„Gandro dovanos“ su lietumi

Šyliuose (Gardamo sen.) šeštadienį įvyko tradicinė kaimo šventė „Gandro dovanos“. Vasariškas lietutis prausė sportavusį jaunimą, nesiliovė ir vakare, tarsi lenktyniaudamas su scenoje besikeičiančiais muzikantais ir dainininkais. Žiūrovai tik dangstėsi lietsargiais, tačiau nuo suolų nekilo, išskyrus poras, kurios suko į krepšinio aikštelę pašokti…

Apdovanota gabiausia Šilutės rajono abiturientė Laura Regelskytė (dešinėje) ir naujagimių sulaukusios šeimos.

Šylių ir aplinkinių kaimų bendruomenės „Švylys“ pirmininkas Arūnas Juozas Uselis dėliojo paruoštas teikti padėkas, rikiavo scenoje dovanų krepšius, sveikinosi su besirenkančiais žmonėmis. Mielai bendraujantis vyras su dideliu džiaugsmu sakė, kad Jurgis Šakys sukūrė žodžius ir muziką dainai apie Šylius – ją pirmą kartą atliks bendruomenės mišrus vokalinis ansamblis, galbūt tai bus ir Šylių himnas. Buvusi mokytoja Zosė Miklovienė sukūrė žodžius dainai „Gandrų šventė“, o muziką parinko iš populiarios lietuviškos senovinės dainos.
Kai po brolių Vladimiro ir Sergejaus Saveljevų linksmų dainų į sceną pakilo “Švylio“ bendruomenės keturių vyrų ir aštuonių moterų ansamblis, abi dainos buvo tarsi šventės įžanga. Šventės vedėja Virginija Šiaudvytienė pajuokavo, kad oras su lietučiu specialiai užsakytas, kad kelelis nedulkėtų…

Kas šeimininkauja buvusios mokyklos pastate, skelbia ši iškaba.


Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis dovanų atvežė magnolijos sodinuką, pasidžiaugė švente ir pagyrė gerai dirbantį bendruomenės pirmininką A. J. Uselį, palinkėdamas branginti jį ir nekeisti. Gardamo seniūnijos laikinoji seniūnė Birutė Pocevičienė padovanojo japoniško šermukšnio sodinuką – Šylių parkui pagausinti. Scenoje buvo ir du Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai – Laimutė Uselienė ir Saulius Vytuvis. L. Uselienė yra bendruomenės narė, ji dainuoja ansamblyje.
Tylos minute pagerbtas Amžinybėn išėjusio Gardamo seniūno Tomo Balčyčio atminimas.
Per metus nuo praėjusios „Gandro dovanų“ šventės sulaukta šešių naujagimių – šioms trims mergaitėms ir trims berniukams teko dovanų, pagerbtos gražiausiai sodybas tvarkančios šeimos. Gražiausios sodybos iškabą išsinešė Regina ir Jonas Stankevičiai iš Šylių, tvarkingiausios sodybos vardą gavo Irenos ir Jono Bendžių sodyba Juškaičiuose, beje, dovaną atsiėmęs J. Bandžius yra Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos direktorius. A. J. Uselis šiltai atsiliepė apie šventėje irgi net du kartus pagerbtą Jūratės ir Remigijaus Kuršelių šeimą, kurie augina dukrą Aušrinę, o vežimėlyje į šventę atsivežė ir antrąją „gandro dovaną“. Tad į sceną kilo pagerbiant sulaukusius naujagimių ir kaip naujakurių šeima, gražiai tvarkanti pastatus, sodybą ir aplinką.

Šylių bendruomenės pirmininkas Arūnas Juozas Uselis įteikia medalį bėgime apie Šylių kaimą antrąją vietą laimėjusiai Rikantei Milinavičiūtei.

Padėkos už gražiai tvarkomas sodybas taip pat teko Onai Steponkevičienei, Vandai ir Leonui Pociams, Redai ir Egidijui Ūseliams, Nijolei ir Mindaugui Šumkauskams. Padėkota ir aktyviems bendruomenės nariams, nuolatiniams pagalbininkams Virginijai ir Juozui Šiaudvyčiams, Gintarui Vaitkui. Į sceną kilo ir gabiausia šių metų rajono abiturientė Laura Regelskytė, iš egzaminų gavusi 4 šimto balų įvertinimus. Ji gyvena Šylių bendruomenei priklausančiame Meškinės kaime. A. J. Uselis pasakojo, kad yra Šyliuose ir daugiabučių namų, o štai viename gyvenančios 4 šeimos susidėjo pinigų ir renovavo savo bendrą namą. Jie irgi pagerbti šventėje.

Jie apdovanoti už išpuoselėtas ir gražias sodybas, sukurtą Šylių ir aplinkinių kaimų grožį.

