Dvejų metų kelias į MAXIMĄ

UAB „Žibai“ teritorijoje, tarp Cintjoniškių ir Geležinkelio gatvių, šios įdubos vietoje iškils prekybos centras MAXIMA.

Artėjant naujametinėms šventėms ar bent kitų metų pradžioje, Šilutėje atvers duris dar vienas mažmeninio prekybos tinklo MAXIMA prekybos centras. Jį savo teritorijoje stato UAB „Žibai“ ir vėliau dešimčiai metų išnuomos prekybininkams. Nuo derybų su prekybininkais pradžios iki įkurtuvių praeis maždaug dveji metai, iš kurių statyboms teprireiks kelių mėnesių.

UAB „Žibai“ vadovas Steponas Kazlauskas sakė, kad pastatyti ir išnuomoti patalpas jiems nėra naujiena. Taip įmonė jau 20 metų verčiasi Klaipėdoje. Dabar tai daroma Šilutėje. Anot S. Kazlausko, apsispręsti tą daryti nebuvę lengva. Dvejonių kėlė pats miesto dydis, prekybos centrų gausa ir sudėtinga demografinė situacija. Iš kitos pusės, MAXIMA parduotuvės Šilutėje didelėmis erdvėmis pasigirti negali. Didesnioji kenčia dėl stovėjimo vietų automobiliams stygiaus, mažesnioji turi nedidelius plotus prekybai. Tai ir paskatino pastatyti rimtesnį prekybos centrą. Rizikos taip pat yra, nes verslas gali pradėti trauktis ir pastatų niekam nebereikės.

Stepono Kazlausko teigimu, savo lėšomis pastatyti prekybos centrą ir vėliau nuomoti patalpas yra gana rizikinga.

Verslininkas paminėjo, kad imtis šių statinių paskatino ir padėtis finansų rinkoje. Šiuo metu tinkamas laikas skolintis, mat mažos palūkanos. Jos iš esmės tik tokios, kad padengtų infliacijos nuostolius, todėl bent jau šiuo metu skolintis ir investuoti verta. UAB „Žibai“ pasinaudojo tokia proga ir paėmė paskolą statyboms.
Šilutės r. savivaldybės tarybos narys ir verslininkas Steponas Kazlauskas kalbėjo, kad jam teko išgirsti kaltinimų, jog naujo prekybos centro statyba šioje miesto dalyje sutrukdys prekybos centrui rastis buvusio autobusų parko vietoje. Pasak jo, tie kaltinimai neturi pagrindo, nes dėl prekybos centro statybos su didžiausiomis šalies prekybos įmonėmis jis pradėjo derėtis prieš dvejus metus. Investuotojas UAB „Projectos projektai“ atsirado tik pernai. Ir su MAXIMA sutarta pasirašyti 10 metų nuomos sutartį tik po ilgų derybų, nes prekybos centras statyboms galėjo pasirinkti kelias vietas. Nors sutartyje numatyta galimybė ją dar pratęsti, niekas nėra garantuotas, kad taip ir atsitiks. Paklaustas, ar žino, koks prekybos centras bus statomas autobusų parko vietoje būsiančioje naujoje autobusų stotyje, S. Kazlauskas teigė turintis mažai informacijos ir negalįs tiksliai atsakyti. Jo manymu toje vietoje greičiausiai gali įsikurti „Lidl“.
„Galiu pasakyti, kad dabar šitas miesto kampas pagražės. Buvusių senų pramoninių statinių vietoje atsiras naujas šiuolaikinis prekybos centras. Tiesa, neaišku, koks bus jo adresas, nes statinys bus Cintjoniškių ir Geležinkelio gatvių sankirtoje. UAB „Žibai“ yra Miško gatvėje“, – apie būsimą prekyvietę pasakojo Steponas Kazlauskas.
Jis sakė, kad iš 2,6 hektaro UAB „Žibams“ priklausančios teritorijos prekybos centrui skirta 0,95 ha. Šiame plote bus pastatytas bendro 3200 kvadratinių metrų ploto prekybos centras su 1700 kvadratinių metrų prekybos salėmis ir apie 130 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Pats prekybos centras statomas laikantis mažmeninio prekybos tinklo MAXIMA kataloguose numatytų reikalavimų.
„Nėra taip, kad UAB „Žibai“ kaip nori, taip ir pastatys. Kiekviena projekto dalis, pastato parametrai, medžiagos derinami su užsakovu“, – pasakojo S. Kazlauskas. Į naująją MAXIMĄ bus patogu atvažiuoti automobiliais, o aplinkiniai gyventojai turės galimybę pirkti visai šalia. Atidarius naująją parduotuvę bus sukurta nemažai naujų darbo vietų šilutiškiams.
Verslininkas pasakojo, kad sutartyje numatyta prekybos centrą atidaryti iki 2018 metų sausio 30 d. Tačiau bus stengiamasi tai padaryti anksčiau – prieš Kalėdas, mat tuomet labai suaktyvėja prekyba, ir verslas tokios progos nenori praleisti. Anot Stepono Kazlausko, pastatyti greitai tokį prekybos centrą įmanoma. Įmonė jau turi panašios patirties. UAB „Žibai“ Klaipėdoje per 4,5 mėnesio sugebėjo pastatyti 3500 kvadratinių metrų ploto statinį.
Vaidotas VILKAS

Hits: 692

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite