Diskusijos dėl Šilokarčemos kvartalo tvarkymo

Takai išraizgys Šyšos upės vingyje esantį parkelį.

Lapkričio 26 d. po darbo į Šilutės seniūniją susirinkę keliolika gyventojų bendravo su Šilutės r. savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėju Viktoru Bičkausku, kuris pristatė Šilokarčemos kvartalo tvarkymui skirtus 8 projektus. Apie tai jau kalbama šešeri metai, tačiau tokia tvarka: reikia informuoti visuomenę.

Tik informuoti ne taip paprasta, kai lyg siena iškyla išankstinis nusistatymas, prieštaravimai, neigimas, nusivylimas, nepasitikėjimas… Šios srovės stiprumas primena kovas už medžius Šilutės centrinėje gatvėje. Srovė – stiproka ir kurčia, tad jos užteko ir kalbantis, kas ir kaip keisis Šilokarčemos kvartale, kas rasis prieigose. Projektas aprėps Šyšos pakrantes ir atokesnes gatves nuo Šilutės ligoninės iki beveik Šilutės mažųjų laivų uosto. Kiek visi didelio masto darbai kainuos, neatsakyta.

Padiskutuoti apie 8 projektus susirinko Roza Šikšnienė, Egidijus Vidrinskas, Rimantas Jaruškevičius, Adas Nausėda, Arvydas Jakas ir dar keli aktyvūs žmonės. Dalyvavo ir verslininkas Audrius Endzinas, tiesa, išsiskyręs iš kitų santūrumu ir dalykiškumu.

Svarbiausi akcentai

Daugiausia dėmesio teko Šyšos kilpos (kažkada vadintam Janonio) parkui, kurio krantą į vakarų pusę su anapus Šyšos upės esančia Žuvų aikšte turėtų sujungti tiltukas (apie jį ne kartą rašyta „Pamaryje“). Anot ilgametės muziejininkės Rozos Šikšnienės, kultūros paveldo teritorijoje naujų statinių neturėtų rastis. Miestelėnai diskutavo, kad tas tiltukas niekam nereikalingas, nes iš Žuvų gatvės žmonės Šyšos pakrante gali lengvai pasiekti Lietuvininkų gatvės pradžią prie H. Šojaus dvaro.

Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas buvo nusiteikęs pirmiausia pristatyti projektus, tam trukdė triukšminga diskusija.

Kas suplanuota Šyšos kilpoje? Tas parkelis, kurį puslankiu juosia Šyša, dabar yra žaliuojanti teritorija su dideliais medžiais. Žodžiu, menkai žmogaus rankos paliestas gamtos kampelis. Tik parkelio pakraštyje yra gyvenamųjų namų, pro jį nuo geltonojo tilto driekiasi Rusnės gatvė. V. Bičkauskas sakė, kad parkelyje numatyti takai susiaurinti, jų suplanuota mažiau. Parkelio gale į senojo turgaus aikštę bus trinkelėmis grįsta aikštė scenai pastatyti, kai vyks koncertai ar šventės. Ir vėl teks nukirsti šiek tiek medžių, kad rastųsi vietos tai aikštelei, kad medžiai neuždengtų scenos… Ir čia galutinį žodį dėl medžių tars ekspertai. Už scenos žadama pastatyti švytuoklinę karuselę, supynes  vaikams.

Savivaldybės tarybos narys A. Jakas piktinosi (jis dabar daug kuo piktinasi – red. pastaba): nei to tiltelio ten reikia, nei takų, nei aikštelės…

R. Šikšnienė klausė, ar skirta lėšų projektams viešinti? Atsakyta: „Ne“. Viskas esą viešinama Savivaldybės interneto svetainėje. Pasigirdo, kad ne visi žmonės naudojasi kompiuteriais… Vyras iš salės pranešė, kad yra surinkta 150 gyventojų parašų… „Visuomenė nežino…“ – teigė ne vienas, nors svarstymu susidomėję keliolika žmonių piršo mintį, kad nelabai kam tai ir rūpi.

Pristatant ir kitus projektus vis minėta, kur ir kiek medžių neliks. Pavargę piktintis aktyvistai žėrė argumentus, kad tvarkant takus H. Šojaus parke pakenkta medžiams, kai kurie jau džiūstantys… V. Bičkauskas atsakė, kad medžių likimas priklausys nuo jų ekspertizės rezultatų, nors kai kurių teks atsisakyti, nes trukdys.

Pylimu palei Šyšą senojo turgaus aikšte eis pėsčiųjų takas, ant terasos upės pakrantėje pakopų bus galima ir sėdėti, ir vaikščioti. Turgaus aikštėje nebeliks žalumos palei Klaipėdos gatvę – tik prie pastatų vietos automobiliams, visur kitur – įvairių spalvų akmens trinkelėmis iškloti plotai. Tik dviejų buvusių senų pastatų vietas ženklins senais akmenimis iškloti du stačiakampiai. Akmenimis išgrįstų plotų, kaip yra šalia H. Šojaus dvaro, nenorima: sunku vaikščioti…

Ruošiasi nuo 2012 metų

Nors „Pamarys“ ir rašė, verta dar kartą priminti, kad 2012 m. pabaigoje Savivaldybėje buvo sudaryta darbo grupė dėl istorinio Šilokarčemos kvartalo atkūrimo ir sutvarkymo. Jai vadovavo Savivaldybės tarybos narys A. Jakas, komisijoje dirbo ir E. Vidrinskas. Idėjų konkursas buvo paskelbtas 2013 m. rudenį. Gauti 9 projektiniai pasiūlymai, jų maketai buvo eksponuoti Šilutės kultūros ir pramogų centre. Vertino 9 narių komisija, kurioje buvo ir R. Šikšnienė, ir A. Jakas. Pirmoji vieta pripažinta 6 autorių projektui „Ant bangos“, nugalėtojams atiteko 10 tūkst. Lt premija, antros ir trečios vietų laimėtojai gavo 5 ir 3 tūkst. Lt. 2014 m. gruodį  Savivaldybėje buvo sudaryta darbo grupė projektavimo užduočiai parengti. Ir vėliau daug posėdžiauta, tartasi, diskutuota…

Gal tai ir bus trumpas atsakymas tiems miestelėnams, kurie labai pasigedo viešumo, kurie jau užmiršo, kur ir ką dirbo, ką svarstė, kam pritarė…

Stasė SKUTULIENĖ

Tiek žmonių atvyko į projektų pristatymą visuomenei. Autorės nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kas yra Bonsai? Paaiškiname

bonsai

Bonsai – iš japonų kalbos pažodžiui reiškia sodinti padėkle. Kiti verčia taip – medelis ant lėkštutės. Esmė lyg ir ta pati. Visagalė Wikipedia teigia, jog tai tradicinis japoniškas medelių auginimo ir puoselėjimo menas. Mums, mažai išmanantiems šiuos aspektus, bonsas yra tiesiog gražus ir egzotiškas mažas medelis vazonėlyje. Galbūt teisingiausia būtų pasakyti, jog bonsas yra iš tiesų  gražus miniatiūrinis medelis, kuriam sukurti naudojami sodininkystės metodai, asitelkiant menines priemones, kad būtų išaugintos miniatiūrinės gamtoje augančių medžių kopijos. Bonsų kūrimo procesas apima tam

Kaip išsirinkti termosą?

termosas

Ieškant idealiojo termoso, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad pasirinktas produktas atitiktų asmeninius poreikius ir lūkesčius. Nors rinkoje egzistuoja daugybė variantų, nuo paprastų iki geriausių termosų, raktas į sėkmingą pasirinkimą slypi ne vien prekės ženklo populiarume, bet ir tam tikruose praktiškuose patarimuose. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis termosą. Talpa Vienas pirmųjų svarstymų turėtų būti apie termoso talpą. Apibrėžkite savo poreikius: ar dažniausiai termosą naudosite trumpoms išvykoms, ar ilgoms kelionėms? Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus gamtoje

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Taip pat skaitykite