Festivalis vestuvininkų sostinėje – Švėkšnoje

Praėjusį savaitgalį Švėkšnoje ketvirtą kartą šurmuliavo Vestuvių muzikantų festivalis, į kurį rinkosi šio verslo atstovai iš visos Lietuvos. Žiūrovų būta iš įvairių Šilutės rajono vietų. Juos pasitiko Švėkšnos neįgaliųjų draugijos narių, vadovaujamų pirmininkės Ingritos Riterienės, rankomis puikiaisiais šiuo metu gausiai žydinčiais bijūnų žiedais papuošta scena.parke

Vestuvės daugeliui asocijuojasi su jaunavedžiais ir draugais, šventiška nuotaika, linksma muzika ir … su išlaidomis drabužiams, vaišėms, suprantama, ir muzikantams. Tačiau festivaliai organizuojami juk ne apie pinigus pasikalbėti, o pasiklausyti geros muzikikės.
Tiesa, galime praskleisti ir vestuvių muzikantų kainų paslaptį. Anot festivalio organizatoriaus Vytauto Raibio, kuris ir pats vestuvininkus palinksmina, kainos prasideda nuo 300 eurų, o baigiasi kai kuriais atvejais ir virš tūkstančio…
Šventę pradėjo vedėjai Lina ir Vytautas, pakvietę į sceną Švėkšnos seniūną Alfonsą Šeputį. Seniūnas, kaip visada, atvyko ne tuščiomis rankomis ir su geriausiais palinkėjimais festivalio dalyviams. Buvo iškelta festivalio vėliava, Tėvo dienos proga pasveikinti tėveliai.
Ir žiūrovų, ir prekybininkų, ir, žinoma, muzikantų susirinko daugybė. Pastarųjų, pasak organizatorių scenoje pabuvojo per 60. Pramogų rado ir vaikai, ir suaugusieji – juk tam ir šventė.
Internetinių ,,Švėkšnos naujienų“ leidėjas Jonas Girskis paskelbė fotografijų konkurso ,,Įsimintiniausia vestuvių akimirka“ nugalėtojus. Daugiausiai simpatijų (265 balsai) surinko šilutiškių Dovilės ir Gedimino Gadeikių vestuvių nuotrauka. Antroje vietoje liko Lauros ir Modesto Raukų nuotrauka (166 balsai), treti – Edita ir Vytautas Rimkai, surinkę 120 balsų. Nugalėtojai buvo pakviesti į sceną, jiems padovanotos įrėmintos didesnio formato nuotraukos ir festivalio atminimo diplomai.
Festivalio dalyviams ir svečiams šoko sportinių šokių klubo ,,Lūgnė“ šokėjai, vadovaujami Astos Maigienės.
Pirmieji į sceną pakilo populiariosios klasikos duetas ,,Verona“ iš Kretingos. Bronius ir Martyna savo dainomis virpino į dvaro parką susirinkusių klausytojų širdis, įsimaišę į minią atlikėjai mielai bendravo su žiūrovais.
Nemažai plojimų sulaukė bene vienintelis mūsų rajono atstovas Rūtenis. Jam dainuojant ėmė suktis pirmosios šokėjų poros, o likusieji žiūrovai noriai plojo ir lingavo į taktą.
Vėliau pasirodė Mantas ir Aušra, be fonogramos grojanti grupė ,,Štabas“. Regimantas iš Panevėžio grojo triūba ir birbyne, tačiau išjudinti žiūrovų jam nepavyko. Nuskambėjusi replika ,,man tuoj reikės valerijono“ kėlė juoką ir viltį, kad tikrai dar bus linksmos ir geros muzikos. Dovilė iš Telšių vėl užkariavo žiūrovų simpatijas, vėl ėmė suktis šokėjų rateliai.
Jauniausi festivalio muzikantai Rokas ir Gytis, atvykdami ne pirmą kartą, groja vis kitais muzikos instrumentais. Anot jų pačių, jiems muzika – viskas. Jie muzikalūs, groja nuo mažens, lankė ir vienas tebelanko sustiprintą muzikos klasę mokykloje. Rokas jau studijuoja muziką, Gytis baigia vidurinę mokyklą. Į festivalį atvyko kitų pažiūrėti ir savęs parodyti.tikroji.43.raj
Dainą užtraukusi „Tikroji išdykėlė“ (Aušrinė iš Klaipėdos) kėlė džiugią nuotaiką ir sulaukė daug plojimų. Nulipusi nuo scenos dainininkė dainavo visiems ir kiekvienam asmeniškai.
Žiūrovus išjudino ir skuodiškiai Mindaugas bei Vytautas. Ratelyje kartu su švėkšniškiais sukosi net Švėkšnos kunigas, prelatas Petras Vincentas Stukas, kuris festivalio dieną minėjo savo 83-iąjį gimtadienį. Užlipęs į sceną jubiliatas pasidžiaugė gražiu festivalio renginiu, svečiais. Jo garbei festivalio dalyviai sugiedojo „Ilgiausių metų“.
Iš Tauragės atvyko dvi muzikantų kompanijos. Po solisto Ginto pasirodymo žiūrovai nekantriai laukė grupės ,,Šanson Lt“. Ir ne veltui! Skambėjo puikios dainos, gražūs balsai. Žiūrovai pritardami nuoširdžiai plojo, o akyviausieji šokėjai sukosi rateliuose.
Nors artėjant vakarui (oras iš tiktųjų nelepino ir žiūrovų šiek tiek sumažėjo) parko medžių viršūnėse skambėjo linksma muzika, iš vaikų žaidimų aikštelių aidėjo vaikiškas juokas, sklido gardūs kepsnių kvapai, spragsėjo fotoaparatai, visur buvo pilna linksmojo operatoriaus.
Festivalio sumanytojas ir jo siela Vytautas Raibys dėkojo atvykusiems muzikantams, festivalio rėmėjams ir žiūrovams. Tikėkimės, kad kitais metais, kai festivalis vyks penktą kartą, išvysime daugiau muzikantų iš mūsų rajono.

Birutė Morkevičienė

sveksna.foto.43.raj moteros.43.raj verona.43.raj sveksn.isdykele.43.raj poniaX.43.raj

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite