Europos automobilių kroso čempionate – trylika raudonų vėliavų ir nenuspėjami finalai

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse įvyko trečiasis Europos automobilių kroso čempionato ir antrasis Lietuvos automobilių kroso čempionato etapas. Jame per dvi dienas startavo daugiau nei 120 dalyvių iš 13 valstybių, o greičiausi iš jų paaiškėjo sekmadienį po itin dramatiškų finalinių važiavimų.

Trylika raudonų vėliavų…

Šeštadienį lenktynininkams reikėjo įveikti vieną kvalifikaciją. Didžiausias autokroso vakarėlis prasidėjo sekmadienį, kai tęsėsi kvalifikaciniai važiavimai. Po jų dalyviai stojo į pusfinalių kovą. Galiausiai viską vainikavo dramatiški finalai.

Visa diena lenktynininkams, trasos teisėjams, saugumo personalui bei specialiosioms tarnyboms buvo išties įtempta.  Netrūko susidūrimų ir avarijų, po kurių suplazdėdavo raudonos vėliavos ir lenktynės būdavo stabdomos. Ne ką mažesnis nervų karas, peraugęs į incidentus, virė ir finaluose.

Per dvi varžybų dienas teisėjai raudonas vėliavas į viršų kėlė ir važiavimus stabdė net trylika kartų.

Triumfavo čekai

Europos automobilių kroso čempionato klasėje „Cross Car“ tarp 27 dalyvių greičiausias buvo prancūzas David Meat. Jis už savęs paliko ispaną Miguel Gayoso Vazquez ir trečioje vietoje finišavusį čeką Petr Dolezal.

Klasėje „Junior Buggy“ suskambo Nyderlandų himnas, kadangi pergalę čia iškovojo Nathan Ottink. Antrąjį rezultatą pademonstravo prancūzas Malone Feuillade. Ant trečiojo laiptelio žengė Joep Cuenen.

„Buggy 1600“ klasėje pergalę Vilkyčiuose šventė dar vienas Nyderlandų atstovas Styn Jaspers. Vokietis Markus Wibbeler finišavo antras, o trečiosios vietos trofėjų į Čekiją išsivežė Arnošt Florian. Šioje klasėje varžėsi ir du lietuviai – Kęstutis Krakys ir Saulius Žunda. Abu jie į finalą nepateko. Kęstutis Krakys liko keturioliktas, Saulius Žunda – aštuonioliktas.

„Super Buggy“ kategorijoje pirmosios vietos laiptelį užėmė čekas Zdenek Antony. Antroje vietoje įsitvirtino jo tautietis Petr Nikodem. Trečią rezultatą užfiksavo latvis Ervins Grencis.

Europos autokroso čempionato etapo Tautų įskaitoje triumfavo 110 taškų surinkę čekai. Prancūzijos rinktinė su 97 taškais klasifikuota antroje vietoje, o treti su 83 taškais – Nyderlandų atstovai. Trylikos valstybių sąraše Lietuva liko dešimtoje vietoje, aplenkusi Italiją, Vengriją ir Liuksemburgą.

Lietuvos čempionate

Lietuvos automobilių kroso čempionato klasės „Super Cars“ finale, iškart po starto avariją patyrė ir iš kovos pasitraukė Paulius Šniukas. Netrukus apsivertė Jonas Ramanauskas. Važiavimas buvo sustabdytas. Pakartotiniam startui į rikiuotę negrįžo ir Regimantas Nevulis, kuris po kontakto su varžovu buvo priverstas sudėti ginklus.

Tuo metu trasoje užvirė kova tarp dviejų lyderių – Vytauto Valukonio ir Deivido Vareikos. Pastarasis ilgai kvėpavo oponentui į nugarą ir galiausiai jį aplenkė. Vytautas Valukonis pasirodymą baigė antras, o trečias pro finišo vėliavą pravažiavo Audrius Stanis. Visgi dėl incidento su Pauliumi Šniuku ir Regimantu Nevuliu Audrius Stanis buvo pripažintas kaltu ir gavo nuobaudą, todėl į trečiąją vietą šoktelėjo ketvirtas finišavęs Edgaras Urba.

Klasėje 1600 lenktynės klostėsi irgi nervingai. Finale po susidūrimo su varžovu Edgaru Aču buvo diskvalifikuota Indrė Zatorskytė, finišą pasiekusi trečia. Po teisėjų sprendimo Indrė Zatorskytė nukrito į ketvirtą vietą, o trečioje vietoje įsitvirtino Edgaras Ačas. Tuo metu kova dėl pirmosios vietos virė tarp Mato Rimkaus ir Vismanto Griciaus. Itin patyręs sportininkas Vismantas Gricius ilgai tapė nervus Matui Rimkui, tačiau aplenkti šio jaunuolio jam nepavyko.

