurias dažniausiai sukelia maistas. Affidea imunologai tikina, kad reguliariai lankytis pas medikus apžiūrai dėl alergijų – verta. Apie tai kalbamės su alergologu-imunologu. Bet kokia alergija –

Viskas, ką reikia žinoti apie čiužinius

Čiužinys yra bene vienas iš dažniausiai naudojamų daiktų namuose. Nuo jo priklauso ir mūsų laimė bei gyvenimo kokybė. Tačiau kai pradedi ieškoti sau tinkamo miego palydovo, paaiškėja, kad ne viskas taip paprasta. Ką reikia žinoti apie čiužinio medžiagas? Renkantis čiužinį, rekomenduojama atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių susideda čiužinio šerdis, nes jos lemia čiužinio kietumą, jo pritaikomumą prie kūno ir kitas savybes. Šiuo metu yra šiūlomas platus čiužinių asortimentas, įskaitant viskoelastinius, poliuretano putos ir spyruoklinius čiužinius su lateksu, kokosų, arklių

Taip pat skaitykite