Geriausi žvejai – Bardėnų užkardoje

Devynioliktą kartą Pagėgių rinktinės surengtose tradicinėse Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų ir darbuotojų sportinės žūklės plūdine meškere varžybose šiemet geriausiai sekėsi Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos komandai.

Tris pirmąsias vietas užėmusios komandos su apdovanojimais.

Tris pirmąsias vietas užėmusios komandos su apdovanojimais.

Rusnėje šeštadienį vykusiose varžybose dalyvavo 16 žvejų komandų: 9 Pagėgių rinktinės (Kriminalinės žvalgybos skyriaus, Vileikių, Bardėnų, Rociškių, Viešvilės, Plaškių, Kudirkos Naumiesčio, Kybartų, Specialiosios paskirties užkardų), Vilniaus ir Pakrančių apsaugos rinktinių, Aviacijos valdybos, Užsieniečių registracijos centro, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK), Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Šiaulių miesto sporto mokyklos „Klevas“ komandos. Sektoriai komandoms prie Skirvytės upės buvo paskirstyti burtų keliu. Žvejai galėjo naudoti bet kokius augalinius ir gyvulinius masalus ir pašarus, išskyrus gyvas žuveles. Varžybos vyko nuo ankstaus ryto ir truko 4 val.
Šiemet žvejai galėjo grožėtis nepakartojama Pamario gamta, lepintis puikiu oru ir neblogais laimikiais. Daug kas skundėsi prastoku kibimu, tačiau pradėjus traukti tinklelius pasirodė, kad kai kurių žvejų laimikiai gana gausūs. Teisėjams skaičiuoti rezultatus ir sverti žuvį buvo šiek tiek lengviau nei pernai, nes laimikis buvo mažesnis.
Laukdami rezultatų susirinkusieji vaišinosi koše ir žuviene. Tradiciškai visus žvejus, varžybų žiūrovus ir svečius, atvykusius iš įvairių Lietuvos kampelių, gardžia koše ir žuviene vaišino Vileikių užkardos darbuotojai. Paaiškėjo, kad šiemet komandos Skirvytėje iš viso pagavo 102,2 kg žuvų (pernai – 183,51 kg). Buvo sužvejotos 1626 žuvys (pernai – 2266).
Tarp komandų nugalėjo Pagėgių rinktinės Bardėnų užkardos komanda: Giedrius Ranonis, Raimondas Sauspreikšis ir Egidijus Dambrauskas pagavo 19,17 kg žuvų. Antrąją vietą komandinėje įskaitoje, ištraukusi 12,25 kg, užėmė Užsieniečių registracijos centro komanda. Trečia šiemet liko Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus komanda, sužvejojusi nors ir šiek tiek daugiau žuvų negu antrosios vietos laimėtojai (12,40 kg), bet uždirbę ir daugiau baudos taškų. Rimas Ubartas, Andrius Čiulkovas ir Julius Petkevičius iš Skirvytės ištraukė 185 žuvis.

Su meškere prie vandens – geras poilsis ir ramybė.

Su meškere prie vandens – geras poilsis ir ramybė.

Didžiausią žuvį varžybose sugavo Vileikių užkardos komandos narys Alvydas Necelis – ištraukė 1,15 kg karšį. E. Dambrauskas pagavo daugiausiai: 90 žuvų, kurios svėrė 7,36 kg.
Komandinių ir asmeninių varžybų prizininkus apdovanojo Pagėgių rinktinės vado pavaduotojas, štabo viršininkas Vytautas Dabulskis. Geriausiems žvejams buvo įteikti rinktinės diplomai, medaliai, suvenyrai ir prizai.
Į sportinės žūklės plūdine meškere varžybas atvyko ir buvęs VSAT vado pavaduotojas, štabo viršininkas bei buvęs Pagėgių rinktinės vadas, šių varžybų pradininkas Genadijus Kuznecovas. Jis pasveikino žūklautojus ir padėkojo rinktinės vadovybei, kad prieš daugelį metų pradėtos rengti varžybos vis dar organizuojamos. G. Kuznecovas didžiausią žuvį pagavusiam Vileikių užkardos komandos nariui A. Neceliui įteikė savo paties rankomis iš metalo pagamintą suvenyrinę žuvį.

Astos Šimkuvienės inf.

Ant Skirvytės kranto pasivaržyti susirinko didelis būrys žvejybos mėgėjų.

Ant Skirvytės kranto pasivaržyti susirinko didelis būrys žvejybos mėgėjų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite