Fotografijų konkurso nugalėtoja tapo Asta Andrulienė

2017 m. gruodžio 15 d. Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga (LVBOS) Kaune, „Park Inn by Radisson“ viešbutyje paskelbė fotografijų konkurso „Vietos bendruomenių džiaugsmai, rūpesčiai ir pasiekimai“ nugalėtojus miesto kategorijoje. Šios kategorijos nugalėtoja pripažinta Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos – informacijos skyriaus vedėjos Astos Andrulienės fotografija „Trispalvė vienija, saugo ir globoja“. Kita jos nuotrauka „Laisvės yris, – kai negalia virsta pasiekimu“, pelnė antrąją vietą.

Laureatė.

Geriausias nuotraukas išrinko patys bendruomenių nariai, socialiniame tinkle atiduodami savo balsus už vieną ar kitą kūrybinį darbą. Už A. Andrulienės fotografijas balsavo labai didelis būrys žmonių, mat pastaruoju metu Asta aktyviai dalyvauja daugelyje Pagėgių bendruomenių renginių ir švenčių ir skelbia tų renginių užfiksuotas foto akimirkas socialinio tinklo „Facebook“ (FB) asmeninėje paskyroje. Pasak Astos, bene daugiausiai peržiūrų sulaukė jos vaizdo įrašas „Pagėgiai – laiko labirintuose“. Filmuotas siužetas apie Pagėgių praeitį ir dabartį buvo peržiūrėtas apie 7000 kartų…

Astos Andrulienės fotografija „Trispalvė vienija, saugo ir globoja“ Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos surengtame konkurse laimėjo pirmąją vietą.

„Kai pamačiau ir išgirdau, kad tapau fotokonkurso nugalėtoja, viduje sukilo labai daug emocijų… Labai dėkoju savo FB bičiuliams ir draugams, kurie skyrė savo balsą už mano fotografijas“, – rašo Asta savo FB paskyroje. Sužinoję šią žinią, FB draugai apipylė Astą sveikinimais ir džiaugsmo šūksniais: „Džiaugiuosi ir didžiuojuosi tavo sėkme“; „Šaunuolė, kitaip ir būti negalėjo!“; „Sveikinu tapus įžymia…“
Atsiimti suteikto apdovanojimo kartu su nominante vyko Pagėgių savivaldybės mero patarėja Rita Vidraitė, Viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė–Jasevičienė ir Kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė, kurios Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio vardu įteikė apdovanojimą gavusiai A. Andrulienei puokštę rožių ir dovaną.
Konkurso organizatoriai patikino, kad laureatų fotografijos bus eksponuojamos LR Seime, ministerijose.
Belieka tikėtis, kad Lietuvos 100-mečio proga Astos Andrulienės fotografijų parodą išvys ir pagėgiškiai.
Asta fotografuoja apie 17 metų, pradėjo besimokydama Tauragės vidurinėje mokyloje. Beje, Asta Andrulienė maloniai talkina „Pamario“ laikraščiui. Prieš praėjusius Naujuosius metus skelbėme jos fotografijų ciklą „Rūko delnuose bundantis rytas“. Tąkart Asta sakė: „Turiu mažą fotoaparatuką. Gal Kalėdų Senelis kada geresnį padovanos?“
Ir kalėdinė svajonė išsipildė – tuo pasirūpino jos dukros Santa ir Guoda. Astos nuotraukos pastebimai pasikeitė – radosi daugiau ryškumo, labiau išryškėja detalės, švelnesni antrojo plano objektų kontūrai. Praeis dar metai kiti, tikėtina, patyrimą kaupianti fotografė pasiges dar geresnio fotoaparato, „aiškesnio“ objektyvo, profesionalaus apšvietimo… Tachnika fotografijai turi reikšmės, bet svarbiausia per aparato binoklį į pasaulį žvelgianti žmogaus akis. Jokia technika nesukuria šedevrų be žmogaus.
Linkime kaupti patirtį, miklinti akį, įžvelgti tai, pro ką dažnas praeiname nepastebėdami…

Kaune pagėgiškės net apsaugą turėjo…

Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba gyvuoja tris dešimtmečius 

Lygiai prieš 30 metų, birželio 1 d., tuometinės Ekonomikos ministerijos nutarimu buvo įregistruota Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba. Veiklos trisdešimtmečio proga į šios tarnybos Šilutės biurą susirinko šios organizacijos kūrimo iniciatoriai, pirmasis jos vadovas, aktyviausi šių laikų parteriai. Kolektyvą pasveikino Šilutės rajono savivaldybės meras. Konsultantų prireikė, kai masiškai kūrėsi privatūs ūkiai VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės biuro vadovė, gyvulininkystės konsultantė Ina Edita Kuzmienė priminė biuro kūrimosi istoriją, papasakojo apie dabartinę veiklą. Tuo metu masiškai steigėsi privatūs ūkininkų ūkiai.

Kultūros darbuotojai gilino edukacijų kūrimo žinias

Edukacijos tapo neatsiejamomis kultūros įstaigų veiklos dalimis, skatinančiomis moksleivių ir visuomenės narių kultūrinį sąmoningumą, dvasinį, intelektualinį, emocinį, socialinį tobulėjimą. Edukacinių programų pasiūla išties didžiulė, tačiau ne visų turinys atliepia dalyvių lūkesčius. Todėl norint pasiūlyti kuo įdomesnes, kokybiškesnes edukacijas itin svarbu tinkamai įvaldyti jų kūrimo ir vedimo technikas. Siekiant atnaujinti bei pagilinti edukacinių programų kūrimo įgūdžius gegužės 23-24 d. Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio, Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešųjų bibliotekų bibliotekininkai bei Šilutės rajono kultūros įstaigų darbuotojai dalyvavo mokymuose „Kultūros

Abiturientai verčia naują gyvenimo knygos lapą

Ir Šilutės rajono abiturientams jau nuskambėjo paskutinis skambutis. Gimnazijose vyko smagios šventės. Šilutės pirmoji gimnazija savo interneto svetainėje pasidalijo jaunimo mintimis per paskutinę literatūros pamoką „Kokia norėtum būti knyga?“ (mokiniai galėjo pasirinkti, ar jie pasirašys, ar liks anonimais). Norėčiau būti Vinco Mykolaičio-Putino romanu „Altorių šešėly“, kur vykstantys konfliktai būdingi man, nes dar nežinau, ko noriu iš gyvenimo baigusi mokyklą. (Junita Barškietytė) Aš norėčiau būti psichologiniu romanu „Gyvenimas ir aš“. Romano temos: gyvenimo samprata bei savęs analizavimas, meilė sau bei kitiems.

Laistome augalus: kaip nuobodžią rutiną paversti malonia pramoga?

Perfrazuojant garsią frazę iš vieno filmo, „su dideliu augalų kiekiu ateina ir didžiulė atsakomybė juos prižiūrėti“. Kai balkonus ir terasas jau puošia galybė gėlių, o šiltnamiuose ir daržuose jau įsitaisė visų mėgstami agurkai, pomidorai bei kitos daržovės, jiems reikia vis daugiau priežiūros, taip pat – ir pakankamai vandens. Gresiančią nuobodžią laistymo rutiną ir tampomus kibirus su vandeniu galima paversti netgi visai malonia pramoga, rašoma „Fiskars“ pranešime žiniasklaidai. Tačiau tam reikėtų įsiminti kelias svarbias taisykles, kurių nepaveiks net ir nepastovios oro

Taip pat skaitykite