Prireikė medikų pagalbos

Klasėje 2000 drama prasidėjo dar nuo sekmadienio ryto, kai trasoje susidūrė Mykolas Baliūnas ir Edvinas Jevgrafovas. Pastarojo „Honda“ rėžėsi į trasos šlaitą, o į stovintį automobilį trenkėsi iš paskos atvažiavęs ir nei sustoti, nei apvažiuoti kliūties galimybės nebeturėjęs Ainoras Kuizinas. Iš šios situacijos sausas išlipo tik Mykolas Baliūnas. Tuo metu Edviną Jevgrafovą medikai išvežė į ligoninę. Ainoras Kuizinas turėjo pasitraukti iš kovos dėl rimtų automobilio apgadinimų.

Po tokių rokiruočių finale liko keturi dalyviai. Greičiausias čia buvo varžovų spaudimą atlaikęs Viktoras Mikuckis. Antroje vietoje finišavo Modestas Banelis. Gediminas Ašakėnas irgi bandė kabintis į antrąją vietą, tačiau mėginimai nebuvo sėkmingi, jis liko trečias.

3000 RWD klasėje visą sekmadienį dominavo Donatas Krasauskas, tačiau finale jis pateko į itin nepalankią situaciją. Jau antrame rate jis pavijo komandos draugą Tomą Majauską, tačiau pastebėjo jį per vėlai. Lyderiui teko stabdyti, o iš paskos važiavęs Lukas Sidabras tuo metu nėrė pro šoną ir išsiveržė į priekį. Donatas Krasauskas dar mėgino atakuoti, tačiau bandymai rezultatų nedavė. Pergalę šventė Lukas Sidabras. Už Donato Krasausko trečioje vietoje finišavo Karolis Petreikis, kuris dėl šios pozicijos itin atkakliai kovėsi su Martynu Vaškiu.

„Super 1600“ kategorijoje nugalėjo Žydrūnas Šarkūnas. Irmantas Pupšys iškovojo antrąją vietą, o ant trečiojo laiptelio žengė Liutauras Mockus. „Super 2000“ klasės rikiuotės viršuje įsitvirtino Antanas Mažonas. Simas Gudavičius finale finišavo antras, o trečiosios vietos trofėjų į viršų kėlė Eligijus Abartis.

Pagal organizatorių inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti apie Volvo raktų gamybą?

volvo raktai

Volvo raktų pririšimas prie imobilaizerio yra būtina procedūra norint pasirūpinti papildomu raktu arba nauju, kai visi pametami. Taip yra dėl to, jog jau keliasdešimt metų Volvo savo automobiliuose naudoja imobilaizerį – elektroninę sistemą, kuri blokuoja automobilio užvedimą neturint pririšto rakto. Taigi, ką daryti jeigu visi raktai pasimetė arba reikia pagaminti atsarginį? Volvo raktų gamyba, kai visi raktai pamesti Itin populiarus gamintojas Lietuvoje, pasiteisinęs dėl savo patvarumo, komforto ir pravažumo. Lietuvoje iki šiol galima rasti nemažai jau trečią dešimtmetį skaičiuojančių V70,

Saugus paspirtukininkas kelyje. Pasak draudikų, ši misija vis dar neįmanoma

Elektriniu paspirtuku važinėja kas penktas mūsų šalies gyventojas, tačiau vos 3 proc. paspirtukininkų į gatves išrieda užsidėję šalmą. Kol teisinio reglamentavimo dėl šios apsaugos priemonės dėvėjimo Lietuvoje nėra, draudikai ir vasarą ragina paspirtukų vairuotojus į kelią leistis tik užsidėjus šalmą.   Nedėvi šalmo Tyrimo duomenimis, 79 proc. Lietuvos žmonių niekada nevažinėja elektriniais paspirtukais. Šia transporto priemone nesinaudoja 84 proc. moterų ir 74 proc. vyrų. Pastebėtina, kad elektriniai paspirtukai populiariausi tarp 16-19 metų jaunuolių, taip pat 20-34 m. amžiaus grupėje. Apklausa

Sulaikyti neblaivūs vairuotojai

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 10 d. po pietų gyvenamojo namo kieme Barvų k., Saugų sen., neblaivus (3,82 prom.) vyras, gim. 1990 m., vairavo automobilį ,,Volkswagen Sharan“. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. popietę Švėkšnoje sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (1,68 prom.) vyras, gim. 1997 m. Jis buvo sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. per pietus Barvų k., Saugų sen., sustabdytas automobilis ,,Audi A4“, kurį vairavo neblaivi (3,25 prom.) moteris, gim. 1995

Apdovanoti gabiausi ir talentingiausi Šilutės krašto mokiniai ir jų mokytojai

Birželio 11 d. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerai Daiva Žebelienė ir Tomas Budrikis, administracijos direktorius Andrius Jurkus padėkos raštais ir dovanų čekiais apdovanojo mokinius už aukštus asmeninius akademinius pasiekimus ir aktyvią veiklą. Pagerbti ir mokiniai, laimėję prizines vietas tarptautiniuose ir šalies konkursuose, olimpiadose. Iš viso apdovanota net 40 jaunųjų pamariškių. Iškilmingos ceremonijos metu padėkos raštai įteikti ir šiuos talentus ugdantiems pedagogams.   Apdovanojimai šiais metais skirti šiems mokiniams ir jų mokytojams: Aironui Eglinskui, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos

Taip pat skaitykite