Gimimais ir santuoka pažymėta Šeimos metų pradžia

Praėjusiais metais įvairių krikščioniškųjų bažnyčių ir bendruomenių Lietuvoje vadovai bei įgaliotieji atstovai pasirašė bendrą memorandumą, kuriuo 2014-uosius paskelbė Šeimos metais.

Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas pasveikino pirmąją šiemet santuoką įregistravusią porą.

Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas pasveikino pirmąją šiemet santuoką įregistravusią porą.

Šie metai Šilutės rajone prasidėjo šeimų pagausėjimu – per pirmąsias dvi metų dienas gimė trys kūdikiai.
Šilutės rajono savivaldybės meras Šarūnas Laužikas aplankė Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje pirmuosius Šeimos metais gimusius du berniukus ir mergytę bei jų tėvelius. Svarbiausio šeimos įvykio – vaikelio gimimo proga palinkėjo, kad vaikai augtų sveiki, žvalūs, laimingi darniose ir mylinčiose šeimose, kad būtų visaverčiai Lietuvos valstybės piliečiai, savo darbais prisidėsiantys kuriant Pamario krašto gerovę.
Meras Š. Laužikas pasveikino ir pirmąją Šeimos metais Civilinės metrikacijos biure santuoką įregistravusią porą.
Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, pernai mūsų rajone gimė 550 kūdikių. „Derlingiausia“ buvo liepa. Šį vasaros mėnesį pasaulį išvydo 83 naujagimiai: savo tėvelius pradžiugino 42 berniukai ir 41 mergaitė. Mažiausiai kūdikių gimė šalčiausią metų mėnesį – vasarį: 22 berniukai ir 11 mergaičių. 2013 metais gimė 4 poros dvynukų. Jauniausia pirmojo kūdikio sulaukusi mamytė – penkiolikmetė – pagimdė vasario mėnesį, o vyriausiai pernai gimdžiusiai mamai – 43-eji, ji kūdikio susilaukė gegužę.
Pasak Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės, tėveliai savo lauktiems kūdikiams vardus renka atsakingai. Vis rečiau pasitaiko su lietuvių tradicijomis nesusijusių vardų. Pernai tėveliai savo sūnums dažniau rinko Nojaus, Mato, Manto, Luko, Igno, Beno, o dukroms – Ugnės, Ievos, Viltės ir panašius vardus. Iš retesnių berniukų vardų buvo Motiejaus, Juozo, Konstantino, Ąžuolo, Domo, Nilo, mergaičių – Elžbietos, Skaivos, Žemynos, Uršulės, Lukrecijos, Odrės.
2013 metų magiškas skaičius neišgąsdino norinčiųjų sukurti šeimą ir gyventi poroje – įregistruota 381 santuoka, iš kurių – 107 bažnytinės, 33 sudarytos užsienyje. Jau keletą metų jaunavedžiai gali pasirinkti, kur įregistruoti santuoką: Santuokų rūmuose, bažnyčioje ar, tarkime, kokioje nors romantiškoje vietoje ant jūros, marių kranto, dvaro aplinkoje. Pernai Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai buvo kviečiami sudaryti santuoką ir ne Civilinės metrikacijos salėje. Pasak L. Valaitienės, jaunieji santuoką registravo kaimo turizmo sodybose, Švėkšnos grafienės Laimės Felicijos Pliaterienės viloje, tačiau nė vienos santuokos nebuvo įregistruota gražiausiame Pamario kampelyje – Ventės rage.
Ne vien Mendelsono maršu bei dviejų mylinčių žmonių priesaika gyventi meilėje ir santarvėje buvo pažymėti metai. Pernai 127 poros nutraukė santuoką, iš jų 8 poros išsiskyrė užsienyje. 81 vaikas iš išsituokusių šeimų liko gyventi su mama ir tik vienas – su tėvu.
Pernai Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotos ir 606 netektys. Anapilin iškeliavo įvairaus amžiaus žmonių, keli jų sulaukę ypač garbaus amžiaus: 101, 99 ar 98 metų. Šalčiausi metų mėnesiai atnešė ir daugiausiai netekčių: sausį ir kovą mirė po 62 žmones, mažiausiai – 34 – birželį.
Laima PUTRIUVIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Taip pat skaitykite