„Germanikos“ laivo simbolis – irkliukas
Sakūtėliuose veikiančio „Germanikos“ baldų gamybos fabriko kolektyvas prieš kelis mėnesius ėmėsi statyti autentišką kuršininkų laivą – kurėną. Pamažu dalyvauti projekte pradeda ir darbuotojų vaikai. Vadovaujami Šilutės meno mokyklos mokytojų, mažieji nuspalvino net 1000 rankomis išdrožtų irkliukų. Jie taps unikaliais suvenyrais – raktų pakabukais – ir bus visiems išdalinti „Germanikos“ laivo nuleidimo į Kuršių marias ceremonijos metu.
Šeštadienį fabriko bendruomenė suorganizavo Vaikų dieną: mažieji piešė, apsilankė gamybinėse patalpose, kur dirba jų tėveliai, išvydo statomą laivą, dalyvavo įvairiose rungtyse. „Ko negali vienas, gali komanda! – tai mūsų šūkis. Komanda yra ne tik fabriko darbuotojai, bet ir kiti jų šeimos nariai. Nuolat visus kviečiame prisidėti prie laivo statybų, todėl įtraukėme ir vaikus. Mums svarbu, kad jie jaustųsi mūsų komandos dalimi. Į pagalbą pasikvietėme Šilutės meno mokyklos mokytojus, kurie padėjo vaikams kurti simbolius. Vaikų nudažyti irkliukai atspindės laivo statybos dvasią“, – apie šį projektą kalbėjo UAB „Germanika“ vadovas Rolandas Baltuonis. Jo manymu, tai puiki proga tėvams praleisti dieną su vaikais.
Nestabdant baldų gamybos, vaikams buvo surengta ekskursija po gamybos patalpas, kur dirba jų tėvai, parodyta, kaip ir kokie čia gaminami baldai. Mažiesiems aprodytas visų statomas laivas. „Jau sunkiausi, ilgiausiai trukę darbai padaryti. Šiuo metu borto lentos yra šutinamos, riečiamos… Panašu, kad dabar darbai vyks greičiau. Smagu matyti, kad mūsų svajonė pildosi“, – laivo statybomis pasidžiaugė R. Baltuonis.
Irkliukai – per mėnesį
1000 irkliukų išdrožė Šilutės muziejaus darbuotojas Antanas Jakas su sūnumi Dominyku, kuris papasakojo, jog šis darbas pareikalavo ne tik laiko, bet ir kantrybės. „Darbas vyko po kelias valandas per dieną, namuose, vakarais arba savaitgaliais. Kai sugalvojome gaminti irkliukus, tikėjomės, kad darbai vyks greičiau. Deja… Sumeistrauti 1000 irkliukų paprasta nebuvo“, – apie irkliukų gamybą papasakojo Dominykas Jakas.
Viktorija SKUTULIENĖ, autorės nuotr.
Hits: 699