Diskriminacija dėl amžiaus – Šilutės rajone ribojamos vyresnių studentų galimybės gauti paramą

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba nustatė, kad Šilutės rajono savivaldybės taryba diskriminuoja vyresnius nei 36-erių metų amžiaus studentus. Tarybos sprendimu, į paramą studentams, įsipareigojusiems po studijų dirbti savivaldybės įstaigose, pretenduoti gali tik jaunesni asmenys.

Šilutės rajono savivaldybės studentų rėmimo programos tvarkos apraše numatyta, kad paramą gali gauti ne vyresni nei 36-erių metų amžiaus gyventojai (-os), studijuojantys savivaldybei reikalingų specialybių studijų programas. Lėšos skiriamos studentams (-ėms), baigusiems savivaldybės bendrojo ugdymo įstaigas arba tiems, kurie rajone yra deklaravę (-usios) gyvenamąją vietą.

Savivaldybės atstovų teigimu, parama siekiama didinti būsimų specialistų (-čių) motyvaciją integruotis į Šilutės rajono darbo rinką. Amžiaus kriterijus įvestas atsižvelgus į Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme nustatytą 36-erių metų ribą. Tokia rėmimo tvarka siekta, jog kvalifikuoti specialistai (-ės) kuo ilgiau dirbtų savivaldybėje.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos teisininkas Karolis Čepas atkreipia dėmesį į tai, kad jei viename įstatyme yra numatytas paramos gavėjų amžius, dar nereiškia, kad ši riba tinka kitose visuomeninio gyvenimo srityse.

Pagal Lygių galimybių įstatymą, amžiaus apribojimai diskriminacija nelaikomi tik tada, kai jie yra nustatyti įstatymų, juos pateisina teisėtas tikslas, kurio siekiama tinkamomis ir būtinomis priemonėmis. Lengvatos dėl amžiaus taip pat nėra lygių galimybių pažeidimas, jei jas pateisina teisėtas tikslas, o šio tikslo siekiama tinkamomis bei būtinomis priemonėmis.

Valstybės duomenų agentūros duomenimis, apie 91 proc. 2022-2023 metais universitetuose besimokiusių studentų (-čių) amžius buvo iki 35 metų. Tokio amžiaus kolegijų studentų (-čių) – apie 86 proc. Akivaizdu, kad bet kokiomis išmokomis studentams (-ėms) bus remiama absoliuti dauguma besimokančiųjų, tačiau ši parama gali būti aktuali ir vyresniems studentams (-ėms).

„Atlikę tyrimą nustatėme, kad savivaldybės tikslas yra teisėtas, tačiau pasirinktos priemonės yra neproporcingos. Kadangi vyresnių studentų ir studenčių nėra daug, į savivaldybę pritraukti daugiau jaunų specialistų (-čių) galima ir mažiau apribojančiomis priemonėmis. 36-erių metų cenzas yra perteklinis“, – sako K. Čepas.

Pagal Lygių galimybių įstatymą, valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos privalo užtikrinti, kad visuose teisės aktuose būtų įtvirtintos lygios galimybės nepaisant asmenų lyties, amžiaus, tautybės ir kitų asmens tapatybės požymių. Šilutės rajono savivaldybės atstovams (-ėms) siūloma panaikinti remtinų studentų (-čių) amžiaus ribą – administracija pažadėjo į šią rekomendaciją atsižvelgti.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kodėl verta dirbti suvirintoju užsienyje?

Suvirintojo specialybė yra paklausi visame pasaulyje. Todėl neatsitiktinai vis daugiau suvirintojų ieško darbo užsienyje, mat ten galima uždirbti kur kas daugiau, nei mūsų šalyje. Užsienio šalyse suvirintojo darbas – vienas iš paklausiausių darbų, todėl užsienio kompanijos linkusios mokėti didelį darbo užmokestį, kad tik galėtų prisikviesti pas save licencijuotą darbuotoją, kuris išmanytų savo darbą. Daugelis užsienio šalių stipriai augo išvystę pramonę ir gamybą, todėl iš to kyla didesnis poreikis suvirintojų paieškoms. Kai kuriose šalyse suvirintojai uždirba reikšmingai daugiau nei vidutinė tos

Kaip sumažinti gartraukio skleidžiamą triukšmą?

gartraukis

Gartraukis virtuvėje yra svarbus ne tik dėl patogumo, bet ir dėl daugelio kitų priežasčių. Jis padeda efektyviai pašalinti maisto gaminimo metu atsiradusius kvapus, garus, riebalų daleles. Šis įrenginys ne tik sumažina nemalonių kvapų pasklidimą po visus namus, bet ir užtikrina švaresnę ir geresnę oro kokybę namuose. Tačiau daugeliui žmonių nepatinka garsus gartraukio veikimas, ypač jeigu virtuvė yra sujungta su bendra namų erdve. Kaip išvengti didelio triukšmo? Visų pirma reikėtų žinoti tai, jog absoliučiai tylaus gartraukio nėra, tačiau yra keletas sprendimo

Alternatyvios finansavimo galimybės Lietuvos įmonėms – daugiau nei tradicinės paskolos

Globalizacijos ir skaitmeninių technologijų inovacijų laikais tokių šalių kaip Lietuva finansinis kraštovaizdis sparčiai keičiasi. Tradiciniai bankai ir jų ilgai taikomos paskolų suteikimo procedūros dažnai laikomi nepatogiais ar ribojančiais, todėl Lietuvos įmonės aktyviai ieško alternatyvių finansavimo sprendimų. Siekdami įvairinti veiklą ir rasti tinkamų finansavimo galimybių, daugelis verslininkų lengviau atsikvėpė radę alternatyvias finansines paslaugas. Jos atitinka specifinius šiuolaikinių įmonių poreikius. Fintech ir jų vaidmuo verslo finansavimui Vienas iš svarbiausių šių pokyčių Lietuvoje variklių yra fintech sektorius. Šios technologijomis paremtos finansinės platformos, teikiančios

Registrų centras: jaunavedžiai tuoktuvėms rinkosi rugpjūčio savaitgalius

Pasibaigusi kalendorinė vasara jau leidžia suskaičiuoti ir apibendrinti, koks buvo šių metų vestuvių sezonas. Kaip ir kiekvienais metais populiariausios tuoktuvių datos buvo rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. Tačiau ilgiau nei įprastai išsilaikiusi šiluma nemažą dalį jaunavedžių paskatino savo šventei pasirinkti ir rugsėjo savaitgalius, pastebi visos šalies metrikacijos duomenis išanalizavęs Registrų centras. Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausia santuokos sudarymo data šiais metais buvo rugpjūčio 19-oji, šeštadienis – šią dieną amžinos meilės įžadais apsikeitė net 352 poros. Nedaug

Taip pat skaitykite