Diskusijos dėl ataskaitų, plojimai „Šecherezados pasakoms“

Savivaldybės vadovų ataskaita Švėkšnoje. Savivaldybės nuotr.

Kovo 31 d. įvykusiame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje pritarta kultūros, socialinių paslaugų įstaigų praėjusių metų veiklos ataskaitoms. Buvo ir pagyrimų, ir pasigyrimų. Pritarta Savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio bei Tarybos, taip pat administracijos ir jos direktoriaus Virgilijaus Pozingio ataskaitoms.

Konservatorius Zigmantas Jaunius pasidžiaugė Kintų Vydūno kultūros centro kolektyvu (direktorė Rita Tarvydienė), kuris globoja ir neleidžia miegoti Saugų seniūnijos Saugų, Vilkyčių bendruomenėms. Priminė Vilkyčiuose rengiamą Baltų vienybės dienos minėjimą, tokių renginių kitur nebūna, tad gal vertėtų jį įtraukti į strateginius rajono renginius? Z. Jaunius kalbėjo, kad kitais metais bus minimas Vydūno mirties 70-metis, o Vydūno kultūros centro siena byra, reikėtų remonto. Savivaldybės administracijos direktorius V. Pozingis atsakė, kad šiemet bus sutvarkyta.

Neužmiršta ir to, kad Žemaičių krašto etnokultūros centro, veikiančio Žemaičių Naumiestyje, direktorius Valerijonas Krutikovas išlydėtas į užtarnautą poilsį. Politikus domino, kada bus paskelbtas šio centro vadovo konkursas. Atsakyta: konkursas jau paskelbtas, tad galima raginti jame dalyvauti.

Kam teko daugiau dėmesio?

„Klausimai, pagyros, pastabos…“ – sakė meras, kai atėjo metas svarstyti 2021 m. mero ir Tarybos ataskaitą. Anot Daivos Plikšnienės, opozicija dirbo gerai, meras turėjo ką į ataskaitą parašyt…

Algirdas Gečas priminė vadovavęs darbo grupei, kuri gilinosi į Savivaldybės ir UAB „Kintai“, atstovaujamos Rimgaudo Višinsko, koncesijos sutarties vykdymą, į Šilutės prieplaukos (uosto) veiklą, tai įvertino ir auditoriai. Koks yra Savivaldybės sutarties su koncesininku likimas?

Meras atsakė, kad buvo kreiptasi į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą, bet ji atsisakė pradėti tyrimą. Sutartis pakeista, laukiama koncesininko sutikimo ar atsisakymo sutartį pasirašyti. Jeigu nepasirašys, sutartis būsianti nutraukta. Tokią galią turi Savivaldybės taryba.

Konservatorius Zigmantas Merliūnas replikavo, ar ir Šilutėje baigiamas daugiafunkcis sporto centras su baseinu bus patikėtas koncesininkui?

Meras atsakė, kad pasidomėta Palangos, Klaipėdos, Šilalės, Tauragės patirtimi ir svarstoma, kad naujasis sporto centras priklausys Sporto mokyklai, nes būtent sportininkų treniruotėms ten bus skirta daug vietos. O baseino, SPA paslaugos, kavinės bei kitos su verslu sietinos paslaugos turėtų būti patikėtos specialistams, kurių ten reikės nemažai. Birželį planuojama darbų pabaiga, nuo rugpjūčio turėtų būti suformuota darbuotojų komanda, o rugsėjo 1 d. galimos atidarymo iškilmės.

Anot Z. Jauniaus, Šilutės senojo turgaus aikštė tvarkoma, bus sporto centras su baseinu, atnaujintas Šilutės kultūros ir pramogų centras, o kas toliau?

Ar viskas jau padaryta?

Šis pastebėjimas buvo tarsi įkvėpimas merui. V. Laurinaitis vardijo ir vardijo, ką dar reikia padaryti: Kintuose laukia vaikų poilsio stovykla, Rusnėje – apžvalgos bokštas, vidaus vandenų kelių plėtra pritaikant turizmui, reikės įveiklinti Kintuose marių pakrantę, bus daug su žaliąja energetika susijusių projektų, yra pradėtų projektų, didelių ir mažų, tad kad tik laiko užtektų. „Bus dar daugiau darbų negu dabar vyksta“, – kalbėjo meras.

Tai opozicijos atstovė D. Plikšnienė palygino: „Meras seka pasakas be galo, kaip Šecherezada…“ A. Gečas pasiūlė diskusijas užbaigti, nes „mero palyginimas su Šecherezada jau topas…“

Mero ir Tarybos ataskaitai pritarė 20 politikų, Savivaldybės administracijos ir jos direktoriaus V. Pozingio – 16. Posėdyje dalyvavo 21 Tarybos narys.

„Galim paploti už abi“, – su šypsena apibendrino V. Laurinaitis.

Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite