Festivalis vestuvininkų sostinėje – Švėkšnoje

Praėjusį savaitgalį Švėkšnoje ketvirtą kartą šurmuliavo Vestuvių muzikantų festivalis, į kurį rinkosi šio verslo atstovai iš visos Lietuvos. Žiūrovų būta iš įvairių Šilutės rajono vietų. Juos pasitiko Švėkšnos neįgaliųjų draugijos narių, vadovaujamų pirmininkės Ingritos Riterienės, rankomis puikiaisiais šiuo metu gausiai žydinčiais bijūnų žiedais papuošta scena.parke

Vestuvės daugeliui asocijuojasi su jaunavedžiais ir draugais, šventiška nuotaika, linksma muzika ir … su išlaidomis drabužiams, vaišėms, suprantama, ir muzikantams. Tačiau festivaliai organizuojami juk ne apie pinigus pasikalbėti, o pasiklausyti geros muzikikės.
Tiesa, galime praskleisti ir vestuvių muzikantų kainų paslaptį. Anot festivalio organizatoriaus Vytauto Raibio, kuris ir pats vestuvininkus palinksmina, kainos prasideda nuo 300 eurų, o baigiasi kai kuriais atvejais ir virš tūkstančio…
Šventę pradėjo vedėjai Lina ir Vytautas, pakvietę į sceną Švėkšnos seniūną Alfonsą Šeputį. Seniūnas, kaip visada, atvyko ne tuščiomis rankomis ir su geriausiais palinkėjimais festivalio dalyviams. Buvo iškelta festivalio vėliava, Tėvo dienos proga pasveikinti tėveliai.
Ir žiūrovų, ir prekybininkų, ir, žinoma, muzikantų susirinko daugybė. Pastarųjų, pasak organizatorių scenoje pabuvojo per 60. Pramogų rado ir vaikai, ir suaugusieji – juk tam ir šventė.
Internetinių ,,Švėkšnos naujienų“ leidėjas Jonas Girskis paskelbė fotografijų konkurso ,,Įsimintiniausia vestuvių akimirka“ nugalėtojus. Daugiausiai simpatijų (265 balsai) surinko šilutiškių Dovilės ir Gedimino Gadeikių vestuvių nuotrauka. Antroje vietoje liko Lauros ir Modesto Raukų nuotrauka (166 balsai), treti – Edita ir Vytautas Rimkai, surinkę 120 balsų. Nugalėtojai buvo pakviesti į sceną, jiems padovanotos įrėmintos didesnio formato nuotraukos ir festivalio atminimo diplomai.
Festivalio dalyviams ir svečiams šoko sportinių šokių klubo ,,Lūgnė“ šokėjai, vadovaujami Astos Maigienės.
Pirmieji į sceną pakilo populiariosios klasikos duetas ,,Verona“ iš Kretingos. Bronius ir Martyna savo dainomis virpino į dvaro parką susirinkusių klausytojų širdis, įsimaišę į minią atlikėjai mielai bendravo su žiūrovais.
Nemažai plojimų sulaukė bene vienintelis mūsų rajono atstovas Rūtenis. Jam dainuojant ėmė suktis pirmosios šokėjų poros, o likusieji žiūrovai noriai plojo ir lingavo į taktą.
Vėliau pasirodė Mantas ir Aušra, be fonogramos grojanti grupė ,,Štabas“. Regimantas iš Panevėžio grojo triūba ir birbyne, tačiau išjudinti žiūrovų jam nepavyko. Nuskambėjusi replika ,,man tuoj reikės valerijono“ kėlė juoką ir viltį, kad tikrai dar bus linksmos ir geros muzikos. Dovilė iš Telšių vėl užkariavo žiūrovų simpatijas, vėl ėmė suktis šokėjų rateliai.
Jauniausi festivalio muzikantai Rokas ir Gytis, atvykdami ne pirmą kartą, groja vis kitais muzikos instrumentais. Anot jų pačių, jiems muzika – viskas. Jie muzikalūs, groja nuo mažens, lankė ir vienas tebelanko sustiprintą muzikos klasę mokykloje. Rokas jau studijuoja muziką, Gytis baigia vidurinę mokyklą. Į festivalį atvyko kitų pažiūrėti ir savęs parodyti.tikroji.43.raj
Dainą užtraukusi „Tikroji išdykėlė“ (Aušrinė iš Klaipėdos) kėlė džiugią nuotaiką ir sulaukė daug plojimų. Nulipusi nuo scenos dainininkė dainavo visiems ir kiekvienam asmeniškai.
Žiūrovus išjudino ir skuodiškiai Mindaugas bei Vytautas. Ratelyje kartu su švėkšniškiais sukosi net Švėkšnos kunigas, prelatas Petras Vincentas Stukas, kuris festivalio dieną minėjo savo 83-iąjį gimtadienį. Užlipęs į sceną jubiliatas pasidžiaugė gražiu festivalio renginiu, svečiais. Jo garbei festivalio dalyviai sugiedojo „Ilgiausių metų“.
Iš Tauragės atvyko dvi muzikantų kompanijos. Po solisto Ginto pasirodymo žiūrovai nekantriai laukė grupės ,,Šanson Lt“. Ir ne veltui! Skambėjo puikios dainos, gražūs balsai. Žiūrovai pritardami nuoširdžiai plojo, o akyviausieji šokėjai sukosi rateliuose.
Nors artėjant vakarui (oras iš tiktųjų nelepino ir žiūrovų šiek tiek sumažėjo) parko medžių viršūnėse skambėjo linksma muzika, iš vaikų žaidimų aikštelių aidėjo vaikiškas juokas, sklido gardūs kepsnių kvapai, spragsėjo fotoaparatai, visur buvo pilna linksmojo operatoriaus.
Festivalio sumanytojas ir jo siela Vytautas Raibys dėkojo atvykusiems muzikantams, festivalio rėmėjams ir žiūrovams. Tikėkimės, kad kitais metais, kai festivalis vyks penktą kartą, išvysime daugiau muzikantų iš mūsų rajono.

Birutė Morkevičienė

sveksna.foto.43.raj moteros.43.raj verona.43.raj sveksn.isdykele.43.raj poniaX.43.raj

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Brangs mokestis lankantiems Šilutės sporto mokyklą

Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis Savivaldybei  pateikė prašymą leisti Šilutės sporto mokyklai nevykdyti krepšinio ugdymo programų ir sumažinti 10 grupių. Mokinių krepšinio grupes formuotų viešoji įstaiga „Šilutės sportas“. Prašoma steigti dvi papildomas bokso grupes, mat pagal pasirašytą trišalę sutartį atvyksta dirbti jaunas specialistas. Nuo rugsėjo 1 d. Šilutės sporto mokykloje butų formuojama 21 mokinių grupė. Krepšinis VšĮ „Šilutės sportas“ turi vyrų krepšinio komandą. Tad perkėlus šiai įstaigai mokinių krepšinio grupes būtų sukurta krepšinio ugdymo piramidė, kuri ateityje galėtų duoti

Taip pat skaitykite