Dvejų metų statistika

Pagėgių civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Elena Komskienė, sukaupusi galutinius praėjusių metų duomenis ir palyginusi juos su 2012 metų, teigia, kad abejais metais mirčių būta po lygiai, naujagimių pernai sulaukta mažiau, santuokų užregistruota daugiau, o skyrybų – mažiau.
Gimimai ir mirtys
Pernai Pagėgių krašte sulaukta 129 naujagimių, kurių 2012 metais buvo 146. Naujagimių sumažėjo, o pernai ir užpernai Pagėgių krašte mirė po 137 asmenis. Išeitų, kad pernai daugiau mirė negu gimė, o 2012 metais gimstamumas buvo aplenkęs mirtingumą.
Pateikiame kitų 2013 metų duomenų, skliausteliuose – 2012 metų duomenys. Pernai sulaukta 66 (65) mergaičių ir 63 (81) berniukų, 41 (39) vaikas gimė užsienyje ir buvo įtraukti į apskaitą Civilinės metrikacijos skyriuje. Net 56 (37) vaikams pripažinta tėvystė, o tai reiškia, kad jie gimė tėvams neįregistravus santuokos. Šis skaičius gerokai išaugo, kaip pagausėjo ir užsienyje gimusių vaikų. Matyt, šioms tendencijoms įtakos turi Pagėgių krašto gyventojų išvykimas dirbti ir gyventi į užsienį. Vaikui gimus užsienyje, jį auginant tik motinai, kuri nėra ištekėjusi, sulaukiama didesnės finansinės ir socialinės pagalbos. Įdomus dar vienas skaičius: pernai Pagėgių krašte sulaukta tik 4 vaikučių, kurie neturi tėvo, o 2012 m. tokių vaikų buvo net 20.
Seni lietuviški vardai dar nepatenka į populiariųjų sąrašą. Tėvai jų neparenka savo vaikams net ant Rambyno kalno vykstant Joninių šventėms, turint šviesuolio Martyno Jankaus muziejų… Berniukams suteikti tokie vardai: Tomas, Matas, Kristupas, Kajus, Karolis, Nojus, Augustas, mergaitėms – Ema, Karina, Greta, Ugnė, Eva, Gabija. Matyt, dar negrįžo Jono, Juozo, Petro, Stasio, Kazio vardai. Užtat radosi Joris, Luknė, Rovena, Dijora, Aronas. Tomas, Ema, Karina – bene populiariausi vardai Pagėgių krašte jau dvejus pastaruosius metus.
Pernai gimė daugiau mergaičių, tačiau mirė daugiau vyrų. Per dvejus metus Pagėgių kraštas neteko po 137 asmenis. Pernai mirė 63 moterys, 73 vyrai ir 1 vaikas. Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruota 78 (100) mirtys Pagėgiuose ir visoje šios seniūnijos teritorijoje, Vilkyškių seniūnijoje – 18 (17), Lumpėnų – 16 (8), Natkiškių seniūnijoje – 13 (10), Stoniškių – 12 (2). Vien Pagėgių mieste pernai mirė 29 (24) asmenys.
Sudarytos 4 (3) vardo, pavardės, tautybės pakeitimo bylos ir 31 (19) dokumentų įrašų ištaisymo, pakeitimo, papildymo byla.
Pastaruosius dvejus metus pagrindinė mirtį lėmusi liga yra širdies ir kraujagyslių – 83 (69), onkologinės ligos – 25 (24), plaučių ligos, tuberkuliozė – 6 (8), yra ir kitų ligų. Traumos ir kūno sužalojimai buvo 5 (6) mirčių priežastimi, pernai 2 asmenys mirė užspringę, 1 paskendo, 1 užduso, 1 apsinuodijo.
Susituokė ir išsiskyrė
Pernai Pagėgių krašte sutuoktos 68 (59) poros, iš jų 7 (8) gyventojai susituokė su užsienio valstybių piliečiais, 10 (6) santuokų sudaryta bažnyčioje. 111 asmenų iš 136 šeimas kūrė pirmą kartą, 20 asmenų tuokėsi antrą kartą, 4 – trečią, 1 – ketvirtą kartą. 13 (5) pagėgiškių gavo pažymas santuokoms su kitos šalies piliečiais.
Pernai įregistruota 11 (16) ištuokų, 2 (3) ištuokos įtrauktos į apskaitą.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite