Europa dūsta nuo karščių. Lietuvoje lietūs nurimo, grįžta šiluma

Prancūzijoje – daugybė karščio rekordų

 Per Prancūziją ritantis karščio bangai, pasiekta naujų temperatūros rekordų. Paryžius, liepos 18 d. (AFP-ELTA)

Per Prancūziją ritantis karščio bangai, pasiekta naujų temperatūros rekordų. Daugelyje šalies miestų pirmadienį užfiksuoti rekordiniai visų laikų karščiai – praneša Elta, remdamasi nacionalinė meteorologijos tarnybos pranešimais.

Pvz., Breste, Atlanto pakrantėje, pačiuose Bretanės šiaurės vakaruose, termometro stulpelis kilo iki 39,3 laipsnio padalos. Tai daugiau nei 4 laipsniais aukštesnė temperatūra už ligšiolinį rekordą, kai 2002-aisiais kaito iki 35,1 laipsnio.

Sen Brio, taip pat Bretanėje, karštis siekė 39,5 laipsnio. Čia ligšiolinis rekordas buvo 38,1 laipsnio. Nanto mieste tvyrojo 42 laipsniai – pagerintas 1949 metų 40,3 laipsnio karščio rekordas.

Karščiausia kada nors Prancūzijos žemyninėje dalyje išmatuota temperatūra – 46 laipsniai. Ji 2019-aisiais užfiksuota Verargo kaime, esančiame į šiaurės rytus nuo Monpeljė Pietų Prancūzijoje.

Labai aukštos temperatūros nuo vasaros pradžios Prancūzijoje sukėlė sausrą ir virtinę miškų gaisrų.

Jungtinėje karalystėje – karščiausias antradienis

https://news.upday.com/uk/ praneša, kad JK sumušė savo nakties temperatūros rekordą po to, kai pirmadienio vakarą Emley Moor mieste, Vakarų Jorkšyre, buvo užfiksuota 26 laipsniai šilumos.

„Met Office“ prognozuotoja Rachel Ayers sakė PA naujienų agentūrai, kad antradienis turėtų būti karščiausia diena istorijoje.

„Rytoj (t.y. šiandien, liepos 19 d.) mūsų laukia precedento neturinti diena, temperatūra visą dieną bus labai karšta, o po pietų pavienėse Anglijos vietose pakils net iki 40 °C, o gal net iki 41 °C“, – sakė Ayersas.

„Tai bus karščiausia diena istorijoje ir pirmą kartą pajusime net 40 laipsnių temperatūrą.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia: lietūs traukiasi, grįžta šiluma

Liepos 19 d., antradienį, naktį debesys retės, palis tik vietomis. Pūs vidutinio stiprumo pietvakarių vėjas. Temperatūra paryčiais pažemės iki 10-15, pajūryje bus 16-18 laipsnių šilumos. Antradienio dieną danguje kamuolinių debesų vėl bus daugiau, dar sulauksime neilgai trunkančio lietaus. Kai kur gali sugriaudėti perkūnija. Vidutinio stiprumo vėjas pamažu keis kryptį, iki vakaro daug kur atsisuks iš šiaurės vakarų. Oras šils iki 20-25 laipsnių.

Liepos 20 d., trečiadienį, debesys bus retesni, lietaus iš jų jau neturėtume sulaukti. Vienas kitas lašas popietę yra tikėtinas nebent rytinėje šalies pusėje. Šiaurės vakarų, vakarų krypties vėjas naktį bus nestiprus, dieną daug kur vidutinio stiprumo, o kiek gūsingesnis laukiamas šiaurės rytiniuose šalies rajonuose. Temperatūra naktį pažemės iki 10-15, dieną kils iki 21-26 laipsnių šilumos.

Liepos 21 d., ketvirtadienį, naktį dangus daug kur numatomas mažai debesuotas ar visai giedras. Dieną bus nepastoviai debesuota, daugiausia sausa, o nedidelis lietus tikėtinas tik kai kur. Temperatūra naktį pažemės iki 11-16 laipsnių, o dieną sulauksime malonių vasariškų 22-27 laipsnių.

Liepos 22 d., penktadienį, naktį bus mažai debesuota ir sausa. Temperatūra kris iki 12-17 laipsnių. Dieną danguje pasirodys daugiau kamuolinių debesų, kurie vietomis jau atneš trumpalaikio lietaus. Kai kur sugriaudės perkūnija. Vidutinio stiprumo vėjas pūs iš šiaurės vakarų, šiaurės. Laukiama 23-28 laipsnių šilumos.

Sinoptikų dabartiniais duomenimis, liepos 23 d., šeštadienį, išliks daugiausia sausa ir labai šilta, o liepos 24 d., sekmadienį, priartėjęs šaltasis atmosferos frontas žada daugiau lietaus.

Pagal Eltos ir kt. pranešimus pamarys.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite