Dvejų metų kelias į MAXIMĄ

UAB „Žibai“ teritorijoje, tarp Cintjoniškių ir Geležinkelio gatvių, šios įdubos vietoje iškils prekybos centras MAXIMA.

Artėjant naujametinėms šventėms ar bent kitų metų pradžioje, Šilutėje atvers duris dar vienas mažmeninio prekybos tinklo MAXIMA prekybos centras. Jį savo teritorijoje stato UAB „Žibai“ ir vėliau dešimčiai metų išnuomos prekybininkams. Nuo derybų su prekybininkais pradžios iki įkurtuvių praeis maždaug dveji metai, iš kurių statyboms teprireiks kelių mėnesių.

UAB „Žibai“ vadovas Steponas Kazlauskas sakė, kad pastatyti ir išnuomoti patalpas jiems nėra naujiena. Taip įmonė jau 20 metų verčiasi Klaipėdoje. Dabar tai daroma Šilutėje. Anot S. Kazlausko, apsispręsti tą daryti nebuvę lengva. Dvejonių kėlė pats miesto dydis, prekybos centrų gausa ir sudėtinga demografinė situacija. Iš kitos pusės, MAXIMA parduotuvės Šilutėje didelėmis erdvėmis pasigirti negali. Didesnioji kenčia dėl stovėjimo vietų automobiliams stygiaus, mažesnioji turi nedidelius plotus prekybai. Tai ir paskatino pastatyti rimtesnį prekybos centrą. Rizikos taip pat yra, nes verslas gali pradėti trauktis ir pastatų niekam nebereikės.

Stepono Kazlausko teigimu, savo lėšomis pastatyti prekybos centrą ir vėliau nuomoti patalpas yra gana rizikinga.

Verslininkas paminėjo, kad imtis šių statinių paskatino ir padėtis finansų rinkoje. Šiuo metu tinkamas laikas skolintis, mat mažos palūkanos. Jos iš esmės tik tokios, kad padengtų infliacijos nuostolius, todėl bent jau šiuo metu skolintis ir investuoti verta. UAB „Žibai“ pasinaudojo tokia proga ir paėmė paskolą statyboms.
Šilutės r. savivaldybės tarybos narys ir verslininkas Steponas Kazlauskas kalbėjo, kad jam teko išgirsti kaltinimų, jog naujo prekybos centro statyba šioje miesto dalyje sutrukdys prekybos centrui rastis buvusio autobusų parko vietoje. Pasak jo, tie kaltinimai neturi pagrindo, nes dėl prekybos centro statybos su didžiausiomis šalies prekybos įmonėmis jis pradėjo derėtis prieš dvejus metus. Investuotojas UAB „Projectos projektai“ atsirado tik pernai. Ir su MAXIMA sutarta pasirašyti 10 metų nuomos sutartį tik po ilgų derybų, nes prekybos centras statyboms galėjo pasirinkti kelias vietas. Nors sutartyje numatyta galimybė ją dar pratęsti, niekas nėra garantuotas, kad taip ir atsitiks. Paklaustas, ar žino, koks prekybos centras bus statomas autobusų parko vietoje būsiančioje naujoje autobusų stotyje, S. Kazlauskas teigė turintis mažai informacijos ir negalįs tiksliai atsakyti. Jo manymu toje vietoje greičiausiai gali įsikurti „Lidl“.
„Galiu pasakyti, kad dabar šitas miesto kampas pagražės. Buvusių senų pramoninių statinių vietoje atsiras naujas šiuolaikinis prekybos centras. Tiesa, neaišku, koks bus jo adresas, nes statinys bus Cintjoniškių ir Geležinkelio gatvių sankirtoje. UAB „Žibai“ yra Miško gatvėje“, – apie būsimą prekyvietę pasakojo Steponas Kazlauskas.
Jis sakė, kad iš 2,6 hektaro UAB „Žibams“ priklausančios teritorijos prekybos centrui skirta 0,95 ha. Šiame plote bus pastatytas bendro 3200 kvadratinių metrų ploto prekybos centras su 1700 kvadratinių metrų prekybos salėmis ir apie 130 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Pats prekybos centras statomas laikantis mažmeninio prekybos tinklo MAXIMA kataloguose numatytų reikalavimų.
„Nėra taip, kad UAB „Žibai“ kaip nori, taip ir pastatys. Kiekviena projekto dalis, pastato parametrai, medžiagos derinami su užsakovu“, – pasakojo S. Kazlauskas. Į naująją MAXIMĄ bus patogu atvažiuoti automobiliais, o aplinkiniai gyventojai turės galimybę pirkti visai šalia. Atidarius naująją parduotuvę bus sukurta nemažai naujų darbo vietų šilutiškiams.
Verslininkas pasakojo, kad sutartyje numatyta prekybos centrą atidaryti iki 2018 metų sausio 30 d. Tačiau bus stengiamasi tai padaryti anksčiau – prieš Kalėdas, mat tuomet labai suaktyvėja prekyba, ir verslas tokios progos nenori praleisti. Anot Stepono Kazlausko, pastatyti greitai tokį prekybos centrą įmanoma. Įmonė jau turi panašios patirties. UAB „Žibai“ Klaipėdoje per 4,5 mėnesio sugebėjo pastatyti 3500 kvadratinių metrų ploto statinį.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Žvejokime atsakingai: nespėjusias išneršti žuvis reikėtų paleisti

