Duomenys apie sergančius COVID-19 – toli nuo tikrovės

Pastaruoju metu ne vienos Lietuvos savivaldybės merai sujudo aiškintis, kodėl interneto svetainėje Korona STOP skelbiami duomenys apie susirgusius COVID-19 liga konkretaus rajono ar miesto asmenis keistai dideli ir nesutampa su realybe.

Pavyzdžiui, vasario 11 d. Korona STOP skelbia, kad Šilutės rajone statistiškai serga 211 asmenų, deklaruota – 761. Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė paaiškino, kad už statistiką, susijusią su COVID-19, rajone atsakinga Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė.

Situacija dėl duomenų tikslumo aptarta Savivaldybėje nuotoliniu būdu rengiamame pasitarime, jų būna po tris per savaitę. Paaiškėjo, kad rajone dirbantys šeimos gydytojai dėl įvairių priežasčių ne visada pasinaudoja portalu esveikata.lt, ne visada laiku perduoda duomenis apie pasveikusius asmenis.

Vasario 11 d. Koronastop.LT skelbiami statistiniai duomenys apie Šilutės rajono savivaldybėje sergančius COVID-19 asmenis.

„Kai šeimos gydytojas į esveikata.lt neperduoda informacijos, kad asmuo pasveiko, jis tebelaikomas sergančiu. Jau nuo sausio 26 d. šeimos gydytojai įpareigoti dirbti atsakingiau. Jeigu žmogus serga lengva COVID-19 ligos forma, po septynių dienų dar tris neturi pakilusios temperatūros, jis laikomas pasveikusiu, užkrato neplatinančiu. Tuomet šeimos gydytojas į esveikata.lt įtraukia kodą šio asmens jau kaip pasveikusio. Kai sergama sunkesne COVID-19 ligos forma, situacija analogiškai paaiškėja per 20 dienų, jeigu tris paskutines pacientas jau neturi pakilusios temperatūros. Tačiau ne visi šeimos gydytojai stropiai įtraukdavo į minimą sistemą pasveikusiųjų duomenis. Gal pamiršdavo, gal neįgudę naudotis esveikata.lt. Priežasčių gali būti įvairių“, –  pasakojo R. Jovaišaitė.

Ji priminė, kad visiems šeimos gydytojų centrams ir kitoms analogiškas paslaugas teikiančioms medicinos įstaigoms išsiųsti raštai, o su įstaigų vadovais tai aptarta nuotoliniu būdu surengtame pasitarime.

Gyventojai pasirenka šeimos gydytoją bei šias paslaugas teikiančią įstaigą. Šilutės rajono gyventojai yra prisirašę prie šeimos gydytojų ir Pagėgiuose, Klaipėdoje. Tad raštai dėl COVID-19 susirgimų apskaitos išsiųsti ir į tas įstaigas. Šilutės rajone veikia Savivaldybei pavaldus Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras bei penkios privačios šeimos gydytojų įmonės ar bendrovės.

Šiandien, vasario 11 d., Šilutės rajone nustatyti 18 naujų susirgimo COVID-19 atvejų. R. Jovaišaitė sakė, jog koronavirusas plinta šeimose, Šilutės socialinių paslaugų centre, pora atvejų nustatyta Sodros poskyrio Šilutėje darbuotojams.

Šalies valdžia skelbia, kad nuo šiandien įsigalioja visiškai kitokia su COVID-19 susijusių susirgimų, pasveikimų, mirčių, vakcinacijų ir t.t. apskaitos tvarka. Pripažįstama, jog iki šiol statistika apie susirgimus COVID-19 buvo „išpūsta“.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Turtui ir pajamoms deklaruoti – du mėnesiai

Apie 161 tūkst. Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių gyventojų, pernai laiku pateikusių pajamų deklaracijas,  susigrąžino per 33, 4 mln. eurų GPM permokų. 10,7 tūkst. šilutiškių iš viso susigrąžino beveik 2 mln. eurų. 2021 m. kovo 3 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, jog Mokesčių inspekcija į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) perkėlė duomenis iš trečiųjų asmenų ir daugiau nei 2,3 mln. gyventojų jau gali teikti tikslias ir kokybiškas pajamų deklaracijas, iš kurių 1,74 mln. tai

Ūkininkai gali teikti dokumentus lengvatoms 

ESO ūkininkams primena apie galimybę 2021 metais pasinaudoti taikomomis lengvatomis: ūkininkai gali naudotis jiems Elektros energetikos įstatyme numatyta lengvata galios dedamajai ar buitiniams klientams numatytais elektros tarifais. Pateikę dokumentus, ūkininkai gali rinktis mokėti už galios dedamąją tik tris mėnesius ir už elektrą atsiskaityti pagal buitiniams klientams taikomas elektros kainas.  jei Jūsų žemės valdos ekonominis dydis (EDV) yra daugiau nei 0 ir lygus arba mažesnis nei 14, ir visų gautų pajamų iš žemės ūkio veiklos dalis procentais sudaro daugiau kaip 50

Ką reikia žinoti perkant papuošalus internetu?

Nekyla jokių abejonių, kad papuošalai – viena svarbiausių mūsų įvaizdžio detalių. Juos naudodami, ne tik išgryninsime kuriamą įvaizdį, bet ir atskleisime savo asmenybę. Tad nieko keista, kad įvairūs papuošalai yra viena dažniausiai įsigyjamų prekių. Siūlomą puikų būdą tiems kurie svajoja greitą bei patogiai įsigyti papuošalų – pirkite el. interneto parduotuvėje https://minimaltouch.lt/ . Kad išsirinktumėte labiausiai tinkamus ir visus lūkesčius pateisinančius papuošalus, atkreipkite dėmesį ir į šiuos patarimus. Svarbu dydis Internetinės parduotuvės parduodamus papuošalus pateikia aukštos kokybės nuotraukose ir būtent jos

A. Merkel pasveikino M. Gorbačiovą 90-mečio proga

Berlynas, kovo 2 d. (dpa-ELTA). Buvęs Kremliaus šeimininkas Michailas Gorbačiovas savo 90-ojo jubiliejaus proga antradienį sulaukė sveikinimų iš viso pasaulio. Vokietijos kanclerė Angela Merkel ne tik pasveikino jį su gimtadieniu, bet ir padėkojo jam už jo politinius pasiekimus. „Pasinaudosiu jūsų diena, kad dar kartą padėkočiau jums už asmeninį indėlį taikiai užbaigiant Šaltąjį karą bei suvienijant Vokietiją“, – sakoma A. Merkel sveikinime M. Gorbačiovui. „Vokietija nepamirš svarbaus jūsų indėlio į taikų suvienijimą, kaip ir nuolatinių jūsų asmeninių pastangų siekti draugiškų santykių

Taip pat skaitykite