Dvejų metų statistika

Pagėgių civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Elena Komskienė, sukaupusi galutinius praėjusių metų duomenis ir palyginusi juos su 2012 metų, teigia, kad abejais metais mirčių būta po lygiai, naujagimių pernai sulaukta mažiau, santuokų užregistruota daugiau, o skyrybų – mažiau.
Gimimai ir mirtys
Pernai Pagėgių krašte sulaukta 129 naujagimių, kurių 2012 metais buvo 146. Naujagimių sumažėjo, o pernai ir užpernai Pagėgių krašte mirė po 137 asmenis. Išeitų, kad pernai daugiau mirė negu gimė, o 2012 metais gimstamumas buvo aplenkęs mirtingumą.
Pateikiame kitų 2013 metų duomenų, skliausteliuose – 2012 metų duomenys. Pernai sulaukta 66 (65) mergaičių ir 63 (81) berniukų, 41 (39) vaikas gimė užsienyje ir buvo įtraukti į apskaitą Civilinės metrikacijos skyriuje. Net 56 (37) vaikams pripažinta tėvystė, o tai reiškia, kad jie gimė tėvams neįregistravus santuokos. Šis skaičius gerokai išaugo, kaip pagausėjo ir užsienyje gimusių vaikų. Matyt, šioms tendencijoms įtakos turi Pagėgių krašto gyventojų išvykimas dirbti ir gyventi į užsienį. Vaikui gimus užsienyje, jį auginant tik motinai, kuri nėra ištekėjusi, sulaukiama didesnės finansinės ir socialinės pagalbos. Įdomus dar vienas skaičius: pernai Pagėgių krašte sulaukta tik 4 vaikučių, kurie neturi tėvo, o 2012 m. tokių vaikų buvo net 20.
Seni lietuviški vardai dar nepatenka į populiariųjų sąrašą. Tėvai jų neparenka savo vaikams net ant Rambyno kalno vykstant Joninių šventėms, turint šviesuolio Martyno Jankaus muziejų… Berniukams suteikti tokie vardai: Tomas, Matas, Kristupas, Kajus, Karolis, Nojus, Augustas, mergaitėms – Ema, Karina, Greta, Ugnė, Eva, Gabija. Matyt, dar negrįžo Jono, Juozo, Petro, Stasio, Kazio vardai. Užtat radosi Joris, Luknė, Rovena, Dijora, Aronas. Tomas, Ema, Karina – bene populiariausi vardai Pagėgių krašte jau dvejus pastaruosius metus.
Pernai gimė daugiau mergaičių, tačiau mirė daugiau vyrų. Per dvejus metus Pagėgių kraštas neteko po 137 asmenis. Pernai mirė 63 moterys, 73 vyrai ir 1 vaikas. Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruota 78 (100) mirtys Pagėgiuose ir visoje šios seniūnijos teritorijoje, Vilkyškių seniūnijoje – 18 (17), Lumpėnų – 16 (8), Natkiškių seniūnijoje – 13 (10), Stoniškių – 12 (2). Vien Pagėgių mieste pernai mirė 29 (24) asmenys.
Sudarytos 4 (3) vardo, pavardės, tautybės pakeitimo bylos ir 31 (19) dokumentų įrašų ištaisymo, pakeitimo, papildymo byla.
Pastaruosius dvejus metus pagrindinė mirtį lėmusi liga yra širdies ir kraujagyslių – 83 (69), onkologinės ligos – 25 (24), plaučių ligos, tuberkuliozė – 6 (8), yra ir kitų ligų. Traumos ir kūno sužalojimai buvo 5 (6) mirčių priežastimi, pernai 2 asmenys mirė užspringę, 1 paskendo, 1 užduso, 1 apsinuodijo.
Susituokė ir išsiskyrė
Pernai Pagėgių krašte sutuoktos 68 (59) poros, iš jų 7 (8) gyventojai susituokė su užsienio valstybių piliečiais, 10 (6) santuokų sudaryta bažnyčioje. 111 asmenų iš 136 šeimas kūrė pirmą kartą, 20 asmenų tuokėsi antrą kartą, 4 – trečią, 1 – ketvirtą kartą. 13 (5) pagėgiškių gavo pažymas santuokoms su kitos šalies piliečiais.
Pernai įregistruota 11 (16) ištuokų, 2 (3) ištuokos įtrauktos į apskaitą.

„Pamario“ inf.

Hits: 25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite