E. aukcione rekordinio susidomėjimo sulaukė pasieniečių keturratis

Registrų centro administruojama elektroninių varžytynių ir aukcionų sistema vis dažniau užfiksuoja vieną už kitą įspūdingesnius laimikius: nekilnojamojo turto (NT) vystytojams patrauklūs žemės sklypai ar statiniai, įstaigų nebenaudojamos transporto priemonės ar naujam gyvenimui prikeliami pramonės įrenginiai. Nuotolinių aukcionų platformą atrandančios institucijos džiaugiasi augančiu susidomėjimu ir galimybe lengvai realizuoti nereikalingą turtą, kurį kartais pavyksta parduoti net keliskart brangiau nei tikėtasi.

Aktyviausi antstoliai

Aktyviausi e. varžytynių vykdytojai yra antstoliai ir nemokumo administratoriai, kurie, pasinaudodami Registrų centro tvarkoma platforma, gali greitai ir nesudėtingai realizuoti bankrutuojančių ar įsipareigojimų nevykdančių įmonių bei gyventojų turtą, o už jį gautas lėšas grąžinti kreditoriams. Tačiau pastaruoju metu vis aktyviau sistemos galimybes atranda įvairios valstybės ir savivaldybių institucijos, internetinėmis priemonėmis parduodančios įvairų nenaudojamą turtą.

„Pastebime, kad minėtų institucijų aukcionai neretai sulaukia ypatingo pirkėjų dėmesio. Štai vasario pabaigoje Valstybės sienos apsaugos tarnybos organizuotas aukcionas sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – 185 užsiregistravę dalyviai varžėsi dėl keturračio motociklo. Didelis dalyvių skaičius paprastai garantuoja, kad turtas bus parduotas už gerokai didesnę nei pradinė kaina. Taip nutiko ir šiuo atveju. Už minėtą keturratį motociklą buvo pasiūlyta net septynis kartus didesnė kaina – pradinė transporto priemonės pardavimo kaina buvo 1 tūkst. eurų, o galutinė pardavimo – net 7 tūkst. eurų“, – kalba Registrų centro Apribojimų informacinių sistemų skyriaus vadovas Saulius Grudzinskas.

Iki tol e. aukcione užsiregistravusių dalyvių rekordas priklausė Turto bankui – praėjusių metų rudenį vykusiame aukcione, kuriame buvo pardavinėjamas Klaipėdoje esantis garažas, dalyvavo 158 dalyviai. Tuomet pradinė objekto kaina pakilo 4,5 karto iki beveik 11 tūkst. eurų.

Kas populiariausia?

S. Grudzinsko teigimu, paprastai antstolių, nemokumo administratorių, savivaldybių, Turto banko ir kitų institucijų skelbiamuose e. aukcionuose ir e. varžytynėse užsiregistruoja iki 5 dalyvių, tačiau nuo praėjusių metų vidurio aukcionus Registrų centro administruojamoje sistemoje skelbiančios Valstybės sienos apsaugos tarnybos parduodamas turtas sulaukia nemenko pirkėjų susidomėjimo.

„Daugiausiai pirkėjų susidomėjimo sulaukė įstaigos organizuoti aukcionai, kuriuose buvo pardavinėjamos įvairios transporto priemonės: traktoriai, keturračiai motociklai, nebenaudojami lengvieji automobiliai. Šiuose aukcionuose dėl parduodamų transporto priemonių varžėsi nuo 50 iki 100 dalyvių, kurie besivaržydami galutinę objekto kainą kilstelėjo keliais kartais. Tai rodo, kad e. varžytynių ir aukcionų platforma yra naudinga turtą realizuojančioms įstaigoms ir patraukli įvairių laimikių ieškantiems pirkėjams“, – kalba Registrų centro atstovas S. Grudzinskas.

Kaip teigia Valstybės sienos apsaugos tarnybos patarėjas Giedrius Mišutis, e. aukcionuose parduodamas jau susidėvėjęs ir neeksploatuojamas pasieniečių transportas.

„Prieš teikiant nebenaudojamas transporto priemones elektroniniam aukcionui nuo jų nuimami visi skiriamieji VSAT ženklai, žymėjimas, išmontuojami švyturėliai, sirenos, telemetrijos ir kita įranga. Rekordinio susidomėjimo sulaukęs pasieniečių keturratis motociklas jau buvo susidėvėjęs, sugedęs, patruliuoti juo buvo nebeįmanoma, o privalomoji techninė apžiūra pasibaigusi. Tad svarbu ir naudinga, kad ši kaip ir kitos tokiuose aukcionuose parduodamos transporto priemonės randa naujus savininkus, o gautos lėšos papildo valstybės biudžetą“, – sako G. Mišutis.

Parduota turto už daugiau kaip 700 mln. eurų

Varžytynių ir aukcionų internete paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninės paslaugos sukūrimo įvyko apie 21,9 tūkst. varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už maždaug 733 mln. eurų.

Vien per 2021 metus įvyko per 2,5 tūkst. elektroninių aukcionų ir varžytynių, arba 12 proc. mažiau nei per 2020 metus. Per praėjusius metus e. varžytynėse ir aukcionuose parduota turto už daugiau nei 133 mln. eurų, iš jų 113 mln. eurų sudarė nekilnojamojo turto sandoriai. Palyginti 2020-aisiais buvo parduota turto už 155 mln. eurų, o nekilnojamojo turto dalis sudarė daugiau nei 146 mln. eurų.

E. varžytynių ir aukcionų sistema leidžia gyventojams ir verslo subjektams nuotoliniu būdu dalyvauti antstolių ir nemokumo administratorių vykdomose elektroninėse varžytynėse ir valstybės bei savivaldybių, kitų įmonių bei įstaigų turto pardavimo elektroniniuose aukcionuose. Besinaudojantys sukurtomis elektroninėmis paslaugomis gali aktyviai dalyvauti varžytynėse bei aukcionuose patirdami mažiausias sąnaudas.

Įgyvendindamas įmonės viziją tapti Europos Sąjungos lydere, efektyviai ir inovatyviai tvarkančia valstybės informacinius išteklius ir jų pagrindu pažangias paslaugas teikiančia įmone, Registrų centras kartu su dar 5-iomis ES šalimis (Italija, Portugalija, Kroatija, Čekija ir Latvija) dalyvauja LEILA projekte, kurio tikslas – apjungti visas Europos Sąjungoje veikiančias teisminių aukcionų informacines sistemas. Tokiu būdu Registrų centro turima patirtis kuriant ir administruojant elektroninių varžytynių ir aukcionų sistemą Lietuvoje galės būti sėkmingai pritaikyta visos Europos Sąjungos mastu. Planuojama, kad sistema turėtų pradėti veikti 2023 metų pradžioje.

RC atstovas spaudai Mindaugas Samkus

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite