G. Jakštas: kelios mokyklos išmokėjo streikavusiems mokytojams atlyginimus, nors negalėjo

Lietuvos radijas pranešė, LRT interneto svetainėje paviešino, jog švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas patvirtino, kad penkios mokyklos valstybės biudžeto lėšomis išmokėjo streikavusiems mokytojams atlyginimus, nors negalėjo to daryti.

Gintauto Jakšto įrašas feisbuke

Ministeriją pasiekė susirūpinimą kelianti informacija, kad kai kuriose Lietuvos mokyklose streikavusiems mokytojams atlyginimai už streiko dienas buvo sumokėti valstybės biudžeto pinigais, kurie skirti vaikų ugdymui. Patikrinus šią informaciją, ji pasitvirtino.

Penkios mokyklos Šilutės, Lazdijų, Marijampolės ir Anykščių savivaldybėse netinkamai panaudojo valstybės biudžeto lėšas, skirtas vaikų mokymui, išmokėdamos streikavusiems mokytojams atlyginimus. Po ministerijos kreipimosi pradėtas netinkamai panaudotų lėšų grąžinimo procesas.

Lėšų grąžinimas vaikų švietimui, deja, nepanaikina paties fakto, kad suaugusieji, atsakingi už švietimą, priėmė sprendimą taip pasielgti. To neleidžia ir Darbo kodeksas, ir, regis, nuo tokių veiksmų turėtų stabdyti elementarus etikos ir pareigos jausmas. Nesustabdė niekas.

Viešojoje erdvėje „Pilietiškumo pamoka“ skambėjo solidžiai ir įkvepiančiai. Norėtųsi, kad realybėje ji netaptų manipuliacijos pamoka.

Vertinimai ir nuomonės

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, atlyginimai streikavusiems mokytojams buvo išmokėti Anykščių Jono Biliūno, Marijampolės Rygiškių Jono, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijose, Lazdijų mokykloje-darželyje „Kregždutė“, Šilutės Pamario progimnazijoje.

Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis esą patvirtino, kad lėšos buvo išmokėtos, savivaldybės Taryba, turėdama tokią teisę, skyrė papildomai lėšų ir išmokėjo šiems mokytojams atlyginimus. V. Laurinaitis taip pat teigė nieko nežinantis apie lėšų grąžinimą. Šilutės rajono savivaldybės taryba gruodžio 21 dieną priėmė sprendimą dėl savivaldybės 2023 metų biudžeto pakeitimo ir skyrė per 90 tūkst. eurų Šilutės Pamario progimnazijai, iš jų 46 tūkst. eurų – darbo užmokesčiui.

Tarybos narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Zigmantas Merliūnas Tarybos posėdyje tuomet klausė, kodėl šiai mokyklai prireikė tokios didelės papildomos sumos, o Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė atsakė, jog lėšų darbo užmokesčiui daugiausiai pritrūko dėl pavadavimo.

Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga streiką nesutardama su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dėl atlyginimų augimo paskelbė rugsėjo pabaigoje ir su pertrauka streikavo iki biudžeto priėmimo gruodį. G. Navickas teigė, jog dalį prarasto atlygio streikavusiems pedagogams profesinė sąjunga jau kompensavo, per milijoną eurų, mokėjimai įvykdyti lapkritį, kiti planuojami kovą. Primename, kad pedagogų streike dalyvavo Šilutės Pamario progimnazija, Žemaičių Naumiesčio, Šilutės Vydūno ir Šilutės pirmoji gimnazijos.

Parengė S. Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite