Gerino šalies rekordus

Lietuvos jaunių (iki 15 m.) sunkiosios atletikos čempionate, Marijampolėje, čempionų vardus iškovojo šilutiškiai Rokas Radavičius ir Lukas Kordušas. Pirmasis pagerino šalies jaunučių štangos stūmimo ir dvikovės rekordą, antrasis pakartojo rovimo veiksmo rekordą. Abu nugalėtojai pakviesti į Lietuvos rinktinę. Martynas Jurgutis pelnė bronzos medalį.

Lietuvos jaunių čempionato čempionai ir rekordininkai (iš kairės) L. Kordušas, R. Radavičius, bronzos medalio laimėtojas M. Jurgutis.

Marijampolėje kovo 21-22 d. varžėsi per 100 sunkiaatlečių iš šešiolikos komandų. Šilutės sporto mokyklos garbę finale turėjo teisę ginti keturi trenerių Liudo Čičirkos ir Laimio Li Čin Chai auklėtiniai: Justas Praspaliauskas (svorio kat. iki 54 kg), Lukas Kordušas (58 kg), Rokas Radavičius (62 kg) ir Martynas Jurgutis (66 kg). Pastarasis startavo traumuotas, bet, parodęs kovotojo valią, daug ką nustebino tapęs prizininku.
Sunkiaatlečių meistriškumas nustatomas lyginant jų asmeninį svorį su iškeltu. Kuo mažiau sveri ir kuo daugiau iškeli, tuo didesnis reitingas, apskaičiuojamas pagal Sinklerio lentelę. Marijampolėje šalies jaunučių rekordus gerinęs šilutiškis Rokas Radavičius pripažintas absoliučiai geriausiu sunkiaatlečiu pagal meistriškumą: pagal Sinklerio lentelę surinko 252,6 taško. Pamariškis, sveriantis 58,8 kg, pagerino šalies jaunučių stūmimo veiksmo ir dvikovės rekordą (168 kg, išrovė 73 kg, stūmė 95 kg) ir tapo Lietuvos čempionu. Antrą vietą užėmė Telšių sportininkas Aurimas Norkus, kuris dviem veiksmais iškėlė 160 kg. Trečias liko marijampolietis Deividas Bartušis, dvikovėje surinkęs 156 kg.
Sėkmė lydėjo ir L. Kordušą. Lukas rovimo veiksmu pakartojo šalies jaunučių rekordą (70 kg). Stūmimo veiksmu jis išlaikė virš galvos 85 kg. Dvikovės suma – 155 kg. Šis rezultatas užtikrino mūsiškiui šalies čempiono titulą. Sidabro medaliu apdovanotas Telšių atstovas Tadas Urbšas atsiliko 12 kg.
Treneriai itin patenkinti Martyno Jurgučio pasirodymu, nors didelių vilčių neturėjo dėl auklėtinio turėtos traumos. Martynas pasistengė nustebinti ir trenerius, ir varžovus: parodęs valią ir atkaklumą užėmė trečią vietą. Jo dvikovės rezultatas – 145 kg (rovė 65, stūmė 80 kg).
Apšilimo metu patempęs peties raumenį Justas Praspaliauskas tris kartus veltui bandė išrauti 47 kg, nors namuose iškeldavo ir 50 kg (liko septintas).
Tarp komandų Marijampolėje nugalėjo suvalkiečiai, antrą vietą užėmė Klaipėdos rinktinė, trečią – Telšių. Šilutiškiai – šešti.
Balandžio pabaigoje Lenkijoje vyks Europos jaunučių (iki 15 m.) ir jaunių (iki 17 m.) čempionatas. Į Lietuvos rinktinę pakviesti šilutiškiai L. Kordušas ir R. Radavičius.

Saulius Lukauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Virš Žemaičių Naumiesčio plevėsuoja vėliava su auksiniu liūtu, dantyse laikančiu raudoną titnaginį pistoletą

Naumiestiškiai, o gal ir akylesni pravažiuojantieji pastebėjo jau porą savaičių Žemaičių Naumiesčio centre, ant šalia paminklo 1918 metų Nepriklausomybės dalyviams paminklo esančio aukšto flagštoko išdidžiai plevėsuojančią šio miestelio vėliavą. Kitoje gatvės pusėje, prie seniūnijos, plaikstosi valstybinė  trispalvė. Iškelti Žemaičių Naumiesčio vėliavą nusprendė seniūnija. Tuo norima atkreipti dėmesį į garbingą ir įdomią miestelio bei jo apylinkių istoriją. Tuo pačiu didinti pasididžiavimą savo miesteliu. Žemaičių Naumiesčio vėliava sukurta remiantis istoriniu miestelio herbu. 1792 m. balandžio 12 d. Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos

12 Pagrindinių Kūčių stalo patiekalų

Kartu su Šv. Kalėdomis, Kūčios yra viena svarbiausių lietuvių švenčių, kuriai skiriamas ypatingas dėmesys. Ši šventė išskirtinė ne tik savo svarba, bet ir giliomis tradicijomis, kurios perduodamos iš kartos į kartą ir yra mažai pakitusios nuo senų laikų. Geriausias pavyzdys – 12 skirtingų patiekalų ant Kūčių stalo, kuriuos vieni sieja su religiniu aspektu ir 12 apaštalų, o kiti su metus sudarančiais 12 mėnesių. Bet kuriuo atveju tiesiog būtina paragauti visų šių gaminių, mat tikima, kad to nepadarius aplankys nesėkmės. Žinoma,

Geras dulkių siurblys – nepamainomas pagalbininkas: kaip išsirinkti tinkamą?

Kad dulkių siurblys taptų nepamainomu pagalbininku, padedančiu namus nepriekaištingai sutvarkyti be vargo ir didelių pastangų, svarbu išsirinkti tinkamą šio prietaiso tipą ir modelį. „Samsung“ produktų ekspertas Vytautas Jurgaitis pataria atsižvelgti į keletą pagrindinių dalykų. 1. Dydis ir tipas Pasak V. Jurgaičio, pirmiausia reikėtų įvertinti, ar prietaisu namuose bus patogu naudotis, ar jis neužims daug vietos. „Labai galingas, tačiau griozdiškas, dulkių siurblys namuose užims daug vietos, o ir siurbiant juo gali būti nepatogu laviruoti tarp baldų, pasiekti sunkiau prieinamas vietas. Tai

Statistikos departamentas skelbia šalies bendrojo produkto antrąjį įvertį (+video)

Bendrojo vidaus produkto antrasis įvertis   2020 m. trečiąjį ketvirtį BVP to meto kainomis siekė 13,2 mlrd. EUR. Palyginti su antruoju 2020 m. ketvirčiu, realiojo BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, buvo teigiamas ir sudarė 3,8 proc. Vertinant gamybos metodu, 2020 m. trečiąjį ketvirtį teigiamam BVP pokyčiui didžiausios įtakos turėjo didmeninės ir mažmeninės prekybos (2,1 proc. p.), pramonės (0,9 proc. p.), profesinės, mokslinės ir techninės, administracinės ir aptarnavimo veiklos (0,3 proc. p.) įmonių veiklos rezultatai. Vertinant BVP išlaidų metodu, nustatyta, kad

Taip pat skaitykite