Efektyvus tiekimo grandinės valdymo modelis. Ką reikia žinoti?

Tiekimo grandinės valdymas (SCM) – tai prekių ir paslaugų srauto į verslą ir iš jo valdymo procesas. Įskaitant kiekvieną žingsnį, susijusį su žaliavų ir komponentų pavertimu galutiniais produktais ir jų pristatymu galutiniam klientui. Veiksmingas SCM gali padėti supaprastinti įmonės veiklą, kad būtų išvengta atliekų, maksimaliai padidinta klientų vertė ir įgytas konkurencinis pranašumas rinkoje.

Kaip veikia tiekimo grandinės valdymas

Tiekimo grandinės valdymas reiškia nuolatines įmonių pastangas, kad jų tiekimo grandinės būtų kuo veiksmingesnės ir ekonomiškesnės.

Paprastai SCM procesas susideda iš šių penkių fazių:

Planavimas

Norint gauti geriausius SCM rezultatus, procesas paprastai prasideda planuojant suderinti pasiūlą su klientų ir gamybos poreikiais. Įmonės turi stengtis numatyti, kokie bus jų poreikiai ateityje, ir atitinkamai elgtis. Bus atsižvelgta į žaliavas ar komponentus, kurių reikia kiekviename gamybos etape, į įrangos pajėgumus ir apribojimus bei į personalo poreikius.

Tiekimas
Veiksmingi SCM procesai labai priklauso nuo tvirtų santykių su tiekėjais. Tiekimas apima bendradarbiavimą su pardavėjais tiekiant medžiagas, reikalingas visam gamybos procesui. Įvairiose pramonės šakose bus taikomi skirtingi tiekimo reikalavimai, tačiau apskritai SCM tiekimas užtikrina, kad:

  • žaliavos arba komponentai atitinka gamybos specifikacijas, reikalingas
    prekių gamybai;
  • pardavėjo sumokėtos kainos atitinka rinkos lūkesčius;
  • pardavėjas turi galimybę lanksčiai pristatyti trūkstamas medžiagas dėl
    nenumatytų įvykių.

Tiekimo grandinės valdymas yra ypač svarbus, kai gamintojai dirba su greitai gendančiomis prekėmis. Pirkdamos prekes, įmonės turėtų atsižvelgti į pristatymo laiką ir į tai, kiek tiekėjas yra pasirengęs patenkinti jų poreikius.

Gamyba
Tai yra tiekimo grandinės valdymo proceso esmė, kai įmonė naudoja savo mašinas ir darbo jėgas, kad iš tiekėjų gautas žaliavas ar komponentus paverstų kažkuo nauju. Šis galutinis produktas yra galutinis gamybos proceso tikslas, nors tai nėra galutinis tiekimo grandinės valdymo etapas.

Pristatymas
Kai produktai yra pagaminti ir pardavimas baigtas, įmonė turi gauti tuos produktus į savo klientų rankas. Įmonė, turinti veiksmingą SCM, turės tvirtas logistikos galimybes ir pristatymo kanalus, norėdama laiku, saugiai ir nebrangiai pristatyti produktus.

Grąžinimas
Tiekimo grandinės valdymo procesas baigiamas produkto ir klientų grąžinimo palaikymu. Pakankamai blogai, kai klientui reikia grąžinti prekę, bet dar blogiau, jei taip yra dėl įmonės klaidos. Šis grąžinimo procesas dažnai vadinamas atvirkštine logistika, o įmonė turi užtikrinti, kad ji turi galimybę priimti grąžinamas prekes ir teisingai už jas grąžinti pinigus. Nesvarbu, ar įmonė atšaukia gaminį, ar klientas tiesiog nepatenkintas produktu, sandoris su klientu turi būti ištaisytas.

pr2023/200

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Fejerverkų grožis ir pavojai

Nepaisant to, apie kokią šventę bebūtų kalbama, fejerverkai paprastai užima labai svarbią vietą. Tačiau nors fejerverkų šou gali būti gražus reginys, jie taip pat gali kelti ir įvairių grėsmių. Todėl prieš uždegant fejerverkus, vertėtų daugiau sužinoti apie tai, kaip užtikrinti fejerverkų saugą. Kaip veikia fejerverkai? Norint suprasti, kodėl fejerverkai gali kelti pavojų sveikatai, svarbu žinoti, kaip jie veikia. Pagrindinė fejerverkų sudedamoji dalis yra juodieji milteliai. Jie dar vadinami šaunamaisiais milteliais, mat užsidegę sprogsta. Fejerverkus sudaro žvaigždės, kurių sudėtyje yra cheminių

Online logopedo paslaugos – naujos galimybės efektyviai spręsti kalbos sutrikimus

Internetinės kalbos terapijos paslaugos turi daug pranašumų, lyginant su tradicine asmenine terapija. O patogumas ir prieinamumas yra vieni svarbiausių. Naudodami internetinę terapiją asmenys gali gauti konsultacijas patogiai savo namuose. Nebereikia keliauti į susitikimus, sudaromos sąlygos lanksčiau planuoti susitikimus. Šis patogumas ypač naudingas asmenims, gyvenantiems atokiose arba nepakankamai transportu aptarnaujamose vietovėse. Logopedo paslaugos online taip pat gali būti ekonomiškesnė galimybė, nes ji pašalina poreikį keliauti ir sumažina terapeutų pridėtines išlaidas. Vienas iš pagrindinių online logopedo terapijos paslaugų pranašumų yra galimybė teikti

Pamatavo švietimo paslaugų rodiklius šalies savivaldybėse. Pirmauja ne vien didmiesčiai

Didžiausią proveržį švietimo paslaugų klausimu per pastaruosius metus pademonstravo gerokai mažesnės savivaldybės. Taip rodo Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) bendradarbiaujant su finansų ministerija sudarytas švietimo paslaugų sub-indeksas, kuris yra sudėtinė bendro gyvenimo kokybės indekso dalis.   LSA ŠKK pirmininko, Šilutės r.  savivaldybės mero V. Laurinaičio nuomonė Pasak Lietuvos savivaldybių asociacijos Švietimo ir kultūros komiteto (LSA ŠKK) pirmininko, Šilutės r.  savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio, situacija tarp šalies savivaldybių yra nevienoda, tad vertinant atskirus rodiklius būtina atsižvelgti ir į savivaldybės galimybes bei

Lietuvos paštas perspėja: sukčiai keičia taktiką, plinta nauji pranešimai

Lietuvos paštas įspėja gyventojus apie sukčių vėl platinamas apgaulingas SMS žinutes ir el. laiškus. Sukčiai keičia taktiką ir dabar platina žinutes su tekstu, pranešančiu, kad sistema negali atpažinti užsakymo informacijos, todėl siunta negali būti pristatyta. Prašoma atnaujinti informaciją ir pateikti duomenis. Kitas atvejis – el. laiške nurodoma, kad gauta siunta ir būtina sumokėti mokesčius už jos pristatymą nurodytu adresu. Trečias atvejis – pranešama apie apgadintą siuntą, prašoma atnaujinti adresą ir mokėjimo informaciją, net žadama atlyginti tris kartus didesnę žalą. Ketvirta

Taip pat skaitykite