Giminaites susiejo ir verslas

Šias dvi moteris sieja ne tik giminystė, bet ir verslas – prekyba gėlėmis ir suvenyrais. Tokį kuklų verslą Pagėgiuose prieš pusantrų metų pradėjo Laima Bitinienė iš Benininkų ir Daiva Buskienė iš Šilgalių. Darbo savaitę pasidalinusios beveik perpus, moterys prekiauja Pagėgių centre esančioje halėje.

Gėlių parduotuvėje – Laima Bitinienė. Autorės nuotr.

Pagėgių centrinėje gatvėje, kur atsišakoja rekonstruota Birutės gatvė, viename pastate įkurta UAB „Pagėgių halė“, gyventojų tiesiog vadinama hale. Čia prekiaujama šviežia mėsa, žuvimi, įvairiais kitais maisto produktais, galima nusipirkti kepinių, kituose skyriuose – įvairių buities prekių, drabužių ir kt. Patalpa kairėje mirga rožių žiedais. Net 15 rūšių įvairių rožių sukuria pasakišką grožį. Tądien čia prekiavo Benininkuose gyvenanti Laima Bitinienė. Taip esą susitarta: dvi dienas čia prekiauja ji, tris dienas – Daiva Buskienė iš Šilgalių. Moterys – šio verslo partnerės, tačiau jas siejas ir giminystė: Laima ištekėjusi už Daivos brolio.
Dar neįėjus į gėlių skyriui skirtą patalpą, jau prieigose pasitinka lentynos, prikrautos įvairiems jubiliejams skirtų šventinių taurių, gėlėmis išpieštų vazų ir vazelių bei kitų dovanoms tinkamų smulkmenų. Paaiškėjo, kad prieš pusantrų metų šį verslą pradėjusios dvi moterys taip išplėtė prekybos teritoriją. Piešiniais išmargintos vazos, taurės pagamintos Lenkijoje, o gėles vežasi iš Gargždų. Priima užsakymus ir daro puokštes, gedulingus krepšelius, vainikus su pageidaujamais užrašais. Visa tai moterys daro pačios. Daiva Buskienė baigusi floristikos kursus, iš jos daug ko pasimoko ir Laima Bitinienė.
Moteris jungia ir pomėgis – abi mėgsta megzti. Vilkėdama pačios megztą dailų sijoną, L. Bitinienė prisipažino vakarais dažnai sėdinti su mezginiu, yra numezgusi nemažai megztinių, liemenių ir kitko.
Užsukus į halę pirmiausia norėjosi išsiaiškinti, kodėl čia jauku, švaru, tvarkinga, nesijaučia žuvies ar kitokių specifinių, kartais ir nemalonių kvapų. L. Bitinienė nustebo, kad gali kilti tokių klausimų. Čia patalpas nuomojantys prekybininkai yra darbštūs ir atsakingi, nesą kokie apsileidėliai. Juk čia ateina pirkėjai, kuriems tikrai nemalonu būtų užsukti į nešvarią patalpą.
Pasižvalgius po gėlių skyrių, nė nesuabejotum, kad moteris sako tiesą. Švaru, jauku, tvarkinga. Rodos, kiekvienai gėlei, suvenyrui, proginiams atvirukams, dovanų maišeliams, paveikslams, žvakėms ir kitoms dovanėlėms skirta tokia vieta, kur prekė geriausiai atrodo.
Indai su penkiolikos rūšių rožių žiedais sustatyti patalpos vidury – galima apeiti, apžiūrėti, išsirinkti pagal pageidavimą, progą, poreikį. Pirkėjų būna įvairių – vieni nori ilgastiebių ar trumpastiebių rožių, renkasi spalvą ir… kainą. Nors pasitaiko pirkėjų, kurie kaina nesidomi. „Šiame versle be nuostolių neišsiversi“, – sako L. Bitinienė, apžvelgdama rožyną, geltonas gerberas, kitas nuskintas gėles. Pasitaiko, kad neišperka, tada puošia halėje prekiaujančių verslininkų darbo vietas.
Kol kas verslas nėra nuostolingas – prekiaujama jau beveik pusantrų metų ir minties atsisakyti šio verslo nė vienai nekilo, nors Pagėgiuose yra ir daugiau gėlių parduotuvių.
Penkių rūšių žydinčios orchidėjos auga vazonėliuose. Dailiai įpakuotos, išpuoštos jos dera vietoj bet kokios puokštės. Pagėgiškiai neretai vietoj rožių ar kitų nuskintų gėlių perka orchidėją vazonėlyje. Žinoma, ilgiau žydės, nors… L. Bitinienė neslepia, kad orchidėjai svarbi aplinka, kartais pakeitus vietą gėlė „supyksta“. Ši gėlė veši, krauna žiedus tik ten, kur jai patinka. Rožės gali žydėti ir dvi savaites, jeigu, anot L. Bitinienės, kasryt išpilsi iš vazos vandenį, vazą išdezinfekuosi, išskalausi, pripilsi šviežio vandens ir įmerksi gėles, nupjovęs nuo kiekvieno stiebo trumpą galiuką. Pasirodo, prekybos gėlėmis verslas susijęs ir su tokiais darbais.
L. Bitinienės vyras Sigitas – vairuotojas. Šeima turi tris sūnus, kurie irgi vairuotojai. Sūnus Giedrius su šeima gyvena Klaipėdoje, jau augina sūnelį Augustą ir dukrelę Lėją, kuriems 5 ir 3 metukai. Kiti du sūnūs gyvena su tėvais.

Stasė SKUTULIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite