Diskusijos dėl ataskaitų, plojimai „Šecherezados pasakoms“

Savivaldybės vadovų ataskaita Švėkšnoje. Savivaldybės nuotr.

Kovo 31 d. įvykusiame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje pritarta kultūros, socialinių paslaugų įstaigų praėjusių metų veiklos ataskaitoms. Buvo ir pagyrimų, ir pasigyrimų. Pritarta Savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio bei Tarybos, taip pat administracijos ir jos direktoriaus Virgilijaus Pozingio ataskaitoms.

Konservatorius Zigmantas Jaunius pasidžiaugė Kintų Vydūno kultūros centro kolektyvu (direktorė Rita Tarvydienė), kuris globoja ir neleidžia miegoti Saugų seniūnijos Saugų, Vilkyčių bendruomenėms. Priminė Vilkyčiuose rengiamą Baltų vienybės dienos minėjimą, tokių renginių kitur nebūna, tad gal vertėtų jį įtraukti į strateginius rajono renginius? Z. Jaunius kalbėjo, kad kitais metais bus minimas Vydūno mirties 70-metis, o Vydūno kultūros centro siena byra, reikėtų remonto. Savivaldybės administracijos direktorius V. Pozingis atsakė, kad šiemet bus sutvarkyta.

Neužmiršta ir to, kad Žemaičių krašto etnokultūros centro, veikiančio Žemaičių Naumiestyje, direktorius Valerijonas Krutikovas išlydėtas į užtarnautą poilsį. Politikus domino, kada bus paskelbtas šio centro vadovo konkursas. Atsakyta: konkursas jau paskelbtas, tad galima raginti jame dalyvauti.

Kam teko daugiau dėmesio?

„Klausimai, pagyros, pastabos…“ – sakė meras, kai atėjo metas svarstyti 2021 m. mero ir Tarybos ataskaitą. Anot Daivos Plikšnienės, opozicija dirbo gerai, meras turėjo ką į ataskaitą parašyt…

Algirdas Gečas priminė vadovavęs darbo grupei, kuri gilinosi į Savivaldybės ir UAB „Kintai“, atstovaujamos Rimgaudo Višinsko, koncesijos sutarties vykdymą, į Šilutės prieplaukos (uosto) veiklą, tai įvertino ir auditoriai. Koks yra Savivaldybės sutarties su koncesininku likimas?

Meras atsakė, kad buvo kreiptasi į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą, bet ji atsisakė pradėti tyrimą. Sutartis pakeista, laukiama koncesininko sutikimo ar atsisakymo sutartį pasirašyti. Jeigu nepasirašys, sutartis būsianti nutraukta. Tokią galią turi Savivaldybės taryba.

Konservatorius Zigmantas Merliūnas replikavo, ar ir Šilutėje baigiamas daugiafunkcis sporto centras su baseinu bus patikėtas koncesininkui?

Meras atsakė, kad pasidomėta Palangos, Klaipėdos, Šilalės, Tauragės patirtimi ir svarstoma, kad naujasis sporto centras priklausys Sporto mokyklai, nes būtent sportininkų treniruotėms ten bus skirta daug vietos. O baseino, SPA paslaugos, kavinės bei kitos su verslu sietinos paslaugos turėtų būti patikėtos specialistams, kurių ten reikės nemažai. Birželį planuojama darbų pabaiga, nuo rugpjūčio turėtų būti suformuota darbuotojų komanda, o rugsėjo 1 d. galimos atidarymo iškilmės.

Anot Z. Jauniaus, Šilutės senojo turgaus aikštė tvarkoma, bus sporto centras su baseinu, atnaujintas Šilutės kultūros ir pramogų centras, o kas toliau?

Ar viskas jau padaryta?

Šis pastebėjimas buvo tarsi įkvėpimas merui. V. Laurinaitis vardijo ir vardijo, ką dar reikia padaryti: Kintuose laukia vaikų poilsio stovykla, Rusnėje – apžvalgos bokštas, vidaus vandenų kelių plėtra pritaikant turizmui, reikės įveiklinti Kintuose marių pakrantę, bus daug su žaliąja energetika susijusių projektų, yra pradėtų projektų, didelių ir mažų, tad kad tik laiko užtektų. „Bus dar daugiau darbų negu dabar vyksta“, – kalbėjo meras.

Tai opozicijos atstovė D. Plikšnienė palygino: „Meras seka pasakas be galo, kaip Šecherezada…“ A. Gečas pasiūlė diskusijas užbaigti, nes „mero palyginimas su Šecherezada jau topas…“

Mero ir Tarybos ataskaitai pritarė 20 politikų, Savivaldybės administracijos ir jos direktoriaus V. Pozingio – 16. Posėdyje dalyvavo 21 Tarybos narys.

„Galim paploti už abi“, – su šypsena apibendrino V. Laurinaitis.

Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kodėl verta dirbti suvirintoju užsienyje?

Suvirintojo specialybė yra paklausi visame pasaulyje. Todėl neatsitiktinai vis daugiau suvirintojų ieško darbo užsienyje, mat ten galima uždirbti kur kas daugiau, nei mūsų šalyje. Užsienio šalyse suvirintojo darbas – vienas iš paklausiausių darbų, todėl užsienio kompanijos linkusios mokėti didelį darbo užmokestį, kad tik galėtų prisikviesti pas save licencijuotą darbuotoją, kuris išmanytų savo darbą. Daugelis užsienio šalių stipriai augo išvystę pramonę ir gamybą, todėl iš to kyla didesnis poreikis suvirintojų paieškoms. Kai kuriose šalyse suvirintojai uždirba reikšmingai daugiau nei vidutinė tos

Kaip sumažinti gartraukio skleidžiamą triukšmą?

gartraukis

Gartraukis virtuvėje yra svarbus ne tik dėl patogumo, bet ir dėl daugelio kitų priežasčių. Jis padeda efektyviai pašalinti maisto gaminimo metu atsiradusius kvapus, garus, riebalų daleles. Šis įrenginys ne tik sumažina nemalonių kvapų pasklidimą po visus namus, bet ir užtikrina švaresnę ir geresnę oro kokybę namuose. Tačiau daugeliui žmonių nepatinka garsus gartraukio veikimas, ypač jeigu virtuvė yra sujungta su bendra namų erdve. Kaip išvengti didelio triukšmo? Visų pirma reikėtų žinoti tai, jog absoliučiai tylaus gartraukio nėra, tačiau yra keletas sprendimo

Alternatyvios finansavimo galimybės Lietuvos įmonėms – daugiau nei tradicinės paskolos

Globalizacijos ir skaitmeninių technologijų inovacijų laikais tokių šalių kaip Lietuva finansinis kraštovaizdis sparčiai keičiasi. Tradiciniai bankai ir jų ilgai taikomos paskolų suteikimo procedūros dažnai laikomi nepatogiais ar ribojančiais, todėl Lietuvos įmonės aktyviai ieško alternatyvių finansavimo sprendimų. Siekdami įvairinti veiklą ir rasti tinkamų finansavimo galimybių, daugelis verslininkų lengviau atsikvėpė radę alternatyvias finansines paslaugas. Jos atitinka specifinius šiuolaikinių įmonių poreikius. Fintech ir jų vaidmuo verslo finansavimui Vienas iš svarbiausių šių pokyčių Lietuvoje variklių yra fintech sektorius. Šios technologijomis paremtos finansinės platformos, teikiančios

Registrų centras: jaunavedžiai tuoktuvėms rinkosi rugpjūčio savaitgalius

Pasibaigusi kalendorinė vasara jau leidžia suskaičiuoti ir apibendrinti, koks buvo šių metų vestuvių sezonas. Kaip ir kiekvienais metais populiariausios tuoktuvių datos buvo rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. Tačiau ilgiau nei įprastai išsilaikiusi šiluma nemažą dalį jaunavedžių paskatino savo šventei pasirinkti ir rugsėjo savaitgalius, pastebi visos šalies metrikacijos duomenis išanalizavęs Registrų centras. Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausia santuokos sudarymo data šiais metais buvo rugpjūčio 19-oji, šeštadienis – šią dieną amžinos meilės įžadais apsikeitė net 352 poros. Nedaug

Taip pat skaitykite