Gera žinia specialybę užsienyje įgijusiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

Nuo šiol užsienyje įgijus profesinę kvalifikaciją, ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje. Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo.

Vyriausybė patvirtino užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki šiol galiojusį užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo, bet ir profesinio mokymo kvalifikacijų pripažinimą.

„Lietuva visada laukia grįžtančių piliečių, atvykstančių užsienio talentų, todėl buvo svarbu supaprastinti tolesnėms studijoms, mokymuisi ir įsidarbinimui svarbius procesus, garantuoti jų prieinamumą. Turėjome ir turime gerai veikiančią užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo pripažinimo sistemą, bet matėme poreikį šį lauką praplėsti ir integruoti profesinių kvalifikacijų pripažinimą – iki šiol darbdaviai tai galėjo daryti savarankiškai, trūko vieningos valstybės priežiūros. Užsienyje mokslus baigę ir dirbę lietuviai, norintys grįžti į tėvynę, dabar galės greičiau ir paprasčiau gauti savo turimų kvalifikacijų pripažinimą ir integruotis į darbo rinką ar toliau tęsti mokymąsi“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Tai ypač aktualu norintiesiems Lietuvoje imtis tokių veiklų, kurioms reikalingas konkretus kvalifikacijos lygis. Dažniausiai šios veiklos susijusios su tolesnėmis studijomis ar mokymusi, bet svarbios ir siekiant dirbti, taip pat norint išklausyti Užimtumo tarnybos siūlomus kursus, pretenduoti į tam tikras pozicijas, atlyginimų kategorijas.

Užsienio kvalifikacijų pripažinimo Lietuvoje poreikis kasmet didėja. 2021 m. profesinių kvalifikacijų, vidurinio ar aukštojo mokslo išsilavinimo pripažinimo pageidavo 363 asmenys, 2022 m. ir 2023 m. – virš 500.

Lietuvoje užsienio kvalifikacijų akademinio pripažinimo sistema paskutinį kartą atnaujinta 2012 m. Šiuo metu Studijų kokybės vertinimo centro atliekama akademinio pripažinimo procedūra yra visiškai suskaitmeninta – prašymai teikiami Elektroninės pripažinimo erdvės informacinėje sistemoje (EPE IS).

Švietimo, mokslo ir sporto min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje modernizuos sporto kompleksą

Šilutės r. savivaldybės taryba ruošiasi liepos mėnesio posėdžiui, kuriame planuoja apsispręsti, ar modernizuoti sporto kompleksą Gluosnių g. 13 B. Šią savaitę tokį sprendimo projektą svarstys Tarybos komitetai, o galutinį sprendimą priims Taryba posėdyje. Savivaldybės tarybai pritarus įgyvendinti projektą „Sporto komplekso esančio Šilutėje, Gluosnių g. 13B modernizavimas“, bus pasirašoma projekto finansavimo sutartis su Nacionaline sporto agentūra. Nacionalinė sporto agentūra buvo paskelbusi kvietimą teikti paraiškas sporto bazėms tvarkyti. Norima finansuoti sporto bazių pagerinimo projektus: remontuojant, atnaujinant (modernizuojant) arba rekonstruojant esamų sporto bazių

Projektas, kaip pritraukti sveikatos specialistų į Šilutės rajoną

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai šią savaitę renkasi į posėdžius, numatyta svarstyti, ar pritarti projektui, kuris padėtų pritraukti į rajoną sveikatos specialistų. Sprendimo projektas parengtas siekiant gauti finansavimą ir įgyvendinti projektą „Sveikatos specialistų rengimas, pritraukimas Šilutės rajono savivaldybėje“. Centrinė projektų valdymo agentūra paskelbė kvietimą teikti projektų įgyvendinimo planus. Galimos projekto veiklos apima investicijas į sveikatos priežiūros specialistų rengimą (įskaitant studentų pritraukimą į studijas, profesinę praktiką, studijų procesą ir kt.). Siekiant pritraukti sveikatos priežiūros specialistus darbui sveikatos sistemos prioritetinėse investavimo srityse

Šilutės rajono policijos komisariate – 6 nauji pareigūnai

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato gretose – 8 nauji pareigūnai. Šilutės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus gretas papildė 6 pareigūnai, Šilalės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriuje – 2 nauji pareigūnai. Tauragės AVPK viršininkas Raimondas Vaitkevičius pasidžiaugė, kad jauni žmonės renkasi policininko profesiją. Kartu priminė, kad pareigūno darbas yra ne tik įdomus, bet ir itin sudėtingas. Jis akcentavo, kad kiekviena diena policijoje reikalauja nesustoti ir visapusiškai tobulėti. Naujiems kolegoms linkima sėkmingos tarnybos, pasitikėjimo savimi ir savo darbu. Pagal Tauragės apskr. VPK

Kur statyti automobilį atvykus į pajūrį?

Aplinkos apsaugos departamentas vasaros metu sulaukia nemažai pranešimų apie neatsakingą automobilių statymą Lietuvos pajūryje. Aplinkosaugininkai primena, kokių reikalavimų reiktų laikytis statant automobilius, kai norima būti kuo arčiau jūros kranto. Kuršių nerijoje Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad statant automobilius Kuršių nerijoje reikia vadovautis ne tik kelių eismo taisyklėmis ir kelio ženklais, bet ir laikytis Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių. Kuršių nerijoje motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti ir važinėti po mišką galima tik keliais. Nevalia važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis ne ant kietosios kelio

Taip pat skaitykite