Gerino šalies rekordus

Lietuvos jaunių (iki 15 m.) sunkiosios atletikos čempionate, Marijampolėje, čempionų vardus iškovojo šilutiškiai Rokas Radavičius ir Lukas Kordušas. Pirmasis pagerino šalies jaunučių štangos stūmimo ir dvikovės rekordą, antrasis pakartojo rovimo veiksmo rekordą. Abu nugalėtojai pakviesti į Lietuvos rinktinę. Martynas Jurgutis pelnė bronzos medalį.

Lietuvos jaunių čempionato čempionai ir rekordininkai (iš kairės) L. Kordušas, R. Radavičius, bronzos medalio laimėtojas M. Jurgutis.

Marijampolėje kovo 21-22 d. varžėsi per 100 sunkiaatlečių iš šešiolikos komandų. Šilutės sporto mokyklos garbę finale turėjo teisę ginti keturi trenerių Liudo Čičirkos ir Laimio Li Čin Chai auklėtiniai: Justas Praspaliauskas (svorio kat. iki 54 kg), Lukas Kordušas (58 kg), Rokas Radavičius (62 kg) ir Martynas Jurgutis (66 kg). Pastarasis startavo traumuotas, bet, parodęs kovotojo valią, daug ką nustebino tapęs prizininku.
Sunkiaatlečių meistriškumas nustatomas lyginant jų asmeninį svorį su iškeltu. Kuo mažiau sveri ir kuo daugiau iškeli, tuo didesnis reitingas, apskaičiuojamas pagal Sinklerio lentelę. Marijampolėje šalies jaunučių rekordus gerinęs šilutiškis Rokas Radavičius pripažintas absoliučiai geriausiu sunkiaatlečiu pagal meistriškumą: pagal Sinklerio lentelę surinko 252,6 taško. Pamariškis, sveriantis 58,8 kg, pagerino šalies jaunučių stūmimo veiksmo ir dvikovės rekordą (168 kg, išrovė 73 kg, stūmė 95 kg) ir tapo Lietuvos čempionu. Antrą vietą užėmė Telšių sportininkas Aurimas Norkus, kuris dviem veiksmais iškėlė 160 kg. Trečias liko marijampolietis Deividas Bartušis, dvikovėje surinkęs 156 kg.
Sėkmė lydėjo ir L. Kordušą. Lukas rovimo veiksmu pakartojo šalies jaunučių rekordą (70 kg). Stūmimo veiksmu jis išlaikė virš galvos 85 kg. Dvikovės suma – 155 kg. Šis rezultatas užtikrino mūsiškiui šalies čempiono titulą. Sidabro medaliu apdovanotas Telšių atstovas Tadas Urbšas atsiliko 12 kg.
Treneriai itin patenkinti Martyno Jurgučio pasirodymu, nors didelių vilčių neturėjo dėl auklėtinio turėtos traumos. Martynas pasistengė nustebinti ir trenerius, ir varžovus: parodęs valią ir atkaklumą užėmė trečią vietą. Jo dvikovės rezultatas – 145 kg (rovė 65, stūmė 80 kg).
Apšilimo metu patempęs peties raumenį Justas Praspaliauskas tris kartus veltui bandė išrauti 47 kg, nors namuose iškeldavo ir 50 kg (liko septintas).
Tarp komandų Marijampolėje nugalėjo suvalkiečiai, antrą vietą užėmė Klaipėdos rinktinė, trečią – Telšių. Šilutiškiai – šešti.
Balandžio pabaigoje Lenkijoje vyks Europos jaunučių (iki 15 m.) ir jaunių (iki 17 m.) čempionatas. Į Lietuvos rinktinę pakviesti šilutiškiai L. Kordušas ir R. Radavičius.

Saulius Lukauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kur dažniausiai klystama pildant metinę pajamų deklaraciją?

Buhalterinė apskaita – vienas svarbiausių procesų bet kurios įmonės veikloje, nepriklausomai nuo to, kokiai veiklos sričiai ši atstovautų ar kokio dydžio bebūtų. Norint išvardinti darbus, kuriuos įmonės buhalteris atlieka per dieną, mėnesį ar kalendorinius metus (apskaitos darbų atlikimo būtinybė susijusi ir su konkrečiais laiko terminais), neužtektų net ir abiejų rankų pirštų. Vienos užduotys pareikalauja daugiau laiko, kitos, buhalterio įgudimo dėka, atliekamos akimirksniu, tačiau bet kuris apskaitos darbas reikalauja preciziškumo tikslumo: net vienintelis supainiotas skaičius gali atnešti sunkiai įveikiamos painiavos. Specializuota

Papildomai 4,5 mln. eurų katilams keisti

Puspenkto milijono eurų katilams – tiek Aplinkos ministerija papildomai ketina skirti gyventojams, pateikusiems paraiškas gauti kompensacijas už šilumos siurblius arba biokuro katilus. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas atkreipia dėmesį, kad dėl augančių dujų ir kitų išteklių kainų susirūpinę žmonės sprendimus atnaujinti šildymo įrangą tvaresne priima pačiu laiku, todėl iš Klimato kaitos programos į šią priemonę siūloma perkelti papildomus 2,5 mln. eurų jau pateikusiems paraiškas gyventojams ir dar 2 mln. – naujoms paraiškoms. „Visi akivaizdžiai pamatėme, kad šildant būstą taršiu kuru nukenčia ne

Ar Šilutės politikai rinksis Sauliaus Skvernelio su bendraminčiais steigiamą naują partiją?

Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, vadovaujamą Ramūno Karbauskio, palikęs ir Seime su bendraminčiais įkūręs frakciją nepartinis Saulius Skvernelis paskelbė, jog steigia Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“. Ar tai gali būti naudinga Valstiečių ir žaliųjų sąjungos likviduoto Šilutės skyriaus nariams, kurie į naują „valstiečių“ skyrių nei kviečiami, nei su jais kalbamasi?   Naujojo „valstiečių“ skyriaus kūrimu ir plėtimu Šilutės rajone rūpinasi buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Šiek tiek anksčiau šio skyriaus atstovai pateikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui raštą, kad į

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Taip pat skaitykite