Dvejų metų statistika

Pagėgių civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Elena Komskienė, sukaupusi galutinius praėjusių metų duomenis ir palyginusi juos su 2012 metų, teigia, kad abejais metais mirčių būta po lygiai, naujagimių pernai sulaukta mažiau, santuokų užregistruota daugiau, o skyrybų – mažiau.
Gimimai ir mirtys
Pernai Pagėgių krašte sulaukta 129 naujagimių, kurių 2012 metais buvo 146. Naujagimių sumažėjo, o pernai ir užpernai Pagėgių krašte mirė po 137 asmenis. Išeitų, kad pernai daugiau mirė negu gimė, o 2012 metais gimstamumas buvo aplenkęs mirtingumą.
Pateikiame kitų 2013 metų duomenų, skliausteliuose – 2012 metų duomenys. Pernai sulaukta 66 (65) mergaičių ir 63 (81) berniukų, 41 (39) vaikas gimė užsienyje ir buvo įtraukti į apskaitą Civilinės metrikacijos skyriuje. Net 56 (37) vaikams pripažinta tėvystė, o tai reiškia, kad jie gimė tėvams neįregistravus santuokos. Šis skaičius gerokai išaugo, kaip pagausėjo ir užsienyje gimusių vaikų. Matyt, šioms tendencijoms įtakos turi Pagėgių krašto gyventojų išvykimas dirbti ir gyventi į užsienį. Vaikui gimus užsienyje, jį auginant tik motinai, kuri nėra ištekėjusi, sulaukiama didesnės finansinės ir socialinės pagalbos. Įdomus dar vienas skaičius: pernai Pagėgių krašte sulaukta tik 4 vaikučių, kurie neturi tėvo, o 2012 m. tokių vaikų buvo net 20.
Seni lietuviški vardai dar nepatenka į populiariųjų sąrašą. Tėvai jų neparenka savo vaikams net ant Rambyno kalno vykstant Joninių šventėms, turint šviesuolio Martyno Jankaus muziejų… Berniukams suteikti tokie vardai: Tomas, Matas, Kristupas, Kajus, Karolis, Nojus, Augustas, mergaitėms – Ema, Karina, Greta, Ugnė, Eva, Gabija. Matyt, dar negrįžo Jono, Juozo, Petro, Stasio, Kazio vardai. Užtat radosi Joris, Luknė, Rovena, Dijora, Aronas. Tomas, Ema, Karina – bene populiariausi vardai Pagėgių krašte jau dvejus pastaruosius metus.
Pernai gimė daugiau mergaičių, tačiau mirė daugiau vyrų. Per dvejus metus Pagėgių kraštas neteko po 137 asmenis. Pernai mirė 63 moterys, 73 vyrai ir 1 vaikas. Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruota 78 (100) mirtys Pagėgiuose ir visoje šios seniūnijos teritorijoje, Vilkyškių seniūnijoje – 18 (17), Lumpėnų – 16 (8), Natkiškių seniūnijoje – 13 (10), Stoniškių – 12 (2). Vien Pagėgių mieste pernai mirė 29 (24) asmenys.
Sudarytos 4 (3) vardo, pavardės, tautybės pakeitimo bylos ir 31 (19) dokumentų įrašų ištaisymo, pakeitimo, papildymo byla.
Pastaruosius dvejus metus pagrindinė mirtį lėmusi liga yra širdies ir kraujagyslių – 83 (69), onkologinės ligos – 25 (24), plaučių ligos, tuberkuliozė – 6 (8), yra ir kitų ligų. Traumos ir kūno sužalojimai buvo 5 (6) mirčių priežastimi, pernai 2 asmenys mirė užspringę, 1 paskendo, 1 užduso, 1 apsinuodijo.
Susituokė ir išsiskyrė
Pernai Pagėgių krašte sutuoktos 68 (59) poros, iš jų 7 (8) gyventojai susituokė su užsienio valstybių piliečiais, 10 (6) santuokų sudaryta bažnyčioje. 111 asmenų iš 136 šeimas kūrė pirmą kartą, 20 asmenų tuokėsi antrą kartą, 4 – trečią, 1 – ketvirtą kartą. 13 (5) pagėgiškių gavo pažymas santuokoms su kitos šalies piliečiais.
Pernai įregistruota 11 (16) ištuokų, 2 (3) ištuokos įtrauktos į apskaitą.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kur dažniausiai klystama pildant metinę pajamų deklaraciją?

Buhalterinė apskaita – vienas svarbiausių procesų bet kurios įmonės veikloje, nepriklausomai nuo to, kokiai veiklos sričiai ši atstovautų ar kokio dydžio bebūtų. Norint išvardinti darbus, kuriuos įmonės buhalteris atlieka per dieną, mėnesį ar kalendorinius metus (apskaitos darbų atlikimo būtinybė susijusi ir su konkrečiais laiko terminais), neužtektų net ir abiejų rankų pirštų. Vienos užduotys pareikalauja daugiau laiko, kitos, buhalterio įgudimo dėka, atliekamos akimirksniu, tačiau bet kuris apskaitos darbas reikalauja preciziškumo tikslumo: net vienintelis supainiotas skaičius gali atnešti sunkiai įveikiamos painiavos. Specializuota

Papildomai 4,5 mln. eurų katilams keisti

Puspenkto milijono eurų katilams – tiek Aplinkos ministerija papildomai ketina skirti gyventojams, pateikusiems paraiškas gauti kompensacijas už šilumos siurblius arba biokuro katilus. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas atkreipia dėmesį, kad dėl augančių dujų ir kitų išteklių kainų susirūpinę žmonės sprendimus atnaujinti šildymo įrangą tvaresne priima pačiu laiku, todėl iš Klimato kaitos programos į šią priemonę siūloma perkelti papildomus 2,5 mln. eurų jau pateikusiems paraiškas gyventojams ir dar 2 mln. – naujoms paraiškoms. „Visi akivaizdžiai pamatėme, kad šildant būstą taršiu kuru nukenčia ne

Ar Šilutės politikai rinksis Sauliaus Skvernelio su bendraminčiais steigiamą naują partiją?

Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, vadovaujamą Ramūno Karbauskio, palikęs ir Seime su bendraminčiais įkūręs frakciją nepartinis Saulius Skvernelis paskelbė, jog steigia Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“. Ar tai gali būti naudinga Valstiečių ir žaliųjų sąjungos likviduoto Šilutės skyriaus nariams, kurie į naują „valstiečių“ skyrių nei kviečiami, nei su jais kalbamasi?   Naujojo „valstiečių“ skyriaus kūrimu ir plėtimu Šilutės rajone rūpinasi buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Šiek tiek anksčiau šio skyriaus atstovai pateikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui raštą, kad į

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Taip pat skaitykite