„Eurovaistinė“ pradeda skiepyti nuo gripo: įvardijo, ką svarbu žinoti prieš einant skiepytis

Prasidėjus rudens sezonui ima daugėti susirgimų peršalimo ligomis ir ypatingai – gripu. Tad „Eurovaistinė“ pradeda skiepyti gyventojus nuo gripo, o vaistininkai primena – norint apsisaugoti nuo šios ligos, būtina skiepytis kiekvienais metais.

Sergančiųjų daugėja

Jau nuo vasaros pabaigos Lietuvoje sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis didėja. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, praėjusią savaitę (36-ąją šių metų savaitę) bendras sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklis padidėjo ir siekė 496,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Rugpjūčio 28 d.-rugsėjo 3 d. šis rodiklis buvo 365,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Specialistai primena, kad Lietuvoje gripo sezonas prasideda spalį (40-ąją kalendorinę metų savaitę) ir tęsiasi iki kitų metų gegužės mėn. (20-osios metų savaitės). Didesnis sergamumas peršalimo ligomis prasideda rudenį, o sergamumo pakilimas, kaip įprasta, bus fiksuojamas žiemos mėnesiais. Kad įgytume imunitetą, skiepytis geriausia prieš sergamumo pakilimą.

„Į vaistines užsuka vis daugiau žmonių, besiskundžiančių peršalimo ligų simptomais. Vien rugsėjį COVID testų pardavimai auga daugiau kaip 3 kartus lyginant su rugpjūčio mėnesiu, taip pat gyventojai pusantro karto daugiau įsigyja ir kombinuotų, gripą arba COVID virusą galinčių parodyti, greitųjų testų. Mūsų vaistininkai sutaria, kad artėjant šaltajam sezonui, rugsėjo mėnuo yra kone pats tinkamiausias metas skiepytis nuo gripo. Patogu tai, kad norint pasiskiepyti nebereikia vykti į gydymo įstaigas – pakanka iš anksto užsiregistravus atvykti į skiepijančią mūsų vaistinę, kur per 20 minučių vaistininkas jus paskiepys“, – pasakoja „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė.

Skiepas nuo gripo – svarbus kasmet

„Norint apsisaugoti nuo gripo, vakcinacija būtina kiekvienais metais“, – pasakoja vaistininkė Jovita Aleknienė. Anot jos, gripas nuolat kinta, todėl kiekvienais metais vaistines pasiekia naujai sukurtos sezoninio gripo vakcinos, galinčios apsaugoti nuo pakitusio viruso.

„Pasiskiepijus nuo gripo, vakcina pradeda veikti per dvi savaites, o galutinai imunitetas sustiprėja per mėnesį. Tad dar rugsėjį spėję pasiskiepyti, jau spalio viduryje ramiai pasitiksite gripo sezono piką, kuris dažniausiai suintensyvėja spalio-gruodžio mėnesiais. Taip pat svarbu nepamiršti, kad skiepas nuo gripo yra veiksmingas apie 12 mėnesių, todėl vakcinacija rekomenduojama kiekvieno rudens pradžioje“, – pasakoja vaistininkė J. Aleknienė.

Kaip pasiruošti vakcinacijai?

  • Dėvėkite rūbus trumpomis rankovėmis, kad būtų patogu paruošti ranką skiepijimui.
  • Prieš skiepijimą vartokite daugiau skysčių, gerai pavalgykite ir išsimiegokite – tai gali padėti sumažinti šalutinę reakciją.
  • Paprašykite, kad skiepą leistų į nedominuojančią ranką, kadangi po skiepo ją gali skaudėti.
  • Dieną prieš/po skiepo venkite fizinio krūvio.
  • Jei skiepijimo dieną jaučiate peršalimo simptomus – nesiskiepykite.

Skiepams nuo gripo galite užsiregistruoti nemokamu telefonu 8 800 50005.

Pranešimą spaudai parengė „Eurovaistinė“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje atidaryta garsoteka. Kas tai?

Ilgai puoselėta bibliotekos kolektyvo mintis bibliotekoje įkurti kampelį, kur būtų galima ne tik skaityti, bet ir klausytis knygų, poezijos, kraštiečių kūrybos ar atsiminimų, jau materializuota. Rugsėjo 26-os popietę į Vydūno viešosios bibliotekos naujai įkurtos garsotekos atidarymą rinkosi bičiuliai ir svečiai. Planuojama, jog ši erdvė suteiks galimybę skaityti tiems, kurie to daryti negali dėl regėjimo ar kitų problemų, ar tiesiog norintiems atsipūsti nuo kasdienybės. Ši erdvė taipogi galės tapti patogia darbo vieta lankytojams: studentams, mokiniams ar dirbantiesiems. Garsoteka bus nuolat plečiama,

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė. Specialistų teigimu, atmintį, kaip ir kūną, reikia nuolat lavinti. Geriausiai tai atliekame kokybiškai išsimiegodami, būdami fiziškai aktyvūs, subalansuotai maitindamiesi ir kontroliuodami stresą. Pasak Šeškinės poliklinikos medicinos psichologės Monikos Zarembaitės, atmintis žmogui yra labai svarbi. Be jos ne tik nieko neišmoktume, bet ir neprisimintume pernykščių vasaros atostogų

Tyrimas: ketvirtadalis į pensiją išėjusių lietuvių planuoja dirbti toliau

25 proc. arba lygiai ketvirtadalis lietuvių, pasiekę pensinį amžių, ketina ir toliau dirbti bent dalį darbo dienos, rodo Baltijos šalių gyventojų apklausos duomenys. Beveik pusė jų – 12 proc. – planuoja likti dirbti pilnu etatu. Psichologų teigimu, pasilikti darbe sulaukus pensijos gyventojus skatina kompleksinės priežastys, tarp kurių finansinis saugumas – nėra vienintelė. „Citadele“ banko užsakymu „Norstat“ atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos duomenys rodo, kad Lietuvoje, sulaukę pensinio amžiaus pilnu etatu planuoja dirbti 12 proc., o dalį etato – 13 proc. gyventojų.

Apmokės gydymo įstaigoms viršsutartines paslaugas

Siekiant gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, numatoma gydymo įstaigoms apmokėti visas šiais metais virš sutarties suteiktas ambulatorines, dienos stacionaro bei dienos chirurgijos  ir slaugos paslaugas. Tam bus skirtos reikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos. Tikimasi, jog šis sprendimas paskatins gydymo įstaigas priimti daugiau naujų pacientų, trumpės paslaugų laukimo eilės. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad vykdomas pažadas, duotas gydymo įstaigoms, didesne apimtimi apmokėti už suteiktas sveikatos paslaugas, taip sprendžiant eilių problemą. „Po pandemijos sveikatos apsaugos sistema susidūrė su

Taip pat skaitykite