Diskusijos dėl ataskaitų, plojimai „Šecherezados pasakoms“

Savivaldybės vadovų ataskaita Švėkšnoje. Savivaldybės nuotr.

Kovo 31 d. įvykusiame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje pritarta kultūros, socialinių paslaugų įstaigų praėjusių metų veiklos ataskaitoms. Buvo ir pagyrimų, ir pasigyrimų. Pritarta Savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio bei Tarybos, taip pat administracijos ir jos direktoriaus Virgilijaus Pozingio ataskaitoms.

Konservatorius Zigmantas Jaunius pasidžiaugė Kintų Vydūno kultūros centro kolektyvu (direktorė Rita Tarvydienė), kuris globoja ir neleidžia miegoti Saugų seniūnijos Saugų, Vilkyčių bendruomenėms. Priminė Vilkyčiuose rengiamą Baltų vienybės dienos minėjimą, tokių renginių kitur nebūna, tad gal vertėtų jį įtraukti į strateginius rajono renginius? Z. Jaunius kalbėjo, kad kitais metais bus minimas Vydūno mirties 70-metis, o Vydūno kultūros centro siena byra, reikėtų remonto. Savivaldybės administracijos direktorius V. Pozingis atsakė, kad šiemet bus sutvarkyta.

Neužmiršta ir to, kad Žemaičių krašto etnokultūros centro, veikiančio Žemaičių Naumiestyje, direktorius Valerijonas Krutikovas išlydėtas į užtarnautą poilsį. Politikus domino, kada bus paskelbtas šio centro vadovo konkursas. Atsakyta: konkursas jau paskelbtas, tad galima raginti jame dalyvauti.

Kam teko daugiau dėmesio?

„Klausimai, pagyros, pastabos…“ – sakė meras, kai atėjo metas svarstyti 2021 m. mero ir Tarybos ataskaitą. Anot Daivos Plikšnienės, opozicija dirbo gerai, meras turėjo ką į ataskaitą parašyt…

Algirdas Gečas priminė vadovavęs darbo grupei, kuri gilinosi į Savivaldybės ir UAB „Kintai“, atstovaujamos Rimgaudo Višinsko, koncesijos sutarties vykdymą, į Šilutės prieplaukos (uosto) veiklą, tai įvertino ir auditoriai. Koks yra Savivaldybės sutarties su koncesininku likimas?

Meras atsakė, kad buvo kreiptasi į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą, bet ji atsisakė pradėti tyrimą. Sutartis pakeista, laukiama koncesininko sutikimo ar atsisakymo sutartį pasirašyti. Jeigu nepasirašys, sutartis būsianti nutraukta. Tokią galią turi Savivaldybės taryba.

Konservatorius Zigmantas Merliūnas replikavo, ar ir Šilutėje baigiamas daugiafunkcis sporto centras su baseinu bus patikėtas koncesininkui?

Meras atsakė, kad pasidomėta Palangos, Klaipėdos, Šilalės, Tauragės patirtimi ir svarstoma, kad naujasis sporto centras priklausys Sporto mokyklai, nes būtent sportininkų treniruotėms ten bus skirta daug vietos. O baseino, SPA paslaugos, kavinės bei kitos su verslu sietinos paslaugos turėtų būti patikėtos specialistams, kurių ten reikės nemažai. Birželį planuojama darbų pabaiga, nuo rugpjūčio turėtų būti suformuota darbuotojų komanda, o rugsėjo 1 d. galimos atidarymo iškilmės.

Anot Z. Jauniaus, Šilutės senojo turgaus aikštė tvarkoma, bus sporto centras su baseinu, atnaujintas Šilutės kultūros ir pramogų centras, o kas toliau?

Ar viskas jau padaryta?

Šis pastebėjimas buvo tarsi įkvėpimas merui. V. Laurinaitis vardijo ir vardijo, ką dar reikia padaryti: Kintuose laukia vaikų poilsio stovykla, Rusnėje – apžvalgos bokštas, vidaus vandenų kelių plėtra pritaikant turizmui, reikės įveiklinti Kintuose marių pakrantę, bus daug su žaliąja energetika susijusių projektų, yra pradėtų projektų, didelių ir mažų, tad kad tik laiko užtektų. „Bus dar daugiau darbų negu dabar vyksta“, – kalbėjo meras.

Tai opozicijos atstovė D. Plikšnienė palygino: „Meras seka pasakas be galo, kaip Šecherezada…“ A. Gečas pasiūlė diskusijas užbaigti, nes „mero palyginimas su Šecherezada jau topas…“

Mero ir Tarybos ataskaitai pritarė 20 politikų, Savivaldybės administracijos ir jos direktoriaus V. Pozingio – 16. Posėdyje dalyvavo 21 Tarybos narys.

„Galim paploti už abi“, – su šypsena apibendrino V. Laurinaitis.

Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite