Fotografijų, kuriose vien žmonės, paroda

Šilutės Hugo Šojaus muziejaus salėje eksponuojama tauragiškio fotomenininko bei fotografijos puoselėtojo Romualdo Vaitkaus fotografijų paroda socialine tema. Parodos atidaryme dalyvavęs autorius papasakojo apie savo kūrybą, požiūrį į fotografiją bei jos reikšmę mūsų gyvenime.

Šilutės Hugo Šojaus muziejuje atidarydamas fotografijų parodą Romualdas Vaitkus papasakojo kai kurių savo darbų istoriją.

Šilutės Hugo Šojaus muziejuje atidarydamas fotografijų parodą Romualdas Vaitkus papasakojo kai kurių savo darbų istoriją.

Fotografuoja žmones
Po Lietuvą ir pasaulį keliaujanti fotografijų paroda atspindi maždaug 20 metų Romualdo Vaitkaus kūrybinį laikotarpį. Nemažai nuotraukų padaryta Šilutės apylinkėse. O kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje esantį Plaškių kaimą Romualdas Vaitkus vadina ta vieta, į kurią jis atvyksta pasisemti dvasios ramybės. Anot jo, tai nepaprastai vizualiai graži vieta, kur gyvena geri, įdomūs žmonės.
Autorius prisipažino, kad jam įdomiausia fotografuoti žmones įvairiose situacijose, įvairiose gyvenimo akimirkose. Pasak R. Vaitkaus, daugelis jo nuotraukas gali palaikyti liūdnomis ir niūriomis, pasakojančiomis apie nueinantį gyvenimą, Tačiau, autoriaus žodžiais, provincijoje, kurios didelė dalis didmiesčių gyventojų nemato ir nepažįsta, tokių vaizdų dar pakanka.
Jis pasakojo, kad nė vienas kadras nėra režisuotas ar pozuotas. Antai vaikinukai paprašę nufotografuoti patys, jie taip ir sustojo. O norėdamas įamžinti arkliu vežamą karstą, šali kurio susėdę duobkasiai kilnoja butelį karčiosios, tekinas lėkė pasiimti fotoaparato su teleobjektyvu.
Mokosi ir kitus pamoko
„Socialinis reportažas man vienas iš labiausiai priimtinų fotografijos rūšių. Fotografuoju 25 metus ir vis dar mokausi, nors tenka mokyti ir kitus. Turėjau galimybių daug keliauti, lankyti parodas ir susipažinti su kitų autorių kūryba“, – pasakojo atėjusiems į parodos atidarymą R. Vaitkus.
Pasak jo, fotografuoti kartais būna labai sunku. Štai nuotrauka, kurioje pavaizduoti trys vaikučiai. Fotografuota ekskursijos metu lankant pilis Baltarusijoje. Trys alkani sušalę mažyliai iš bado valgė manų kruopas.
Nebuvo laiko kažkuo daugiau jiems padėti, tačiau sužinoję apie vaikų bėdą, bendrakeleiviai jiems paliko visus savo užkandžius ir dar ilgai su ašaromis prisiminė skurstančius mažylius…
Pats ryškina juostas
Romualdas Vaitkus pasakojo, kad dalis parodoje eksponuojamų fotografijų padaryta tradiciniu metodu – iš foto juostelės. Jis prisipažino, kad ir dabar savo mokinius moko fotografuoti analoginiu būdu, pačius ryškinti juostas, su didintuvu spausdinti nuotraukas. Taip darąs, kad pradedantieji suvoktų fotografijos pagrindus, jos esmę.
O fotografinio popieriaus ir chemikalų ryškalams turįs dar iš senų laikų. Tiesa, senas popierius turi trūkumų – nuotraukose atsiranda dėmių, tačiau šiuolaikiniam jaunimui tai atrodo kaip papildoma meninės išraiškos priemonė… Kai kurių reikalingų medžiagų, juostelių ir dabar galima įsigyti didmiesčiuose.
Kita vertus, R. Vaitkus palankiai vertina ir naujausią fotografijos šaką – fotografiją išmaniuoju telefonu, dar vadinamą mobiliąja fotografija. Pasak autoriaus, teko aplankyti nemažai parodų, kuriose eksponuojamos būtent tokios fotografijos ir jų meninė vertė pripažinta. Tačiau, atsiradus galimybei pigiai ir paprastai fotografuoti visiems, radosi toks nuotraukų srautas, kad labai sunku toje masėje beįžvelgti vertingus kūrinius.
Tauragės lygis
Į savo parodos atidarymą R. Vaitkus atvyko iš laidotuvių, pavargęs, todėl ilgai vakaroti su susirinkusiais žiūrovais neturėjo laiko. Šia paroda autorius parodė, kokio lygio yra kaimyninės Tauragės fotografų bendruomenė ir kaip tokia draugija parverstų šilutiškiams. Deja, šiuo atžvilgiu Šilutei nesiseka. Jau buvo ne vienas bandymas steigti fotografų klubą, sukviesti fotografuojančius žmones pabendrauti, kurti drauge, tačiau kol kas nieko iš to neišėjo.
Tikriausiai mums trūksta panašaus entuziasto kaip Romualdas Vaitkus, kuris sugebėjo suburti fotografuojančius tauragiškius.
Vaidotas VILKAS

Parodos atidarymo metu.

Parodos atidarymo metu.

Hits: 570

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite