Geriausia socialinė darbuotoja padėjo išsipildyti 91 vaiko svajonėms…

Rugsėjo 27-ąją minima Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šią dieną sveikinami visos šalies socialiniai darbuotojai, kurie savo nuoširdžiu darbu padeda kitiems. Profesinė diena buvo minima ir Šilutės rajone. Šiemet jau 11 kartą pasveikinti visi rajone triūsiantys socialiniai darbuotojai, jų padėjėjai, socialinių įstaigų vadovai bei partneriai. Iškilmingos šventės metu, buvo paskelbti „Metų socialinis darbuotojas“ ir „Metų socialinis partneris“.

Geriausia 2015 metų socialine darbuotoja nominuota Šilutės seniūnijos socialinė darbuotoja Virginija Murauskienė.

Pasveikinti geriausieji
Profesinę šventę Šilutės rajone pasitiko net 125 šios atsakingos ir jautrios sferos darbuotojai: savivaldybės pavaldumo įstaigose ir seniūnijose dirba 51 socialinis darbuotojas ir 74 jų padėjėjai. Visa ši gausi bendruomenė, kaip ir kasmet, išrinko ir pasveikino 2015 metų geriausią socialinį darbuotoją ir solidžiausią metų socialinį partnerį.
Šventės proga socialinius darbuotojus pasveikino savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis: „Jūs esate išskirtiniai žmonės, kurie dirbate šį darbą. Jūs labai reikalingi mūsų visuomenei, jūs mokate pasirūpinti žmogaus kūnu ir siela…“
Gražių žodžių negailėjo ir mero pavaduotojas Algirdas Balčytis: „Jūs turite reaguoti į pokyčius visuomenėje, nes dirbate su sunkiausiomis grupėmis – su socialinės rizikos šeimomis, su neįgaliaisiais, senyvo amžiaus žmonėmis. Jūs nusipelnėte dėmesio ir įvertinimo už sunkų darbą“.
Profesinės dienos proga socialiniams darbuotojams dėkojo ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis, palinkėjęs socialinės sferos darbuotojams stiprios sveikatos, tolerancijos, naujų idėjų. S. Šeputis įteikė Šilutės r. savivaldybės administracijos padėkas to nusipelniusiems socialiniams darbuotojams: Saugų vaikų globos namų darbuotojoms Birutei Pilipavičienei, Ramunei Mikalauskienei, Daivai Kaulickienei, Senelių namų padalinio vadovei Evelinai Balandei, Socialinių paslaugų centro atstovėms Ritai Klasauskienei, Raimondai Šilinskienei, Jovitai Vitiešienei, Redai Urbaitytei, Socialinės paramos skyriaus specialistėms Danutei Zemliauskienei ir Loretai Valienei, Rusnės ir Gardamo seniūnijų darbuotojoms Sandrai Leliungienei ir Jūratei Mockienei.

„2015 metų socialinio partnerio“ vardą pelnė VšĮ Viktorijos Grajauskienės paramos fondo direktorė V. Grajauskienė.

Išpildyta 91 vaiko svajonė
Šventėje buvo paskelbtas „2015 metų socialinis darbuotojas“. Šį vardą pelnė Šilutės seniūnijos socialinė darbuotoja, besirūpinanti socialinės rizikos šeimomis, Virginija Murauskienė. Ji aktyviai dalyvavo labdaros projekte „Vaikų svajonės“. Anot Šilutės r. socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimeliono, V. Murauskienė nusipelnė šios nominacijos, nes į projektą įtraukė ne tik šilutiškius, bet ir užsienyje gyvenančius geros valios žmones. Kartu su Šiaurės Airijoje gyvenančia Svetlana Budvydiene, kitais geros valios žmonėms, ši darbuotoja padėjo išpildyti net 91 vaiko svajonei.
Projektą „Vaikų svajonės“ buvo pradėta siekiant įgyvendinti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones, padrąsinti vaikus svajoti ir tikėti jų išsipildymu. „Dariau tai ne viena, kartu su kolegomis. Ačiū visiems už dėmesį ir įvertinimą. Esu labai dėkinga, kurie manimi tikėjo“, – už įvertinimą dėkojo „Metų socialine darbuotoja“ išrinkta V. Murauskienė.
Geriausia socialinė partnerė – vilnietė
„Metų socialinio partnerio“ rinkimai rengiami nuo pat 2004 metų. Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjo A. Šimeliono, tik kartu su socialiniu partneriu galima įgyvendinti daug daugiau vaikų svajonių. „Saugų vaikų globos namai turi tokį partnerį – tai altruistė moteris, organizuojanti įdomias veiklas vaikams, parūpinanti jiems baldų, remianti pinigais, paraginanti prie to prisidėti ir vilniečius“.
„2015 metų socialiniu partneriu“ nominuota VšĮ Viktorijos Grajauskienės paramos fondo direktorė Viktorija Grajauskienė. Šį vardą vilnietė pelnė už pagalbą ir rūpestį Saugų globos namais, turiningo laisvalaikio, paramos koncerto, kelionių bei keturių dienų ugdytinių stovyklos organizavimą.
Pakalbinta V. Grajauskienė džiaugėsi susipažinusi su Pamario kraštu, pastebėjo, kad ne tik Vilniuje, bet ir šiame krašte yra daug žmonių, kurie daro ir toliau darys gerus darbus. „Gal ir visokių vaikų yra globos namuose, bet bent dalį tų vaikų mes galime išleisti į gyvenimą, – kalbėjo V. Grajauskienė. – Mums visiems reikia optimizmo, geros nuotaikos, meilės, sugebėti vienas kitam atleisti – juk tada viskas seksis daug labiau“.

Šventės metu Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys padėkas įteikė geriausioms seniūnijos socialinėms darbuotojoms Vitai Gečienei (seniūnui iš kairės) ir Raimondai Gedrimaitei (dešinėje), kairėje – seniūnijos raštvedė Aurelija Lileikienė.

Viskas prasidėjo prieš trejus metus
Saugų vaikų globos namuose gyvena vaikai su skirtingais norais ir poreikiais, todėl ne visada laikinieji jų namai turi finansinių išgalių išpildyti kiekvieno vaiko svajonę. Vaikų svajonės pradėjo pildytis prieš trejus metus, kai Saugų vaikų globos namų darbuotoja Aušra Judeikienė viename socialiniame tinkle prieš Kalėdas paskelbė prašymą globos namų ugdytiniams padovanoti žaislų. Vilnietė V. Grajauskienė mena: „Gavusi žinutę, kad globotiniams reikia žaislų, aš sau tariau: „Tikrai padėsiu ir surinksiu žaislų tiek, kiek reikia…“
Tai buvo bendravimo su Saugų vaikų globos namais pradžia. Po kurio moteris laiko vėl panoro padaryti ką nors gera. „Tada aš pati susiradau globos namuose dirbančią moterį. Padedama savo draugų, surinkau pilną automobilį rūbų, kuriuos nuvežiau tiesiai į Saugų vaikų globos namus. Tik ten pabuvusi supratau, kodėl taip svarbu bent trumpam pabūti kartu su mažaisiais…“

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Taip pat skaitykite