Geriausi žvejai – Bardėnų užkardoje

Devynioliktą kartą Pagėgių rinktinės surengtose tradicinėse Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų ir darbuotojų sportinės žūklės plūdine meškere varžybose šiemet geriausiai sekėsi Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos komandai.

Tris pirmąsias vietas užėmusios komandos su apdovanojimais.

Tris pirmąsias vietas užėmusios komandos su apdovanojimais.

Rusnėje šeštadienį vykusiose varžybose dalyvavo 16 žvejų komandų: 9 Pagėgių rinktinės (Kriminalinės žvalgybos skyriaus, Vileikių, Bardėnų, Rociškių, Viešvilės, Plaškių, Kudirkos Naumiesčio, Kybartų, Specialiosios paskirties užkardų), Vilniaus ir Pakrančių apsaugos rinktinių, Aviacijos valdybos, Užsieniečių registracijos centro, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK), Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Šiaulių miesto sporto mokyklos „Klevas“ komandos. Sektoriai komandoms prie Skirvytės upės buvo paskirstyti burtų keliu. Žvejai galėjo naudoti bet kokius augalinius ir gyvulinius masalus ir pašarus, išskyrus gyvas žuveles. Varžybos vyko nuo ankstaus ryto ir truko 4 val.
Šiemet žvejai galėjo grožėtis nepakartojama Pamario gamta, lepintis puikiu oru ir neblogais laimikiais. Daug kas skundėsi prastoku kibimu, tačiau pradėjus traukti tinklelius pasirodė, kad kai kurių žvejų laimikiai gana gausūs. Teisėjams skaičiuoti rezultatus ir sverti žuvį buvo šiek tiek lengviau nei pernai, nes laimikis buvo mažesnis.
Laukdami rezultatų susirinkusieji vaišinosi koše ir žuviene. Tradiciškai visus žvejus, varžybų žiūrovus ir svečius, atvykusius iš įvairių Lietuvos kampelių, gardžia koše ir žuviene vaišino Vileikių užkardos darbuotojai. Paaiškėjo, kad šiemet komandos Skirvytėje iš viso pagavo 102,2 kg žuvų (pernai – 183,51 kg). Buvo sužvejotos 1626 žuvys (pernai – 2266).
Tarp komandų nugalėjo Pagėgių rinktinės Bardėnų užkardos komanda: Giedrius Ranonis, Raimondas Sauspreikšis ir Egidijus Dambrauskas pagavo 19,17 kg žuvų. Antrąją vietą komandinėje įskaitoje, ištraukusi 12,25 kg, užėmė Užsieniečių registracijos centro komanda. Trečia šiemet liko Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus komanda, sužvejojusi nors ir šiek tiek daugiau žuvų negu antrosios vietos laimėtojai (12,40 kg), bet uždirbę ir daugiau baudos taškų. Rimas Ubartas, Andrius Čiulkovas ir Julius Petkevičius iš Skirvytės ištraukė 185 žuvis.

Su meškere prie vandens – geras poilsis ir ramybė.

Su meškere prie vandens – geras poilsis ir ramybė.

Didžiausią žuvį varžybose sugavo Vileikių užkardos komandos narys Alvydas Necelis – ištraukė 1,15 kg karšį. E. Dambrauskas pagavo daugiausiai: 90 žuvų, kurios svėrė 7,36 kg.
Komandinių ir asmeninių varžybų prizininkus apdovanojo Pagėgių rinktinės vado pavaduotojas, štabo viršininkas Vytautas Dabulskis. Geriausiems žvejams buvo įteikti rinktinės diplomai, medaliai, suvenyrai ir prizai.
Į sportinės žūklės plūdine meškere varžybas atvyko ir buvęs VSAT vado pavaduotojas, štabo viršininkas bei buvęs Pagėgių rinktinės vadas, šių varžybų pradininkas Genadijus Kuznecovas. Jis pasveikino žūklautojus ir padėkojo rinktinės vadovybei, kad prieš daugelį metų pradėtos rengti varžybos vis dar organizuojamos. G. Kuznecovas didžiausią žuvį pagavusiam Vileikių užkardos komandos nariui A. Neceliui įteikė savo paties rankomis iš metalo pagamintą suvenyrinę žuvį.

Astos Šimkuvienės inf.

Ant Skirvytės kranto pasivaržyti susirinko didelis būrys žvejybos mėgėjų.

Ant Skirvytės kranto pasivaržyti susirinko didelis būrys žvejybos mėgėjų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite