Geros žinios iš Šilutės Vydūno gimnazijos

Gegužės 6 dieną Vilniuje, Seimo rūmuose, įvyko demokratijos žinių konkurso finalas. Pirmame konkurso etape dalyvavo apie 5000 Lietuvos moksleivių, iš jų 60 pateko į antrą turą-finalą. Iš Šilutės Vydūno gimnazijos į konkurso finalą pateko net 7 moksleiviai.

Programa susidėjo iš dviejų dalių, teorinio testo ir Seimo darbo simuliacijos. Moksleiviai buvo suskirstyti į politines partijas ir komitetus, juose mokiniai turėjo pateikti savo pozicijas, opozicijas į pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymą. Taip pat dalyvauti frakcijų, komitetų, Seimo posėdžiuose.

Šio konkurso metu mokiniai ugdė savo bendrąsias kompetencijas, viešą kalbėjimą, žinias apie Seimo narių darbą, įstatymų svarstymą ir jų priėmimą.

Ypač sveikiname ir didžiuojamės 3v klasės mokiniu Luku Šilinsku, kuris puikiai pasirodė konkurse ir laimėjo kelionę į Strasbūrą –Europos Parlamentą. Taip pat džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų gimnazistais Akvile Rimkute, 3v, Austėja Zujavaite, 3v, Austėja Jauniūte, 3v, Patricija Bietaite, 3t, Luku Stakvilevičium, 3s, Marku Adomaičiu, 1k, kurie puikiai pasirodė demokratijos konkurso finale. Tikimės kitais metais sugrįžti dar stipriau ir toliau garsinti Šilutės Vydūno gimnazijos vardą visoje Lietuvoje!

P.S. Kelionę į Vilnių finansavo Šilutės rajono savivaldybė. Mokiniams pasiruošti konkursui padėjo buvęs Seimo narys Audrius Endzinas ir dabartinis Seimo narys Andrius Navickas.

Austėjos Jauniūtės, 3v klasės gimnazistės, inf.

„Knygnešių keliais – misija įmanoma!“

Gegužės 5 dieną, minint Klaipėdos krašto prijungimo šimtmetį, Šilutės Vydūno gimnazijos PIK’o ir  I klasių mokinių komanda  dalyvavo Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus organizuotame „Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai“ skirtame  teatralizuotame edukaciniame renginyje „Knygnešių keliais – misija įmanoma!“ Šis renginys jau tapo gražia tradicija, sukviečiančia visus ant Rambyno kalno.

Renginyje dalyvavo 11 moksleivių komandų iš Šilutės, Jurbarko savivaldybių, taip pat Pagėgių savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų komandos. Renginio dalyviai turėjo unikalią galimybę susipažinti su knygnešių istorija, patirti jaudulį skuodžiant nuo žandarų ir netgi pabuvoti areštinėje! Taip pat susipažinome su Rambyno apylinkėmis, knygnešių takais.

Informaciją pateikė Urtė Urbelė, 1g klasės gimnazistė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutė: mero komandoje – socialdemokratė Vaidutė Armonienė

Šilutės rajono savivaldybės mero patarėjos pareigas jau eina socialdemokratė Vaidutė Armonienė. Ji – antroji mero patarėja, anksčiau dirbusi Edita Šukytė ir po savivaldos rinkimų liko šiose pareigose. Šilutės rajono savivaldybės taryba patvirtino, kad tiesiogiai išrinktas meras Vytautas Laurinaitis savo komandoje gali turėti du vicemerus, du patarėjus, savivaldybės administracijos direktorių. Mero valia, ką jis pasirenka į šią komandą. Kol kas merui sekėsi: į vicemerus pasiūlė Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininką Tomą Budrikį, savivaldybės Taryba pritarė. Savivaldybės administracijos direktoriumi paskyrė Andrių Jurkų,

Orai vės, šalnų vis bus, žadama ir lietaus

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie artėjančio savaitgalio orus. Birželio 2 d., penktadienį, naktį daug kur trumpai palis (vyraus nedidelis lietus). Vėjas pūs iš šiaurės, 8-13 m/s, pajūryje gūsiai 15 m/s. Temperatūra bus 2-7, vietomis – 8-10 laipsnių šilumos, dirvos paviršiuje kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakaruose, šalnos, bus nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio.  Dieną vietomis trumpas, daugiausia nedidelis lietus. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 9-14 m/s, kai kur gūsiai 15-17 m/s. Temperatūra  bus 12-17 laipsnių šilumos. Birželio 3 d., šeštadienį,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Gegužės 30 d. prieš pietus Pagrynių k., Šilutės sen., neblaiviai (2,42 prom.) moteriai, gim. 1972 m., sukėlė fizinį skausmą vyras, gim. 1989 m. Birželio 1 d. popietę Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1954 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1953 m. Įtariamoji buvo sulaikyta. Gegužės 21 d. naktį Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1996 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviam (4,69 prom.) vyrui, gim. 1987 m. Gegužės 31 d.

Taip pat skaitykite