Gamta neleidžia atsikvėpti: laukiant liūties, pasirūpinkite namais ir automobiliais

Praėjus kiek daugiau nei savaitei po rekordinius nuostolius žmonėms atnešusio gamtos stichijos šėlsmo Lietuvoje vėl prognozuojamos liūtys. Draudikai ragina iš anksto pasirūpinti transporto priemonių, būsto, kiemuose, terasose bei balkonuose esančio turto, o svarbiausia – savo pačių ir artimųjų saugumu.

Draudimo bendrovė „Gjensidige“ dėl gamtos stichijos Baltijos šalyse užregistravo daugiau nei 820 pranešimų apie žalą žmonių būstui, kitiems pastatams bei transporto priemonėms, penktadaliui nukentėjusiųjų nuostolius jau atlygino. Rezervuota suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje per savaitę pasiekė 1,4 mln. eurų.

Nenumoti ranka į audrą – geriausias įprotis

„Nors draudžiamųjų įvykių registravimo pikas baigėsi, vis dar sulaukiame pranešimų apie audros padarytus nuostolius. Žmonės grįžta iš atostogų ir randa jų namams ar transporto priemonėms padarytą žalą. Šįkart ją, deja, tikrai galime vadinti rekordine. Lietuvos gyventojai dažniausiai patyrė nemalonius krušos padarinius – ledo gabalais buvo apgadinti automobiliai, namų fasadai, stogai ir langai. Krušai apgadinus gyvenamąjį namą nuostoliams atlyginti išmokėsime 20 tūkst. eurų, už nukentėjusį komercinį pastatą – 50 tūkst. eurų“, – sako draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Ji atkreipia dėmesį, kad liūtis taip pat pavojinga žmonių turtui: „Vanduo liūties metu kliento gyvenamosiose patalpose buvo pakilęs net 60 cm, taip pat apgadinti gyvenamųjų namų pirmieji aukštai, rūsiai ir terasos.“ Meteorologams po kaitros pranešant apie galimus pavojingus gamtos reiškinius, V. Katilienė ragina iš anksto imtis visų įmanomų priemonių bei apsisaugoti nuo gamtos stichijos. Jos teigimu, maži dalykai padeda išvengti didelių nuostolių.

Atsisakyti pramogų miške – saugiausia

Šiuo metu daug žmonių atostogauja, todėl V. Katilienė rekomenduoja laukiant liūties nevykti į iškylas gamtoje, nenakvoti palapinėse. „Daug žmonių važiuoja į miškus grybauti, uogauti, todėl svarbu atsakingai įvertinti, ar oro sąlygos yra tinkamos šiam užsiėmimui. Mūsų patirtis rodo, kad stiprus vėjas miške gali laužti ir net versti medžius bei sukelti pavojų poilsiautojų gyvybei“, – teigia draudimo bendrovės atstovė.

Nors, pasak V. Katilienės, žmonės žino, kad automobilių nerekomenduojama statyti po medžiais, o artinantis audrai reikėtų vengti važiavimo miškingu keliu, tačiau statistika atskleidžia, kad į šiuos įpročius dar numojama ranka. „Nesvarbu, ar transporto priemonę įvarysite į garažą, ar po stogine, ar paliksite požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje, tai bus pats efektyviausias būdas automobilį apsaugoti nuo gamtos stichijos padarinių. Jei važiuojant kelyje užkluptų kruša, reikėtų sustoti artimiausioje degalinėje ar po viaduku“, – kalba draudimo Žalų departamento vadovė Baltijos šalims.

Išvykstant iš namų ji pataria įvertinti stogo būklę, o galimus plyšius ir netvirtai besilaikančias dalis – sutvirtinti. „Nereikia pamiršti ir kieme esančių daiktų, kuriuos vėtra gali pakelti ir nupūsti ar išvartyti. Privačių namų savininkams rekomenduojama net šiukšlių konteinerius įstumti į garažą ar ūkinį pastatą, surinkti kiemo techniką. Butų gyventojams patariame nepalikti lengvai pakeliamų daiktų balkonuose“, – vardija draudimo bendrovės atstovė.

