E. aukcione rekordinio susidomėjimo sulaukė pasieniečių keturratis

Registrų centro administruojama elektroninių varžytynių ir aukcionų sistema vis dažniau užfiksuoja vieną už kitą įspūdingesnius laimikius: nekilnojamojo turto (NT) vystytojams patrauklūs žemės sklypai ar statiniai, įstaigų nebenaudojamos transporto priemonės ar naujam gyvenimui prikeliami pramonės įrenginiai. Nuotolinių aukcionų platformą atrandančios institucijos džiaugiasi augančiu susidomėjimu ir galimybe lengvai realizuoti nereikalingą turtą, kurį kartais pavyksta parduoti net keliskart brangiau nei tikėtasi.

Aktyviausi antstoliai

Aktyviausi e. varžytynių vykdytojai yra antstoliai ir nemokumo administratoriai, kurie, pasinaudodami Registrų centro tvarkoma platforma, gali greitai ir nesudėtingai realizuoti bankrutuojančių ar įsipareigojimų nevykdančių įmonių bei gyventojų turtą, o už jį gautas lėšas grąžinti kreditoriams. Tačiau pastaruoju metu vis aktyviau sistemos galimybes atranda įvairios valstybės ir savivaldybių institucijos, internetinėmis priemonėmis parduodančios įvairų nenaudojamą turtą.

„Pastebime, kad minėtų institucijų aukcionai neretai sulaukia ypatingo pirkėjų dėmesio. Štai vasario pabaigoje Valstybės sienos apsaugos tarnybos organizuotas aukcionas sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – 185 užsiregistravę dalyviai varžėsi dėl keturračio motociklo. Didelis dalyvių skaičius paprastai garantuoja, kad turtas bus parduotas už gerokai didesnę nei pradinė kaina. Taip nutiko ir šiuo atveju. Už minėtą keturratį motociklą buvo pasiūlyta net septynis kartus didesnė kaina – pradinė transporto priemonės pardavimo kaina buvo 1 tūkst. eurų, o galutinė pardavimo – net 7 tūkst. eurų“, – kalba Registrų centro Apribojimų informacinių sistemų skyriaus vadovas Saulius Grudzinskas.

Iki tol e. aukcione užsiregistravusių dalyvių rekordas priklausė Turto bankui – praėjusių metų rudenį vykusiame aukcione, kuriame buvo pardavinėjamas Klaipėdoje esantis garažas, dalyvavo 158 dalyviai. Tuomet pradinė objekto kaina pakilo 4,5 karto iki beveik 11 tūkst. eurų.

Kas populiariausia?

S. Grudzinsko teigimu, paprastai antstolių, nemokumo administratorių, savivaldybių, Turto banko ir kitų institucijų skelbiamuose e. aukcionuose ir e. varžytynėse užsiregistruoja iki 5 dalyvių, tačiau nuo praėjusių metų vidurio aukcionus Registrų centro administruojamoje sistemoje skelbiančios Valstybės sienos apsaugos tarnybos parduodamas turtas sulaukia nemenko pirkėjų susidomėjimo.

„Daugiausiai pirkėjų susidomėjimo sulaukė įstaigos organizuoti aukcionai, kuriuose buvo pardavinėjamos įvairios transporto priemonės: traktoriai, keturračiai motociklai, nebenaudojami lengvieji automobiliai. Šiuose aukcionuose dėl parduodamų transporto priemonių varžėsi nuo 50 iki 100 dalyvių, kurie besivaržydami galutinę objekto kainą kilstelėjo keliais kartais. Tai rodo, kad e. varžytynių ir aukcionų platforma yra naudinga turtą realizuojančioms įstaigoms ir patraukli įvairių laimikių ieškantiems pirkėjams“, – kalba Registrų centro atstovas S. Grudzinskas.

Kaip teigia Valstybės sienos apsaugos tarnybos patarėjas Giedrius Mišutis, e. aukcionuose parduodamas jau susidėvėjęs ir neeksploatuojamas pasieniečių transportas.

„Prieš teikiant nebenaudojamas transporto priemones elektroniniam aukcionui nuo jų nuimami visi skiriamieji VSAT ženklai, žymėjimas, išmontuojami švyturėliai, sirenos, telemetrijos ir kita įranga. Rekordinio susidomėjimo sulaukęs pasieniečių keturratis motociklas jau buvo susidėvėjęs, sugedęs, patruliuoti juo buvo nebeįmanoma, o privalomoji techninė apžiūra pasibaigusi. Tad svarbu ir naudinga, kad ši kaip ir kitos tokiuose aukcionuose parduodamos transporto priemonės randa naujus savininkus, o gautos lėšos papildo valstybės biudžetą“, – sako G. Mišutis.

Parduota turto už daugiau kaip 700 mln. eurų

Varžytynių ir aukcionų internete paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninės paslaugos sukūrimo įvyko apie 21,9 tūkst. varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už maždaug 733 mln. eurų.

Vien per 2021 metus įvyko per 2,5 tūkst. elektroninių aukcionų ir varžytynių, arba 12 proc. mažiau nei per 2020 metus. Per praėjusius metus e. varžytynėse ir aukcionuose parduota turto už daugiau nei 133 mln. eurų, iš jų 113 mln. eurų sudarė nekilnojamojo turto sandoriai. Palyginti 2020-aisiais buvo parduota turto už 155 mln. eurų, o nekilnojamojo turto dalis sudarė daugiau nei 146 mln. eurų.

E. varžytynių ir aukcionų sistema leidžia gyventojams ir verslo subjektams nuotoliniu būdu dalyvauti antstolių ir nemokumo administratorių vykdomose elektroninėse varžytynėse ir valstybės bei savivaldybių, kitų įmonių bei įstaigų turto pardavimo elektroniniuose aukcionuose. Besinaudojantys sukurtomis elektroninėmis paslaugomis gali aktyviai dalyvauti varžytynėse bei aukcionuose patirdami mažiausias sąnaudas.

Įgyvendindamas įmonės viziją tapti Europos Sąjungos lydere, efektyviai ir inovatyviai tvarkančia valstybės informacinius išteklius ir jų pagrindu pažangias paslaugas teikiančia įmone, Registrų centras kartu su dar 5-iomis ES šalimis (Italija, Portugalija, Kroatija, Čekija ir Latvija) dalyvauja LEILA projekte, kurio tikslas – apjungti visas Europos Sąjungoje veikiančias teisminių aukcionų informacines sistemas. Tokiu būdu Registrų centro turima patirtis kuriant ir administruojant elektroninių varžytynių ir aukcionų sistemą Lietuvoje galės būti sėkmingai pritaikyta visos Europos Sąjungos mastu. Planuojama, kad sistema turėtų pradėti veikti 2023 metų pradžioje.

RC atstovas spaudai Mindaugas Samkus

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite