Giminaites susiejo ir verslas

Šias dvi moteris sieja ne tik giminystė, bet ir verslas – prekyba gėlėmis ir suvenyrais. Tokį kuklų verslą Pagėgiuose prieš pusantrų metų pradėjo Laima Bitinienė iš Benininkų ir Daiva Buskienė iš Šilgalių. Darbo savaitę pasidalinusios beveik perpus, moterys prekiauja Pagėgių centre esančioje halėje.

Gėlių parduotuvėje – Laima Bitinienė. Autorės nuotr.

Pagėgių centrinėje gatvėje, kur atsišakoja rekonstruota Birutės gatvė, viename pastate įkurta UAB „Pagėgių halė“, gyventojų tiesiog vadinama hale. Čia prekiaujama šviežia mėsa, žuvimi, įvairiais kitais maisto produktais, galima nusipirkti kepinių, kituose skyriuose – įvairių buities prekių, drabužių ir kt. Patalpa kairėje mirga rožių žiedais. Net 15 rūšių įvairių rožių sukuria pasakišką grožį. Tądien čia prekiavo Benininkuose gyvenanti Laima Bitinienė. Taip esą susitarta: dvi dienas čia prekiauja ji, tris dienas – Daiva Buskienė iš Šilgalių. Moterys – šio verslo partnerės, tačiau jas siejas ir giminystė: Laima ištekėjusi už Daivos brolio.
Dar neįėjus į gėlių skyriui skirtą patalpą, jau prieigose pasitinka lentynos, prikrautos įvairiems jubiliejams skirtų šventinių taurių, gėlėmis išpieštų vazų ir vazelių bei kitų dovanoms tinkamų smulkmenų. Paaiškėjo, kad prieš pusantrų metų šį verslą pradėjusios dvi moterys taip išplėtė prekybos teritoriją. Piešiniais išmargintos vazos, taurės pagamintos Lenkijoje, o gėles vežasi iš Gargždų. Priima užsakymus ir daro puokštes, gedulingus krepšelius, vainikus su pageidaujamais užrašais. Visa tai moterys daro pačios. Daiva Buskienė baigusi floristikos kursus, iš jos daug ko pasimoko ir Laima Bitinienė.
Moteris jungia ir pomėgis – abi mėgsta megzti. Vilkėdama pačios megztą dailų sijoną, L. Bitinienė prisipažino vakarais dažnai sėdinti su mezginiu, yra numezgusi nemažai megztinių, liemenių ir kitko.
Užsukus į halę pirmiausia norėjosi išsiaiškinti, kodėl čia jauku, švaru, tvarkinga, nesijaučia žuvies ar kitokių specifinių, kartais ir nemalonių kvapų. L. Bitinienė nustebo, kad gali kilti tokių klausimų. Čia patalpas nuomojantys prekybininkai yra darbštūs ir atsakingi, nesą kokie apsileidėliai. Juk čia ateina pirkėjai, kuriems tikrai nemalonu būtų užsukti į nešvarią patalpą.
Pasižvalgius po gėlių skyrių, nė nesuabejotum, kad moteris sako tiesą. Švaru, jauku, tvarkinga. Rodos, kiekvienai gėlei, suvenyrui, proginiams atvirukams, dovanų maišeliams, paveikslams, žvakėms ir kitoms dovanėlėms skirta tokia vieta, kur prekė geriausiai atrodo.
Indai su penkiolikos rūšių rožių žiedais sustatyti patalpos vidury – galima apeiti, apžiūrėti, išsirinkti pagal pageidavimą, progą, poreikį. Pirkėjų būna įvairių – vieni nori ilgastiebių ar trumpastiebių rožių, renkasi spalvą ir… kainą. Nors pasitaiko pirkėjų, kurie kaina nesidomi. „Šiame versle be nuostolių neišsiversi“, – sako L. Bitinienė, apžvelgdama rožyną, geltonas gerberas, kitas nuskintas gėles. Pasitaiko, kad neišperka, tada puošia halėje prekiaujančių verslininkų darbo vietas.
Kol kas verslas nėra nuostolingas – prekiaujama jau beveik pusantrų metų ir minties atsisakyti šio verslo nė vienai nekilo, nors Pagėgiuose yra ir daugiau gėlių parduotuvių.
Penkių rūšių žydinčios orchidėjos auga vazonėliuose. Dailiai įpakuotos, išpuoštos jos dera vietoj bet kokios puokštės. Pagėgiškiai neretai vietoj rožių ar kitų nuskintų gėlių perka orchidėją vazonėlyje. Žinoma, ilgiau žydės, nors… L. Bitinienė neslepia, kad orchidėjai svarbi aplinka, kartais pakeitus vietą gėlė „supyksta“. Ši gėlė veši, krauna žiedus tik ten, kur jai patinka. Rožės gali žydėti ir dvi savaites, jeigu, anot L. Bitinienės, kasryt išpilsi iš vazos vandenį, vazą išdezinfekuosi, išskalausi, pripilsi šviežio vandens ir įmerksi gėles, nupjovęs nuo kiekvieno stiebo trumpą galiuką. Pasirodo, prekybos gėlėmis verslas susijęs ir su tokiais darbais.
L. Bitinienės vyras Sigitas – vairuotojas. Šeima turi tris sūnus, kurie irgi vairuotojai. Sūnus Giedrius su šeima gyvena Klaipėdoje, jau augina sūnelį Augustą ir dukrelę Lėją, kuriems 5 ir 3 metukai. Kiti du sūnūs gyvena su tėvais.

Stasė SKUTULIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos, Šilutės ligoninėje atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos, pacientų lankymas draudžiamas nuo 2021 m. spalio 27 d. Lietuvai galynėjantis su ketvirtąja COVID-19 užkrato banga, vis naujų iššūkių patiria ir Šilutės ligoninė. Esant įtarimams, atlikus antrąjį PGR testą, koronavirusas diagnozuotas Vidaus ligų skyriaus pacientui. Nedelsiant profilaktiniai testai buvo atlikti ir kitiems skyriaus pacientams bei darbuotojams. Šiandien paaiškėjo, kad infekcija pasitvirtino dar 9 pacientams. Sergančių darbuotojų nenustatyta. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, pranešama, kad Šilutės ligoninėje buvo imtasi visų

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas, per nelaimę nukentėjo vienas darbininkas. Pirmadienį apie 10.30 val. buvo gautas pranešimas, kad Grabupiuose, Kiaulių auginimo ūkyje, įvyko sprogimas malūno viduje, kilo gaisras. Atvykus gelbėtojams, iš pastato veržėsi dūmai. Kilusį gaisrą vandens laistymo žarna gesino vienas darbuotojas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Sprogimo banga išgriovė 30 metrų aukščio pastato sieną, išdužo visi pirmo aukšto langai, išvirto lauko durys, užsidegė viduje laikyti polietileniniai maišai su miltais. Per gaisrą nukentėjo viduje buvęs darbininkas. Nukentėjusysis patyrė

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Taip pat skaitykite