Geriausia socialinė darbuotoja padėjo išsipildyti 91 vaiko svajonėms…

Rugsėjo 27-ąją minima Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šią dieną sveikinami visos šalies socialiniai darbuotojai, kurie savo nuoširdžiu darbu padeda kitiems. Profesinė diena buvo minima ir Šilutės rajone. Šiemet jau 11 kartą pasveikinti visi rajone triūsiantys socialiniai darbuotojai, jų padėjėjai, socialinių įstaigų vadovai bei partneriai. Iškilmingos šventės metu, buvo paskelbti „Metų socialinis darbuotojas“ ir „Metų socialinis partneris“.

Geriausia 2015 metų socialine darbuotoja nominuota Šilutės seniūnijos socialinė darbuotoja Virginija Murauskienė.

Pasveikinti geriausieji
Profesinę šventę Šilutės rajone pasitiko net 125 šios atsakingos ir jautrios sferos darbuotojai: savivaldybės pavaldumo įstaigose ir seniūnijose dirba 51 socialinis darbuotojas ir 74 jų padėjėjai. Visa ši gausi bendruomenė, kaip ir kasmet, išrinko ir pasveikino 2015 metų geriausią socialinį darbuotoją ir solidžiausią metų socialinį partnerį.
Šventės proga socialinius darbuotojus pasveikino savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis: „Jūs esate išskirtiniai žmonės, kurie dirbate šį darbą. Jūs labai reikalingi mūsų visuomenei, jūs mokate pasirūpinti žmogaus kūnu ir siela…“
Gražių žodžių negailėjo ir mero pavaduotojas Algirdas Balčytis: „Jūs turite reaguoti į pokyčius visuomenėje, nes dirbate su sunkiausiomis grupėmis – su socialinės rizikos šeimomis, su neįgaliaisiais, senyvo amžiaus žmonėmis. Jūs nusipelnėte dėmesio ir įvertinimo už sunkų darbą“.
Profesinės dienos proga socialiniams darbuotojams dėkojo ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis, palinkėjęs socialinės sferos darbuotojams stiprios sveikatos, tolerancijos, naujų idėjų. S. Šeputis įteikė Šilutės r. savivaldybės administracijos padėkas to nusipelniusiems socialiniams darbuotojams: Saugų vaikų globos namų darbuotojoms Birutei Pilipavičienei, Ramunei Mikalauskienei, Daivai Kaulickienei, Senelių namų padalinio vadovei Evelinai Balandei, Socialinių paslaugų centro atstovėms Ritai Klasauskienei, Raimondai Šilinskienei, Jovitai Vitiešienei, Redai Urbaitytei, Socialinės paramos skyriaus specialistėms Danutei Zemliauskienei ir Loretai Valienei, Rusnės ir Gardamo seniūnijų darbuotojoms Sandrai Leliungienei ir Jūratei Mockienei.

„2015 metų socialinio partnerio“ vardą pelnė VšĮ Viktorijos Grajauskienės paramos fondo direktorė V. Grajauskienė.

Išpildyta 91 vaiko svajonė
Šventėje buvo paskelbtas „2015 metų socialinis darbuotojas“. Šį vardą pelnė Šilutės seniūnijos socialinė darbuotoja, besirūpinanti socialinės rizikos šeimomis, Virginija Murauskienė. Ji aktyviai dalyvavo labdaros projekte „Vaikų svajonės“. Anot Šilutės r. socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimeliono, V. Murauskienė nusipelnė šios nominacijos, nes į projektą įtraukė ne tik šilutiškius, bet ir užsienyje gyvenančius geros valios žmones. Kartu su Šiaurės Airijoje gyvenančia Svetlana Budvydiene, kitais geros valios žmonėms, ši darbuotoja padėjo išpildyti net 91 vaiko svajonei.
Projektą „Vaikų svajonės“ buvo pradėta siekiant įgyvendinti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones, padrąsinti vaikus svajoti ir tikėti jų išsipildymu. „Dariau tai ne viena, kartu su kolegomis. Ačiū visiems už dėmesį ir įvertinimą. Esu labai dėkinga, kurie manimi tikėjo“, – už įvertinimą dėkojo „Metų socialine darbuotoja“ išrinkta V. Murauskienė.
Geriausia socialinė partnerė – vilnietė
„Metų socialinio partnerio“ rinkimai rengiami nuo pat 2004 metų. Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjo A. Šimeliono, tik kartu su socialiniu partneriu galima įgyvendinti daug daugiau vaikų svajonių. „Saugų vaikų globos namai turi tokį partnerį – tai altruistė moteris, organizuojanti įdomias veiklas vaikams, parūpinanti jiems baldų, remianti pinigais, paraginanti prie to prisidėti ir vilniečius“.
„2015 metų socialiniu partneriu“ nominuota VšĮ Viktorijos Grajauskienės paramos fondo direktorė Viktorija Grajauskienė. Šį vardą vilnietė pelnė už pagalbą ir rūpestį Saugų globos namais, turiningo laisvalaikio, paramos koncerto, kelionių bei keturių dienų ugdytinių stovyklos organizavimą.
Pakalbinta V. Grajauskienė džiaugėsi susipažinusi su Pamario kraštu, pastebėjo, kad ne tik Vilniuje, bet ir šiame krašte yra daug žmonių, kurie daro ir toliau darys gerus darbus. „Gal ir visokių vaikų yra globos namuose, bet bent dalį tų vaikų mes galime išleisti į gyvenimą, – kalbėjo V. Grajauskienė. – Mums visiems reikia optimizmo, geros nuotaikos, meilės, sugebėti vienas kitam atleisti – juk tada viskas seksis daug labiau“.

Šventės metu Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys padėkas įteikė geriausioms seniūnijos socialinėms darbuotojoms Vitai Gečienei (seniūnui iš kairės) ir Raimondai Gedrimaitei (dešinėje), kairėje – seniūnijos raštvedė Aurelija Lileikienė.

Viskas prasidėjo prieš trejus metus
Saugų vaikų globos namuose gyvena vaikai su skirtingais norais ir poreikiais, todėl ne visada laikinieji jų namai turi finansinių išgalių išpildyti kiekvieno vaiko svajonę. Vaikų svajonės pradėjo pildytis prieš trejus metus, kai Saugų vaikų globos namų darbuotoja Aušra Judeikienė viename socialiniame tinkle prieš Kalėdas paskelbė prašymą globos namų ugdytiniams padovanoti žaislų. Vilnietė V. Grajauskienė mena: „Gavusi žinutę, kad globotiniams reikia žaislų, aš sau tariau: „Tikrai padėsiu ir surinksiu žaislų tiek, kiek reikia…“
Tai buvo bendravimo su Saugų vaikų globos namais pradžia. Po kurio moteris laiko vėl panoro padaryti ką nors gera. „Tada aš pati susiradau globos namuose dirbančią moterį. Padedama savo draugų, surinkau pilną automobilį rūbų, kuriuos nuvežiau tiesiai į Saugų vaikų globos namus. Tik ten pabuvusi supratau, kodėl taip svarbu bent trumpam pabūti kartu su mažaisiais…“

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

Taip pat skaitykite