Geriausi sekatoriai tvarkai sode palaikyti

Kai danguje pasirodo daugiau šiltų saulės spindulių, reiškia prasidės ir sodo darbai. Tiesa, savo sodą reikia prižiūrėti ne tik pavasarį, bet ir vasarą bei rudenį, o kartais ir žiemos metu. Vienas iš dažniausiai sode atliekamų darbų yra įvairių krūmų, šakelių ir medelių genėjimas. Šis darbas  neįsivaizduojamas be tinkamo sekatoriaus.

Visiškai nesvarbu, ar esate pažengęs šių darbų ekspertas, ar dar tik pradedantysis. Jums vis tiek bus reikalingas tinkamas įrankis medžiams genėti bei želdynų tvarkai palaikyti.

Sekatoriai gera kaina parduodami internetu – tereikia išsirinkti tinkamiausią. Šie įrankiai labai greitai nupjauna visas negyvas šakeles ir padeda palaikyti idealią tvarką ir grožį kieme. Sekatoriai kuo puikiausiai tarnauja ne tik sode, bet ir balkone auginamų augalų stiebams patrumpinti.

Kas yra sekatoriai?

Tai pagrindiniai įrankiai kiekviename sode. Kitaip žinomi, kaip rankinės, tvirtos genėjimo žirklės. Tačiau jų nereikia maišyti su sodo žirklėmis, kurios yra didesnės, naudojamos abiem rankomis, kuriomis dažniausiai prižiūrimos gyvatvorės. Sekatoriai yra mažesni ir laikomi viena ranka.

Sekatoriai yra labai populiarūs dėl universalumo. Jais galima pjauti ne tik kai kurias storesnes šakas, bet ir apgenėti įvairius nedidelius augalus ar gėles. Nors vizualiai sekatoriai panašūs į žirkles, bet iš tiesų jie yra labai aštrūs ir tvirti, tad su paprastomis žirklėmis juos lyginti nebūtų teisinga.

Kokių sekatorių galima įsigyti?

Sekatoriai paprastai turi lenktą formą, bet galima įsigyti ir kitokių įrankių, kurie skiriasi tiek savo forma, tiek ir dydžiu. Viskas priklauso nuo jūsų poreikių ir genėjamų augalų. Šiuo metu rinkoje galima įsigyti sekatorius su atraminiais arba prasilenkiančiais ašmenimis. Jų profilis gali būti lenktas arba tiesus.

Efektyvesniems sodo darbams rekomenduojama nusipirkti akumuliatorinį sekatorių. Taip pat yra ir specialūs sekatoriai su ilga teleskopine rankena, kuriais galite pasiekti aukščiau medžiuose esančias šakeles.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis sekatorių?

Patartina rinktis pagal šiuos požymius:

  • kokia yra ašmenų danga;
  • kokie yra ašmenų fiksatoriai;
  • ar yra stabdikliai, dėl kurių sumažėja perteklinės jėgos naudojimas;
  • ar rankena neslystanti;
  • ar spyruoklė yra kokybiška.
pr2023/17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Pamarys“ Palangoje laimėjo antrą vietą

Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ Palangoje įvykusiame XXIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate B kategorijoje laimėjo antrą vietą. Šioje kategorijoje varžėsi Vilniaus Karoliniškių, Kauno 1-os, Šiaulių „Dainavos“, Jurbarko „Šventės“, Tauragės „Tauro“ Pasvalio rajono „T Brass“, Grigiškių, Platelių meno ir muzikos mokyklų orkestrai. Daugelis „Pamario“ orkestrų jaunųjų muzikantų pirmą kartą turėjo galimybę koncertuoti Palangos koncertų salėje. Visą dieną vykęs renginys, sukvietęs į vieną vietą 26  geriausius Lietuvos orkestrus, jauniesiems „Pamario“ pūtikams buvo neįkainuojama galimybė pasiklausyti kitų orkestrų, pasidalinti

Sukčiai vis išradingesni, sukčiavimas vis tobulesnis. Kaip saugotis?

Tauragės apskrities VPK praneša, kad į Šilutės rajono policiją kovo 19 d. pagalbos kreipėsi nuo sukčių nukentėjęs vyras, gim. 1997 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą žemės ūkio techniką – sėjamąją, į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. Nuostolis 450 eurų.   Pateikiame Lietuvos policijos informaciją apie vis tobulėjantį sukčiavimą ir patarimus gyventojams. Prieš keletą metų populiarus buvo telefoninis sukčiavimas, kurio pagrindinis instrumentas buvo įtaigus telefoninis pokalbis, dabar sukčiai uzurpavo elektroninę erdvę. Būtent dėl jų daugėjimo, didėja ir

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Taip pat skaitykite