Giminaites susiejo ir verslas

Šias dvi moteris sieja ne tik giminystė, bet ir verslas – prekyba gėlėmis ir suvenyrais. Tokį kuklų verslą Pagėgiuose prieš pusantrų metų pradėjo Laima Bitinienė iš Benininkų ir Daiva Buskienė iš Šilgalių. Darbo savaitę pasidalinusios beveik perpus, moterys prekiauja Pagėgių centre esančioje halėje.

Gėlių parduotuvėje – Laima Bitinienė. Autorės nuotr.

Pagėgių centrinėje gatvėje, kur atsišakoja rekonstruota Birutės gatvė, viename pastate įkurta UAB „Pagėgių halė“, gyventojų tiesiog vadinama hale. Čia prekiaujama šviežia mėsa, žuvimi, įvairiais kitais maisto produktais, galima nusipirkti kepinių, kituose skyriuose – įvairių buities prekių, drabužių ir kt. Patalpa kairėje mirga rožių žiedais. Net 15 rūšių įvairių rožių sukuria pasakišką grožį. Tądien čia prekiavo Benininkuose gyvenanti Laima Bitinienė. Taip esą susitarta: dvi dienas čia prekiauja ji, tris dienas – Daiva Buskienė iš Šilgalių. Moterys – šio verslo partnerės, tačiau jas siejas ir giminystė: Laima ištekėjusi už Daivos brolio.
Dar neįėjus į gėlių skyriui skirtą patalpą, jau prieigose pasitinka lentynos, prikrautos įvairiems jubiliejams skirtų šventinių taurių, gėlėmis išpieštų vazų ir vazelių bei kitų dovanoms tinkamų smulkmenų. Paaiškėjo, kad prieš pusantrų metų šį verslą pradėjusios dvi moterys taip išplėtė prekybos teritoriją. Piešiniais išmargintos vazos, taurės pagamintos Lenkijoje, o gėles vežasi iš Gargždų. Priima užsakymus ir daro puokštes, gedulingus krepšelius, vainikus su pageidaujamais užrašais. Visa tai moterys daro pačios. Daiva Buskienė baigusi floristikos kursus, iš jos daug ko pasimoko ir Laima Bitinienė.
Moteris jungia ir pomėgis – abi mėgsta megzti. Vilkėdama pačios megztą dailų sijoną, L. Bitinienė prisipažino vakarais dažnai sėdinti su mezginiu, yra numezgusi nemažai megztinių, liemenių ir kitko.
Užsukus į halę pirmiausia norėjosi išsiaiškinti, kodėl čia jauku, švaru, tvarkinga, nesijaučia žuvies ar kitokių specifinių, kartais ir nemalonių kvapų. L. Bitinienė nustebo, kad gali kilti tokių klausimų. Čia patalpas nuomojantys prekybininkai yra darbštūs ir atsakingi, nesą kokie apsileidėliai. Juk čia ateina pirkėjai, kuriems tikrai nemalonu būtų užsukti į nešvarią patalpą.
Pasižvalgius po gėlių skyrių, nė nesuabejotum, kad moteris sako tiesą. Švaru, jauku, tvarkinga. Rodos, kiekvienai gėlei, suvenyrui, proginiams atvirukams, dovanų maišeliams, paveikslams, žvakėms ir kitoms dovanėlėms skirta tokia vieta, kur prekė geriausiai atrodo.
Indai su penkiolikos rūšių rožių žiedais sustatyti patalpos vidury – galima apeiti, apžiūrėti, išsirinkti pagal pageidavimą, progą, poreikį. Pirkėjų būna įvairių – vieni nori ilgastiebių ar trumpastiebių rožių, renkasi spalvą ir… kainą. Nors pasitaiko pirkėjų, kurie kaina nesidomi. „Šiame versle be nuostolių neišsiversi“, – sako L. Bitinienė, apžvelgdama rožyną, geltonas gerberas, kitas nuskintas gėles. Pasitaiko, kad neišperka, tada puošia halėje prekiaujančių verslininkų darbo vietas.
Kol kas verslas nėra nuostolingas – prekiaujama jau beveik pusantrų metų ir minties atsisakyti šio verslo nė vienai nekilo, nors Pagėgiuose yra ir daugiau gėlių parduotuvių.
Penkių rūšių žydinčios orchidėjos auga vazonėliuose. Dailiai įpakuotos, išpuoštos jos dera vietoj bet kokios puokštės. Pagėgiškiai neretai vietoj rožių ar kitų nuskintų gėlių perka orchidėją vazonėlyje. Žinoma, ilgiau žydės, nors… L. Bitinienė neslepia, kad orchidėjai svarbi aplinka, kartais pakeitus vietą gėlė „supyksta“. Ši gėlė veši, krauna žiedus tik ten, kur jai patinka. Rožės gali žydėti ir dvi savaites, jeigu, anot L. Bitinienės, kasryt išpilsi iš vazos vandenį, vazą išdezinfekuosi, išskalausi, pripilsi šviežio vandens ir įmerksi gėles, nupjovęs nuo kiekvieno stiebo trumpą galiuką. Pasirodo, prekybos gėlėmis verslas susijęs ir su tokiais darbais.
L. Bitinienės vyras Sigitas – vairuotojas. Šeima turi tris sūnus, kurie irgi vairuotojai. Sūnus Giedrius su šeima gyvena Klaipėdoje, jau augina sūnelį Augustą ir dukrelę Lėją, kuriems 5 ir 3 metukai. Kiti du sūnūs gyvena su tėvais.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 69

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Kviečia kurti VILTIES MIESTĄ drauge

Broliai pranciškonai pastatė Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią ir įkūrė VILTIES MIESTĄ, kur įsikūręs Šv. Pranciškaus onkologinis centras, šalia – rožynas bei vaikų darželis „Paukštelis“. Šiemet jau galėsime apsilankyti ir kunigo, pranciškono, gydytojo, botaniko Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos vardo sensoriniame sode. VILTIES MIESTAS atvykstančius pasitinka dailininko Pijaus Čeikausko piešiniais. Kadangi Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios lubos primena apversto Nojaus laivo dugną, regime po du skubančius bažnyčios link gyvius: žaismingus, spalvingus, viltingus. VILTIES GALERIJĄ planuojame papildyti iki Šv. Magdalenos nakties bėgimo liepos mėnesį. Kviečiame prisidėti tiek,

Taip pat skaitykite