Europos ekonominės erdvės kultūros projektai – regionų gyvybingumui puoselėti

Kultūros ministras Simonas Kairys pasveikino 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo kultūros projektų nugalėtojus, atvykusius į Kultūros ministeriją aptarti projektų vykdymo eigos. Nugalėtojų sąraše ir VšĮ „Kintai Arts“ su projektu „Kultūros skūnė“.

„Tai labai svarbūs kultūros prieinamumo plėtojimo, kultūrinio švietimo ir verslumo stiprinimo projektai. Juose persidengia kultūra, istorija, tradicijos, amatai, inovacijos. Linkiu kuo didžiausios sėkmės juos įgyvendinant. Džiaugiamės mūsų finansine ir kultūrine partneryste su Islandija, Lichtenšteinu ir Norvegija – šalimis paramos teikėjomis pagal Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinį mechanizmą. Kultūros ministerija taip pat labai vertina bendradarbiavimą su programos operatore Centrine projektų valdymo agentūra, užtikrinančia, kad šių projektų idėjos taptų realybe“, – sakė ministras S. Kairys.

Centrinės projektų valdymo agentūros vadovė Lidija Kašubienė pasidžiaugė konstruktyviu bendradarbiavimu su Kultūros ministerija, taip pat kūrybiškais projektais ir pažadėjo įvairiapusę paramą projektų vykdytojams juos įgyvendinant.

Pagal Lietuvos Respublikos susitarimo memorandumą su Islandija, Lichtenšteino Kunigaikštyste ir Norvegijos Karalyste kultūros prieinamumui plėtoti, kultūros paveldo objektų stebėsenai ir kultūros verslumui stiprinti Lietuvoje skirta daugiau nei 8 mln. eurų, įskaitant nacionalinį indėlį.

2020 m. pavasarį buvo paskelbti du kvietimai kultūros prioritetinėms sritimis vystyti: „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ (bendrai 1,5 mln. eurų sumai) ir „Vietos kultūrinio verslumo skatinimas“ (4,3 mln. eurų). Pagal pirmąjį kvietimą konkurso būdu atrinkta 10 projektų, pagal antrąjį – 5.

Tarp šių projektų – „Voss modelio integravimas kultūros prieinamumo plėtojimui ir kultūrinio švietimo stiprinimui Panevėžio regione“ (vykdytojas – Panevėžio rajono savivaldybės administracija), „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ (Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka), interaktyvus spektaklis „Babelio bokštas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras), „Keliaujantis Aristavėlės dvaras – KAD“ (Lietuvos liaudies buities muziejus), „Keliaujantis muziejus: pažink save per meną“ (VšĮ MO muziejus), „Menų gaudyklė. Kūrybinių rezidencijų tinklo išvystymas Ežerų krašto regione“ (VšĮ „Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“), „Tarptautinis kino festivalis „Kino karavanas“ Lietuvos regionuose“ (VšĮ „Kino pavasaris“), „Spindinti Lietuva: LDK muzikos paveldo edukacijos projektas su istoriniais bažnyčių vargonais“ (VšĮ „Canto fiorito“), „Muziejus ant ratų“ (Lietuvos švietimo istorijos muziejus), „Be sienų teatras vaikams ir jaunimui (VšĮ „Menų spaustuvė“), „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose“ (Plungės rajono Kulių krašto bendruomenė „Alantas“), „Kamariškių dvarvietė – istorija, kūryba, inovacijomis ir bendradarbiavimu grįsta centrinė Zarasų rajono kultūros erdvė“ (Viešoji įstaiga „Inovatorių slėnis“), „Kultūros skūnė“ (VšĮ „Kintai Arts“), „Vietos kultūros verslumo skatinimas – Merkinės dvarvietė“ (UAB Merkinės muilo fabrikas), Vienijantis kūrybiškumo centras – Pragiedrulių sodyba (Panevėžio miesto savivaldybės administracija).

Papildomai pagal Kultūros programą įgyvendinamas tiesioginio finansavimo projektas FIXUS, kuriam skirta 1,6 mln. eurų.

Kultūros min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite