Dvejų metų kelias į MAXIMĄ

UAB „Žibai“ teritorijoje, tarp Cintjoniškių ir Geležinkelio gatvių, šios įdubos vietoje iškils prekybos centras MAXIMA.

Artėjant naujametinėms šventėms ar bent kitų metų pradžioje, Šilutėje atvers duris dar vienas mažmeninio prekybos tinklo MAXIMA prekybos centras. Jį savo teritorijoje stato UAB „Žibai“ ir vėliau dešimčiai metų išnuomos prekybininkams. Nuo derybų su prekybininkais pradžios iki įkurtuvių praeis maždaug dveji metai, iš kurių statyboms teprireiks kelių mėnesių.

UAB „Žibai“ vadovas Steponas Kazlauskas sakė, kad pastatyti ir išnuomoti patalpas jiems nėra naujiena. Taip įmonė jau 20 metų verčiasi Klaipėdoje. Dabar tai daroma Šilutėje. Anot S. Kazlausko, apsispręsti tą daryti nebuvę lengva. Dvejonių kėlė pats miesto dydis, prekybos centrų gausa ir sudėtinga demografinė situacija. Iš kitos pusės, MAXIMA parduotuvės Šilutėje didelėmis erdvėmis pasigirti negali. Didesnioji kenčia dėl stovėjimo vietų automobiliams stygiaus, mažesnioji turi nedidelius plotus prekybai. Tai ir paskatino pastatyti rimtesnį prekybos centrą. Rizikos taip pat yra, nes verslas gali pradėti trauktis ir pastatų niekam nebereikės.

Stepono Kazlausko teigimu, savo lėšomis pastatyti prekybos centrą ir vėliau nuomoti patalpas yra gana rizikinga.

Verslininkas paminėjo, kad imtis šių statinių paskatino ir padėtis finansų rinkoje. Šiuo metu tinkamas laikas skolintis, mat mažos palūkanos. Jos iš esmės tik tokios, kad padengtų infliacijos nuostolius, todėl bent jau šiuo metu skolintis ir investuoti verta. UAB „Žibai“ pasinaudojo tokia proga ir paėmė paskolą statyboms.
Šilutės r. savivaldybės tarybos narys ir verslininkas Steponas Kazlauskas kalbėjo, kad jam teko išgirsti kaltinimų, jog naujo prekybos centro statyba šioje miesto dalyje sutrukdys prekybos centrui rastis buvusio autobusų parko vietoje. Pasak jo, tie kaltinimai neturi pagrindo, nes dėl prekybos centro statybos su didžiausiomis šalies prekybos įmonėmis jis pradėjo derėtis prieš dvejus metus. Investuotojas UAB „Projectos projektai“ atsirado tik pernai. Ir su MAXIMA sutarta pasirašyti 10 metų nuomos sutartį tik po ilgų derybų, nes prekybos centras statyboms galėjo pasirinkti kelias vietas. Nors sutartyje numatyta galimybė ją dar pratęsti, niekas nėra garantuotas, kad taip ir atsitiks. Paklaustas, ar žino, koks prekybos centras bus statomas autobusų parko vietoje būsiančioje naujoje autobusų stotyje, S. Kazlauskas teigė turintis mažai informacijos ir negalįs tiksliai atsakyti. Jo manymu toje vietoje greičiausiai gali įsikurti „Lidl“.
„Galiu pasakyti, kad dabar šitas miesto kampas pagražės. Buvusių senų pramoninių statinių vietoje atsiras naujas šiuolaikinis prekybos centras. Tiesa, neaišku, koks bus jo adresas, nes statinys bus Cintjoniškių ir Geležinkelio gatvių sankirtoje. UAB „Žibai“ yra Miško gatvėje“, – apie būsimą prekyvietę pasakojo Steponas Kazlauskas.
Jis sakė, kad iš 2,6 hektaro UAB „Žibams“ priklausančios teritorijos prekybos centrui skirta 0,95 ha. Šiame plote bus pastatytas bendro 3200 kvadratinių metrų ploto prekybos centras su 1700 kvadratinių metrų prekybos salėmis ir apie 130 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Pats prekybos centras statomas laikantis mažmeninio prekybos tinklo MAXIMA kataloguose numatytų reikalavimų.
„Nėra taip, kad UAB „Žibai“ kaip nori, taip ir pastatys. Kiekviena projekto dalis, pastato parametrai, medžiagos derinami su užsakovu“, – pasakojo S. Kazlauskas. Į naująją MAXIMĄ bus patogu atvažiuoti automobiliais, o aplinkiniai gyventojai turės galimybę pirkti visai šalia. Atidarius naująją parduotuvę bus sukurta nemažai naujų darbo vietų šilutiškiams.
Verslininkas pasakojo, kad sutartyje numatyta prekybos centrą atidaryti iki 2018 metų sausio 30 d. Tačiau bus stengiamasi tai padaryti anksčiau – prieš Kalėdas, mat tuomet labai suaktyvėja prekyba, ir verslas tokios progos nenori praleisti. Anot Stepono Kazlausko, pastatyti greitai tokį prekybos centrą įmanoma. Įmonė jau turi panašios patirties. UAB „Žibai“ Klaipėdoje per 4,5 mėnesio sugebėjo pastatyti 3500 kvadratinių metrų ploto statinį.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite