„Gitara visada su manim…“

Tokiu prisipažinimu rugsėjo 1-osios išvakarėse pokalbį užbaigė Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius, vadovaujantis šiai mokyklai nuo 1990 metų.

Šilutės M. Jankaus pagrindinė mokykla.

 

„Mokyklose dirbu nuo 1981 metų, jau visus 40…“ – sakė direktorius, su kolegomis dar skaičiuojantis, kiek susirinks mokinių.

Skaičiai vis keičiasi, taip būna. Būs gal 310 pradinukų, dar pilnos penktos-dešimtos klasės, tai 830 mokinių jau yra, dar pridėjus Traksėdžiuose ugdomus 32 ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus, šis skaičius siekia 862. 9-10 klasėse bus po du komplektus, 5-8 – po keturis.

„Nebus mokinių mažiau negu buvo, mūsų kolektyvas didelis. Dirba 90 pedagogų ir kitų darbuotojų. Pedagogai pasiskiepiję nuo COVID-19, dalis jau persirgę. Jaučiamės saugiau. Ir Rugsėjo 1-osios šventei ruošiamės taip, kad apsaugotume nuo užkrato pedagogus, mokinius, jų tėvelius. Yra saugumo reikalavimai, jų paisysime. Raginsiu mokinių tėvus leisti testuotis mokiniams. Toks metas, kai turi rūpintis ir savo, ir šalia esančių sveikata, saugumu“, – pasakojo A. Astasevičius.

 Rugsėjo 1 d. mokslo metų pradžios renginys vyks mokyklos kieme 10 val.

 Po to pirmų-dešimtų klasių mokiniai rinksis į pirmąją pamoką. Į ją pirmokus gali lydėti ir pamokoje dalyvauti vienas iš lydinčių šeimos atstovų. Kitų klasių mokinių tėvai prašomi laukti kieme ar (esant blogoms oro sąlygoms)  I aukšto vestibiulyje.

Šventinio renginio metu lauke 5-10 klasių mokiniams ir suaugusiems rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes.

Jei oro sąlygos būtų labai blogos, mokslo metų atidarymo renginys vyktų aktų salėje, jame dalyvautų 1 ir 5 klasių mokiniai, lydintys tėveliai ir mokytojai.

Taip suplanuota rugsėjo 1-osios šventė Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje.

 

Šios mokyklos įdomi istorija, su kuria supažindinama mokyklos interneto svetainėje.

  • 1974 metais Šilutėje pastatyta nauja mokykla – III vidurinė. Pirmaisiais metais mokėsi 1245 moksleiviai, dirbo 51 mokytojas.
  • Nuo 1974 iki 1990 metų mokyklai vadovavo Vaclovas Stankus. Nuo 1990 mokyklos vadovo pareigas eina Audrius Astasevičius.
  • 1978 m. įvestas sustiprintas matematikos mokymas (iki 2000 m.)
  • 1993 m. mokyklai suteiktas Mažosios Lietuvos kultūros ir politikos veikėjo Martyno Jankaus vardas.
  • 1994 m., atskyrus pradines klases, ugdomi 5–12 klasių mokiniai.
  • 2001 m., vykdant švietimo reformą ir mokyklų optimizacijos programą, mokykla reorganizuota į pagrindinį išsilavinimą teikiančią mokyklą, kurioje ugdomi 5-10 klasių mokiniai.
  • 2015 m. mokykloje pradėtas pradinis ugdymas.
  • 2016-2017 m. m. 1-10 klasėse mokėsi 683 mokiniai. Nuo 2016 metų rugsėjo 1 d., reorganizavus Traksėdžių pagrindinę mokyklą, ji tapo Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos Traksėdžių progimnazijos skyriumi. Skyriuje mokosi 120 mokinių: ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse – 37 vaikai, 1-4 klasėse – 39 mokiniai, 5-8 klasėse – 44 mokiniai. Iš viso mokykloje ir skyriuje mokosi 803 mokiniai. Juos ugdo virš 80 pedagogų (mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų). Tiesa, belieka priminti, kad Traksėdžiuose beliko 32 ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai…

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sveikatai palankesnė mityba: kaip ją užtikrinti?

Visų norime būti sveiki ir labai ilgai gyventi. Tačiau, ar taip ir bus, priklausys nuo įvairių veiksnių? Gera žinia ta, kad kai kuriuos iš jų, mes tikrai galime kontroliuoti. Pavyzdžiui, mitybą. Kiekvienas iš mūsų mitybą gali paversti palankesne sveikatai. Taigi, belieka tik sužinoti, kaip tai padaryti? Greitą maistą ruoškite patys Greitas maistas, toks kaip gruzdintos bulvytės ar mėsainiai, savo skoniu bei aromatais yra pavergęs milijonus žmonių visame pasaulyje. Ir nors visi puikiai žino, kad tokie patiekalai tikrai nėra draugiški sveikatai,

Keičiasi Šilutės koronaviruso patikros punkto darbo laikas

Atsižvelgiant į išaugusį sergamumą COVID-19 liga ir padidėjusias testavimo apimtis, nuo sausio 26 dienos iki vasario 5 dienos Šilutės koronaviruso patikros punktas (Rusnės g. 1) ilgina darbo laiką:c darbo dienomis nuo 8.00 iki 18.00 val.; šeštadieniais nuo 8.00 iki 13 val. sekmadieniais nuo 8.00 iki 13 val.   Užsiregistruoti PGR tyrimui galima interneto puslapyje koronastop.lrv.lt arba paskambinus į Karštąją koronos liniją numeriu 1808. Pacientams, kurie planine tvarka guldomi į VšĮ Šilutės ligoninę (operacijoms, planiniams ištyrimams), PGR testai atliekami be registracijos.

Minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

Šiandien, sausio 27-ąją, minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. 1945-ųjų sausio 27-ąją buvo išlaisvinti Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos kaliniai. Didžiausioje nacių koncentracijos ir naikinimo stovykloje nužudyta per 1,5 mln. žmonių, iš jų  per 1 mln. – žydų. Per Antrąjį pasaulinį karą naciai Lietuvoje, dažnai padedami lietuvių kolaborantų, išžudė per 90 proc. iš daugiau kaip 200 tūkst. Lietuvos žydų. Už žydų gelbėjimą Pasaulio teisuoliais yra pripažinti maždaug 800 lietuvių. Lietuvos istorijoje Holokaustas pasižymi didžiausiu aukų skaičiumi per trumpą laikotarpį. Iš viso per

Orai: vėl prognozuoja pūgą 

Meteo.lt informuoja apie artėjančias orų permainas: bus įvairių kritulių, smarkės vėjai, galima pūga. Sausio 27-osios, ketvirtadienio, naktį laukia krituliai. Vietomis plikledis, rūkas, šerkšnas, silpna lijundra. Vėjas pietvakarių, 7-12 m/s. Temperatūra 0-5 laipsniai šalčio, vakarinėje šalies pusėje kai kur 1-3 laipsniai šilumos. Dieną krituliai, vyraus lietus, šlapdriba. Kai kur rūkas, plikledis. Vėjas pietvakarių, 8-13 m/s, vakariniuose rajonuose vietomis gūsiai 15-20 m/s. Temperatūra 0-4 laipsniai šilumos. Sausio 28 d., penktadienį,  daugelyje rajonų krituliai, dieną kai kur trumpa pūga. Vėjas pietvakarių, vakarų, pereinantis

Taip pat skaitykite