3 svarbiausi patarimai, kaip artėjant audrai pasirūpinti turto saugumu:

  1. Patikimai uždarykite garažo vartus, būsto duris ir langus. Jei įmanoma, pasirūpinkite jų sandarumu. Kitu atveju liūtis gali sugadinti garaže ir namų viduje esantį turtą.
  2. Apsaugokite elektros įrangą. Jei įmanoma, perneškite į saugią vietą šią įrangą iš garažų ir rūsių arba bent ją išjunkite. Neišjungus elektros, kyla pavojus žmonių saugumui, liūtis ar žaibai gali sugadinti įrangą ar net sukelti gaisrą.
  3. Atverkite kelią vandeniui nutekėti. Stiprios liūties atveju galite atidaryti lietaus kanalizacijos angų dangčius ar groteles. Tai padės greičiau nutekėti vandens srautui.
ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kodėl verta dirbti suvirintoju užsienyje?

Suvirintojo specialybė yra paklausi visame pasaulyje. Todėl neatsitiktinai vis daugiau suvirintojų ieško darbo užsienyje, mat ten galima uždirbti kur kas daugiau, nei mūsų šalyje. Užsienio šalyse suvirintojo darbas – vienas iš paklausiausių darbų, todėl užsienio kompanijos linkusios mokėti didelį darbo užmokestį, kad tik galėtų prisikviesti pas save licencijuotą darbuotoją, kuris išmanytų savo darbą. Daugelis užsienio šalių stipriai augo išvystę pramonę ir gamybą, todėl iš to kyla didesnis poreikis suvirintojų paieškoms. Kai kuriose šalyse suvirintojai uždirba reikšmingai daugiau nei vidutinė tos

Kaip sumažinti gartraukio skleidžiamą triukšmą?

gartraukis

Gartraukis virtuvėje yra svarbus ne tik dėl patogumo, bet ir dėl daugelio kitų priežasčių. Jis padeda efektyviai pašalinti maisto gaminimo metu atsiradusius kvapus, garus, riebalų daleles. Šis įrenginys ne tik sumažina nemalonių kvapų pasklidimą po visus namus, bet ir užtikrina švaresnę ir geresnę oro kokybę namuose. Tačiau daugeliui žmonių nepatinka garsus gartraukio veikimas, ypač jeigu virtuvė yra sujungta su bendra namų erdve. Kaip išvengti didelio triukšmo? Visų pirma reikėtų žinoti tai, jog absoliučiai tylaus gartraukio nėra, tačiau yra keletas sprendimo

Alternatyvios finansavimo galimybės Lietuvos įmonėms – daugiau nei tradicinės paskolos

Globalizacijos ir skaitmeninių technologijų inovacijų laikais tokių šalių kaip Lietuva finansinis kraštovaizdis sparčiai keičiasi. Tradiciniai bankai ir jų ilgai taikomos paskolų suteikimo procedūros dažnai laikomi nepatogiais ar ribojančiais, todėl Lietuvos įmonės aktyviai ieško alternatyvių finansavimo sprendimų. Siekdami įvairinti veiklą ir rasti tinkamų finansavimo galimybių, daugelis verslininkų lengviau atsikvėpė radę alternatyvias finansines paslaugas. Jos atitinka specifinius šiuolaikinių įmonių poreikius. Fintech ir jų vaidmuo verslo finansavimui Vienas iš svarbiausių šių pokyčių Lietuvoje variklių yra fintech sektorius. Šios technologijomis paremtos finansinės platformos, teikiančios

Registrų centras: jaunavedžiai tuoktuvėms rinkosi rugpjūčio savaitgalius

Pasibaigusi kalendorinė vasara jau leidžia suskaičiuoti ir apibendrinti, koks buvo šių metų vestuvių sezonas. Kaip ir kiekvienais metais populiariausios tuoktuvių datos buvo rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. Tačiau ilgiau nei įprastai išsilaikiusi šiluma nemažą dalį jaunavedžių paskatino savo šventei pasirinkti ir rugsėjo savaitgalius, pastebi visos šalies metrikacijos duomenis išanalizavęs Registrų centras. Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausia santuokos sudarymo data šiais metais buvo rugpjūčio 19-oji, šeštadienis – šią dieną amžinos meilės įžadais apsikeitė net 352 poros. Nedaug

Taip pat skaitykite