Gaisrininkai naujų pastatų tikisi sulaukti anksčiau

Nors projekte numatyta, kad Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) esamo pastato atnaujinimas ir naujojo statyba užtruks iki 2018 m. birželio, tikimasi, kad užbaigti šį pastatų kompleksą pavyks anksčiau. Tuo tarpu LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis priminė, kad renovuoti Šilutės gaisrininkų būstinę rengtasi penkerius metus, o darbai pradėti tik šiemet.

Nuotraukoje (iš kairės): kapsulę su laišku ateities kartoms į naujos gaisrinės pamatus įleido Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas, LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Remigijus Baniulis, Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis bei UAB „Infes“ direktorius Arvydas Markevičius.

Didelis svečių būrys į iškilmingą statybos pradžios šventę susirinko, kai buvo išpilti naujų statinių pamatai. Į šiam įvykiui atminti skirtą kapsulę įdėtas tos dienos laikraščio „Pamarys“ numeris (Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas paaiškino, kad „Pamarys“ pasirinktas todėl, kad šio leidinio redakcija yra arčiausiai Šilutės PGT) ir raštas ateities kartoms.
„Mielieji, 2015 m. lapkričio 13-oji atvėrė naują puslapį ne tik ugniagesybos, bet ir Šilutės miesto ir rajono istorijoje. Šią dieną pradėtas Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastato atnaujinimas ir gaisrinės statyba Šilutėje, Lietuvininkų g. 22. Tai padės užtikrinti nepriekaištingą saugą ir sukurs geresnes ugniagesių gelbėtojų darbo ir poilsio sąlygas. Turime viltį ir tikime, kas šie statybos darbai praturtins ir papuoš Šilutę, taps įkvėpimu ateities kartoms – regėti pasaulį plačiau ir giliau, mintimis ir darbais pralenkti laikmetį bei kurti modernios ir saugios valstybės ateitį. Tegul Jus visada lydi sėkmė“.
Po šiuo raštu savo parašus padėjo LR Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Remigijus Baniulis, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Gedeminas Karalius, Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, generalinio rangovo UAB „Infes“ direktorius Arvydas Markevičius ir projektą rengusios UAB „Nemuno deltos projektai“ direktorius Vytautas Adamonis. Vienas rašto egzempliorius nerūdijančio plieno kapsulėje įmūrytas į pamatus, kitas paliktas saugoti Šilutės gaisrininkų būstinėje.
„Tai, kas vyksta Šilutėje, yra tam tikra valstybės grąža tarnybai, kuri turi aukščiausią žmonių pasitikėjimą, kuri kasdien gelbėja, suteikia įvairiapusišką pagalbą – ar tai būtų gaisras, ar eismo įvykis, ar potvynis. Mūsų pareigūnai nusipelnė turėti tinkamas, orias darbo sąlygas. Manau, kad šio pastato rekonstrukcija leis turėti šiuolaikišką priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastatą, kuris sudarys sąlygas pareigūnams atlikti savo funkcijas, bus sukurtos tinkamos sąlygos pailsėti ir darbuotis. Manau, kad statinys papuoš ir Šilutės miestą. Tikiuosi, kad šis projektas bus įgyvendintas greitai ir pigiai“, – kalbėjo LR vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.
Panašiomis mintimis šia proga dalijosi ir svečiai iš LR Seimo Kęstas Komskis bei Artūras Skardžius, kiti.
Šilutės PGT viršininkas R. Mačijauskas pasakojo, kad beveik visą pirmąjį naujojo pastato aukštą užims garažai technikai laikyti, jai plauti ir aptarnauti. Antrame aukšte bus gaisrininkų poilsio ir asmeninės higienos patalpos, mokymo klasės, virtuvėlė bei apsaugos priemonių saugojimo ir priežiūros patalpos. Specialiai treniruotėms bus pastatytas 14,5 metro aukščio bokštas. Kad neužgožtų senosios gaisrinės, jį pastatys tolimiausioje nuo gatvės komplekso dalyje.
Pasak R. Mačijausko, atsiras dar vienas atributas, be kurio sunkiai įsivaizduojama gaisrinė ir kurio iki šiol nebuvo. Tai gyvenamąsias patalpas ir pirmame aukšte esančius technikos boksus jungiantis stulpas, kuriuo gaisrininkai leisis į apačią prie gaisro gesinimo mašinų.

Vaidotas VILKAS

DSCF1217_resize DSCF1219_resize DSCF1222_resize DSCF1227_resize DSCF1230_resize DSCF1234_resize DSCF1243_resize DSCF1248_resize DSCF1250_resize

Hits: 119

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Šilutės pirmajai gimnazijai sukako 103 metai

Ypatingas balandis Šilutės pirmajai gimnazijai: balandžio 16 d. vadinama šios mokyklos gimtadieniu. Tokia žinia gimnazijos interneto svetainėje pasidalino istorijos mokytoja Laima Toliušienė. 1918 m. balandžio 16 d. Princo Joachimo gatvėje (dabar – Lietuvininkų g. 20) savo veiklą pradėjo Šilokarčemos realinė gimnazija – licėjus. Mokytoja Laima Toliušienė rašo: „Turtingą istoriją turime: susikūrę Vokietijos imperijos laikais, suklestėjome Lietuvos Respublikos laikotarpiu, išgyvenome nacių, sovietų diktatūras, gimnazijos statusą susigrąžinome nepriklausomoje Lietuvoje. Šiandien mokomės gražiame gimnazijos pastate, pastatytame tarpukario Lietuvos Respublikos laikais (1930 m.).“ Jeigu

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Taip pat skaitykite