„Europinį“ taką gadina ir žmonės, ir gamta

Jau daugiau kaip 4 metus šilutiškiai džiaugiasi palei Šyšos upę besidriekiančiu pėsčiųjų ir dviratininkų taku. Jį mėgsta ir dviratininkai, ir į pasivaikščioti laisvalaikiu susiruošę pėstieji. Tarpusavyje šilutiškiai šį taką vadina „europiniu“. Nors seniūnijos darbuotojai ir stengiasi jį prižiūrėti, tačiau takas pamažu praranda buvusį grožį ir funkcionalumą. Taką gadina vandalai ir šalia tekanti upė.

Dviratininkai mielai rieda vaizdingomis vietomis nusidriekusiu taku.

Prasčiausia pėsčiųjų ir dviračių tako būklė ten, kur jis labiausiai priartėja prie upės. Statiniui suteikta 5 metų garantija ir rangovams UAB „Šilutės polderiai“ jau teko stiprinti upės paplautus krantus. Taip jau atsitiko, kad būtent šios įmonės nutiestoje tako atkarpoje Šyša labiausiai prie jo priartėja, o kasmetiniai potvyniai skatina pakrančių eroziją. Ir dabar nedidelėje atkarpoje tarp dangos trinkelių atsirado tarpų ir įdubimų. Kaip tyčia toje tako dalyje, kuri skirta važinėti dviračiais. Kol kas plyšiai pavojaus dar nekelia, tačiau, jei nebus imtasi priemonių, jie didės. Tokiame plyšyje gali įstrigti dviračio ratas ir vargu ar pavyks išvengti bėdos.
Kita „europinio“ tako bėda – vandalai. Jau dabar pasitaiko po nakties sudaužytų šviestuvų, sulaužytų suoliukų. Šio tako pabaigoje, prie geležinkelio tilto, mėgsta rinktis jaunimas. Suvažiuoja dviračiais, atrieda čia pat esančiu keliuku skirtu automobiliams. Garsiai skamba muzika, jaunuoliai vaišinasi gėrimais, ir ne visada tik gaiviaisiais, šiukšlina. Tiesą sakant, vieta nuošali ir ta muzika nelabai kam trukdo. Šiukšles taip pat galima surinkti. Blogiau, kai gadinami suoliukai, daužomi žibintai.
Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus sakė, kad naujus stiklus žibintams seniūnija vėl sudeda. Ir dabar jie jau užsakyti, tik ne visada tokios formos stiklų pavyksta greitai gauti. Kartais tenka ilgokai palūkėti. „Šviestuvų stiklus keičiame ne pirmą kartą, ir dabar pakeisime. Blogiausia, kad pradėjo gadinti suoliukus. Vieną kartą tokius gadintojus pavyko sulaikyti. Toks jaunuolių šėliojimas jų tėvams kainavo 1500 litų. Ten, kur bėdų pridarė upė, vėl teks padirbėti rangovams, laimė, garantinis laikotarpis dar nesibaigė“, – pasakojo Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.

Vandalų sudaužytus šviestuvų gaubtus tenka keisti Šilutės seniūnijai.

Dviračių takas palei Šyšos upę Šilutėje pradėtas tiesti prieš 5 metus, o pats projektas parengtas 2009 m. liepos 1 d. Įgyvendinant Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų remiamą programą, dviračių ir pėsčiųjų takas nusidriekė nuo Šilutės mažųjų laivų prieplaukos iki tilto Verdainėje. Projektas buvo įgyvendinamas dviem etapais. Jis remiamas pagal sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ įgyvendinimo priemonę „Viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose“.
ES projektui įgyvendinti skyrė 986 tūkst., Savivaldybė – 174 tūkst. Lt. Pasikeitus ekonominei padėčiai ir dėl krizės atpigus statybos darbams, pirmame etape pavyko sutaupyti ir atsirado galimybė parengti dar vieną projekto etapą. Jį įgyvendinant takas buvo pratęstas į abi puses.
Dviračių takų tinklo plėtra turėjo įtakos dviračių populiarinimui. Šiais takais ne kartą riedėjo „Kritinės masės“ dalyviai, savaitgaliais čia mėgsta pasivaikščioti ir pasivažinėti dviračiais miestiečiai.
Šilutės r. savivaldybės užsakymu, 2007 m. pabaigoje UAB „Eismas“ iš Vilniaus parengė Šilutės miesto transporto sistemos studiją. Joje kalbama ir apie dviračių eismą, surengtos apklausos, atlikti dviračių transporto eismo intensyvumo tyrimai, numatytos priemonės dviračių eismui gerinti. Studijos autoriai konstatuoja, kad susisiekimui Šilutės miesto teritorijoje, esant pakankamai nedideliems atstumams ir lygiam reljefui daugiau dėmesio turėtų būti skirta žaliųjų takų tinklo plėtrai, kuriais galėtų naudotis ne tik dviratininkai, bet ir pėstieji. Padėtis pradėjo gerėti, kai Šyšos pylimu nusidriekė pirmosios tako atkarpos. Rengiant projektą, daugiau dėmesio skirta turistinei ir rekreacinei tako reikšmei, tačiau žmonėms pamėgus vietoj automobilio naudoti dviračius, takas įgyja ir transporto arterijos reikšmę. Šiuo požiūriu jį galima vertinti dvejopai. Iš vienos pusės, galima vaizdingomis apylinkėmis saugiai važiuoti palei visą Šilutę. Iš kitos pusės, šis takas yra nuošalėje nuo pagrindinės gatvės, todėl norint patekti į pageidaujamą vietą, bet nevažiuoti miesto gatvėmis, teks daryti lanką.
Paskutiniais metais dedamos pastangos gerinti dviračių eismą pačiame Šilutės centre. Vienoje Lietuvininkų gatvės pusėje pernai šaligatvyje pažymėta speciali juosta dviratininkams. Žadėta tokią pat padaryti ir kitoje gatvės pusėje, tačiau kol kas jos nėra. Nors seniūnijos darbuotojai pasistengė, kad ten, kur driekiasi takas būtų pažeminti užvažiavimai ant šaligatvių, dar ne visi dviratininkai priprato važiuoti jiems skirta juosta. Pažeisdami eismo taisykles, kurios nurodo, kad jeigu yra dviračių takas, dviratininkams privalu važiuoti tik juo, dalis jų vis dar rieda gatvėmis. Prie dviračiams skirtos juostos dar nelabai priprato ir pėstieji, dažnai tenka signalizuoti skambučiu, kad užleistų kelią.
Šiemet gali pasidžiaugti tie, kuriems dviračiais tenka važiuoti į Pagrynių gyvenvietę. Renovuotas Šilutę ir Pagrynius jungiantis pėsčiųjų ir dviratininkų takas. Vietoje duobėto keliuko, kuriu ne tik važiuoti dviračiu, bet ir eiti buvo nemalonu, nusidriekė lygus takas. Šilutiškiai labai laukia, kad tokios pat kokybės takas sujungtų Šilutę ir netoliese esančią Traksėdžių gyvenvietę. Tai žadama padaryti, kai bus renovuojamas lygiagrečiai einantis automobiliams skirtas kelias.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite