Festivalis vestuvininkų sostinėje – Švėkšnoje

Praėjusį savaitgalį Švėkšnoje ketvirtą kartą šurmuliavo Vestuvių muzikantų festivalis, į kurį rinkosi šio verslo atstovai iš visos Lietuvos. Žiūrovų būta iš įvairių Šilutės rajono vietų. Juos pasitiko Švėkšnos neįgaliųjų draugijos narių, vadovaujamų pirmininkės Ingritos Riterienės, rankomis puikiaisiais šiuo metu gausiai žydinčiais bijūnų žiedais papuošta scena.parke

Vestuvės daugeliui asocijuojasi su jaunavedžiais ir draugais, šventiška nuotaika, linksma muzika ir … su išlaidomis drabužiams, vaišėms, suprantama, ir muzikantams. Tačiau festivaliai organizuojami juk ne apie pinigus pasikalbėti, o pasiklausyti geros muzikikės.
Tiesa, galime praskleisti ir vestuvių muzikantų kainų paslaptį. Anot festivalio organizatoriaus Vytauto Raibio, kuris ir pats vestuvininkus palinksmina, kainos prasideda nuo 300 eurų, o baigiasi kai kuriais atvejais ir virš tūkstančio…
Šventę pradėjo vedėjai Lina ir Vytautas, pakvietę į sceną Švėkšnos seniūną Alfonsą Šeputį. Seniūnas, kaip visada, atvyko ne tuščiomis rankomis ir su geriausiais palinkėjimais festivalio dalyviams. Buvo iškelta festivalio vėliava, Tėvo dienos proga pasveikinti tėveliai.
Ir žiūrovų, ir prekybininkų, ir, žinoma, muzikantų susirinko daugybė. Pastarųjų, pasak organizatorių scenoje pabuvojo per 60. Pramogų rado ir vaikai, ir suaugusieji – juk tam ir šventė.
Internetinių ,,Švėkšnos naujienų“ leidėjas Jonas Girskis paskelbė fotografijų konkurso ,,Įsimintiniausia vestuvių akimirka“ nugalėtojus. Daugiausiai simpatijų (265 balsai) surinko šilutiškių Dovilės ir Gedimino Gadeikių vestuvių nuotrauka. Antroje vietoje liko Lauros ir Modesto Raukų nuotrauka (166 balsai), treti – Edita ir Vytautas Rimkai, surinkę 120 balsų. Nugalėtojai buvo pakviesti į sceną, jiems padovanotos įrėmintos didesnio formato nuotraukos ir festivalio atminimo diplomai.
Festivalio dalyviams ir svečiams šoko sportinių šokių klubo ,,Lūgnė“ šokėjai, vadovaujami Astos Maigienės.
Pirmieji į sceną pakilo populiariosios klasikos duetas ,,Verona“ iš Kretingos. Bronius ir Martyna savo dainomis virpino į dvaro parką susirinkusių klausytojų širdis, įsimaišę į minią atlikėjai mielai bendravo su žiūrovais.
Nemažai plojimų sulaukė bene vienintelis mūsų rajono atstovas Rūtenis. Jam dainuojant ėmė suktis pirmosios šokėjų poros, o likusieji žiūrovai noriai plojo ir lingavo į taktą.
Vėliau pasirodė Mantas ir Aušra, be fonogramos grojanti grupė ,,Štabas“. Regimantas iš Panevėžio grojo triūba ir birbyne, tačiau išjudinti žiūrovų jam nepavyko. Nuskambėjusi replika ,,man tuoj reikės valerijono“ kėlė juoką ir viltį, kad tikrai dar bus linksmos ir geros muzikos. Dovilė iš Telšių vėl užkariavo žiūrovų simpatijas, vėl ėmė suktis šokėjų rateliai.
Jauniausi festivalio muzikantai Rokas ir Gytis, atvykdami ne pirmą kartą, groja vis kitais muzikos instrumentais. Anot jų pačių, jiems muzika – viskas. Jie muzikalūs, groja nuo mažens, lankė ir vienas tebelanko sustiprintą muzikos klasę mokykloje. Rokas jau studijuoja muziką, Gytis baigia vidurinę mokyklą. Į festivalį atvyko kitų pažiūrėti ir savęs parodyti.tikroji.43.raj
Dainą užtraukusi „Tikroji išdykėlė“ (Aušrinė iš Klaipėdos) kėlė džiugią nuotaiką ir sulaukė daug plojimų. Nulipusi nuo scenos dainininkė dainavo visiems ir kiekvienam asmeniškai.
Žiūrovus išjudino ir skuodiškiai Mindaugas bei Vytautas. Ratelyje kartu su švėkšniškiais sukosi net Švėkšnos kunigas, prelatas Petras Vincentas Stukas, kuris festivalio dieną minėjo savo 83-iąjį gimtadienį. Užlipęs į sceną jubiliatas pasidžiaugė gražiu festivalio renginiu, svečiais. Jo garbei festivalio dalyviai sugiedojo „Ilgiausių metų“.
Iš Tauragės atvyko dvi muzikantų kompanijos. Po solisto Ginto pasirodymo žiūrovai nekantriai laukė grupės ,,Šanson Lt“. Ir ne veltui! Skambėjo puikios dainos, gražūs balsai. Žiūrovai pritardami nuoširdžiai plojo, o akyviausieji šokėjai sukosi rateliuose.
Nors artėjant vakarui (oras iš tiktųjų nelepino ir žiūrovų šiek tiek sumažėjo) parko medžių viršūnėse skambėjo linksma muzika, iš vaikų žaidimų aikštelių aidėjo vaikiškas juokas, sklido gardūs kepsnių kvapai, spragsėjo fotoaparatai, visur buvo pilna linksmojo operatoriaus.
Festivalio sumanytojas ir jo siela Vytautas Raibys dėkojo atvykusiems muzikantams, festivalio rėmėjams ir žiūrovams. Tikėkimės, kad kitais metais, kai festivalis vyks penktą kartą, išvysime daugiau muzikantų iš mūsų rajono. Vestuvių vedėjai.

Birutė Morkevičienė

sveksna.foto.43.raj moteros.43.raj verona.43.raj sveksn.isdykele.43.raj poniaX.43.raj

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Besidomintiems paukščių gyvenimu

Į Lietuvą sugrįžtantiems gandrams sutvarkyta per 100 lizdų Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prisideda prie saugesnės aplinkos paukščiams – išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių į Lietuvą gandrų, ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdžiai sutvarkomi arba iškeliami ant specialių platformų. Kasmet perėti į Lietuvą parskrendantys gandrai lizdus suka tiesiai ant elektros linijų atramų. Pasak ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktoriaus Virgiliajus Žukausko, elektros skirstymo oro linijos nėra natūrali gandrų buveinė. Todėl kasmet ESO perkelia gandralizdžius. Nuo praėjusių metų kovo ESO perkėlė net

Atsakė į amžiną klausimą: kuo skiriasi balto ir rudo lukšto kiaušiniai?

Tik baltus arba vien rudus – daugelis iš įpročio renkasi būtent vienos spalvos kiaušinius. Kitus veikia įsitikinimas, kad skirtinga lukšto spalva reiškia ir skirtingą kiaušinio kokybę. Tiesa, anot Vaidos Budrienės, prekybos tinko „Iki“ komunikacijos vadovės, prieš Velykas šios dvi pirkėjų grupės susivienija ir daugiausiai renkasi būtent baltuosius kiaušinius, kuriuos marginti yra paprasčiau. „Kasmet pastebime, kad prieš Velykas itin išauga kiaušinių baltu lukštu pardavimai. Šiuo metu kaip tik specialiai šiai šventei turime itin didelį tokių kiaušinių pasirinkimą. Taip pat šiuo laikotarpiu

Didėja transporto techninės apžiūros kainos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pagal Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodiką apskaičiavo, kiek nuo šių metų liepos mėnesio transporto priemonių savininkams kainuos techninės apžiūros paslauga. Techninės apžiūros kainos indeksuojamos kiekvienais metais, atsižvelgiant į infliacijos ir darbo užmokesčio pokyčius šalyje, jei darbo užmokesčio pokytis nuo paskutinio kainų tvirtinimo yra lygus arba viršija 9 proc. ir/arba infliacijos/defliacijos pokytis yra lygus arba viršija 5 proc. pagal Statistikos departamento duomenis. Pagal 2023 m. kovo mėnesį Statistikos departamento pateiktus naujausius duomenis

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius. Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ saulės produktų vadovė Domantė Navarskaitė atkreipia dėmesį, kad nuo saulės modulių įvairūs nešvarumai pakankamai efektyviai pasišalina patys. „Saulės moduliai yra statomi kampu, su nuolydžiu, todėl paprastai krituliai juos neblogai nuplauna be jokių papildomų žmogaus pastangų. Taip nuo modulių gerai pašalinamos dulkės, medžių lapai ar

Taip pat skaitykite