Gimimais ir santuoka pažymėta Šeimos metų pradžia

Praėjusiais metais įvairių krikščioniškųjų bažnyčių ir bendruomenių Lietuvoje vadovai bei įgaliotieji atstovai pasirašė bendrą memorandumą, kuriuo 2014-uosius paskelbė Šeimos metais.

Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas pasveikino pirmąją šiemet santuoką įregistravusią porą.

Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas pasveikino pirmąją šiemet santuoką įregistravusią porą.

Šie metai Šilutės rajone prasidėjo šeimų pagausėjimu – per pirmąsias dvi metų dienas gimė trys kūdikiai.
Šilutės rajono savivaldybės meras Šarūnas Laužikas aplankė Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje pirmuosius Šeimos metais gimusius du berniukus ir mergytę bei jų tėvelius. Svarbiausio šeimos įvykio – vaikelio gimimo proga palinkėjo, kad vaikai augtų sveiki, žvalūs, laimingi darniose ir mylinčiose šeimose, kad būtų visaverčiai Lietuvos valstybės piliečiai, savo darbais prisidėsiantys kuriant Pamario krašto gerovę.
Meras Š. Laužikas pasveikino ir pirmąją Šeimos metais Civilinės metrikacijos biure santuoką įregistravusią porą.
Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, pernai mūsų rajone gimė 550 kūdikių. „Derlingiausia“ buvo liepa. Šį vasaros mėnesį pasaulį išvydo 83 naujagimiai: savo tėvelius pradžiugino 42 berniukai ir 41 mergaitė. Mažiausiai kūdikių gimė šalčiausią metų mėnesį – vasarį: 22 berniukai ir 11 mergaičių. 2013 metais gimė 4 poros dvynukų. Jauniausia pirmojo kūdikio sulaukusi mamytė – penkiolikmetė – pagimdė vasario mėnesį, o vyriausiai pernai gimdžiusiai mamai – 43-eji, ji kūdikio susilaukė gegužę.
Pasak Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės, tėveliai savo lauktiems kūdikiams vardus renka atsakingai. Vis rečiau pasitaiko su lietuvių tradicijomis nesusijusių vardų. Pernai tėveliai savo sūnums dažniau rinko Nojaus, Mato, Manto, Luko, Igno, Beno, o dukroms – Ugnės, Ievos, Viltės ir panašius vardus. Iš retesnių berniukų vardų buvo Motiejaus, Juozo, Konstantino, Ąžuolo, Domo, Nilo, mergaičių – Elžbietos, Skaivos, Žemynos, Uršulės, Lukrecijos, Odrės.
2013 metų magiškas skaičius neišgąsdino norinčiųjų sukurti šeimą ir gyventi poroje – įregistruota 381 santuoka, iš kurių – 107 bažnytinės, 33 sudarytos užsienyje. Jau keletą metų jaunavedžiai gali pasirinkti, kur įregistruoti santuoką: Santuokų rūmuose, bažnyčioje ar, tarkime, kokioje nors romantiškoje vietoje ant jūros, marių kranto, dvaro aplinkoje. Pernai Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai buvo kviečiami sudaryti santuoką ir ne Civilinės metrikacijos salėje. Pasak L. Valaitienės, jaunieji santuoką registravo kaimo turizmo sodybose, Švėkšnos grafienės Laimės Felicijos Pliaterienės viloje, tačiau nė vienos santuokos nebuvo įregistruota gražiausiame Pamario kampelyje – Ventės rage.
Ne vien Mendelsono maršu bei dviejų mylinčių žmonių priesaika gyventi meilėje ir santarvėje buvo pažymėti metai. Pernai 127 poros nutraukė santuoką, iš jų 8 poros išsiskyrė užsienyje. 81 vaikas iš išsituokusių šeimų liko gyventi su mama ir tik vienas – su tėvu.
Pernai Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotos ir 606 netektys. Anapilin iškeliavo įvairaus amžiaus žmonių, keli jų sulaukę ypač garbaus amžiaus: 101, 99 ar 98 metų. Šalčiausi metų mėnesiai atnešė ir daugiausiai netekčių: sausį ir kovą mirė po 62 žmones, mažiausiai – 34 – birželį.
Laima PUTRIUVIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite