Festivalis vestuvininkų sostinėje – Švėkšnoje

Praėjusį savaitgalį Švėkšnoje ketvirtą kartą šurmuliavo Vestuvių muzikantų festivalis, į kurį rinkosi šio verslo atstovai iš visos Lietuvos. Žiūrovų būta iš įvairių Šilutės rajono vietų. Juos pasitiko Švėkšnos neįgaliųjų draugijos narių, vadovaujamų pirmininkės Ingritos Riterienės, rankomis puikiaisiais šiuo metu gausiai žydinčiais bijūnų žiedais papuošta scena.parke

Vestuvės daugeliui asocijuojasi su jaunavedžiais ir draugais, šventiška nuotaika, linksma muzika ir … su išlaidomis drabužiams, vaišėms, suprantama, ir muzikantams. Tačiau festivaliai organizuojami juk ne apie pinigus pasikalbėti, o pasiklausyti geros muzikikės.
Tiesa, galime praskleisti ir vestuvių muzikantų kainų paslaptį. Anot festivalio organizatoriaus Vytauto Raibio, kuris ir pats vestuvininkus palinksmina, kainos prasideda nuo 300 eurų, o baigiasi kai kuriais atvejais ir virš tūkstančio…
Šventę pradėjo vedėjai Lina ir Vytautas, pakvietę į sceną Švėkšnos seniūną Alfonsą Šeputį. Seniūnas, kaip visada, atvyko ne tuščiomis rankomis ir su geriausiais palinkėjimais festivalio dalyviams. Buvo iškelta festivalio vėliava, Tėvo dienos proga pasveikinti tėveliai.
Ir žiūrovų, ir prekybininkų, ir, žinoma, muzikantų susirinko daugybė. Pastarųjų, pasak organizatorių scenoje pabuvojo per 60. Pramogų rado ir vaikai, ir suaugusieji – juk tam ir šventė.
Internetinių ,,Švėkšnos naujienų“ leidėjas Jonas Girskis paskelbė fotografijų konkurso ,,Įsimintiniausia vestuvių akimirka“ nugalėtojus. Daugiausiai simpatijų (265 balsai) surinko šilutiškių Dovilės ir Gedimino Gadeikių vestuvių nuotrauka. Antroje vietoje liko Lauros ir Modesto Raukų nuotrauka (166 balsai), treti – Edita ir Vytautas Rimkai, surinkę 120 balsų. Nugalėtojai buvo pakviesti į sceną, jiems padovanotos įrėmintos didesnio formato nuotraukos ir festivalio atminimo diplomai.
Festivalio dalyviams ir svečiams šoko sportinių šokių klubo ,,Lūgnė“ šokėjai, vadovaujami Astos Maigienės.
Pirmieji į sceną pakilo populiariosios klasikos duetas ,,Verona“ iš Kretingos. Bronius ir Martyna savo dainomis virpino į dvaro parką susirinkusių klausytojų širdis, įsimaišę į minią atlikėjai mielai bendravo su žiūrovais.
Nemažai plojimų sulaukė bene vienintelis mūsų rajono atstovas Rūtenis. Jam dainuojant ėmė suktis pirmosios šokėjų poros, o likusieji žiūrovai noriai plojo ir lingavo į taktą.
Vėliau pasirodė Mantas ir Aušra, be fonogramos grojanti grupė ,,Štabas“. Regimantas iš Panevėžio grojo triūba ir birbyne, tačiau išjudinti žiūrovų jam nepavyko. Nuskambėjusi replika ,,man tuoj reikės valerijono“ kėlė juoką ir viltį, kad tikrai dar bus linksmos ir geros muzikos. Dovilė iš Telšių vėl užkariavo žiūrovų simpatijas, vėl ėmė suktis šokėjų rateliai.
Jauniausi festivalio muzikantai Rokas ir Gytis, atvykdami ne pirmą kartą, groja vis kitais muzikos instrumentais. Anot jų pačių, jiems muzika – viskas. Jie muzikalūs, groja nuo mažens, lankė ir vienas tebelanko sustiprintą muzikos klasę mokykloje. Rokas jau studijuoja muziką, Gytis baigia vidurinę mokyklą. Į festivalį atvyko kitų pažiūrėti ir savęs parodyti.tikroji.43.raj
Dainą užtraukusi „Tikroji išdykėlė“ (Aušrinė iš Klaipėdos) kėlė džiugią nuotaiką ir sulaukė daug plojimų. Nulipusi nuo scenos dainininkė dainavo visiems ir kiekvienam asmeniškai.
Žiūrovus išjudino ir skuodiškiai Mindaugas bei Vytautas. Ratelyje kartu su švėkšniškiais sukosi net Švėkšnos kunigas, prelatas Petras Vincentas Stukas, kuris festivalio dieną minėjo savo 83-iąjį gimtadienį. Užlipęs į sceną jubiliatas pasidžiaugė gražiu festivalio renginiu, svečiais. Jo garbei festivalio dalyviai sugiedojo „Ilgiausių metų“.
Iš Tauragės atvyko dvi muzikantų kompanijos. Po solisto Ginto pasirodymo žiūrovai nekantriai laukė grupės ,,Šanson Lt“. Ir ne veltui! Skambėjo puikios dainos, gražūs balsai. Žiūrovai pritardami nuoširdžiai plojo, o akyviausieji šokėjai sukosi rateliuose.
Nors artėjant vakarui (oras iš tiktųjų nelepino ir žiūrovų šiek tiek sumažėjo) parko medžių viršūnėse skambėjo linksma muzika, iš vaikų žaidimų aikštelių aidėjo vaikiškas juokas, sklido gardūs kepsnių kvapai, spragsėjo fotoaparatai, visur buvo pilna linksmojo operatoriaus.
Festivalio sumanytojas ir jo siela Vytautas Raibys dėkojo atvykusiems muzikantams, festivalio rėmėjams ir žiūrovams. Tikėkimės, kad kitais metais, kai festivalis vyks penktą kartą, išvysime daugiau muzikantų iš mūsų rajono.

Birutė Morkevičienė

sveksna.foto.43.raj moteros.43.raj verona.43.raj sveksn.isdykele.43.raj poniaX.43.raj

Hits: 39

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite