„Gandro dovanos“ su lietumi

Šyliuose (Gardamo sen.) šeštadienį įvyko tradicinė kaimo šventė „Gandro dovanos“. Vasariškas lietutis prausė sportavusį jaunimą, nesiliovė ir vakare, tarsi lenktyniaudamas su scenoje besikeičiančiais muzikantais ir dainininkais. Žiūrovai tik dangstėsi lietsargiais, tačiau nuo suolų nekilo, išskyrus poras, kurios suko į krepšinio aikštelę pašokti…

Apdovanota gabiausia Šilutės rajono abiturientė Laura Regelskytė (dešinėje) ir naujagimių sulaukusios šeimos.

Šylių ir aplinkinių kaimų bendruomenės „Švylys“ pirmininkas Arūnas Juozas Uselis dėliojo paruoštas teikti padėkas, rikiavo scenoje dovanų krepšius, sveikinosi su besirenkančiais žmonėmis. Mielai bendraujantis vyras su dideliu džiaugsmu sakė, kad Jurgis Šakys sukūrė žodžius ir muziką dainai apie Šylius – ją pirmą kartą atliks bendruomenės mišrus vokalinis ansamblis, galbūt tai bus ir Šylių himnas. Buvusi mokytoja Zosė Miklovienė sukūrė žodžius dainai „Gandrų šventė“, o muziką parinko iš populiarios lietuviškos senovinės dainos.
Kai po brolių Vladimiro ir Sergejaus Saveljevų linksmų dainų į sceną pakilo “Švylio“ bendruomenės keturių vyrų ir aštuonių moterų ansamblis, abi dainos buvo tarsi šventės įžanga. Šventės vedėja Virginija Šiaudvytienė pajuokavo, kad oras su lietučiu specialiai užsakytas, kad kelelis nedulkėtų…

Kas šeimininkauja buvusios mokyklos pastate, skelbia ši iškaba.


Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis dovanų atvežė magnolijos sodinuką, pasidžiaugė švente ir pagyrė gerai dirbantį bendruomenės pirmininką A. J. Uselį, palinkėdamas branginti jį ir nekeisti. Gardamo seniūnijos laikinoji seniūnė Birutė Pocevičienė padovanojo japoniško šermukšnio sodinuką – Šylių parkui pagausinti. Scenoje buvo ir du Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai – Laimutė Uselienė ir Saulius Vytuvis. L. Uselienė yra bendruomenės narė, ji dainuoja ansamblyje.
Tylos minute pagerbtas Amžinybėn išėjusio Gardamo seniūno Tomo Balčyčio atminimas.
Per metus nuo praėjusios „Gandro dovanų“ šventės sulaukta šešių naujagimių – šioms trims mergaitėms ir trims berniukams teko dovanų, pagerbtos gražiausiai sodybas tvarkančios šeimos. Gražiausios sodybos iškabą išsinešė Regina ir Jonas Stankevičiai iš Šylių, tvarkingiausios sodybos vardą gavo Irenos ir Jono Bendžių sodyba Juškaičiuose, beje, dovaną atsiėmęs J. Bandžius yra Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos direktorius. A. J. Uselis šiltai atsiliepė apie šventėje irgi net du kartus pagerbtą Jūratės ir Remigijaus Kuršelių šeimą, kurie augina dukrą Aušrinę, o vežimėlyje į šventę atsivežė ir antrąją „gandro dovaną“. Tad į sceną kilo pagerbiant sulaukusius naujagimių ir kaip naujakurių šeima, gražiai tvarkanti pastatus, sodybą ir aplinką.

Šylių bendruomenės pirmininkas Arūnas Juozas Uselis įteikia medalį bėgime apie Šylių kaimą antrąją vietą laimėjusiai Rikantei Milinavičiūtei.

Padėkos už gražiai tvarkomas sodybas taip pat teko Onai Steponkevičienei, Vandai ir Leonui Pociams, Redai ir Egidijui Ūseliams, Nijolei ir Mindaugui Šumkauskams. Padėkota ir aktyviems bendruomenės nariams, nuolatiniams pagalbininkams Virginijai ir Juozui Šiaudvyčiams, Gintarui Vaitkui. Į sceną kilo ir gabiausia šių metų rajono abiturientė Laura Regelskytė, iš egzaminų gavusi 4 šimto balų įvertinimus. Ji gyvena Šylių bendruomenei priklausančiame Meškinės kaime. A. J. Uselis pasakojo, kad yra Šyliuose ir daugiabučių namų, o štai viename gyvenančios 4 šeimos susidėjo pinigų ir renovavo savo bendrą namą. Jie irgi pagerbti šventėje.

Jie apdovanoti už išpuoselėtas ir gražias sodybas, sukurtą Šylių ir aplinkinių kaimų grožį.

O štai ir mažieji Šylių bendruomenės nariai: Titas Čėsna, Tauras Kuršelis, Emilija Kuršelytė, Augustas Beita, Elzė Elsa Šilinskaitė ir Abigailė Bendžiūtė. Tokius vardus savo atžalėlėms parinko jų tėvai.
Prie didelio rudens gėrybių sriubos puodo sukosi ir ilgus vaišių stalus suruošė šeimininkė Ramutė Mockienė su pagalbininkėmis. To sriubos puodo, į kurį telpa 3 kibirai vandens, kilogramai mėsos, žirnių, kruopų, pupelių, cukinijų, svogūnų, morkų, bulvių ir dar daug viso kito, užteko ir svečiams pavaišinti, ir saviškiams. Dar giros buvo, o atvykę verslininkai siūlė kavos, šventinių saldainių, žinoma, buvo daug žaislų, papuošalų ir kitko, be ko šventės švente nepavadintum.

Pagrindinė šventės šeimininkė Ramutė Mockienė prie didžiojo rudens gėrybių sriubos puodo.

Vaikai būrėsi prie „linksmojo lagamino“ – jų veidelius įvairiais raštais grimavo puošni panelė.
Koncertas – iš kelių dalių. Po V. ir S. Saveljevų pasirodymo, vietos ansamblio dainų, į sceną kilo iš Bikavėnų atvykusi „Lolytėlės“ kapela, vėliau pasirodė Lietuvos scenos žvaigždės: Donalda Meiželytė ir daina „Juoda orchidėja“ išgarsėjusi grupė „MG International“.
Žinoma, dar prieš pietus aikštėje šalia bendruomenės namų vyko krepšinio, tinklinio, rankų lenkimo varžybos bei bėgimas aplink Šylius. Tinklinio aikštėje varžėsi penkios komandos, pirmąją vietą laimėjo Šylių, Žemaičių Naumiesčio ir Šilutės jungtinė komanda. Dviejų kilometrų atkarpą apie Šylius greičiausiai įveikė naumiestiškis Mantas Baltutis, o merginų grupėje – septynmetė Gintė Rimkutė. Krepšinio aikštėje geriausiai baudas mėtė Lukas Bulsis iš Šilutės ir Gustė Liukaitytė. Krepšinio varžybas laimėjo Šilutės „Liūnas“. Vyko ir rankų lenkimo varžybos.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 1388

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite