Dvejų metų statistika

Pagėgių civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Elena Komskienė, sukaupusi galutinius praėjusių metų duomenis ir palyginusi juos su 2012 metų, teigia, kad abejais metais mirčių būta po lygiai, naujagimių pernai sulaukta mažiau, santuokų užregistruota daugiau, o skyrybų – mažiau.
Gimimai ir mirtys
Pernai Pagėgių krašte sulaukta 129 naujagimių, kurių 2012 metais buvo 146. Naujagimių sumažėjo, o pernai ir užpernai Pagėgių krašte mirė po 137 asmenis. Išeitų, kad pernai daugiau mirė negu gimė, o 2012 metais gimstamumas buvo aplenkęs mirtingumą.
Pateikiame kitų 2013 metų duomenų, skliausteliuose – 2012 metų duomenys. Pernai sulaukta 66 (65) mergaičių ir 63 (81) berniukų, 41 (39) vaikas gimė užsienyje ir buvo įtraukti į apskaitą Civilinės metrikacijos skyriuje. Net 56 (37) vaikams pripažinta tėvystė, o tai reiškia, kad jie gimė tėvams neįregistravus santuokos. Šis skaičius gerokai išaugo, kaip pagausėjo ir užsienyje gimusių vaikų. Matyt, šioms tendencijoms įtakos turi Pagėgių krašto gyventojų išvykimas dirbti ir gyventi į užsienį. Vaikui gimus užsienyje, jį auginant tik motinai, kuri nėra ištekėjusi, sulaukiama didesnės finansinės ir socialinės pagalbos. Įdomus dar vienas skaičius: pernai Pagėgių krašte sulaukta tik 4 vaikučių, kurie neturi tėvo, o 2012 m. tokių vaikų buvo net 20.
Seni lietuviški vardai dar nepatenka į populiariųjų sąrašą. Tėvai jų neparenka savo vaikams net ant Rambyno kalno vykstant Joninių šventėms, turint šviesuolio Martyno Jankaus muziejų… Berniukams suteikti tokie vardai: Tomas, Matas, Kristupas, Kajus, Karolis, Nojus, Augustas, mergaitėms – Ema, Karina, Greta, Ugnė, Eva, Gabija. Matyt, dar negrįžo Jono, Juozo, Petro, Stasio, Kazio vardai. Užtat radosi Joris, Luknė, Rovena, Dijora, Aronas. Tomas, Ema, Karina – bene populiariausi vardai Pagėgių krašte jau dvejus pastaruosius metus.
Pernai gimė daugiau mergaičių, tačiau mirė daugiau vyrų. Per dvejus metus Pagėgių kraštas neteko po 137 asmenis. Pernai mirė 63 moterys, 73 vyrai ir 1 vaikas. Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruota 78 (100) mirtys Pagėgiuose ir visoje šios seniūnijos teritorijoje, Vilkyškių seniūnijoje – 18 (17), Lumpėnų – 16 (8), Natkiškių seniūnijoje – 13 (10), Stoniškių – 12 (2). Vien Pagėgių mieste pernai mirė 29 (24) asmenys.
Sudarytos 4 (3) vardo, pavardės, tautybės pakeitimo bylos ir 31 (19) dokumentų įrašų ištaisymo, pakeitimo, papildymo byla.
Pastaruosius dvejus metus pagrindinė mirtį lėmusi liga yra širdies ir kraujagyslių – 83 (69), onkologinės ligos – 25 (24), plaučių ligos, tuberkuliozė – 6 (8), yra ir kitų ligų. Traumos ir kūno sužalojimai buvo 5 (6) mirčių priežastimi, pernai 2 asmenys mirė užspringę, 1 paskendo, 1 užduso, 1 apsinuodijo.
Susituokė ir išsiskyrė
Pernai Pagėgių krašte sutuoktos 68 (59) poros, iš jų 7 (8) gyventojai susituokė su užsienio valstybių piliečiais, 10 (6) santuokų sudaryta bažnyčioje. 111 asmenų iš 136 šeimas kūrė pirmą kartą, 20 asmenų tuokėsi antrą kartą, 4 – trečią, 1 – ketvirtą kartą. 13 (5) pagėgiškių gavo pažymas santuokoms su kitos šalies piliečiais.
Pernai įregistruota 11 (16) ištuokų, 2 (3) ištuokos įtrauktos į apskaitą.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką tikrins policija gruodžio mėnesį?

Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, kuriai priklauso ir Šilutės rajonas bei Pagėgių savivaldybės teritorija, organizuos prevencines priemones. Šiomis dienomis (gruodžio 1-3 d.) vyksta pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – tamsiuoju paros laiku, matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas. Gruodžio 5-11 d., gruodžio 24-27 d. ir gruodžio 30-31 d. atidžiau bus kontroliuojama vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Taip pat skaitykite