Dujiniai katilai puikiai tinka norintiems ir kokybės, ir ekonomiškumo

Šiluma ir karštas vanduo – sąlygos, kurios būtinos, kad namuose būtų jauku, komfortiška ir gera. Tai užtikrinti padeda dujiniai katilai – nedidelė balta dėžutė, kuri dėl estetinių priežasčių neretai slepiama specialiose spintose ar tam pritaikytose vietose. Kad ir kaip dujiniai katilai populiarėtų Lietuvoje, jie vis tiek dar kelia nemažai klausimų, į kuriuos atsakymai – šiame straipsnyje.

Dujiniai katilai: kas tai?

Iš esmės katilas yra tarsi didelė krosnis su termostatu (specialiu prietaisu, kuris patalpoje padeda palaikyti pastovią temperatūrą). Pagrindinė dujinio katilo funkcija yra šildyti ir aprūpinti pastatą karštu vandeniu – tai svarbu dėl dviejų priežasčių.

Pirma, katilo pagamintas karštas vanduo cirkuliuoja per radiatorius ir tai tampa patikimu šilumos šaltiniu. Tai leidžia jaustis šilčiau ir komfortiškiau, ypač vėstančiais rudens ir žiemos mėnesiais.

Antra, dujiniai katilai palaiko nuolatinį karšto vandens tiekimą. Specialistų teigimu, dujiniai katilai – autonominio šildymo sistema, kuri sparčiai išpopuliarėjo dėl savo savybių, tokių kaip funkcionalumas, aukšto naudingo veikimo koeficientas, saugumas ir lengva priežiūra.

Kaip veikia dujiniai katilai?

Nors rinkoje yra įvairių dujinių katilų modelių, tačiau jų veikimo principas vienodas – dujomis šildyti patalpas ir užtikrinti karšto vandens tiekimą. Dujinių katilų blokuose paprastai yra įdiegti įvairūs šildymo režimai, kurie leidžia palaikyti nuolatinę nustatytą akumuliacinės talpos temperatūrą, esant įvairioms lauko temperatūroms.

Nors dujinis katilas iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastas įrenginys, tačiau jis sudarytas iš daugybės komponentų, kur kiekvienas turi atitinkamą paskirtį:

 • Ventilis padeda dujoms patekti į degimo kamerą.
 • Dujų degiklis degina dujas, kad susidarytų patalpoms reikalinga šiluma ir karštas vanduo.
 • Šilumokaitis šildo vandenį.
 • Siurblys arba ventiliatorius išstumia vandenį iš katilo į sistemą arba atskirą rezervuarą.
 • Dūmtakis arba nuotekų vamzdis prijungia katilą prie išorinės statinio dalies. Jis atsakingas už katilo pagamintų produktų (vandens garų ir anglies monoksido) saugų išleidimą.

Kalbant apie dujinių katilų veikimą, dažnas klausimas – ar dujiniams katilams reikia elektros energijos?

Šie įrenginiai šildo katile esantį vandenį bei palaiko šilumą namuose ir tam jiems reikalingas nedidelis elektros energijos kiekis. Elektra naudojama visuose dujinio katilo veikimo procesuose.

Kiek laiko dujiniai katilai gali būti eksploatuojami?

Dujinio katilo eksploatacija priklauso nuo jo priežiūros ypatumų, tačiau rekomenduojama jį keisti kas 15 metų. Nors tikrai nebus taip, kad po 15 metų jie staiga ims ir nustos veikti, tačiau tai yra laikas, kai ekonomiškiau investuoti į naują modelį. Dujiniai katilai yra sudėtingi prietaisai, kurie veikia visą parą, kad atliktų savo funkcijas.

Kad dujiniai katilai kuo ilgiau veiktų nepriekaištingai, rekomenduojama juos įsigyti iš patikimų tiekėjų. Ne vienerius metus šioje rinkoje veikiančios UAB „Ollus“ atstovų teigimu, tikrai svarbu, kad katilas būtų įsigyjamas iš patikimų rankų. „Esame oficialūs rinkoje žinomų ir pripažintų Lenkijos bei Italijos kompanijų MTM ir LAMBORGHINI atstovai Lietuvoje, siūlantys įsigyti  aukščiausios kokybės katilus. Siekdami pateisinti gerą gamintojų reputaciją, tiekiame tik profesionalius ir ilgaamžiškus pastatomus bei sieninius dujinius katilus, taip pat galime pasiūlyti ir kitą reikalingą įrangą“, – akcentavo UAB „Ollus“ atstovas.

Jei katilui gaminti naudojamos patikimos dalys, aukščiausios kokybės konstrukciniai elementai, natūralu, kad jie tarnaus ir savo funkcijas nepriekaištingai atliks ilgiau. Paprastai dujiniams katilams gali  būti suteikiama iki 12 metų garantija.

Kaip prižiūrėti dujinius katilus?

Net ir pažangiausiomis technologijomis ir iš aukščiausios kokybės medžiagų pagaminti dujiniai katilai nėra amžini. Ilgainiui atsiranda įvairių gedimų – mažas slėgis, neįprasti garsai ir kiti defektai – kuriuos reikia šalinti. Kad katilas būtų funkcionalus kuo ilgiau, galima imtis tam tikrų priemonių: periodiškai atlikti profesionalius katilo patikrinimus ir nuolat stebėti katilo slėgį. Kad dujinių katilų priežiūra būtų lengvesnė, rekomenduojama juos įrengti tinkamoje vietoje. Tai galima daryti ir po laiptais, ir vonios kambaryje, ir virtuvėje, ir prieškambaryje, ir kitose vietose, tačiau prieš apsisprendžiant reikia atsižvelgti į kelis aspektus:

 • Įsitikinti, kad yra pakankamai vietos techninei priežiūrai ir periodinei apžiūrai.
 • Atsižvelgti į priešgaisrinės saugos standartus.
 • Laikytis gamintojo nurodymų dėl ventiliacijos
 • Įvertinti elektros instaliacijos ypatumus

Tinkamai prižiūrimas dujinis katilas ne tik tarnaus ilgiau, bet ir bus efektyvesnis, vadinasi, komunaliniai mokesčiai bus mažesni.

Kaip pasirinkti dujinį katilą?

Kadangi rinkoje yra nemaža dujinių katilų pasiūla, išsirinkti tinkamiausią modelį gali būti sunku. Būtent dėl to vienas iš svarbiausių kriterijų – rinktis patikimą dujinių katilų tiekėją. UAB „Ollus“ atstovo teigimu, jų parduodami  MTM ir LAMBORGHINI dujiniai katilai verti dėmesio dėl tam tikrų savybių:

 • aukšto naudingo veikimo koeficiento
 • saugaus katilo veikimo principo
 • tylaus ir efektyvaus veikimo
 • minimalios priežiūros
 • nesudėtingo ir greito įrengimo

Norint šildyti namus saugiai ir ekonomiškai dujinis katilas labai tinka. Galimi įvairių tipų, dydžių ir galingumo modeliai, tinkantys įvairioms patalpoms – nuo mažų butų iki didelių nuosavų namų. Dujinio katilo montavimo kaina ir trukmė gali skirtis, priklausomai nuo pasirinkto modelio ir darbo sudėtingumo.

Jeigu norite sužinoti daugiau informacijos apie dujinius katilus, apie jų rūšis, veikimo principus ir montavimo galimybes, apsilankykite https://sildykpigiau.lt/

pr2021/107

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite