Gimimais ir santuoka pažymėta Šeimos metų pradžia

Praėjusiais metais įvairių krikščioniškųjų bažnyčių ir bendruomenių Lietuvoje vadovai bei įgaliotieji atstovai pasirašė bendrą memorandumą, kuriuo 2014-uosius paskelbė Šeimos metais.

Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas pasveikino pirmąją šiemet santuoką įregistravusią porą.

Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas pasveikino pirmąją šiemet santuoką įregistravusią porą.

Šie metai Šilutės rajone prasidėjo šeimų pagausėjimu – per pirmąsias dvi metų dienas gimė trys kūdikiai.
Šilutės rajono savivaldybės meras Šarūnas Laužikas aplankė Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje pirmuosius Šeimos metais gimusius du berniukus ir mergytę bei jų tėvelius. Svarbiausio šeimos įvykio – vaikelio gimimo proga palinkėjo, kad vaikai augtų sveiki, žvalūs, laimingi darniose ir mylinčiose šeimose, kad būtų visaverčiai Lietuvos valstybės piliečiai, savo darbais prisidėsiantys kuriant Pamario krašto gerovę.
Meras Š. Laužikas pasveikino ir pirmąją Šeimos metais Civilinės metrikacijos biure santuoką įregistravusią porą.
Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, pernai mūsų rajone gimė 550 kūdikių. „Derlingiausia“ buvo liepa. Šį vasaros mėnesį pasaulį išvydo 83 naujagimiai: savo tėvelius pradžiugino 42 berniukai ir 41 mergaitė. Mažiausiai kūdikių gimė šalčiausią metų mėnesį – vasarį: 22 berniukai ir 11 mergaičių. 2013 metais gimė 4 poros dvynukų. Jauniausia pirmojo kūdikio sulaukusi mamytė – penkiolikmetė – pagimdė vasario mėnesį, o vyriausiai pernai gimdžiusiai mamai – 43-eji, ji kūdikio susilaukė gegužę.
Pasak Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės, tėveliai savo lauktiems kūdikiams vardus renka atsakingai. Vis rečiau pasitaiko su lietuvių tradicijomis nesusijusių vardų. Pernai tėveliai savo sūnums dažniau rinko Nojaus, Mato, Manto, Luko, Igno, Beno, o dukroms – Ugnės, Ievos, Viltės ir panašius vardus. Iš retesnių berniukų vardų buvo Motiejaus, Juozo, Konstantino, Ąžuolo, Domo, Nilo, mergaičių – Elžbietos, Skaivos, Žemynos, Uršulės, Lukrecijos, Odrės.
2013 metų magiškas skaičius neišgąsdino norinčiųjų sukurti šeimą ir gyventi poroje – įregistruota 381 santuoka, iš kurių – 107 bažnytinės, 33 sudarytos užsienyje. Jau keletą metų jaunavedžiai gali pasirinkti, kur įregistruoti santuoką: Santuokų rūmuose, bažnyčioje ar, tarkime, kokioje nors romantiškoje vietoje ant jūros, marių kranto, dvaro aplinkoje. Pernai Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai buvo kviečiami sudaryti santuoką ir ne Civilinės metrikacijos salėje. Pasak L. Valaitienės, jaunieji santuoką registravo kaimo turizmo sodybose, Švėkšnos grafienės Laimės Felicijos Pliaterienės viloje, tačiau nė vienos santuokos nebuvo įregistruota gražiausiame Pamario kampelyje – Ventės rage.
Ne vien Mendelsono maršu bei dviejų mylinčių žmonių priesaika gyventi meilėje ir santarvėje buvo pažymėti metai. Pernai 127 poros nutraukė santuoką, iš jų 8 poros išsiskyrė užsienyje. 81 vaikas iš išsituokusių šeimų liko gyventi su mama ir tik vienas – su tėvu.
Pernai Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotos ir 606 netektys. Anapilin iškeliavo įvairaus amžiaus žmonių, keli jų sulaukę ypač garbaus amžiaus: 101, 99 ar 98 metų. Šalčiausi metų mėnesiai atnešė ir daugiausiai netekčių: sausį ir kovą mirė po 62 žmones, mažiausiai – 34 – birželį.
Laima PUTRIUVIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasieniečiai įsigijo naują patrulinį laivą ir tris katerius

Klaipėdoje pristatomi naujas patrulinis pasieniečių laivas „Gintaras Žagunis“ ir trys kateriai. Patrulinį laivą „Gintaras Žagunis“ pastatė Estijos bendrovė „Baltic Workboats Shipyard“. Jis kainavo beveik 3,9 mln. eurų. ES lėšomis finansuota 90 proc. šios sumos, kita dalis – Lietuvos biudžeto. Puoselėjant istorinę atmintį ir VSAT tradicijas, laivui suteiktas pirmo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos metu 1991 m. žuvusio Lietuvos pasieniečio Gintaro Žagunio vardas. Pakrančių patrulinio laivo „Gintaras Žagunis“ paskirtis – valstybės sienos apsauga teritorinėje jūroje bei Kuršių mariose. Taip pat jis galės

Orai: savaitgalį bus kritulių

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantį savaitgalį šalčių nebus, tačiau kai kur kris gausūs krituliai. Lapkričio 25 d., penktadienį, įdienojus temperatūra sieks nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Lapkričio 26 d., šeštadienį, naktį bus niūrūs ir darganoti orai. Vietomis, daugiausia šiaurinėje šalies pusėje, numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur plikledis vis dar laikysis, o kai kur formuosis naujas.  Pietiniuose rajonuose galimas rūkas. Dvelks vos juntamas nepastovios krypties vėjas. Žemiausia temperatūra šią naktį sieks nuo 4 laipsnių šalčio iki 1

Iš pašto ženklų sukurtas Jono Basanavičiaus portretas perduotas Signatarų namams

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius. Menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse, lapkričio 22 d., perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Paveikslas keliavo po Lietuvą Originaliu būdu pagaminta, iš pašto ženklų sudėliota Jono Basanavičiaus mozaika per valstybės atkūrimo šimtmetį keliavo po visą Lietuvą ir

Aplinkosaugininkai Šilutės sendaikčių parduotuvėje rado vilko galvos iškamšą

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pažeidėjus dažnai išaiškina vykdydami reidus turguose ar kitose prekybos vietose. Šįkart Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai pardavinėjusį vilko galvos iškamšą. Aplinkosaugininkai nuolat vykdo Prekybos laukiniais gyvūnais, jų dalimis arba gaminiais iš jų kontrolę. Išaiškintam asmeniui Šilutėje, sendaikčių parduotuvėje, už neteisėtai pardavinėjamą vilko galvos iškamšą gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų. „Vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys prekiauja laukinių gyvūnų dalimis ar jų gaminiais neturėdami teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumento. Todėl įspėjame, kad

Taip pat skaitykite