O štai ir mažieji Šylių bendruomenės nariai: Titas Čėsna, Tauras Kuršelis, Emilija Kuršelytė, Augustas Beita, Elzė Elsa Šilinskaitė ir Abigailė Bendžiūtė. Tokius vardus savo atžalėlėms parinko jų tėvai.
Prie didelio rudens gėrybių sriubos puodo sukosi ir ilgus vaišių stalus suruošė šeimininkė Ramutė Mockienė su pagalbininkėmis. To sriubos puodo, į kurį telpa 3 kibirai vandens, kilogramai mėsos, žirnių, kruopų, pupelių, cukinijų, svogūnų, morkų, bulvių ir dar daug viso kito, užteko ir svečiams pavaišinti, ir saviškiams. Dar giros buvo, o atvykę verslininkai siūlė kavos, šventinių saldainių, žinoma, buvo daug žaislų, papuošalų ir kitko, be ko šventės švente nepavadintum.

Pagrindinė šventės šeimininkė Ramutė Mockienė prie didžiojo rudens gėrybių sriubos puodo.

Vaikai būrėsi prie „linksmojo lagamino“ – jų veidelius įvairiais raštais grimavo puošni panelė.
Koncertas – iš kelių dalių. Po V. ir S. Saveljevų pasirodymo, vietos ansamblio dainų, į sceną kilo iš Bikavėnų atvykusi „Lolytėlės“ kapela, vėliau pasirodė Lietuvos scenos žvaigždės: Donalda Meiželytė ir daina „Juoda orchidėja“ išgarsėjusi grupė „MG International“.
Žinoma, dar prieš pietus aikštėje šalia bendruomenės namų vyko krepšinio, tinklinio, rankų lenkimo varžybos bei bėgimas aplink Šylius. Tinklinio aikštėje varžėsi penkios komandos, pirmąją vietą laimėjo Šylių, Žemaičių Naumiesčio ir Šilutės jungtinė komanda. Dviejų kilometrų atkarpą apie Šylius greičiausiai įveikė naumiestiškis Mantas Baltutis, o merginų grupėje – septynmetė Gintė Rimkutė. Krepšinio aikštėje geriausiai baudas mėtė Lukas Bulsis iš Šilutės ir Gustė Liukaitytė. Krepšinio varžybas laimėjo Šilutės „Liūnas“. Vyko ir rankų lenkimo varžybos.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Žvejokime atsakingai: nespėjusias išneršti žuvis reikėtų paleisti

Pavasaris yra žuvų neršto metas, todėl žvejus mėgėjus raginame būti ypač atidžius – šiuo metu galioja nemažai konkrečių žuvų rūšių žvejybos draudimų, taikomų tam tikrą laikotarpį. Kartu atkreipiame dėmesį, kad neršto laikas gali šiek tiek pasislinkti priklausomai nuo klimato sąlygų. Todėl draudimui vos pasibaigus dar ne visos žuvys gali būti išneršusios. Jas sugavus reikėtų paleisti. Siekiant sudaryti palankesnes žvejybos sąlygas, Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse yra išimtis, numatanti, kad kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja

Pasirinktą verslą plėtoti bus kur kas paprasčiau, jei…

Drąsiai galima sakyti, kad sprendimas pradėti verslą, yra vienas geriausių. Tai atveria labai daug nuostabių galimybių: realizuoti sumanymus bei siekti svajonių; savo darbais keisti pasaulį; kurti darbo vietas. Žinoma, ir pelnas nėra išimtis – būtent verslas atveria galimybę siekti  finansinės nepriklausomybės. Visgi, svarbu pabrėžti, kad ir verslo plėtojimas neretai kelia tam tikrų iššūkių. Taip pat labai dažnai tenka susidurti su ypač didelėmis laiko, energijos ar finansų sąnaudomis. Gera žinia yra ta, kad jei tik bus priimami tinkami sprendimai, tai pasirinktą

Šiemet automobilių stovėjimas Palangoje kainuoja brangiau

Rinkliava už automobilių stovėjimą dalyje Palangos gatvių renkama nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai. Tad sekmadienį, gegužės 15 d., įsigaliojo gerokai padidinti mokesčiai, kuriuos nustatė Palangos miesto savivaldybės taryba. Praėjusiais metais rinkliavos sezono metu už vieno automobilio stovėjimą pusvalandį raudonojoje zonoje reikėjo mokėti 0,6 euro, viena valanda buvo įkainota 1,2 euro. Pusvalandį palikti geltonojoje zonoje kainavo 0,3 euro, o valandą – 0,6 euro. Žaliojoje zonoje už vieno automobilio stovėjimą pusę valandos tekdavo atseikėti 1 eurą, o už

Ką madingo ir patogaus turėtų dėvėti vyras šią vasarą?

Vasara jau visai čia pat! O tai reiškia, kad daugelis vyrų, kurie domisi vyriška mada ir nori išlikti stilingais, suka galvą dėl to, kuo reikėtų papildyti savo garderobą. Greitai sužinosite karščiausias vyrų vasaros mados tendencijas. Juk nėra nieko geriau, nei prieš atsinaujinant spintos turinį, žinoti, kokie drabužiai, batai ir aksesuarai yra madingi šią vasarą. Papasakosime, kokie marškinėliai, šortai, aksesuarai, sportbačiai ar kiti dalykai turėtų papildyti Jūsų garderobą, jei norite madingos ir patogios aprangos. Madingi ir patogūs drabužiai – ką dėvėti

Taip pat skaitykite