Fotografijų, kuriose vien žmonės, paroda

Šilutės Hugo Šojaus muziejaus salėje eksponuojama tauragiškio fotomenininko bei fotografijos puoselėtojo Romualdo Vaitkaus fotografijų paroda socialine tema. Parodos atidaryme dalyvavęs autorius papasakojo apie savo kūrybą, požiūrį į fotografiją bei jos reikšmę mūsų gyvenime.

Šilutės Hugo Šojaus muziejuje atidarydamas fotografijų parodą Romualdas Vaitkus papasakojo kai kurių savo darbų istoriją.

Šilutės Hugo Šojaus muziejuje atidarydamas fotografijų parodą Romualdas Vaitkus papasakojo kai kurių savo darbų istoriją.

Fotografuoja žmones
Po Lietuvą ir pasaulį keliaujanti fotografijų paroda atspindi maždaug 20 metų Romualdo Vaitkaus kūrybinį laikotarpį. Nemažai nuotraukų padaryta Šilutės apylinkėse. O kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje esantį Plaškių kaimą Romualdas Vaitkus vadina ta vieta, į kurią jis atvyksta pasisemti dvasios ramybės. Anot jo, tai nepaprastai vizualiai graži vieta, kur gyvena geri, įdomūs žmonės.
Autorius prisipažino, kad jam įdomiausia fotografuoti žmones įvairiose situacijose, įvairiose gyvenimo akimirkose. Pasak R. Vaitkaus, daugelis jo nuotraukas gali palaikyti liūdnomis ir niūriomis, pasakojančiomis apie nueinantį gyvenimą, Tačiau, autoriaus žodžiais, provincijoje, kurios didelė dalis didmiesčių gyventojų nemato ir nepažįsta, tokių vaizdų dar pakanka.
Jis pasakojo, kad nė vienas kadras nėra režisuotas ar pozuotas. Antai vaikinukai paprašę nufotografuoti patys, jie taip ir sustojo. O norėdamas įamžinti arkliu vežamą karstą, šali kurio susėdę duobkasiai kilnoja butelį karčiosios, tekinas lėkė pasiimti fotoaparato su teleobjektyvu.
Mokosi ir kitus pamoko
„Socialinis reportažas man vienas iš labiausiai priimtinų fotografijos rūšių. Fotografuoju 25 metus ir vis dar mokausi, nors tenka mokyti ir kitus. Turėjau galimybių daug keliauti, lankyti parodas ir susipažinti su kitų autorių kūryba“, – pasakojo atėjusiems į parodos atidarymą R. Vaitkus.
Pasak jo, fotografuoti kartais būna labai sunku. Štai nuotrauka, kurioje pavaizduoti trys vaikučiai. Fotografuota ekskursijos metu lankant pilis Baltarusijoje. Trys alkani sušalę mažyliai iš bado valgė manų kruopas.
Nebuvo laiko kažkuo daugiau jiems padėti, tačiau sužinoję apie vaikų bėdą, bendrakeleiviai jiems paliko visus savo užkandžius ir dar ilgai su ašaromis prisiminė skurstančius mažylius…
Pats ryškina juostas
Romualdas Vaitkus pasakojo, kad dalis parodoje eksponuojamų fotografijų padaryta tradiciniu metodu – iš foto juostelės. Jis prisipažino, kad ir dabar savo mokinius moko fotografuoti analoginiu būdu, pačius ryškinti juostas, su didintuvu spausdinti nuotraukas. Taip darąs, kad pradedantieji suvoktų fotografijos pagrindus, jos esmę.
O fotografinio popieriaus ir chemikalų ryškalams turįs dar iš senų laikų. Tiesa, senas popierius turi trūkumų – nuotraukose atsiranda dėmių, tačiau šiuolaikiniam jaunimui tai atrodo kaip papildoma meninės išraiškos priemonė… Kai kurių reikalingų medžiagų, juostelių ir dabar galima įsigyti didmiesčiuose.
Kita vertus, R. Vaitkus palankiai vertina ir naujausią fotografijos šaką – fotografiją išmaniuoju telefonu, dar vadinamą mobiliąja fotografija. Pasak autoriaus, teko aplankyti nemažai parodų, kuriose eksponuojamos būtent tokios fotografijos ir jų meninė vertė pripažinta. Tačiau, atsiradus galimybei pigiai ir paprastai fotografuoti visiems, radosi toks nuotraukų srautas, kad labai sunku toje masėje beįžvelgti vertingus kūrinius.
Tauragės lygis
Į savo parodos atidarymą R. Vaitkus atvyko iš laidotuvių, pavargęs, todėl ilgai vakaroti su susirinkusiais žiūrovais neturėjo laiko. Šia paroda autorius parodė, kokio lygio yra kaimyninės Tauragės fotografų bendruomenė ir kaip tokia draugija parverstų šilutiškiams. Deja, šiuo atžvilgiu Šilutei nesiseka. Jau buvo ne vienas bandymas steigti fotografų klubą, sukviesti fotografuojančius žmones pabendrauti, kurti drauge, tačiau kol kas nieko iš to neišėjo.
Tikriausiai mums trūksta panašaus entuziasto kaip Romualdas Vaitkus, kuris sugebėjo suburti fotografuojančius tauragiškius.
Vaidotas VILKAS

Parodos atidarymo metu.

Parodos atidarymo metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite