Dujiniai katilai puikiai tinka norintiems ir kokybės, ir ekonomiškumo

Šiluma ir karštas vanduo – sąlygos, kurios būtinos, kad namuose būtų jauku, komfortiška ir gera. Tai užtikrinti padeda dujiniai katilai – nedidelė balta dėžutė, kuri dėl estetinių priežasčių neretai slepiama specialiose spintose ar tam pritaikytose vietose. Kad ir kaip dujiniai katilai populiarėtų Lietuvoje, jie vis tiek dar kelia nemažai klausimų, į kuriuos atsakymai – šiame straipsnyje.

Dujiniai katilai: kas tai?

Iš esmės katilas yra tarsi didelė krosnis su termostatu (specialiu prietaisu, kuris patalpoje padeda palaikyti pastovią temperatūrą). Pagrindinė dujinio katilo funkcija yra šildyti ir aprūpinti pastatą karštu vandeniu – tai svarbu dėl dviejų priežasčių.

Pirma, katilo pagamintas karštas vanduo cirkuliuoja per radiatorius ir tai tampa patikimu šilumos šaltiniu. Tai leidžia jaustis šilčiau ir komfortiškiau, ypač vėstančiais rudens ir žiemos mėnesiais.

Antra, dujiniai katilai palaiko nuolatinį karšto vandens tiekimą. Specialistų teigimu, dujiniai katilai – autonominio šildymo sistema, kuri sparčiai išpopuliarėjo dėl savo savybių, tokių kaip funkcionalumas, aukšto naudingo veikimo koeficientas, saugumas ir lengva priežiūra.

Kaip veikia dujiniai katilai?

Nors rinkoje yra įvairių dujinių katilų modelių, tačiau jų veikimo principas vienodas – dujomis šildyti patalpas ir užtikrinti karšto vandens tiekimą. Dujinių katilų blokuose paprastai yra įdiegti įvairūs šildymo režimai, kurie leidžia palaikyti nuolatinę nustatytą akumuliacinės talpos temperatūrą, esant įvairioms lauko temperatūroms.

Nors dujinis katilas iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastas įrenginys, tačiau jis sudarytas iš daugybės komponentų, kur kiekvienas turi atitinkamą paskirtį:

 • Ventilis padeda dujoms patekti į degimo kamerą.
 • Dujų degiklis degina dujas, kad susidarytų patalpoms reikalinga šiluma ir karštas vanduo.
 • Šilumokaitis šildo vandenį.
 • Siurblys arba ventiliatorius išstumia vandenį iš katilo į sistemą arba atskirą rezervuarą.
 • Dūmtakis arba nuotekų vamzdis prijungia katilą prie išorinės statinio dalies. Jis atsakingas už katilo pagamintų produktų (vandens garų ir anglies monoksido) saugų išleidimą.

Kalbant apie dujinių katilų veikimą, dažnas klausimas – ar dujiniams katilams reikia elektros energijos?

Šie įrenginiai šildo katile esantį vandenį bei palaiko šilumą namuose ir tam jiems reikalingas nedidelis elektros energijos kiekis. Elektra naudojama visuose dujinio katilo veikimo procesuose.

Kiek laiko dujiniai katilai gali būti eksploatuojami?

Dujinio katilo eksploatacija priklauso nuo jo priežiūros ypatumų, tačiau rekomenduojama jį keisti kas 15 metų. Nors tikrai nebus taip, kad po 15 metų jie staiga ims ir nustos veikti, tačiau tai yra laikas, kai ekonomiškiau investuoti į naują modelį. Dujiniai katilai yra sudėtingi prietaisai, kurie veikia visą parą, kad atliktų savo funkcijas.

Kad dujiniai katilai kuo ilgiau veiktų nepriekaištingai, rekomenduojama juos įsigyti iš patikimų tiekėjų. Ne vienerius metus šioje rinkoje veikiančios UAB „Ollus“ atstovų teigimu, tikrai svarbu, kad katilas būtų įsigyjamas iš patikimų rankų. „Esame oficialūs rinkoje žinomų ir pripažintų Lenkijos bei Italijos kompanijų MTM ir LAMBORGHINI atstovai Lietuvoje, siūlantys įsigyti  aukščiausios kokybės katilus. Siekdami pateisinti gerą gamintojų reputaciją, tiekiame tik profesionalius ir ilgaamžiškus pastatomus bei sieninius dujinius katilus, taip pat galime pasiūlyti ir kitą reikalingą įrangą“, – akcentavo UAB „Ollus“ atstovas.

Jei katilui gaminti naudojamos patikimos dalys, aukščiausios kokybės konstrukciniai elementai, natūralu, kad jie tarnaus ir savo funkcijas nepriekaištingai atliks ilgiau. Paprastai dujiniams katilams gali  būti suteikiama iki 12 metų garantija.

Kaip prižiūrėti dujinius katilus?

Net ir pažangiausiomis technologijomis ir iš aukščiausios kokybės medžiagų pagaminti dujiniai katilai nėra amžini. Ilgainiui atsiranda įvairių gedimų – mažas slėgis, neįprasti garsai ir kiti defektai – kuriuos reikia šalinti. Kad katilas būtų funkcionalus kuo ilgiau, galima imtis tam tikrų priemonių: periodiškai atlikti profesionalius katilo patikrinimus ir nuolat stebėti katilo slėgį. Kad dujinių katilų priežiūra būtų lengvesnė, rekomenduojama juos įrengti tinkamoje vietoje. Tai galima daryti ir po laiptais, ir vonios kambaryje, ir virtuvėje, ir prieškambaryje, ir kitose vietose, tačiau prieš apsisprendžiant reikia atsižvelgti į kelis aspektus:

 • Įsitikinti, kad yra pakankamai vietos techninei priežiūrai ir periodinei apžiūrai.
 • Atsižvelgti į priešgaisrinės saugos standartus.
 • Laikytis gamintojo nurodymų dėl ventiliacijos
 • Įvertinti elektros instaliacijos ypatumus

Tinkamai prižiūrimas dujinis katilas ne tik tarnaus ilgiau, bet ir bus efektyvesnis, vadinasi, komunaliniai mokesčiai bus mažesni.

Kaip pasirinkti dujinį katilą?

Kadangi rinkoje yra nemaža dujinių katilų pasiūla, išsirinkti tinkamiausią modelį gali būti sunku. Būtent dėl to vienas iš svarbiausių kriterijų – rinktis patikimą dujinių katilų tiekėją. UAB „Ollus“ atstovo teigimu, jų parduodami  MTM ir LAMBORGHINI dujiniai katilai verti dėmesio dėl tam tikrų savybių:

 • aukšto naudingo veikimo koeficiento
 • saugaus katilo veikimo principo
 • tylaus ir efektyvaus veikimo
 • minimalios priežiūros
 • nesudėtingo ir greito įrengimo

Norint šildyti namus saugiai ir ekonomiškai dujinis katilas labai tinka. Galimi įvairių tipų, dydžių ir galingumo modeliai, tinkantys įvairioms patalpoms – nuo mažų butų iki didelių nuosavų namų. Dujinio katilo montavimo kaina ir trukmė gali skirtis, priklausomai nuo pasirinkto modelio ir darbo sudėtingumo.

Jeigu norite sužinoti daugiau informacijos apie dujinius katilus, apie jų rūšis, veikimo principus ir montavimo galimybes, apsilankykite https://sildykpigiau.lt/

pr2021/107

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Broniaus Bagdono knygos „Pagėgių krašto kaimai. II dalis“ sutiktuvės Stoniškiuose

Spalio 23 d., stoniškiečiai ir buvę gyventojai, šiuo metu gyvenantys Klaipėdoje, Kaune, rinkosi į jaukiai papuoštą Stoniškių seniūnijos kultūros namų salę. Įvykis neeilinis – pristatoma jau antroji stoniškiečio kultūrininko, pedagogo, literato Broniaus Bagdono surinktos kraštotyrinės medžiagos pagrindu išleista knyga ,,Pagėgių krašto kaimai“ 2 dalis. Pernai, Pagėgių savivaldybės kultūros centro pastangomis, buvo išleista pirmoji leidinio dalis, o šįmet suspėjome išleisti ir antrąją. Didžiausias dėmesys ir pagarba buvo skirta garbaus amžiaus knygos autoriui. Vilniaus folkloro ansamblis „Labingis“ (vad. Milda Ričkutė) savo dainomis,

Norite atrodyti jaunai ir visuomet pasitikėti savimi? Pradėkite nuo rankų… 

Darbo sauga yra labai svarbi, todėl turime darbe ir ne tik elgtis atsakingai. Renkantis darbo drabužius, reikia atkreipti dėmesį į patogumą, prigludimą prie kūno ir palaikymui skirtą temperatūrą. Svarbios drabužių medžiagos ir dizainas padės prisitaikyti prie visų reikalingų įrankių. Renkantis darbo batus, svarbu pasirinkti tinkamą batų dydį ir patogumo lygį, taip pat pasirinkti batus, tinkamus ilgalaikiam nešiojimui.  Turime atkreipti dėmesį ir į savo rankas darbe Svarbu nepamiršti pasirūpinti savo rankomis drėkinamuoju kremu. Jis gali apsaugoti nuo saulės, drėkinti ir apsaugoti

Produktyvumo priešai darbe

Darbo vieta turi skatinti produktyvumą, bet neįmanoma tikėtis, kad darbuotojas taip jausis visas 8 darbo valandas. Deja, tikrovėje darbuotojai išbūna tikrai darbingi vos kelias valandas. Užsitęsus darbui iš namų taip pat pastebėta, kad darbingumas krito. Kokie dalykai labiausiai trukdo susikaupti darbui? Asmeninės žinutės ir pokalbiai. Nebent tai rimtas atvejis, darbo metu telefonu geriau nesinaudoti. Net kelios minutės asmeninei žinutei ar pokalbiui atima iš jūsų produktyvumo. Darbo metu apsiribokite tik komunikacija, reikalinga darbui, o asmeninius reikalus stenkitės palikti iki darbo pabaigos.

Kokybiškos nerūdijančio plieno jungtys

Reikalingos nerūdijančio plieno jungtys, kitos metalo vamzdžių izoliacinės dalys? Pas specializuotus tiekėjus rasite labai daug ir įvairių sau tinkamų. Jungtys iš nerūdijančio plieno yra tvirtos ir patikimos, užtikrina  vamzdžių sandarumą ir gali būti pritaikytos pagal jūsų specifinius pramonės poreikius. Apie visa tai – toliau šiame straipsnyje.   Nerūdijančio plieno privalumai Nerūdijantis plienas yra vienas iš patvariausių ir aplinkos sąlygoms atspariausių metalų, kuriuo galima pasikliauti. Nerūdijančio plieno jungtys atsparios korozijai, jos užtikrina visokeriopą vamzdžių apsaugą ir sandarumą, todėl sistemos veikia sklandžiai,

Taip pat skaitykite