Esamiems ir būsimiems saulės ir vėjo elektrinių savininkams – 48 mln. Eur parama baterijoms

Nuo liepos 4 d. nuosavas saulės ar vėjo elektrines turinčios verslo ir viešojo sektoriaus įmonės galės teikti paraiškas paramai elektros energijos kaupimo įrenginiams įsirengti. Paramos kvietimo suma – 48 mln. eurų. Iš viso juridinių asmenų kaupimo įrenginiams Energetikos ministerija šiemet yra suplanavusi daugiau kaip 150 mln. eurų.

Privatūs ir viešieji juridiniai asmenys, jau turintys arba planuojantys įsirengti saulės ar vėjo elektrines, galės teikti paraiškas paramai gauti nuo 4 MWh talpos elektros energijos kaupimo įrenginiui.

„Jau šiandien saulės ir vėjo energija užtikrina didžiąją dalį visos elektros energijos gamybos Lietuvoje, ir baterijos yra pigiausias būdas subalansuoti elektros energijos sistemą, kompensuojant saulės ir vėjo generacijos netolygumus. Tai taip pat leidžia išlyginti elektros kainų pikus visiems elektros vartotojams, todėl nuosekliai remiame verslo, viešojo sektoriaus ir gyventojų investicijas į energetinį savarankiškumą“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys. Pasak jo, šalyje augant saulės ir vėjo elektrinių skaičiui, auga ir gaminančių vartotojų susidomėjimas galimybe tapti aktyviu balansavimo rinkos dalyviu ir investuoti į baterijas, tad parama šiems įrenginiams yra itin aktuali.

Planuojama, kad iki 2026 m. pabaigos prie atsinaujinančių energijos išteklių elektrinių bus prijungta ne mažiau kaip 400 MWh talpos kaupimo įrenginių. Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatoma, kad 2050 m. Lietuvoje reikės 4 GW galios elektros energijos kaupimo įrenginių. Elektros energijos kaupimo pajėgumai 2030 m. sieks 1,5 GW.

Elektros energijos kaupimo įrenginiai leidžia padidinti energetinę nepriklausomybę ir kaupti dalį gaminamos elektros energijos pertekliaus bei panaudoti ją vėliau, padeda sumažinti energijos išlaidas, nes saugoma energija gali būti naudojama, kai elektros kaina yra aukštesnė. Be to, elektros kaupimo įrenginiai taip pat padeda užtikrinti stabilų ir patikimą energijos tiekimą, mažina tinklų apkrovą. Tai leidžia efektyviau naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius ir sumažina energijos nuostolius.

Lietuvoje jau veikiančių saulės ir vėjo elektrinių leistina generuoti galia šiuo metu yra 2,8 GW ir sudaro apie pusę viso šalies elektros gamybos pajėgumo. Šiuo metu šalyje 4 294 unikalūs juridiniai asmenys valdo 15 tūkst. gaminančių vartotojų objektų. Paskelbtą paramos priemonę administruos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Energetikos ministerija primena, kad privataus ir viešojo sektoriaus juridiniai asmenys taip pat gali naudotis šiuo metu galiojančiais beveik 600 mln. Eur paramos kvietimais įsirengti saulės ar vėjo elektrines ar įsigyti iš parkų, kuriuos administruoja INVEGA.

Energetikos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje modernizuos sporto kompleksą

Šilutės r. savivaldybės taryba ruošiasi liepos mėnesio posėdžiui, kuriame planuoja apsispręsti, ar modernizuoti sporto kompleksą Gluosnių g. 13 B. Šią savaitę tokį sprendimo projektą svarstys Tarybos komitetai, o galutinį sprendimą priims Taryba posėdyje. Savivaldybės tarybai pritarus įgyvendinti projektą „Sporto komplekso esančio Šilutėje, Gluosnių g. 13B modernizavimas“, bus pasirašoma projekto finansavimo sutartis su Nacionaline sporto agentūra. Nacionalinė sporto agentūra buvo paskelbusi kvietimą teikti paraiškas sporto bazėms tvarkyti. Norima finansuoti sporto bazių pagerinimo projektus: remontuojant, atnaujinant (modernizuojant) arba rekonstruojant esamų sporto bazių

Projektas, kaip pritraukti sveikatos specialistų į Šilutės rajoną

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai šią savaitę renkasi į posėdžius, numatyta svarstyti, ar pritarti projektui, kuris padėtų pritraukti į rajoną sveikatos specialistų. Sprendimo projektas parengtas siekiant gauti finansavimą ir įgyvendinti projektą „Sveikatos specialistų rengimas, pritraukimas Šilutės rajono savivaldybėje“. Centrinė projektų valdymo agentūra paskelbė kvietimą teikti projektų įgyvendinimo planus. Galimos projekto veiklos apima investicijas į sveikatos priežiūros specialistų rengimą (įskaitant studentų pritraukimą į studijas, profesinę praktiką, studijų procesą ir kt.). Siekiant pritraukti sveikatos priežiūros specialistus darbui sveikatos sistemos prioritetinėse investavimo srityse

Šilutės rajono policijos komisariate – 6 nauji pareigūnai

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato gretose – 8 nauji pareigūnai. Šilutės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus gretas papildė 6 pareigūnai, Šilalės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriuje – 2 nauji pareigūnai. Tauragės AVPK viršininkas Raimondas Vaitkevičius pasidžiaugė, kad jauni žmonės renkasi policininko profesiją. Kartu priminė, kad pareigūno darbas yra ne tik įdomus, bet ir itin sudėtingas. Jis akcentavo, kad kiekviena diena policijoje reikalauja nesustoti ir visapusiškai tobulėti. Naujiems kolegoms linkima sėkmingos tarnybos, pasitikėjimo savimi ir savo darbu. Pagal Tauragės apskr. VPK

Kur statyti automobilį atvykus į pajūrį?

Aplinkos apsaugos departamentas vasaros metu sulaukia nemažai pranešimų apie neatsakingą automobilių statymą Lietuvos pajūryje. Aplinkosaugininkai primena, kokių reikalavimų reiktų laikytis statant automobilius, kai norima būti kuo arčiau jūros kranto. Kuršių nerijoje Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad statant automobilius Kuršių nerijoje reikia vadovautis ne tik kelių eismo taisyklėmis ir kelio ženklais, bet ir laikytis Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių. Kuršių nerijoje motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti ir važinėti po mišką galima tik keliais. Nevalia važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis ne ant kietosios kelio

Taip pat skaitykite