Dujiniai katilai puikiai tinka norintiems ir kokybės, ir ekonomiškumo

Šiluma ir karštas vanduo – sąlygos, kurios būtinos, kad namuose būtų jauku, komfortiška ir gera. Tai užtikrinti padeda dujiniai katilai – nedidelė balta dėžutė, kuri dėl estetinių priežasčių neretai slepiama specialiose spintose ar tam pritaikytose vietose. Kad ir kaip dujiniai katilai populiarėtų Lietuvoje, jie vis tiek dar kelia nemažai klausimų, į kuriuos atsakymai – šiame straipsnyje.

Dujiniai katilai: kas tai?

Iš esmės katilas yra tarsi didelė krosnis su termostatu (specialiu prietaisu, kuris patalpoje padeda palaikyti pastovią temperatūrą). Pagrindinė dujinio katilo funkcija yra šildyti ir aprūpinti pastatą karštu vandeniu – tai svarbu dėl dviejų priežasčių.

Pirma, katilo pagamintas karštas vanduo cirkuliuoja per radiatorius ir tai tampa patikimu šilumos šaltiniu. Tai leidžia jaustis šilčiau ir komfortiškiau, ypač vėstančiais rudens ir žiemos mėnesiais.

Antra, dujiniai katilai palaiko nuolatinį karšto vandens tiekimą. Specialistų teigimu, dujiniai katilai – autonominio šildymo sistema, kuri sparčiai išpopuliarėjo dėl savo savybių, tokių kaip funkcionalumas, aukšto naudingo veikimo koeficientas, saugumas ir lengva priežiūra.

Kaip veikia dujiniai katilai?

Nors rinkoje yra įvairių dujinių katilų modelių, tačiau jų veikimo principas vienodas – dujomis šildyti patalpas ir užtikrinti karšto vandens tiekimą. Dujinių katilų blokuose paprastai yra įdiegti įvairūs šildymo režimai, kurie leidžia palaikyti nuolatinę nustatytą akumuliacinės talpos temperatūrą, esant įvairioms lauko temperatūroms.

Nors dujinis katilas iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastas įrenginys, tačiau jis sudarytas iš daugybės komponentų, kur kiekvienas turi atitinkamą paskirtį:

  • Ventilis padeda dujoms patekti į degimo kamerą.
  • Dujų degiklis degina dujas, kad susidarytų patalpoms reikalinga šiluma ir karštas vanduo.
  • Šilumokaitis šildo vandenį.
  • Siurblys arba ventiliatorius išstumia vandenį iš katilo į sistemą arba atskirą rezervuarą.
  • Dūmtakis arba nuotekų vamzdis prijungia katilą prie išorinės statinio dalies. Jis atsakingas už katilo pagamintų produktų (vandens garų ir anglies monoksido) saugų išleidimą.

Kalbant apie dujinių katilų veikimą, dažnas klausimas – ar dujiniams katilams reikia elektros energijos?

Šie įrenginiai šildo katile esantį vandenį bei palaiko šilumą namuose ir tam jiems reikalingas nedidelis elektros energijos kiekis. Elektra naudojama visuose dujinio katilo veikimo procesuose.

Kiek laiko dujiniai katilai gali būti eksploatuojami?

Dujinio katilo eksploatacija priklauso nuo jo priežiūros ypatumų, tačiau rekomenduojama jį keisti kas 15 metų. Nors tikrai nebus taip, kad po 15 metų jie staiga ims ir nustos veikti, tačiau tai yra laikas, kai ekonomiškiau investuoti į naują modelį. Dujiniai katilai yra sudėtingi prietaisai, kurie veikia visą parą, kad atliktų savo funkcijas.

Kad dujiniai katilai kuo ilgiau veiktų nepriekaištingai, rekomenduojama juos įsigyti iš patikimų tiekėjų. Ne vienerius metus šioje rinkoje veikiančios UAB „Ollus“ atstovų teigimu, tikrai svarbu, kad katilas būtų įsigyjamas iš patikimų rankų. „Esame oficialūs rinkoje žinomų ir pripažintų Lenkijos bei Italijos kompanijų MTM ir LAMBORGHINI atstovai Lietuvoje, siūlantys įsigyti  aukščiausios kokybės katilus. Siekdami pateisinti gerą gamintojų reputaciją, tiekiame tik profesionalius ir ilgaamžiškus pastatomus bei sieninius dujinius katilus, taip pat galime pasiūlyti ir kitą reikalingą įrangą“, – akcentavo UAB „Ollus“ atstovas.

Jei katilui gaminti naudojamos patikimos dalys, aukščiausios kokybės konstrukciniai elementai, natūralu, kad jie tarnaus ir savo funkcijas nepriekaištingai atliks ilgiau. Paprastai dujiniams katilams gali  būti suteikiama iki 12 metų garantija.

Kaip prižiūrėti dujinius katilus?

Net ir pažangiausiomis technologijomis ir iš aukščiausios kokybės medžiagų pagaminti dujiniai katilai nėra amžini. Ilgainiui atsiranda įvairių gedimų – mažas slėgis, neįprasti garsai ir kiti defektai – kuriuos reikia šalinti. Kad katilas būtų funkcionalus kuo ilgiau, galima imtis tam tikrų priemonių: periodiškai atlikti profesionalius katilo patikrinimus ir nuolat stebėti katilo slėgį. Kad dujinių katilų priežiūra būtų lengvesnė, rekomenduojama juos įrengti tinkamoje vietoje. Tai galima daryti ir po laiptais, ir vonios kambaryje, ir virtuvėje, ir prieškambaryje, ir kitose vietose, tačiau prieš apsisprendžiant reikia atsižvelgti į kelis aspektus:

  • Įsitikinti, kad yra pakankamai vietos techninei priežiūrai ir periodinei apžiūrai.
  • Atsižvelgti į priešgaisrinės saugos standartus.
  • Laikytis gamintojo nurodymų dėl ventiliacijos
  • Įvertinti elektros instaliacijos ypatumus

Tinkamai prižiūrimas dujinis katilas ne tik tarnaus ilgiau, bet ir bus efektyvesnis, vadinasi, komunaliniai mokesčiai bus mažesni.

Kaip pasirinkti dujinį katilą?

Kadangi rinkoje yra nemaža dujinių katilų pasiūla, išsirinkti tinkamiausią modelį gali būti sunku. Būtent dėl to vienas iš svarbiausių kriterijų – rinktis patikimą dujinių katilų tiekėją. UAB „Ollus“ atstovo teigimu, jų parduodami  MTM ir LAMBORGHINI dujiniai katilai verti dėmesio dėl tam tikrų savybių:

  • aukšto naudingo veikimo koeficiento
  • saugaus katilo veikimo principo
  • tylaus ir efektyvaus veikimo
  • minimalios priežiūros
  • nesudėtingo ir greito įrengimo

Norint šildyti namus saugiai ir ekonomiškai dujinis katilas labai tinka. Galimi įvairių tipų, dydžių ir galingumo modeliai, tinkantys įvairioms patalpoms – nuo mažų butų iki didelių nuosavų namų. Dujinio katilo montavimo kaina ir trukmė gali skirtis, priklausomai nuo pasirinkto modelio ir darbo sudėtingumo.

Jeigu norite sužinoti daugiau informacijos apie dujinius katilus, apie jų rūšis, veikimo principus ir montavimo galimybes, apsilankykite https://sildykpigiau.lt/

pr2021/107

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nuo antros Velykų dienos vairuotojų laukia pokyčiai

Balandžio 1 d., pirmadienį, kai yra antroji Velykų diena, o laikrodžiai sekmadienio naktį pasukti viena valanda į priekį, pereita į vasaros laiką, vairuotojų laukia pokyčiai. Tad susikaupti šventinį ilgąjį savaitgalį teks daugiau.  Antrąją Velykų dieną, balandžio 1-ąją, nors minima ir melagių diena, šalies magistraliniuose keliuose ir greitkeliuose keičiasi maksimalus leistinas greitis. Nuo balandžio 1 iki spalio 31 dienos lengvųjų automobilių, motociklų ir triračių vairuotojai greitkeliuose gali važiuoti maksimaliu 120 km/val. greičiu, o magistralėse – 130 km/val. greičiu. Balandį prasideda vasarinių

Valstybė ir šiemet skatins stojančiuosius į pedagogiką

Šiemet į valstybės finansuojamas studijų vietas aukštosiose mokyklose numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių – tiek pat, kiek ir pernai. Tačiau siekiama priimti kuo daugiau stojančiųjų į darbo rinkai svarbias studijas. Pirmą kartą formuojama atskira konkursinė eilė stojantiesiems iš socialiai pažeidžiamų grupių. Visų pirmakursių studijoms valstybė numato skirti 14,7 mln. eurų (2023 m. – 14,1 mln. eurų). Tokį sprendimą šiandien Vyriausybė. „Norime paskatinti jaunuolius rinktis tas specialybes, kurios labai svarbios valstybei, darbo rinkai. Stebint augantį tam tikrų specialistų poreikį, šiemet vėl

Policija – apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Kovo 27 d. naktį bute Juknaičiuose rastas vyro, gim. 1964 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Kovo 27 d. ankstų rytą namuose Bikavėnų k., Vainuto sen., rastas moters, gim. 1977 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Kovo 27 d. popietę namuose Jaunimo al., Šilutėje, pas jaunuolį, gim. 2005 m., rasta 10 vnt. buteliukų, kuriuose galimai yra narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Orai: dienomis bus keliolika laipsnių šilumos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis artimiausiomis dienomis. Gera žinia – bus šilta. Kovo 28 d., ketvirtadienį, naktis buvo be lietaus. Vėjas pietryčių, 8-13 m/s. Temperatūra 2-7 laipsniai šilumos. Dieną pietvakarių Lietuvoje daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Vėjas pietryčių, 9-14 m/s, kai kur gūsiai 15 m/s. Temperatūra 12-17 laipsnių šilumos. Kovo 29 d., penktadienį, naktį daug kur palis, dieną vietomis silpnas lietus. Vėjas naktį pietryčių, pereinantis į pietvakarių, 7-12 m/s, dieną pietvakarių, pietų, 8-13 m/s, kai kur gūsiai iki

Taip pat skaitykite