Geros žinios iš Šilutės Vydūno gimnazijos

Gegužės 6 dieną Vilniuje, Seimo rūmuose, įvyko demokratijos žinių konkurso finalas. Pirmame konkurso etape dalyvavo apie 5000 Lietuvos moksleivių, iš jų 60 pateko į antrą turą-finalą. Iš Šilutės Vydūno gimnazijos į konkurso finalą pateko net 7 moksleiviai.

Programa susidėjo iš dviejų dalių, teorinio testo ir Seimo darbo simuliacijos. Moksleiviai buvo suskirstyti į politines partijas ir komitetus, juose mokiniai turėjo pateikti savo pozicijas, opozicijas į pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymą. Taip pat dalyvauti frakcijų, komitetų, Seimo posėdžiuose.

Šio konkurso metu mokiniai ugdė savo bendrąsias kompetencijas, viešą kalbėjimą, žinias apie Seimo narių darbą, įstatymų svarstymą ir jų priėmimą.

Ypač sveikiname ir didžiuojamės 3v klasės mokiniu Luku Šilinsku, kuris puikiai pasirodė konkurse ir laimėjo kelionę į Strasbūrą –Europos Parlamentą. Taip pat džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų gimnazistais Akvile Rimkute, 3v, Austėja Zujavaite, 3v, Austėja Jauniūte, 3v, Patricija Bietaite, 3t, Luku Stakvilevičium, 3s, Marku Adomaičiu, 1k, kurie puikiai pasirodė demokratijos konkurso finale. Tikimės kitais metais sugrįžti dar stipriau ir toliau garsinti Šilutės Vydūno gimnazijos vardą visoje Lietuvoje!

P.S. Kelionę į Vilnių finansavo Šilutės rajono savivaldybė. Mokiniams pasiruošti konkursui padėjo buvęs Seimo narys Audrius Endzinas ir dabartinis Seimo narys Andrius Navickas.

Austėjos Jauniūtės, 3v klasės gimnazistės, inf.

„Knygnešių keliais – misija įmanoma!“

Gegužės 5 dieną, minint Klaipėdos krašto prijungimo šimtmetį, Šilutės Vydūno gimnazijos PIK’o ir  I klasių mokinių komanda  dalyvavo Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus organizuotame „Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai“ skirtame  teatralizuotame edukaciniame renginyje „Knygnešių keliais – misija įmanoma!“ Šis renginys jau tapo gražia tradicija, sukviečiančia visus ant Rambyno kalno.

Renginyje dalyvavo 11 moksleivių komandų iš Šilutės, Jurbarko savivaldybių, taip pat Pagėgių savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų komandos. Renginio dalyviai turėjo unikalią galimybę susipažinti su knygnešių istorija, patirti jaudulį skuodžiant nuo žandarų ir netgi pabuvoti areštinėje! Taip pat susipažinome su Rambyno apylinkėmis, knygnešių takais.

Informaciją pateikė Urtė Urbelė, 1g klasės gimnazistė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Siuntimai pas gydytojus specialistus: ką reikia žinoti?

Ligonių kasos gyventojams primena šiais metais įsigaliojusias siuntimų pas gydytojus specialistus išdavimo naujoves: prasiplėtė siuntimus išduodančių gydytojų ir kitų specialistų ratas, daugėja išimčių, kai siuntimo konsultacijai nebereikia. Naujovės taupys medikų ir pacientų laiką Šių metų vasarį buvo pakeista siuntimų išdavimo tvarka, kuri mažins administracinę naštą šeimos gydytojams ir užtikrins sveikatos priežiūros paslaugų tęstinumą pacientams. Joje numatyta, kad  teisės aktuose nurodytais atvejais siuntimus konsultuotis pas gydytojus specialistus gali išduoti ir bendrosios praktikos slaugytojas, išplėstinės praktikos slaugytojas arba akušeris. Be to, siuntimus

Policija: įvykiai Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Gegužės 22 d. naktį buitinio konflikto metu Vilkų kampo k., Švėkšnos sen., vyras, gim. 1999 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1999 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Gegužės 22 d. vėlų vakarą Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, moteris, gim. 1978 m., (tikrintis blaivumą atsisakė) sukėlė fizinį skausmą neblaiviam (1,91 prom.) vyrui, gim. 1974 m. Moteris sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Gegužės 22 d. prieš pusiaunaktį Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, policijos pareigūnams sodinant į

Moksleiviai laukia vasaros darbų

Šiltasis sezonas kasmet pažeria netikėtumų – šįkart sulaukta didelio mokinių susidomėjimo darbu vasarą. Užimtumo tarnybos paskelbtoje apklausoje net 1433 moksleiviai užpildė anketas dėl vasaros darbo. Tai – dvigubai daugiau nei pernai, kai anketas pateikė 703 jaunuoliai. Moksleiviai dažniausiai norėtų dirbti padavėjais, barista, auklėmis, kambarių tvarkytojais, pardavėjais, maisto gamintojais. Kai kas pageidavo darbo su senjorais, sporto klube, muziejuje, policijoje, Seime, bibliotekoje ar kazino. Besimokantį jaunimą labiau domina aptarnavimo, maitinimo ir kitos paslaugos. Mažiau aktualūs statybos ir ūkio sektoriaus darbai. Labiausiai pageidauja

Keturiems – 37 tūkstančiai eurų

Pinigų dalybos tęsiasi: šįkart Šilutės rajono savivaldybės taryba svarstys, ar 37 tūkt. Eurų mokesčių mokėtojų pinigų paskirsčius keturiems nevyriausybinio sektoriaus organizuojamiems renginiams. Visi šie strateginiai renginiai yra žinomi, kurie kultūrine prasme svarbesni, irgi suprantama. Ir nebe pirmą kartą kyla abejonių dėl perdėto dosnumo… VšĮ „Kintai Arts“, Kintų muzikos festivalis – 5000 eurų; Asociacija „Pamario vakarai“, Rusnės festivalis – 10 000 eurų; Visuomeninė organizacija „Forumas“ – Tarptautinis žuvienės virimo čempionatas – 18 000 eurų; Vilkyčių bendruomenės centras „Viltis“, renginys „Vilko pėdomis“

Taip pat skaitykite