Duomenys apie sergančius COVID-19 – toli nuo tikrovės

Pastaruoju metu ne vienos Lietuvos savivaldybės merai sujudo aiškintis, kodėl interneto svetainėje Korona STOP skelbiami duomenys apie susirgusius COVID-19 liga konkretaus rajono ar miesto asmenis keistai dideli ir nesutampa su realybe.

Pavyzdžiui, vasario 11 d. Korona STOP skelbia, kad Šilutės rajone statistiškai serga 211 asmenų, deklaruota – 761. Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė paaiškino, kad už statistiką, susijusią su COVID-19, rajone atsakinga Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė.

Situacija dėl duomenų tikslumo aptarta Savivaldybėje nuotoliniu būdu rengiamame pasitarime, jų būna po tris per savaitę. Paaiškėjo, kad rajone dirbantys šeimos gydytojai dėl įvairių priežasčių ne visada pasinaudoja portalu esveikata.lt, ne visada laiku perduoda duomenis apie pasveikusius asmenis.

Vasario 11 d. Koronastop.LT skelbiami statistiniai duomenys apie Šilutės rajono savivaldybėje sergančius COVID-19 asmenis.

„Kai šeimos gydytojas į esveikata.lt neperduoda informacijos, kad asmuo pasveiko, jis tebelaikomas sergančiu. Jau nuo sausio 26 d. šeimos gydytojai įpareigoti dirbti atsakingiau. Jeigu žmogus serga lengva COVID-19 ligos forma, po septynių dienų dar tris neturi pakilusios temperatūros, jis laikomas pasveikusiu, užkrato neplatinančiu. Tuomet šeimos gydytojas į esveikata.lt įtraukia kodą šio asmens jau kaip pasveikusio. Kai sergama sunkesne COVID-19 ligos forma, situacija analogiškai paaiškėja per 20 dienų, jeigu tris paskutines pacientas jau neturi pakilusios temperatūros. Tačiau ne visi šeimos gydytojai stropiai įtraukdavo į minimą sistemą pasveikusiųjų duomenis. Gal pamiršdavo, gal neįgudę naudotis esveikata.lt. Priežasčių gali būti įvairių“, –  pasakojo R. Jovaišaitė.

Ji priminė, kad visiems šeimos gydytojų centrams ir kitoms analogiškas paslaugas teikiančioms medicinos įstaigoms išsiųsti raštai, o su įstaigų vadovais tai aptarta nuotoliniu būdu surengtame pasitarime.

Gyventojai pasirenka šeimos gydytoją bei šias paslaugas teikiančią įstaigą. Šilutės rajono gyventojai yra prisirašę prie šeimos gydytojų ir Pagėgiuose, Klaipėdoje. Tad raštai dėl COVID-19 susirgimų apskaitos išsiųsti ir į tas įstaigas. Šilutės rajone veikia Savivaldybei pavaldus Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras bei penkios privačios šeimos gydytojų įmonės ar bendrovės.

Šiandien, vasario 11 d., Šilutės rajone nustatyti 18 naujų susirgimo COVID-19 atvejų. R. Jovaišaitė sakė, jog koronavirusas plinta šeimose, Šilutės socialinių paslaugų centre, pora atvejų nustatyta Sodros poskyrio Šilutėje darbuotojams.

Šalies valdžia skelbia, kad nuo šiandien įsigalioja visiškai kitokia su COVID-19 susijusių susirgimų, pasveikimų, mirčių, vakcinacijų ir t.t. apskaitos tvarka. Pripažįstama, jog iki šiol statistika apie susirgimus COVID-19 buvo „išpūsta“.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Prisiminta praeitis ir gyventojai

Kaip žydai atsirado Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje ir Lenkijos karalystėje?  Kas yra vadinama litvaku? Kas sieja Kalmanovičių ir Kalenbachą? Kas 1915 metais nutiko su 160 tūkstančių Kauno gubernijos žydų, ir kodėl likusieji su jais vėliau sunkiai rasdavo kalbą? Kas ir kodėl sugalvojo Šv. kūdikio mitą? Kodėl žydiškuose macuose būna tik vanduo ir mitai? Kada Lietuvoje buvo atidaryta Žydų ministerija? Kaip radosi bendrumai tarp lietuvių ir žydų? Koks iki šių dienų Žemaičių Naumiestyje išlikęs žydiškasis paveldas? Kaip įmažinamas holokaustą patyrusios tautos atminimas

Taip pat skaitykite