Pavasaris yra žuvų neršto metas, todėl žvejus mėgėjus raginame būti ypač atidžius – šiuo metu galioja nemažai konkrečių žuvų rūšių žvejybos draudimų, taikomų tam tikrą laikotarpį. Kartu atkreipiame dėmesį, kad neršto laikas gali šiek tiek pasislinkti priklausomai nuo klimato sąlygų. Todėl draudimui vos pasibaigus dar ne visos žuvys gali būti išneršusios. Jas sugavus reikėtų paleisti. Siekiant sudaryti palankesnes žvejybos sąlygas, Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse yra išimtis, numatanti, kad kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja

Pasirinktą verslą plėtoti bus kur kas paprasčiau, jei…

Drąsiai galima sakyti, kad sprendimas pradėti verslą, yra vienas geriausių. Tai atveria labai daug nuostabių galimybių: realizuoti sumanymus bei siekti svajonių; savo darbais keisti pasaulį; kurti darbo vietas. Žinoma, ir pelnas nėra išimtis – būtent verslas atveria galimybę siekti  finansinės nepriklausomybės. Visgi, svarbu pabrėžti, kad ir verslo plėtojimas neretai kelia tam tikrų iššūkių. Taip pat labai dažnai tenka susidurti su ypač didelėmis laiko, energijos ar finansų sąnaudomis. Gera žinia yra ta, kad jei tik bus priimami tinkami sprendimai, tai pasirinktą

Šiemet automobilių stovėjimas Palangoje kainuoja brangiau

Rinkliava už automobilių stovėjimą dalyje Palangos gatvių renkama nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai. Tad sekmadienį, gegužės 15 d., įsigaliojo gerokai padidinti mokesčiai, kuriuos nustatė Palangos miesto savivaldybės taryba. Praėjusiais metais rinkliavos sezono metu už vieno automobilio stovėjimą pusvalandį raudonojoje zonoje reikėjo mokėti 0,6 euro, viena valanda buvo įkainota 1,2 euro. Pusvalandį palikti geltonojoje zonoje kainavo 0,3 euro, o valandą – 0,6 euro. Žaliojoje zonoje už vieno automobilio stovėjimą pusę valandos tekdavo atseikėti 1 eurą, o už

Ką madingo ir patogaus turėtų dėvėti vyras šią vasarą?

Vasara jau visai čia pat! O tai reiškia, kad daugelis vyrų, kurie domisi vyriška mada ir nori išlikti stilingais, suka galvą dėl to, kuo reikėtų papildyti savo garderobą. Greitai sužinosite karščiausias vyrų vasaros mados tendencijas. Juk nėra nieko geriau, nei prieš atsinaujinant spintos turinį, žinoti, kokie drabužiai, batai ir aksesuarai yra madingi šią vasarą. Papasakosime, kokie marškinėliai, šortai, aksesuarai, sportbačiai ar kiti dalykai turėtų papildyti Jūsų garderobą, jei norite madingos ir patogios aprangos. Madingi ir patogūs drabužiai – ką dėvėti

Taip pat skaitykite