Gerino šalies rekordus

Lietuvos jaunių (iki 15 m.) sunkiosios atletikos čempionate, Marijampolėje, čempionų vardus iškovojo šilutiškiai Rokas Radavičius ir Lukas Kordušas. Pirmasis pagerino šalies jaunučių štangos stūmimo ir dvikovės rekordą, antrasis pakartojo rovimo veiksmo rekordą. Abu nugalėtojai pakviesti į Lietuvos rinktinę. Martynas Jurgutis pelnė bronzos medalį.

Lietuvos jaunių čempionato čempionai ir rekordininkai (iš kairės) L. Kordušas, R. Radavičius, bronzos medalio laimėtojas M. Jurgutis.

Marijampolėje kovo 21-22 d. varžėsi per 100 sunkiaatlečių iš šešiolikos komandų. Šilutės sporto mokyklos garbę finale turėjo teisę ginti keturi trenerių Liudo Čičirkos ir Laimio Li Čin Chai auklėtiniai: Justas Praspaliauskas (svorio kat. iki 54 kg), Lukas Kordušas (58 kg), Rokas Radavičius (62 kg) ir Martynas Jurgutis (66 kg). Pastarasis startavo traumuotas, bet, parodęs kovotojo valią, daug ką nustebino tapęs prizininku.
Sunkiaatlečių meistriškumas nustatomas lyginant jų asmeninį svorį su iškeltu. Kuo mažiau sveri ir kuo daugiau iškeli, tuo didesnis reitingas, apskaičiuojamas pagal Sinklerio lentelę. Marijampolėje šalies jaunučių rekordus gerinęs šilutiškis Rokas Radavičius pripažintas absoliučiai geriausiu sunkiaatlečiu pagal meistriškumą: pagal Sinklerio lentelę surinko 252,6 taško. Pamariškis, sveriantis 58,8 kg, pagerino šalies jaunučių stūmimo veiksmo ir dvikovės rekordą (168 kg, išrovė 73 kg, stūmė 95 kg) ir tapo Lietuvos čempionu. Antrą vietą užėmė Telšių sportininkas Aurimas Norkus, kuris dviem veiksmais iškėlė 160 kg. Trečias liko marijampolietis Deividas Bartušis, dvikovėje surinkęs 156 kg.
Sėkmė lydėjo ir L. Kordušą. Lukas rovimo veiksmu pakartojo šalies jaunučių rekordą (70 kg). Stūmimo veiksmu jis išlaikė virš galvos 85 kg. Dvikovės suma – 155 kg. Šis rezultatas užtikrino mūsiškiui šalies čempiono titulą. Sidabro medaliu apdovanotas Telšių atstovas Tadas Urbšas atsiliko 12 kg.
Treneriai itin patenkinti Martyno Jurgučio pasirodymu, nors didelių vilčių neturėjo dėl auklėtinio turėtos traumos. Martynas pasistengė nustebinti ir trenerius, ir varžovus: parodęs valią ir atkaklumą užėmė trečią vietą. Jo dvikovės rezultatas – 145 kg (rovė 65, stūmė 80 kg).
Apšilimo metu patempęs peties raumenį Justas Praspaliauskas tris kartus veltui bandė išrauti 47 kg, nors namuose iškeldavo ir 50 kg (liko septintas).
Tarp komandų Marijampolėje nugalėjo suvalkiečiai, antrą vietą užėmė Klaipėdos rinktinė, trečią – Telšių. Šilutiškiai – šešti.
Balandžio pabaigoje Lenkijoje vyks Europos jaunučių (iki 15 m.) ir jaunių (iki 17 m.) čempionatas. Į Lietuvos rinktinę pakviesti šilutiškiai L. Kordušas ir R. Radavičius.

Saulius Lukauskas

Hits: 53

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės pareigūnas ne tarnybos metu sulaikė du pažeidėjus

Tauragės aps. VPK Šilutės r. PK Veiklos skyriaus tyrėjas balandžio 8 d. apie 10.41 val., ne tarnybos metu, Šilutės r., Barzdūnų k., pastebėjo iš kiemo išvažiuojantį automobilį „Seat“, kurio vairuotojui, pareigūno žiniomis, yra atimta teisė vairuoti. Pareigūnas siekdamas užkirsti kelią galimai nelaimei, priėjo prie automobilio vairuotojo ir prisistatė esantis policijos pareigūnas. Bendraujant su pažeidėju, nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas, todėl pareigūnas nedelsdamas iškvietė kolegų ekipažą. Atvykus pareigūnams, 49-erių vairuotojui nustatytas sunkus (2,72 prom.) girtumas. Šio pareigūno pastangomis nuo pelnytos

Jei nenaudoji automobilio ir laikai jį kieme

Seimas pritarė siūlymui griežtinti atsakomybę už neeksploatuojamų automobilių laikymą bendrojo naudojimo kiemuose. Ne tik didžiųjų miestų gyventojai turi bėdų dėl gyvenamųjų namų kiemuose ir jų prieigose laikomų automobilių, kurie ten stovi metų metus, nes daugelis jau netinka važiuoti dėl savo blogos būklės, o gal savininkai tiesiog neturi kur kitur jų laikyti. Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis siekiama reglamentuoti ne tik neeksploatuojamų, bet ir negalimų eksploatuoti transporto priemonių laikymą bendrojo naudojimo vietose. Pasak projekto iniciatoriaus

Ką reikia žinoti apie universalias padangas?

Universalios padangos dėl savo ypatumų dar yra vadinamos visasezonėmis – savotiškas kompromisas tiems, kas nenori rūpintis padangų keitimu keičiantis sezonams. Iš esmės jų išvaizda ir ženklinimas niekuo per daug nesiskiria nuo specializuotų variantų, tačiau čia taip pat galima sutikti įprastus ženklus 205/55 R16, tačiau yra šiokių tokių protektoriaus skirtumų. Jomis vairuotojai gali važinėti ištisus metus tiek šiltu, tiek ir šaltu oru, įvairiais keliais. Universalios padangos leidžia sutaupyti šiek tiek pinigų, tačiau ar jos gali prilygti specializuotiems gaminiams? Vienareikšmiškai – ne.

Šilutėje veikia vakcinavimo centras

Šilutės r. savivaldybė savo interneto svetainėje skelbia, kad Šilutėje pradeda balandžio 14 d. pradeda veikti vakcinavimo centras Šilutėje, jis bus Atgimimo al. 3, Vydūno gimnazijos sporto salėje. Pranešama, kad šiuo metu skiepijami 65 metų amžiaus ir vyresni asmenys. Asmenys, kurie dar nebuvo pakviesti skiepytis savo gydymo įstaigoje, gali registruotis tel. +370 642 65 960 arba internetu https://forms.gle/4zwSdJKWhU3ZyPgu9     Hits: 26

Taip pat skaitykite