Europos ekonominės erdvės kultūros projektai – regionų gyvybingumui puoselėti

Kultūros ministras Simonas Kairys pasveikino 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo kultūros projektų nugalėtojus, atvykusius į Kultūros ministeriją aptarti projektų vykdymo eigos. Nugalėtojų sąraše ir VšĮ „Kintai Arts“ su projektu „Kultūros skūnė“.

„Tai labai svarbūs kultūros prieinamumo plėtojimo, kultūrinio švietimo ir verslumo stiprinimo projektai. Juose persidengia kultūra, istorija, tradicijos, amatai, inovacijos. Linkiu kuo didžiausios sėkmės juos įgyvendinant. Džiaugiamės mūsų finansine ir kultūrine partneryste su Islandija, Lichtenšteinu ir Norvegija – šalimis paramos teikėjomis pagal Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinį mechanizmą. Kultūros ministerija taip pat labai vertina bendradarbiavimą su programos operatore Centrine projektų valdymo agentūra, užtikrinančia, kad šių projektų idėjos taptų realybe“, – sakė ministras S. Kairys.

Centrinės projektų valdymo agentūros vadovė Lidija Kašubienė pasidžiaugė konstruktyviu bendradarbiavimu su Kultūros ministerija, taip pat kūrybiškais projektais ir pažadėjo įvairiapusę paramą projektų vykdytojams juos įgyvendinant.

Pagal Lietuvos Respublikos susitarimo memorandumą su Islandija, Lichtenšteino Kunigaikštyste ir Norvegijos Karalyste kultūros prieinamumui plėtoti, kultūros paveldo objektų stebėsenai ir kultūros verslumui stiprinti Lietuvoje skirta daugiau nei 8 mln. eurų, įskaitant nacionalinį indėlį.

2020 m. pavasarį buvo paskelbti du kvietimai kultūros prioritetinėms sritimis vystyti: „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ (bendrai 1,5 mln. eurų sumai) ir „Vietos kultūrinio verslumo skatinimas“ (4,3 mln. eurų). Pagal pirmąjį kvietimą konkurso būdu atrinkta 10 projektų, pagal antrąjį – 5.

Tarp šių projektų – „Voss modelio integravimas kultūros prieinamumo plėtojimui ir kultūrinio švietimo stiprinimui Panevėžio regione“ (vykdytojas – Panevėžio rajono savivaldybės administracija), „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ (Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka), interaktyvus spektaklis „Babelio bokštas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras), „Keliaujantis Aristavėlės dvaras – KAD“ (Lietuvos liaudies buities muziejus), „Keliaujantis muziejus: pažink save per meną“ (VšĮ MO muziejus), „Menų gaudyklė. Kūrybinių rezidencijų tinklo išvystymas Ežerų krašto regione“ (VšĮ „Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“), „Tarptautinis kino festivalis „Kino karavanas“ Lietuvos regionuose“ (VšĮ „Kino pavasaris“), „Spindinti Lietuva: LDK muzikos paveldo edukacijos projektas su istoriniais bažnyčių vargonais“ (VšĮ „Canto fiorito“), „Muziejus ant ratų“ (Lietuvos švietimo istorijos muziejus), „Be sienų teatras vaikams ir jaunimui (VšĮ „Menų spaustuvė“), „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose“ (Plungės rajono Kulių krašto bendruomenė „Alantas“), „Kamariškių dvarvietė – istorija, kūryba, inovacijomis ir bendradarbiavimu grįsta centrinė Zarasų rajono kultūros erdvė“ (Viešoji įstaiga „Inovatorių slėnis“), „Kultūros skūnė“ (VšĮ „Kintai Arts“), „Vietos kultūros verslumo skatinimas – Merkinės dvarvietė“ (UAB Merkinės muilo fabrikas), Vienijantis kūrybiškumo centras – Pragiedrulių sodyba (Panevėžio miesto savivaldybės administracija).

Papildomai pagal Kultūros programą įgyvendinamas tiesioginio finansavimo projektas FIXUS, kuriam skirta 1,6 mln. eurų.

Kultūros min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Broniaus Bagdono knygos „Pagėgių krašto kaimai. II dalis“ sutiktuvės Stoniškiuose

Spalio 23 d., stoniškiečiai ir buvę gyventojai, šiuo metu gyvenantys Klaipėdoje, Kaune, rinkosi į jaukiai papuoštą Stoniškių seniūnijos kultūros namų salę. Įvykis neeilinis – pristatoma jau antroji stoniškiečio kultūrininko, pedagogo, literato Broniaus Bagdono surinktos kraštotyrinės medžiagos pagrindu išleista knyga ,,Pagėgių krašto kaimai“ 2 dalis. Pernai, Pagėgių savivaldybės kultūros centro pastangomis, buvo išleista pirmoji leidinio dalis, o šįmet suspėjome išleisti ir antrąją. Didžiausias dėmesys ir pagarba buvo skirta garbaus amžiaus knygos autoriui. Vilniaus folkloro ansamblis „Labingis“ (vad. Milda Ričkutė) savo dainomis,

Norite atrodyti jaunai ir visuomet pasitikėti savimi? Pradėkite nuo rankų… 

Darbo sauga yra labai svarbi, todėl turime darbe ir ne tik elgtis atsakingai. Renkantis darbo drabužius, reikia atkreipti dėmesį į patogumą, prigludimą prie kūno ir palaikymui skirtą temperatūrą. Svarbios drabužių medžiagos ir dizainas padės prisitaikyti prie visų reikalingų įrankių. Renkantis darbo batus, svarbu pasirinkti tinkamą batų dydį ir patogumo lygį, taip pat pasirinkti batus, tinkamus ilgalaikiam nešiojimui.  Turime atkreipti dėmesį ir į savo rankas darbe Svarbu nepamiršti pasirūpinti savo rankomis drėkinamuoju kremu. Jis gali apsaugoti nuo saulės, drėkinti ir apsaugoti

Produktyvumo priešai darbe

Darbo vieta turi skatinti produktyvumą, bet neįmanoma tikėtis, kad darbuotojas taip jausis visas 8 darbo valandas. Deja, tikrovėje darbuotojai išbūna tikrai darbingi vos kelias valandas. Užsitęsus darbui iš namų taip pat pastebėta, kad darbingumas krito. Kokie dalykai labiausiai trukdo susikaupti darbui? Asmeninės žinutės ir pokalbiai. Nebent tai rimtas atvejis, darbo metu telefonu geriau nesinaudoti. Net kelios minutės asmeninei žinutei ar pokalbiui atima iš jūsų produktyvumo. Darbo metu apsiribokite tik komunikacija, reikalinga darbui, o asmeninius reikalus stenkitės palikti iki darbo pabaigos.

Kokybiškos nerūdijančio plieno jungtys

Reikalingos nerūdijančio plieno jungtys, kitos metalo vamzdžių izoliacinės dalys? Pas specializuotus tiekėjus rasite labai daug ir įvairių sau tinkamų. Jungtys iš nerūdijančio plieno yra tvirtos ir patikimos, užtikrina  vamzdžių sandarumą ir gali būti pritaikytos pagal jūsų specifinius pramonės poreikius. Apie visa tai – toliau šiame straipsnyje.   Nerūdijančio plieno privalumai Nerūdijantis plienas yra vienas iš patvariausių ir aplinkos sąlygoms atspariausių metalų, kuriuo galima pasikliauti. Nerūdijančio plieno jungtys atsparios korozijai, jos užtikrina visokeriopą vamzdžių apsaugą ir sandarumą, todėl sistemos veikia sklandžiai,

Taip pat skaitykite