Ginčas baigėsi su peiliu nugaroje

Teisėsaugos pareigūnams jau pažįstamas besikartojantis nusikaltimo scenarijus: kompanija, išgertuvės, kivirčai, nebevaldomas įniršis ir… pralietas kraujas. Deja, smogti peiliu kartais gali ir neblaivi moteris. Balandžio 13 d. tokia baudžiamoji byla išnagrinėta Šilutės rajono apylinkės teisme. 28-erių Birutė visiškai pripažino savo kaltę, nuoširdžiai gailėjosi, atsiprašė nukentėjusiojo.

Nesuvaldė įtūžio
Rusnėje, viename Neringos gatvės bute, sausio 3 d. apie 19 val. vyko išgertuvės. Į kompaniją buvo pakviestas ir 47-erių V. M., kuris vėliau ir nukentėjo. Beje, pastarasis buvo blaivus. Užstalės atmosfera pradėjo kaisti po valandos, kai tarp buto svečių kilo žodinis konfliktas. Su savo vyru Imantu atėjusi Birutė susikivirčijo su V. M. Ginčo priežastis – Birutės vyro buvusios sugyventinės mirties aplinkybės, kuri rasta nuskendusi.
Buto šeimininkai Valdas ir Gražina ikiteisminio tyrimo metu liudijo, kad kivirčą išprovokavusi Birutė puolė mušti V. M. Aklo pykčio užvaldytą moterį nuo aukos atitraukė. Anot nukentėjusiojo, patyrė ne mažiau kaip dešimt smūgių kumščiais į įvairias kūno vietas. Deja, neblaivi Birutė (po įvykio jai buvo nustatytas vidutinis 2 promilių girtumas, kurio ji neginčijo) nenurimo, atsinešusi iš virtuvės peilį dūrė sėdinčiam V. M. į nugarą. Išsigandusi, ką padarė, bijodama, kad sužalotasis nenukraujuotų, niekam neleido ištraukti peilio, pati iškvietė greitosios medicinos pagalbos tarnybą. Atskubėję medikai sužeistą vyrą išsivežė su peiliu nugaroje, vėliau atvyko policija.
V. M., duodamas parodymus, teigė, jog medikai iškviesti tik maždaug po penkių minučių – niekas iš bute buvusių asmenų nesiskubinę skambinti, iš jo tik tyčiojosi, šūkaudami: „Nevok peilio…“.
Paguldė į Reanimacijos skyrių
Sužeistasis V. M. dėl durtinės-pjautinės žaizdos nugaroje gydytas Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje. Jo sveikata sutrikdyta ilgesniam nei 10 dienų laikotarpiui. Nors sužalojimas priskiriamas prie nesunkių, tačiau, anot medikų, tetrūko poros milimetrų, kad dūrio pasekmės būtų buvusios tragiškos.
Valstybinė ligonių kasa už V. M. gydymą Šilutės ligoninėje nuo sausio 3-iosios iki sausio 6-osios iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo sumokėjo 490,81 euro. Šią sumą prisiteisė iš kaltinamosios Birutės. Civilinis kodeksas numato, kad žalą, padarytą asmeniui, privalo atlyginti atsakingas asmuo. Kaltinamoji Birutė šį civilinį ieškinį pripažino.
Nukentėjusysis V. M. už patirtą fizinį skausmą, išgąstį, stresą prašė teisėjo R. Povilaičio priteisti neturtinę žalą: 10 000 eurų. Kaltinamoji ginčijo ieškinio sumą. Teisėjas, atsižvelgdamas į kaltinamosios turtinę bei šeimos padėtį, į padarytos žalos mastą nukentėjusiojo sveikatai, sukeltų pasekmių atstatymo galimybę, priteisė 2500 eurų.
Kas kaltas?
Dažnai pažeidėjas linkęs kaltinti ne save, o alkoholį, girdi, būdamas blaivus bjauriai nepasielgtų. Dalis teisybės yra, nes alkoholis skatina greičiau veikti, pasiduoti instinktams. Vieni padauginę alkoholio nuleipsta, kiti darosi irzlūs, įtarūs, agresyvūs…
Deja, girtumas – baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė. Tad ne alkoholis kaltas, o jo vartotojas, nežinantis, kada sustoti, pasakyti sau „gana“. Birutė atsitokėjo, kai peilis jau buvo vyro nugaroje, vėliau gailėjosi, atsiprašė nukentėjusiojo. Tai irgi įskaityta.
Anksčiau neteista, seniūnės patenkinamai charakterizuojama Birutė nuteista pagal LR BK 138 str. 1 d. dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Jai skirtas laisvės apribojimas vieneriems metams bei įpareigojimas: per tris mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Kadangi teisiamoji prisipažino kalta, įstatymas (BK 64-1 str.) leido sumažinti skirtą bausmę vienu trečdaliu. Galutinė bausmė – laisvės apribojimas aštuoniems mėnesiams. Per visą bausmės vykdymo laiką nuteistoji negali keisti gyvenamosios vietos apie tai nepranešusi bausmę vykdančiai instancijai.
Nukentėjusiojo advokatas, prilyginęs padarytą nusikaltimą egzekucijai, ketina nuosprendį skųsti. Tam turi 20 dienų.

Romualdas Mažutis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite