Dvariškiai pabandė sukurti tikras Kalėdas

Kalėdos – tai ne tik eglutė, Kalėdos yra į geriausius vaikystės prisiminimus sugrąžinanti atmosfera, teigia Kalėdų namus Pakruojo dvare įkūrusi menininkų komanda.

„Kiekvienas turime brangių prisiminimų apie vaikystės šventes – apsuptas paslapties, tikėjimo stebuklais ir jaukumo. Įrengdami Kalėdų namus, siekėme atkurti būtent šį jausmą“, – sako žiemos festivalio „Kalėdų kosminė stotis“ organizatoriai.

Eglutės, kuri varžytųsi su didžiosiomis miestų eglėmis, čia nėra. Pakruojo dvaro svečius pasitinka visas miškas eglių, papuoštų tūkstančiais lempučių ir kuriančių magiškos erdvės įspūdį. Ne šiaip eglių, bet trumpam nuo negailestingo likimo išgelbėtų biokurui skirtų eglaičių. Dvaro komanda paprašė leisti jomis, prieš sudeginant, sušildyti dešimčių tūkstančių savo lankytojų iš visos Lietuvos ir Latvijos širdis.

Kalėdomis alsuoja visa didžiausio Lietuvoje dvaro teritorija: šventinė mugė, Kalėdų Senelio svetainė, Šiaurinės žvaigždės paštas, jauki arbatinė, gausybė nykštukų dovanų manufaktūrų – visos Kalėdų namų erdvės žybsi, tviska ir primena vaikystėje matytus šventinius filmus.

Čia vyksta įspūdingi lazerių, šviesų ir muzikos šou, profesionalių aktorių pasirodymai, nykštukų ir baltųjų lokių lydimas atvyksta kosminis Kalėdų Senelis, su elfų pagalba parašytus vaikų laiškus jam neša paštininkas kupranugaris Bučkis, amatininkai moko smalsiausius svečius gaminti originalias dovanas mylimiems, prekeiviai mugėje siūlo įvairiausias gėrybes nuo meduolio iki aštuonkojo. Visiškai galvą apsukantis šventinis svaigulys“, – Kalėdų namų idėją pristato dvaro komanda.

15 ha teritoriją ir 40 autentiškų dvaro pastatų užimantis parkas yra didžiausias ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, o organizatoriai juokauja, jog tai – didžiausias kosminis žiemos festivalis visoje Visatoje.

Kalėdų kosminė stotis svečių laukia kiekvieną penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, o nuo Kalėdų iki Naujųjų metų – kasdien.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite