Gaisrininkai naujų pastatų tikisi sulaukti anksčiau

Nors projekte numatyta, kad Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) esamo pastato atnaujinimas ir naujojo statyba užtruks iki 2018 m. birželio, tikimasi, kad užbaigti šį pastatų kompleksą pavyks anksčiau. Tuo tarpu LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis priminė, kad renovuoti Šilutės gaisrininkų būstinę rengtasi penkerius metus, o darbai pradėti tik šiemet.

Nuotraukoje (iš kairės): kapsulę su laišku ateities kartoms į naujos gaisrinės pamatus įleido Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas, LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Remigijus Baniulis, Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis bei UAB „Infes“ direktorius Arvydas Markevičius.

Didelis svečių būrys į iškilmingą statybos pradžios šventę susirinko, kai buvo išpilti naujų statinių pamatai. Į šiam įvykiui atminti skirtą kapsulę įdėtas tos dienos laikraščio „Pamarys“ numeris (Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas paaiškino, kad „Pamarys“ pasirinktas todėl, kad šio leidinio redakcija yra arčiausiai Šilutės PGT) ir raštas ateities kartoms.
„Mielieji, 2015 m. lapkričio 13-oji atvėrė naują puslapį ne tik ugniagesybos, bet ir Šilutės miesto ir rajono istorijoje. Šią dieną pradėtas Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastato atnaujinimas ir gaisrinės statyba Šilutėje, Lietuvininkų g. 22. Tai padės užtikrinti nepriekaištingą saugą ir sukurs geresnes ugniagesių gelbėtojų darbo ir poilsio sąlygas. Turime viltį ir tikime, kas šie statybos darbai praturtins ir papuoš Šilutę, taps įkvėpimu ateities kartoms – regėti pasaulį plačiau ir giliau, mintimis ir darbais pralenkti laikmetį bei kurti modernios ir saugios valstybės ateitį. Tegul Jus visada lydi sėkmė“.
Po šiuo raštu savo parašus padėjo LR Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Remigijus Baniulis, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Gedeminas Karalius, Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, generalinio rangovo UAB „Infes“ direktorius Arvydas Markevičius ir projektą rengusios UAB „Nemuno deltos projektai“ direktorius Vytautas Adamonis. Vienas rašto egzempliorius nerūdijančio plieno kapsulėje įmūrytas į pamatus, kitas paliktas saugoti Šilutės gaisrininkų būstinėje.
„Tai, kas vyksta Šilutėje, yra tam tikra valstybės grąža tarnybai, kuri turi aukščiausią žmonių pasitikėjimą, kuri kasdien gelbėja, suteikia įvairiapusišką pagalbą – ar tai būtų gaisras, ar eismo įvykis, ar potvynis. Mūsų pareigūnai nusipelnė turėti tinkamas, orias darbo sąlygas. Manau, kad šio pastato rekonstrukcija leis turėti šiuolaikišką priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastatą, kuris sudarys sąlygas pareigūnams atlikti savo funkcijas, bus sukurtos tinkamos sąlygos pailsėti ir darbuotis. Manau, kad statinys papuoš ir Šilutės miestą. Tikiuosi, kad šis projektas bus įgyvendintas greitai ir pigiai“, – kalbėjo LR vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.
Panašiomis mintimis šia proga dalijosi ir svečiai iš LR Seimo Kęstas Komskis bei Artūras Skardžius, kiti.
Šilutės PGT viršininkas R. Mačijauskas pasakojo, kad beveik visą pirmąjį naujojo pastato aukštą užims garažai technikai laikyti, jai plauti ir aptarnauti. Antrame aukšte bus gaisrininkų poilsio ir asmeninės higienos patalpos, mokymo klasės, virtuvėlė bei apsaugos priemonių saugojimo ir priežiūros patalpos. Specialiai treniruotėms bus pastatytas 14,5 metro aukščio bokštas. Kad neužgožtų senosios gaisrinės, jį pastatys tolimiausioje nuo gatvės komplekso dalyje.
Pasak R. Mačijausko, atsiras dar vienas atributas, be kurio sunkiai įsivaizduojama gaisrinė ir kurio iki šiol nebuvo. Tai gyvenamąsias patalpas ir pirmame aukšte esančius technikos boksus jungiantis stulpas, kuriuo gaisrininkai leisis į apačią prie gaisro gesinimo mašinų.

Vaidotas VILKAS

DSCF1217_resize DSCF1219_resize DSCF1222_resize DSCF1227_resize DSCF1230_resize DSCF1234_resize DSCF1243_resize DSCF1248_resize DSCF1250_resize

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite