Geriausi sekatoriai tvarkai sode palaikyti

Kai danguje pasirodo daugiau šiltų saulės spindulių, reiškia prasidės ir sodo darbai. Tiesa, savo sodą reikia prižiūrėti ne tik pavasarį, bet ir vasarą bei rudenį, o kartais ir žiemos metu. Vienas iš dažniausiai sode atliekamų darbų yra įvairių krūmų, šakelių ir medelių genėjimas. Šis darbas  neįsivaizduojamas be tinkamo sekatoriaus.

Visiškai nesvarbu, ar esate pažengęs šių darbų ekspertas, ar dar tik pradedantysis. Jums vis tiek bus reikalingas tinkamas įrankis medžiams genėti bei želdynų tvarkai palaikyti.

Sekatoriai gera kaina parduodami internetu – tereikia išsirinkti tinkamiausią. Šie įrankiai labai greitai nupjauna visas negyvas šakeles ir padeda palaikyti idealią tvarką ir grožį kieme. Sekatoriai kuo puikiausiai tarnauja ne tik sode, bet ir balkone auginamų augalų stiebams patrumpinti.

Kas yra sekatoriai?

Tai pagrindiniai įrankiai kiekviename sode. Kitaip žinomi, kaip rankinės, tvirtos genėjimo žirklės. Tačiau jų nereikia maišyti su sodo žirklėmis, kurios yra didesnės, naudojamos abiem rankomis, kuriomis dažniausiai prižiūrimos gyvatvorės. Sekatoriai yra mažesni ir laikomi viena ranka.

Sekatoriai yra labai populiarūs dėl universalumo. Jais galima pjauti ne tik kai kurias storesnes šakas, bet ir apgenėti įvairius nedidelius augalus ar gėles. Nors vizualiai sekatoriai panašūs į žirkles, bet iš tiesų jie yra labai aštrūs ir tvirti, tad su paprastomis žirklėmis juos lyginti nebūtų teisinga.

Kokių sekatorių galima įsigyti?

Sekatoriai paprastai turi lenktą formą, bet galima įsigyti ir kitokių įrankių, kurie skiriasi tiek savo forma, tiek ir dydžiu. Viskas priklauso nuo jūsų poreikių ir genėjamų augalų. Šiuo metu rinkoje galima įsigyti sekatorius su atraminiais arba prasilenkiančiais ašmenimis. Jų profilis gali būti lenktas arba tiesus.

Efektyvesniems sodo darbams rekomenduojama nusipirkti akumuliatorinį sekatorių. Taip pat yra ir specialūs sekatoriai su ilga teleskopine rankena, kuriais galite pasiekti aukščiau medžiuose esančias šakeles.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis sekatorių?

Patartina rinktis pagal šiuos požymius:

  • kokia yra ašmenų danga;
  • kokie yra ašmenų fiksatoriai;
  • ar yra stabdikliai, dėl kurių sumažėja perteklinės jėgos naudojimas;
  • ar rankena neslystanti;
  • ar spyruoklė yra kokybiška.
pr2023/17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybės taupymo lakštų išplatinta už 2,5 mln. eurų

Vyriausybės_taupymo_lakštai

Pirmadienį baigėsi Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) vienuoliktos emisijos platinimas – gyventojai įsigijo VTL už 2,5 mln. eurų, sudaryti 282 sandoriai. Už šią naują vienerių metų trukmės VTL emisiją gyventojams bus mokama 3,1 proc. metinių palūkanų. Pernai atnaujinus VTL platinimą, per vienuolika emisijų gyventojai viso įsigijo VTL už 203,9 mln. eurų. Vienuoliktos emisijos VTL gyventojai galėjo įsigyti birželio 3-17 d. Ši emisija bus išperkama 2025 m. birželio 18 d. VTL platinami per Finansų ministerijos atrinktus platintojus – „Swedbank“ ir SEB bankus.

Joninių ilgąjį savaitgalį policija neleis atsipalaiduoti

Tradicinė Rasos ir Joninių šventė būriais sutraukia pramogautojus. Visoje šalyje suintensyvėja eismas, miestuose, miesteliuose ir keliuose susidaro spūstys. Jau nuo pirmadienio policijos pareigūnai ruošiasi ilgajam savaitgaliui – stiprina patruliavimą. Birželio 21-ąją, penktadienį, bus vykdoma specialioji 24 valandų kontrolė. Nuo pirmadienio, birželio 17 dienos, policijos pareigūnai pradėjo vykdyti net dešimt dienų truksiančią sustiprintą vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir greičio kontrolę, daug atidžiau stebės eismo dalyvius ir sieks išaiškinti šiurkščius ir pavojų saugiam eismui keliančius

„Regitra“ paskelbė naują numerio ženklų seriją – patinkantį derinį ras ne tik „Matricos“ gerbėjai

Galima tikėti skaičių ar raidžių magija, galima netikėti, tačiau artimą, asmeninę ar simbolinę reikšmę turinčios ženklų kombinacijos kasdienybę truputį pagyvina ir netgi palengvina. Pavyzdžiui, ne eilės tvarka parinktus, o paties išsirinktus automobilio valstybinio numerio ženklus lengviau įsiminti. Tuo tarpu įmonėms, paženklinusioms visas turimas transporto priemones vienodų raidžių ar skaičių registracijos numerio deriniais, tampa paprasčiau administruoti autoparką. Birželio 18 d. „Regitra“ paskelbė 50 naujų numerio derinių automobiliams iš „N“ raidės, o elektromobilių ženklinimui bus išleista visiškai nauja serija EC. Taip pat

Skoniai iš Mažosios Lietuvos: nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ kviečia ragauti kafijos

Birželio 21-28 dienomis etnografiniame Mažosios Lietuvos regione pasklis kafijos aromatas! Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ ir kultūrinio paveldo arbatos ir kavos gamintojai „Dvaro kavos“ kviečia į „Vėtrungių ir kafijos dienas“. Visame Mažosios Lietuvos regione gyventojai ir keliautojai turės galimybę pasivaišinti autentišku lietuvininkų kulinarinio paveldo gėrimu, kuris gaminamas iš vietinių žaliavų (gilių, miežių, morkų, cikorijos) ir gardinamas pienu. Progų minėti Vėtrungių ir kafijos dienas 2024-aisiais yra net dvi! Pirmoji – 180-asis vėtrungių gimtadienis. 1844 m. birželio 26 d. buvo paskelbtas valdžios

Taip pat skaitykite