„Gandro dovanos“ su lietumi

Šyliuose (Gardamo sen.) šeštadienį įvyko tradicinė kaimo šventė „Gandro dovanos“. Vasariškas lietutis prausė sportavusį jaunimą, nesiliovė ir vakare, tarsi lenktyniaudamas su scenoje besikeičiančiais muzikantais ir dainininkais. Žiūrovai tik dangstėsi lietsargiais, tačiau nuo suolų nekilo, išskyrus poras, kurios suko į krepšinio aikštelę pašokti…

Apdovanota gabiausia Šilutės rajono abiturientė Laura Regelskytė (dešinėje) ir naujagimių sulaukusios šeimos.

Šylių ir aplinkinių kaimų bendruomenės „Švylys“ pirmininkas Arūnas Juozas Uselis dėliojo paruoštas teikti padėkas, rikiavo scenoje dovanų krepšius, sveikinosi su besirenkančiais žmonėmis. Mielai bendraujantis vyras su dideliu džiaugsmu sakė, kad Jurgis Šakys sukūrė žodžius ir muziką dainai apie Šylius – ją pirmą kartą atliks bendruomenės mišrus vokalinis ansamblis, galbūt tai bus ir Šylių himnas. Buvusi mokytoja Zosė Miklovienė sukūrė žodžius dainai „Gandrų šventė“, o muziką parinko iš populiarios lietuviškos senovinės dainos.
Kai po brolių Vladimiro ir Sergejaus Saveljevų linksmų dainų į sceną pakilo “Švylio“ bendruomenės keturių vyrų ir aštuonių moterų ansamblis, abi dainos buvo tarsi šventės įžanga. Šventės vedėja Virginija Šiaudvytienė pajuokavo, kad oras su lietučiu specialiai užsakytas, kad kelelis nedulkėtų…

Kas šeimininkauja buvusios mokyklos pastate, skelbia ši iškaba.


Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis dovanų atvežė magnolijos sodinuką, pasidžiaugė švente ir pagyrė gerai dirbantį bendruomenės pirmininką A. J. Uselį, palinkėdamas branginti jį ir nekeisti. Gardamo seniūnijos laikinoji seniūnė Birutė Pocevičienė padovanojo japoniško šermukšnio sodinuką – Šylių parkui pagausinti. Scenoje buvo ir du Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai – Laimutė Uselienė ir Saulius Vytuvis. L. Uselienė yra bendruomenės narė, ji dainuoja ansamblyje.
Tylos minute pagerbtas Amžinybėn išėjusio Gardamo seniūno Tomo Balčyčio atminimas.
Per metus nuo praėjusios „Gandro dovanų“ šventės sulaukta šešių naujagimių – šioms trims mergaitėms ir trims berniukams teko dovanų, pagerbtos gražiausiai sodybas tvarkančios šeimos. Gražiausios sodybos iškabą išsinešė Regina ir Jonas Stankevičiai iš Šylių, tvarkingiausios sodybos vardą gavo Irenos ir Jono Bendžių sodyba Juškaičiuose, beje, dovaną atsiėmęs J. Bandžius yra Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos direktorius. A. J. Uselis šiltai atsiliepė apie šventėje irgi net du kartus pagerbtą Jūratės ir Remigijaus Kuršelių šeimą, kurie augina dukrą Aušrinę, o vežimėlyje į šventę atsivežė ir antrąją „gandro dovaną“. Tad į sceną kilo pagerbiant sulaukusius naujagimių ir kaip naujakurių šeima, gražiai tvarkanti pastatus, sodybą ir aplinką.

Šylių bendruomenės pirmininkas Arūnas Juozas Uselis įteikia medalį bėgime apie Šylių kaimą antrąją vietą laimėjusiai Rikantei Milinavičiūtei.

Padėkos už gražiai tvarkomas sodybas taip pat teko Onai Steponkevičienei, Vandai ir Leonui Pociams, Redai ir Egidijui Ūseliams, Nijolei ir Mindaugui Šumkauskams. Padėkota ir aktyviems bendruomenės nariams, nuolatiniams pagalbininkams Virginijai ir Juozui Šiaudvyčiams, Gintarui Vaitkui. Į sceną kilo ir gabiausia šių metų rajono abiturientė Laura Regelskytė, iš egzaminų gavusi 4 šimto balų įvertinimus. Ji gyvena Šylių bendruomenei priklausančiame Meškinės kaime. A. J. Uselis pasakojo, kad yra Šyliuose ir daugiabučių namų, o štai viename gyvenančios 4 šeimos susidėjo pinigų ir renovavo savo bendrą namą. Jie irgi pagerbti šventėje.

Jie apdovanoti už išpuoselėtas ir gražias sodybas, sukurtą Šylių ir aplinkinių kaimų grožį.

O štai ir mažieji Šylių bendruomenės nariai: Titas Čėsna, Tauras Kuršelis, Emilija Kuršelytė, Augustas Beita, Elzė Elsa Šilinskaitė ir Abigailė Bendžiūtė. Tokius vardus savo atžalėlėms parinko jų tėvai.
Prie didelio rudens gėrybių sriubos puodo sukosi ir ilgus vaišių stalus suruošė šeimininkė Ramutė Mockienė su pagalbininkėmis. To sriubos puodo, į kurį telpa 3 kibirai vandens, kilogramai mėsos, žirnių, kruopų, pupelių, cukinijų, svogūnų, morkų, bulvių ir dar daug viso kito, užteko ir svečiams pavaišinti, ir saviškiams. Dar giros buvo, o atvykę verslininkai siūlė kavos, šventinių saldainių, žinoma, buvo daug žaislų, papuošalų ir kitko, be ko šventės švente nepavadintum.

Pagrindinė šventės šeimininkė Ramutė Mockienė prie didžiojo rudens gėrybių sriubos puodo.

Vaikai būrėsi prie „linksmojo lagamino“ – jų veidelius įvairiais raštais grimavo puošni panelė.
Koncertas – iš kelių dalių. Po V. ir S. Saveljevų pasirodymo, vietos ansamblio dainų, į sceną kilo iš Bikavėnų atvykusi „Lolytėlės“ kapela, vėliau pasirodė Lietuvos scenos žvaigždės: Donalda Meiželytė ir daina „Juoda orchidėja“ išgarsėjusi grupė „MG International“.
Žinoma, dar prieš pietus aikštėje šalia bendruomenės namų vyko krepšinio, tinklinio, rankų lenkimo varžybos bei bėgimas aplink Šylius. Tinklinio aikštėje varžėsi penkios komandos, pirmąją vietą laimėjo Šylių, Žemaičių Naumiesčio ir Šilutės jungtinė komanda. Dviejų kilometrų atkarpą apie Šylius greičiausiai įveikė naumiestiškis Mantas Baltutis, o merginų grupėje – septynmetė Gintė Rimkutė. Krepšinio aikštėje geriausiai baudas mėtė Lukas Bulsis iš Šilutės ir Gustė Liukaitytė. Krepšinio varžybas laimėjo Šilutės „Liūnas“. Vyko ir rankų lenkimo varžybos.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite