Fotografijų, kuriose vien žmonės, paroda

Šilutės Hugo Šojaus muziejaus salėje eksponuojama tauragiškio fotomenininko bei fotografijos puoselėtojo Romualdo Vaitkaus fotografijų paroda socialine tema. Parodos atidaryme dalyvavęs autorius papasakojo apie savo kūrybą, požiūrį į fotografiją bei jos reikšmę mūsų gyvenime.

Šilutės Hugo Šojaus muziejuje atidarydamas fotografijų parodą Romualdas Vaitkus papasakojo kai kurių savo darbų istoriją.

Šilutės Hugo Šojaus muziejuje atidarydamas fotografijų parodą Romualdas Vaitkus papasakojo kai kurių savo darbų istoriją.

Fotografuoja žmones
Po Lietuvą ir pasaulį keliaujanti fotografijų paroda atspindi maždaug 20 metų Romualdo Vaitkaus kūrybinį laikotarpį. Nemažai nuotraukų padaryta Šilutės apylinkėse. O kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje esantį Plaškių kaimą Romualdas Vaitkus vadina ta vieta, į kurią jis atvyksta pasisemti dvasios ramybės. Anot jo, tai nepaprastai vizualiai graži vieta, kur gyvena geri, įdomūs žmonės.
Autorius prisipažino, kad jam įdomiausia fotografuoti žmones įvairiose situacijose, įvairiose gyvenimo akimirkose. Pasak R. Vaitkaus, daugelis jo nuotraukas gali palaikyti liūdnomis ir niūriomis, pasakojančiomis apie nueinantį gyvenimą, Tačiau, autoriaus žodžiais, provincijoje, kurios didelė dalis didmiesčių gyventojų nemato ir nepažįsta, tokių vaizdų dar pakanka.
Jis pasakojo, kad nė vienas kadras nėra režisuotas ar pozuotas. Antai vaikinukai paprašę nufotografuoti patys, jie taip ir sustojo. O norėdamas įamžinti arkliu vežamą karstą, šali kurio susėdę duobkasiai kilnoja butelį karčiosios, tekinas lėkė pasiimti fotoaparato su teleobjektyvu.
Mokosi ir kitus pamoko
„Socialinis reportažas man vienas iš labiausiai priimtinų fotografijos rūšių. Fotografuoju 25 metus ir vis dar mokausi, nors tenka mokyti ir kitus. Turėjau galimybių daug keliauti, lankyti parodas ir susipažinti su kitų autorių kūryba“, – pasakojo atėjusiems į parodos atidarymą R. Vaitkus.
Pasak jo, fotografuoti kartais būna labai sunku. Štai nuotrauka, kurioje pavaizduoti trys vaikučiai. Fotografuota ekskursijos metu lankant pilis Baltarusijoje. Trys alkani sušalę mažyliai iš bado valgė manų kruopas.
Nebuvo laiko kažkuo daugiau jiems padėti, tačiau sužinoję apie vaikų bėdą, bendrakeleiviai jiems paliko visus savo užkandžius ir dar ilgai su ašaromis prisiminė skurstančius mažylius…
Pats ryškina juostas
Romualdas Vaitkus pasakojo, kad dalis parodoje eksponuojamų fotografijų padaryta tradiciniu metodu – iš foto juostelės. Jis prisipažino, kad ir dabar savo mokinius moko fotografuoti analoginiu būdu, pačius ryškinti juostas, su didintuvu spausdinti nuotraukas. Taip darąs, kad pradedantieji suvoktų fotografijos pagrindus, jos esmę.
O fotografinio popieriaus ir chemikalų ryškalams turįs dar iš senų laikų. Tiesa, senas popierius turi trūkumų – nuotraukose atsiranda dėmių, tačiau šiuolaikiniam jaunimui tai atrodo kaip papildoma meninės išraiškos priemonė… Kai kurių reikalingų medžiagų, juostelių ir dabar galima įsigyti didmiesčiuose.
Kita vertus, R. Vaitkus palankiai vertina ir naujausią fotografijos šaką – fotografiją išmaniuoju telefonu, dar vadinamą mobiliąja fotografija. Pasak autoriaus, teko aplankyti nemažai parodų, kuriose eksponuojamos būtent tokios fotografijos ir jų meninė vertė pripažinta. Tačiau, atsiradus galimybei pigiai ir paprastai fotografuoti visiems, radosi toks nuotraukų srautas, kad labai sunku toje masėje beįžvelgti vertingus kūrinius.
Tauragės lygis
Į savo parodos atidarymą R. Vaitkus atvyko iš laidotuvių, pavargęs, todėl ilgai vakaroti su susirinkusiais žiūrovais neturėjo laiko. Šia paroda autorius parodė, kokio lygio yra kaimyninės Tauragės fotografų bendruomenė ir kaip tokia draugija parverstų šilutiškiams. Deja, šiuo atžvilgiu Šilutei nesiseka. Jau buvo ne vienas bandymas steigti fotografų klubą, sukviesti fotografuojančius žmones pabendrauti, kurti drauge, tačiau kol kas nieko iš to neišėjo.
Tikriausiai mums trūksta panašaus entuziasto kaip Romualdas Vaitkus, kuris sugebėjo suburti fotografuojančius tauragiškius.
Vaidotas VILKAS

Parodos atidarymo metu.

Parodos atidarymo metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite