Giminaites susiejo ir verslas

Šias dvi moteris sieja ne tik giminystė, bet ir verslas – prekyba gėlėmis ir suvenyrais. Tokį kuklų verslą Pagėgiuose prieš pusantrų metų pradėjo Laima Bitinienė iš Benininkų ir Daiva Buskienė iš Šilgalių. Darbo savaitę pasidalinusios beveik perpus, moterys prekiauja Pagėgių centre esančioje halėje.

Gėlių parduotuvėje – Laima Bitinienė. Autorės nuotr.

Pagėgių centrinėje gatvėje, kur atsišakoja rekonstruota Birutės gatvė, viename pastate įkurta UAB „Pagėgių halė“, gyventojų tiesiog vadinama hale. Čia prekiaujama šviežia mėsa, žuvimi, įvairiais kitais maisto produktais, galima nusipirkti kepinių, kituose skyriuose – įvairių buities prekių, drabužių ir kt. Patalpa kairėje mirga rožių žiedais. Net 15 rūšių įvairių rožių sukuria pasakišką grožį. Tądien čia prekiavo Benininkuose gyvenanti Laima Bitinienė. Taip esą susitarta: dvi dienas čia prekiauja ji, tris dienas – Daiva Buskienė iš Šilgalių. Moterys – šio verslo partnerės, tačiau jas siejas ir giminystė: Laima ištekėjusi už Daivos brolio.
Dar neįėjus į gėlių skyriui skirtą patalpą, jau prieigose pasitinka lentynos, prikrautos įvairiems jubiliejams skirtų šventinių taurių, gėlėmis išpieštų vazų ir vazelių bei kitų dovanoms tinkamų smulkmenų. Paaiškėjo, kad prieš pusantrų metų šį verslą pradėjusios dvi moterys taip išplėtė prekybos teritoriją. Piešiniais išmargintos vazos, taurės pagamintos Lenkijoje, o gėles vežasi iš Gargždų. Priima užsakymus ir daro puokštes, gedulingus krepšelius, vainikus su pageidaujamais užrašais. Visa tai moterys daro pačios. Daiva Buskienė baigusi floristikos kursus, iš jos daug ko pasimoko ir Laima Bitinienė.
Moteris jungia ir pomėgis – abi mėgsta megzti. Vilkėdama pačios megztą dailų sijoną, L. Bitinienė prisipažino vakarais dažnai sėdinti su mezginiu, yra numezgusi nemažai megztinių, liemenių ir kitko.
Užsukus į halę pirmiausia norėjosi išsiaiškinti, kodėl čia jauku, švaru, tvarkinga, nesijaučia žuvies ar kitokių specifinių, kartais ir nemalonių kvapų. L. Bitinienė nustebo, kad gali kilti tokių klausimų. Čia patalpas nuomojantys prekybininkai yra darbštūs ir atsakingi, nesą kokie apsileidėliai. Juk čia ateina pirkėjai, kuriems tikrai nemalonu būtų užsukti į nešvarią patalpą.
Pasižvalgius po gėlių skyrių, nė nesuabejotum, kad moteris sako tiesą. Švaru, jauku, tvarkinga. Rodos, kiekvienai gėlei, suvenyrui, proginiams atvirukams, dovanų maišeliams, paveikslams, žvakėms ir kitoms dovanėlėms skirta tokia vieta, kur prekė geriausiai atrodo.
Indai su penkiolikos rūšių rožių žiedais sustatyti patalpos vidury – galima apeiti, apžiūrėti, išsirinkti pagal pageidavimą, progą, poreikį. Pirkėjų būna įvairių – vieni nori ilgastiebių ar trumpastiebių rožių, renkasi spalvą ir… kainą. Nors pasitaiko pirkėjų, kurie kaina nesidomi. „Šiame versle be nuostolių neišsiversi“, – sako L. Bitinienė, apžvelgdama rožyną, geltonas gerberas, kitas nuskintas gėles. Pasitaiko, kad neišperka, tada puošia halėje prekiaujančių verslininkų darbo vietas.
Kol kas verslas nėra nuostolingas – prekiaujama jau beveik pusantrų metų ir minties atsisakyti šio verslo nė vienai nekilo, nors Pagėgiuose yra ir daugiau gėlių parduotuvių.
Penkių rūšių žydinčios orchidėjos auga vazonėliuose. Dailiai įpakuotos, išpuoštos jos dera vietoj bet kokios puokštės. Pagėgiškiai neretai vietoj rožių ar kitų nuskintų gėlių perka orchidėją vazonėlyje. Žinoma, ilgiau žydės, nors… L. Bitinienė neslepia, kad orchidėjai svarbi aplinka, kartais pakeitus vietą gėlė „supyksta“. Ši gėlė veši, krauna žiedus tik ten, kur jai patinka. Rožės gali žydėti ir dvi savaites, jeigu, anot L. Bitinienės, kasryt išpilsi iš vazos vandenį, vazą išdezinfekuosi, išskalausi, pripilsi šviežio vandens ir įmerksi gėles, nupjovęs nuo kiekvieno stiebo trumpą galiuką. Pasirodo, prekybos gėlėmis verslas susijęs ir su tokiais darbais.
L. Bitinienės vyras Sigitas – vairuotojas. Šeima turi tris sūnus, kurie irgi vairuotojai. Sūnus Giedrius su šeima gyvena Klaipėdoje, jau augina sūnelį Augustą ir dukrelę Lėją, kuriems 5 ir 3 metukai. Kiti du sūnūs gyvena su tėvais.

Stasė SKUTULIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite