Gaisrininkai naujų pastatų tikisi sulaukti anksčiau

Nors projekte numatyta, kad Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) esamo pastato atnaujinimas ir naujojo statyba užtruks iki 2018 m. birželio, tikimasi, kad užbaigti šį pastatų kompleksą pavyks anksčiau. Tuo tarpu LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis priminė, kad renovuoti Šilutės gaisrininkų būstinę rengtasi penkerius metus, o darbai pradėti tik šiemet.

Nuotraukoje (iš kairės): kapsulę su laišku ateities kartoms į naujos gaisrinės pamatus įleido Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas, LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Remigijus Baniulis, Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis bei UAB „Infes“ direktorius Arvydas Markevičius.

Didelis svečių būrys į iškilmingą statybos pradžios šventę susirinko, kai buvo išpilti naujų statinių pamatai. Į šiam įvykiui atminti skirtą kapsulę įdėtas tos dienos laikraščio „Pamarys“ numeris (Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas paaiškino, kad „Pamarys“ pasirinktas todėl, kad šio leidinio redakcija yra arčiausiai Šilutės PGT) ir raštas ateities kartoms.
„Mielieji, 2015 m. lapkričio 13-oji atvėrė naują puslapį ne tik ugniagesybos, bet ir Šilutės miesto ir rajono istorijoje. Šią dieną pradėtas Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastato atnaujinimas ir gaisrinės statyba Šilutėje, Lietuvininkų g. 22. Tai padės užtikrinti nepriekaištingą saugą ir sukurs geresnes ugniagesių gelbėtojų darbo ir poilsio sąlygas. Turime viltį ir tikime, kas šie statybos darbai praturtins ir papuoš Šilutę, taps įkvėpimu ateities kartoms – regėti pasaulį plačiau ir giliau, mintimis ir darbais pralenkti laikmetį bei kurti modernios ir saugios valstybės ateitį. Tegul Jus visada lydi sėkmė“.
Po šiuo raštu savo parašus padėjo LR Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Remigijus Baniulis, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Gedeminas Karalius, Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, generalinio rangovo UAB „Infes“ direktorius Arvydas Markevičius ir projektą rengusios UAB „Nemuno deltos projektai“ direktorius Vytautas Adamonis. Vienas rašto egzempliorius nerūdijančio plieno kapsulėje įmūrytas į pamatus, kitas paliktas saugoti Šilutės gaisrininkų būstinėje.
„Tai, kas vyksta Šilutėje, yra tam tikra valstybės grąža tarnybai, kuri turi aukščiausią žmonių pasitikėjimą, kuri kasdien gelbėja, suteikia įvairiapusišką pagalbą – ar tai būtų gaisras, ar eismo įvykis, ar potvynis. Mūsų pareigūnai nusipelnė turėti tinkamas, orias darbo sąlygas. Manau, kad šio pastato rekonstrukcija leis turėti šiuolaikišką priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastatą, kuris sudarys sąlygas pareigūnams atlikti savo funkcijas, bus sukurtos tinkamos sąlygos pailsėti ir darbuotis. Manau, kad statinys papuoš ir Šilutės miestą. Tikiuosi, kad šis projektas bus įgyvendintas greitai ir pigiai“, – kalbėjo LR vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.
Panašiomis mintimis šia proga dalijosi ir svečiai iš LR Seimo Kęstas Komskis bei Artūras Skardžius, kiti.
Šilutės PGT viršininkas R. Mačijauskas pasakojo, kad beveik visą pirmąjį naujojo pastato aukštą užims garažai technikai laikyti, jai plauti ir aptarnauti. Antrame aukšte bus gaisrininkų poilsio ir asmeninės higienos patalpos, mokymo klasės, virtuvėlė bei apsaugos priemonių saugojimo ir priežiūros patalpos. Specialiai treniruotėms bus pastatytas 14,5 metro aukščio bokštas. Kad neužgožtų senosios gaisrinės, jį pastatys tolimiausioje nuo gatvės komplekso dalyje.
Pasak R. Mačijausko, atsiras dar vienas atributas, be kurio sunkiai įsivaizduojama gaisrinė ir kurio iki šiol nebuvo. Tai gyvenamąsias patalpas ir pirmame aukšte esančius technikos boksus jungiantis stulpas, kuriuo gaisrininkai leisis į apačią prie gaisro gesinimo mašinų.

Vaidotas VILKAS

DSCF1217_resize DSCF1219_resize DSCF1222_resize DSCF1227_resize DSCF1230_resize DSCF1234_resize DSCF1243_resize DSCF1248_resize DSCF1250_resize

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite