Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko.

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas. Nuotr. iš „Pamario“ archyvo

UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš čia mokėsi ir vaikai, tad teko pirkti maisto, daugiau gaminti namuose. Tad jeigu ir tokiu sudėtingu metu įmonė dirbo pelningai, galima tik pasidžiaugti.

Savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjo pavaduotoja Zita Tautvydienė informavo, kad „Šilutės šilumos tinklų“ bendrovės (direktorius Vaidotas Mačiulis), nuostolis viršija 262,2 tūkst. Eur. Viena iš priežasčių – Valstybinė energetikos reguliavimo taryba vėlavo perskaičiuoti bazinę šilumos kainą, kuri turėjo didėti, be to, pernai žiema buvo šilta, šilumos prireikė mažau, pardavimai sumenko.

„Šilutės autobusų parko“ bendrovė (direktorius Artūras Stonkus) pernai dirbo nuostolingai: metų veiklos rezultatas – per 99,4 tūkst. Eur nuostolių. Z. Tautvydienė sakė, kad bendrovė turi anksčiau sukaupusi pelno, tad turės išsiversti.

Karantinas dėl COVID-19 plitimo buvo sustabdęs keleivių pervežimą, ši našta įmonę slegia ir šiemet. Lietuvos savivaldybių asociacija kelia klausimą, kodėl privatiems vežėjams skiriama parama, o tokia pačia veikla užsiimančios savivaldybių įmonės nieko negauna. Galbūt Vyriausybė priims kokių sprendimų?

Savivaldybės įmonių veiklos ataskaitas turi įvertinti Savivaldybės taryba, joms pritardama arba nepritardama. Tai paaiškės Tarybos posėdyje.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotary diena prie Minijos

Šilutės Rotary klubas antrą kartą organizavo Rotary dieną. Pirma Rotary diena Pamario krašte buvo skirta Šilutės klubo 25-mečiui ir Rotary organizacijos Lietuvos apygardos penkmečiui 2019 metais. Dėl pandemijos suvaržymų pernai tokia šventė neįvyko. Šįkart rotarietiška šventė šurmuliavo lietuviškąja Venecija vadinamame Minijos (Mingės) kaime, svetingosios Monikos Dobrovolskytės vadovaujamuose svečių namuose. Karštą šeštadienio popietę pabendrauti ir drauge pasiilsėti susirinko beveik 100 rotariečių ir jų šeimų narių. Be šilutiškių, gausiausiai atvyko bendraminčių iš Tauragės, jie šiam tikslui net išsinuomojo didelį autobusą. Taip pat

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Taip pat skaitykite