Gimimais ir santuoka pažymėta Šeimos metų pradžia

Praėjusiais metais įvairių krikščioniškųjų bažnyčių ir bendruomenių Lietuvoje vadovai bei įgaliotieji atstovai pasirašė bendrą memorandumą, kuriuo 2014-uosius paskelbė Šeimos metais.

Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas pasveikino pirmąją šiemet santuoką įregistravusią porą.

Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas pasveikino pirmąją šiemet santuoką įregistravusią porą.

Šie metai Šilutės rajone prasidėjo šeimų pagausėjimu – per pirmąsias dvi metų dienas gimė trys kūdikiai.
Šilutės rajono savivaldybės meras Šarūnas Laužikas aplankė Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje pirmuosius Šeimos metais gimusius du berniukus ir mergytę bei jų tėvelius. Svarbiausio šeimos įvykio – vaikelio gimimo proga palinkėjo, kad vaikai augtų sveiki, žvalūs, laimingi darniose ir mylinčiose šeimose, kad būtų visaverčiai Lietuvos valstybės piliečiai, savo darbais prisidėsiantys kuriant Pamario krašto gerovę.
Meras Š. Laužikas pasveikino ir pirmąją Šeimos metais Civilinės metrikacijos biure santuoką įregistravusią porą.
Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, pernai mūsų rajone gimė 550 kūdikių. „Derlingiausia“ buvo liepa. Šį vasaros mėnesį pasaulį išvydo 83 naujagimiai: savo tėvelius pradžiugino 42 berniukai ir 41 mergaitė. Mažiausiai kūdikių gimė šalčiausią metų mėnesį – vasarį: 22 berniukai ir 11 mergaičių. 2013 metais gimė 4 poros dvynukų. Jauniausia pirmojo kūdikio sulaukusi mamytė – penkiolikmetė – pagimdė vasario mėnesį, o vyriausiai pernai gimdžiusiai mamai – 43-eji, ji kūdikio susilaukė gegužę.
Pasak Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės, tėveliai savo lauktiems kūdikiams vardus renka atsakingai. Vis rečiau pasitaiko su lietuvių tradicijomis nesusijusių vardų. Pernai tėveliai savo sūnums dažniau rinko Nojaus, Mato, Manto, Luko, Igno, Beno, o dukroms – Ugnės, Ievos, Viltės ir panašius vardus. Iš retesnių berniukų vardų buvo Motiejaus, Juozo, Konstantino, Ąžuolo, Domo, Nilo, mergaičių – Elžbietos, Skaivos, Žemynos, Uršulės, Lukrecijos, Odrės.
2013 metų magiškas skaičius neišgąsdino norinčiųjų sukurti šeimą ir gyventi poroje – įregistruota 381 santuoka, iš kurių – 107 bažnytinės, 33 sudarytos užsienyje. Jau keletą metų jaunavedžiai gali pasirinkti, kur įregistruoti santuoką: Santuokų rūmuose, bažnyčioje ar, tarkime, kokioje nors romantiškoje vietoje ant jūros, marių kranto, dvaro aplinkoje. Pernai Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai buvo kviečiami sudaryti santuoką ir ne Civilinės metrikacijos salėje. Pasak L. Valaitienės, jaunieji santuoką registravo kaimo turizmo sodybose, Švėkšnos grafienės Laimės Felicijos Pliaterienės viloje, tačiau nė vienos santuokos nebuvo įregistruota gražiausiame Pamario kampelyje – Ventės rage.
Ne vien Mendelsono maršu bei dviejų mylinčių žmonių priesaika gyventi meilėje ir santarvėje buvo pažymėti metai. Pernai 127 poros nutraukė santuoką, iš jų 8 poros išsiskyrė užsienyje. 81 vaikas iš išsituokusių šeimų liko gyventi su mama ir tik vienas – su tėvu.
Pernai Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotos ir 606 netektys. Anapilin iškeliavo įvairaus amžiaus žmonių, keli jų sulaukę ypač garbaus amžiaus: 101, 99 ar 98 metų. Šalčiausi metų mėnesiai atnešė ir daugiausiai netekčių: sausį ir kovą mirė po 62 žmones, mažiausiai – 34 – birželį.
Laima PUTRIUVIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Nuo sausio  brangiau mokėsime už komunalinių atliekų tvarkymą?

Šią savaitę Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose vietos politikai svarsto, ar didinti mokesčius už komunalinių atliekų tvarkymą. Tikslas – patvirtinti naujus Šilutės r. savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus dėl pasikeitusių įkainių. UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro 2020 m. spalio 28 d. valdybos sprendimu nuo 2021 m. sausio 1 d. Šilutės rajono savivaldybei nustatytas 44,13 Eur/t su PVM „vartų mokestis“. Pagal atliktus skaičiavimus Šilutės rajono savivaldybės „vartų mokestis“ už komunalinių

Taip pat skaitykite