Duomenys apie sergančius COVID-19 – toli nuo tikrovės

Pastaruoju metu ne vienos Lietuvos savivaldybės merai sujudo aiškintis, kodėl interneto svetainėje Korona STOP skelbiami duomenys apie susirgusius COVID-19 liga konkretaus rajono ar miesto asmenis keistai dideli ir nesutampa su realybe.

Pavyzdžiui, vasario 11 d. Korona STOP skelbia, kad Šilutės rajone statistiškai serga 211 asmenų, deklaruota – 761. Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė paaiškino, kad už statistiką, susijusią su COVID-19, rajone atsakinga Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė.

Situacija dėl duomenų tikslumo aptarta Savivaldybėje nuotoliniu būdu rengiamame pasitarime, jų būna po tris per savaitę. Paaiškėjo, kad rajone dirbantys šeimos gydytojai dėl įvairių priežasčių ne visada pasinaudoja portalu esveikata.lt, ne visada laiku perduoda duomenis apie pasveikusius asmenis.

Vasario 11 d. Koronastop.LT skelbiami statistiniai duomenys apie Šilutės rajono savivaldybėje sergančius COVID-19 asmenis.

„Kai šeimos gydytojas į esveikata.lt neperduoda informacijos, kad asmuo pasveiko, jis tebelaikomas sergančiu. Jau nuo sausio 26 d. šeimos gydytojai įpareigoti dirbti atsakingiau. Jeigu žmogus serga lengva COVID-19 ligos forma, po septynių dienų dar tris neturi pakilusios temperatūros, jis laikomas pasveikusiu, užkrato neplatinančiu. Tuomet šeimos gydytojas į esveikata.lt įtraukia kodą šio asmens jau kaip pasveikusio. Kai sergama sunkesne COVID-19 ligos forma, situacija analogiškai paaiškėja per 20 dienų, jeigu tris paskutines pacientas jau neturi pakilusios temperatūros. Tačiau ne visi šeimos gydytojai stropiai įtraukdavo į minimą sistemą pasveikusiųjų duomenis. Gal pamiršdavo, gal neįgudę naudotis esveikata.lt. Priežasčių gali būti įvairių“, –  pasakojo R. Jovaišaitė.

Ji priminė, kad visiems šeimos gydytojų centrams ir kitoms analogiškas paslaugas teikiančioms medicinos įstaigoms išsiųsti raštai, o su įstaigų vadovais tai aptarta nuotoliniu būdu surengtame pasitarime.

Gyventojai pasirenka šeimos gydytoją bei šias paslaugas teikiančią įstaigą. Šilutės rajono gyventojai yra prisirašę prie šeimos gydytojų ir Pagėgiuose, Klaipėdoje. Tad raštai dėl COVID-19 susirgimų apskaitos išsiųsti ir į tas įstaigas. Šilutės rajone veikia Savivaldybei pavaldus Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras bei penkios privačios šeimos gydytojų įmonės ar bendrovės.

Šiandien, vasario 11 d., Šilutės rajone nustatyti 18 naujų susirgimo COVID-19 atvejų. R. Jovaišaitė sakė, jog koronavirusas plinta šeimose, Šilutės socialinių paslaugų centre, pora atvejų nustatyta Sodros poskyrio Šilutėje darbuotojams.

Šalies valdžia skelbia, kad nuo šiandien įsigalioja visiškai kitokia su COVID-19 susijusių susirgimų, pasveikimų, mirčių, vakcinacijų ir t.t. apskaitos tvarka. Pripažįstama, jog iki šiol statistika apie susirgimus COVID-19 buvo „išpūsta“.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Per Jonines savo vardadienį mini daugiau kaip 60 tūkst. žmonių

Birželio 24-oji ypatinga dideliam būriui Lietuvos gyventojų – daugiau nei 63 tūkst. Jonų, Janinų, Jonių ir kitų panašių vardų savininkų švenčią savo vardadienį.  Gyventojų registro duomenimis, Lietuvoje šiuo metu gyvena 27 tūkstančiai Jonų ir 21,5 tūkst. Janinų. Vardą Ivan turi 4,3 tūkst. gyventojų, Žanų turime beveik 1,7 tūkst. Ivanų – nepilnus 1,1 tūkst. Jonės vardu pavadintos 459 moterys, Jano – 324, Žano – 213 vyrų. Be to, daugiau nei 7 tūkst. asmenų turi du vardus, kurių bent vienas yra Jonas

Policijos pareigūnai per savaitę išaiškino 20 neblaivių vairuotojų

Vienas iš būdų, kuriuo siekiama sutramdyti neblaivius vairuotojus – griežtesnė atsakomybė. Vis tik tikinčių, kad net išgėrę jie yra „puikūs“ vairuotojai, ir kad policijai neįklius, pasitaiko ne vienas. Birželio 16–22 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami gerinti eismo saugumą Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, vykdė neblaivių vairuotojų  kontrolę. Pareigūnai įvairiose vietose stabdė transporto priemones ir alkoholio kiekio matuokliu tikrino vairuotojų blaivumą. Reido metu policijos pareigūnai sustabdė 943 transporto priemones. Išaiškinta 11 neblaivių vairuotojų. Pareigūnai tikrino ir

Paparčio žiedo ieškos ir finansiniai sukčiai. Nepraraskite budrumo!

Daugumai kasdienių veiklų persikėlus į skaitmeninę erdvę, nemažėja pranešimų apie finansinius sukčius. Įmonių vadovais, bankininkais, bičiuliais bei įsimylėjėliais apsimetantys asmenys stengiasi apgaulės būdu išvilioti svetimus pinigus arba jautrią informaciją, iš kurios vėliau būtų galima pasipelnyti. Lietuvos bankų asociacija (LBA) primena, kad sukčiai laisvadienių neturi, todėl gyventojai turėtų nuolat išlikti budrūs ir atidūs. Anot LBA prezidentės dr. Eivilės Čipkutės, nors Lietuvoje veikiantys bankai nuolat diegia išmanias saugumo sistemas ir vidinius nusikalstamos veiklos atpažinimo procesus, nusikaltėliai taip pat nesnaudžia ir sugalvoja naujų

Ar konteinerių nuoma reikalinga paslauga žmonėms?

Žmonėms dirbantiems prie statybų, ypač tiems, kurie statosi namą ir reikia atvažiuoti iki statybų vietos nemažą atstumą, mąsto, kur galėtų sudėti visus įrankius ar daiktus, kurie reikalingi statyboms. Tuomet dažniausiai žmonės ieško internete informacijos ir idėjų. Su tuo susidūrusieji sako, jog geras variantas išsinuomoti konteinerį, kuris pritaikytas viskam: laikyti daiktams, įvairioms statybinėms medžiagoms ar net gyventi. Yra konteinerių, pritaikytų ir šiukšlėms, likusioms po statybų. Tokia paslauga pasinaudojusieji tikina, jog ši paslauga yra viena iš geriausių nenorint visų daiktų ir įrankių

Taip pat skaitykite