„Gitara visada su manim…“

Tokiu prisipažinimu rugsėjo 1-osios išvakarėse pokalbį užbaigė Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius, vadovaujantis šiai mokyklai nuo 1990 metų.

Šilutės M. Jankaus pagrindinė mokykla.

 

„Mokyklose dirbu nuo 1981 metų, jau visus 40…“ – sakė direktorius, su kolegomis dar skaičiuojantis, kiek susirinks mokinių.

Skaičiai vis keičiasi, taip būna. Būs gal 310 pradinukų, dar pilnos penktos-dešimtos klasės, tai 830 mokinių jau yra, dar pridėjus Traksėdžiuose ugdomus 32 ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus, šis skaičius siekia 862. 9-10 klasėse bus po du komplektus, 5-8 – po keturis.

„Nebus mokinių mažiau negu buvo, mūsų kolektyvas didelis. Dirba 90 pedagogų ir kitų darbuotojų. Pedagogai pasiskiepiję nuo COVID-19, dalis jau persirgę. Jaučiamės saugiau. Ir Rugsėjo 1-osios šventei ruošiamės taip, kad apsaugotume nuo užkrato pedagogus, mokinius, jų tėvelius. Yra saugumo reikalavimai, jų paisysime. Raginsiu mokinių tėvus leisti testuotis mokiniams. Toks metas, kai turi rūpintis ir savo, ir šalia esančių sveikata, saugumu“, – pasakojo A. Astasevičius.

 Rugsėjo 1 d. mokslo metų pradžios renginys vyks mokyklos kieme 10 val.

 Po to pirmų-dešimtų klasių mokiniai rinksis į pirmąją pamoką. Į ją pirmokus gali lydėti ir pamokoje dalyvauti vienas iš lydinčių šeimos atstovų. Kitų klasių mokinių tėvai prašomi laukti kieme ar (esant blogoms oro sąlygoms)  I aukšto vestibiulyje.

Šventinio renginio metu lauke 5-10 klasių mokiniams ir suaugusiems rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes.

Jei oro sąlygos būtų labai blogos, mokslo metų atidarymo renginys vyktų aktų salėje, jame dalyvautų 1 ir 5 klasių mokiniai, lydintys tėveliai ir mokytojai.

Taip suplanuota rugsėjo 1-osios šventė Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje.

 

Šios mokyklos įdomi istorija, su kuria supažindinama mokyklos interneto svetainėje.

  • 1974 metais Šilutėje pastatyta nauja mokykla – III vidurinė. Pirmaisiais metais mokėsi 1245 moksleiviai, dirbo 51 mokytojas.
  • Nuo 1974 iki 1990 metų mokyklai vadovavo Vaclovas Stankus. Nuo 1990 mokyklos vadovo pareigas eina Audrius Astasevičius.
  • 1978 m. įvestas sustiprintas matematikos mokymas (iki 2000 m.)
  • 1993 m. mokyklai suteiktas Mažosios Lietuvos kultūros ir politikos veikėjo Martyno Jankaus vardas.
  • 1994 m., atskyrus pradines klases, ugdomi 5–12 klasių mokiniai.
  • 2001 m., vykdant švietimo reformą ir mokyklų optimizacijos programą, mokykla reorganizuota į pagrindinį išsilavinimą teikiančią mokyklą, kurioje ugdomi 5-10 klasių mokiniai.
  • 2015 m. mokykloje pradėtas pradinis ugdymas.
  • 2016-2017 m. m. 1-10 klasėse mokėsi 683 mokiniai. Nuo 2016 metų rugsėjo 1 d., reorganizavus Traksėdžių pagrindinę mokyklą, ji tapo Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos Traksėdžių progimnazijos skyriumi. Skyriuje mokosi 120 mokinių: ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse – 37 vaikai, 1-4 klasėse – 39 mokiniai, 5-8 klasėse – 44 mokiniai. Iš viso mokykloje ir skyriuje mokosi 803 mokiniai. Juos ugdo virš 80 pedagogų (mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų). Tiesa, belieka priminti, kad Traksėdžiuose beliko 32 ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai…

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite