Gaisrininkai naujų pastatų tikisi sulaukti anksčiau

Nors projekte numatyta, kad Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) esamo pastato atnaujinimas ir naujojo statyba užtruks iki 2018 m. birželio, tikimasi, kad užbaigti šį pastatų kompleksą pavyks anksčiau. Tuo tarpu LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis priminė, kad renovuoti Šilutės gaisrininkų būstinę rengtasi penkerius metus, o darbai pradėti tik šiemet.

Nuotraukoje (iš kairės): kapsulę su laišku ateities kartoms į naujos gaisrinės pamatus įleido Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas, LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Remigijus Baniulis, Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis bei UAB „Infes“ direktorius Arvydas Markevičius.

Didelis svečių būrys į iškilmingą statybos pradžios šventę susirinko, kai buvo išpilti naujų statinių pamatai. Į šiam įvykiui atminti skirtą kapsulę įdėtas tos dienos laikraščio „Pamarys“ numeris (Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas paaiškino, kad „Pamarys“ pasirinktas todėl, kad šio leidinio redakcija yra arčiausiai Šilutės PGT) ir raštas ateities kartoms.
„Mielieji, 2015 m. lapkričio 13-oji atvėrė naują puslapį ne tik ugniagesybos, bet ir Šilutės miesto ir rajono istorijoje. Šią dieną pradėtas Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastato atnaujinimas ir gaisrinės statyba Šilutėje, Lietuvininkų g. 22. Tai padės užtikrinti nepriekaištingą saugą ir sukurs geresnes ugniagesių gelbėtojų darbo ir poilsio sąlygas. Turime viltį ir tikime, kas šie statybos darbai praturtins ir papuoš Šilutę, taps įkvėpimu ateities kartoms – regėti pasaulį plačiau ir giliau, mintimis ir darbais pralenkti laikmetį bei kurti modernios ir saugios valstybės ateitį. Tegul Jus visada lydi sėkmė“.
Po šiuo raštu savo parašus padėjo LR Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Remigijus Baniulis, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Gedeminas Karalius, Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, generalinio rangovo UAB „Infes“ direktorius Arvydas Markevičius ir projektą rengusios UAB „Nemuno deltos projektai“ direktorius Vytautas Adamonis. Vienas rašto egzempliorius nerūdijančio plieno kapsulėje įmūrytas į pamatus, kitas paliktas saugoti Šilutės gaisrininkų būstinėje.
„Tai, kas vyksta Šilutėje, yra tam tikra valstybės grąža tarnybai, kuri turi aukščiausią žmonių pasitikėjimą, kuri kasdien gelbėja, suteikia įvairiapusišką pagalbą – ar tai būtų gaisras, ar eismo įvykis, ar potvynis. Mūsų pareigūnai nusipelnė turėti tinkamas, orias darbo sąlygas. Manau, kad šio pastato rekonstrukcija leis turėti šiuolaikišką priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastatą, kuris sudarys sąlygas pareigūnams atlikti savo funkcijas, bus sukurtos tinkamos sąlygos pailsėti ir darbuotis. Manau, kad statinys papuoš ir Šilutės miestą. Tikiuosi, kad šis projektas bus įgyvendintas greitai ir pigiai“, – kalbėjo LR vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.
Panašiomis mintimis šia proga dalijosi ir svečiai iš LR Seimo Kęstas Komskis bei Artūras Skardžius, kiti.
Šilutės PGT viršininkas R. Mačijauskas pasakojo, kad beveik visą pirmąjį naujojo pastato aukštą užims garažai technikai laikyti, jai plauti ir aptarnauti. Antrame aukšte bus gaisrininkų poilsio ir asmeninės higienos patalpos, mokymo klasės, virtuvėlė bei apsaugos priemonių saugojimo ir priežiūros patalpos. Specialiai treniruotėms bus pastatytas 14,5 metro aukščio bokštas. Kad neužgožtų senosios gaisrinės, jį pastatys tolimiausioje nuo gatvės komplekso dalyje.
Pasak R. Mačijausko, atsiras dar vienas atributas, be kurio sunkiai įsivaizduojama gaisrinė ir kurio iki šiol nebuvo. Tai gyvenamąsias patalpas ir pirmame aukšte esančius technikos boksus jungiantis stulpas, kuriuo gaisrininkai leisis į apačią prie gaisro gesinimo mašinų.

Vaidotas VILKAS

DSCF1217_resize DSCF1219_resize DSCF1222_resize DSCF1227_resize DSCF1230_resize DSCF1234_resize DSCF1243_resize DSCF1248_resize DSCF1250_resize

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite