Gegužė atnešė lietaus, sniego ir vėjo

Kaip ir buvo prognozuota, Lietuvoje ne tik lijo, bet kai kur ir iškrito sniego.  Primename, kad savaitės orai pasižymės kritulių gausa ir dažnai kylančiais smarkiais vėjais. Savaitę pradedame labai nepalankiais orais. Nuo Viduržemio jūros atslinkęs drėgmės pritvinkęs ir pakeliui labai suintensyvėjęs ciklonas tvindo lietumi, šlapdribomis, kelia smarkų vėją.

Pirmadienio dieną, ciklonui toliau tęsiant kelionę šiaurės rytų kryptimi, Lietuvoje kritulių intensyvumas pamažu mažės, tačiau rytinėje šalies pusėje užsitęs per visą dieną net iki kitos nakties vidurnakčio. Pūs smarkus šiaurės vakarų vėjas, gūsiai daug kur sieks 15–20 m/s. Temperatūra daug kur bus vos 3-5 laipsniai, tik pietvakarinėje šalies pusėje sieks 6-7 laipsnius šilumos.

Antradienio nakties pirmoje pusėje rytiniuose rajonuose dar prasitęs jau negausūs krituliai. Šiaurės vakarų, vakarų, vėjas pamažu rims, tik kai kur rytiniuose rajonuose dar išliks smarkus. Debesims sklaidantis temperatūra daug kur nukris žemiau nulio laipsnių. Stipriausios šalnos iki 3-5 laipsnių šalčio pasklis Žemaitijoje. Dieną vietomis susitelks trumpo lietaus debesys. Vidutinio stiprumo vėjas kryps iš

pietvakarių, vakare iš pietų, pietryčių. Temperatūra dieną jau kils iki 9–14 laipsnių šilumos.

Trečiadienį aplankys ciklonas iš vakarų. Per šalį nusiris lietaus banga, dieną daugiausia lis trumpai, kai kur su perkūnija. Pietryčių, pietų, vėją dieną keis neramus pietvakarių, daug kur gūsiai sustiprės iki 15–19 m/s. Temperatūra naktį bus nuo 3 iki 8, dieną tarp 11–16 laipsnių šilumos.

Po trumpos pertraukos ketvirtadienį apsilankys dar intensyvesn

is lietus. Dieną kai kur griaudės perkūnijos. Naktį vėjas parims, tačiau dieną daug kur vėl kils smarkūs pietvakarių vėjo gūsiai. Temperatūra naktį svyruos tarp 2–7, dieną tarp 8–13 laipsnių šilumos.

Penktadienį daug kur trumpai palis. Pūs stiprokas pietvakarių vėjas. Temperatūra naktį bus nuo 1iki 6, dieną 9–14 laipsnių šilumos. Lietus greičiausiai lankysis ir savaitgalį.

Meteo.lt inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Maisto produktų tausojimo gudrybės: nuo šaldytuvo lentynėlių paslapčių iki šaldytų avokadų ir acte mirkytų uogų

Tausoti, saugoti ir veltui nešvaistyti maisto. Tokios tvarumo idėjos šiuo metu yra ne tik labai populiarios: jos taip pat leidžia gyventi taupiau, sąmoningiau ir kuo ilgiau mėgautis maisto produktų šviežumu. Visgi neretai tenka susidurti su galvosūkiu, kaip to pasiekti savo virtuvėje. Gudrybės šaldytuve Didelę dalį pasaulio užkariavusi sąmoningo maisto vartojimo filosofija sėkmingai kelią skinasi ir į lietuvių virtuves. Todėl šį, vis dažnesnį šalies gyventojų pasirinkimą sveikinanti „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė tikina – švaistyti mažiau reiškia gyventi

Įspūdžiai po savanorystės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Kiekvienas žmogus savanorystės reikšmę suvokia savaip. Standartinis apibrėžimas skamba taip: įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunama piniginio atlygio.   O kas mums yra savanorystė? Iš pradžių ši veikla mums reiškė papildomą 0,25 balą, kuris būtų priskaičiuojamas stojant į universitetą. Tačiau laikui bėgant supratome, jog savanorystė yra kur kas daugiau. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje praleistos valandos virto ne tik malonumo, džiaugsmo, bet ir pažinimo šaltiniu.

Taip pat skaitykite