Didžiausio krovinio šalies istorijoje kelionė
Rugpjūčio 6-18 d. iš Klaipėdos jūrų uosto į Mažeikių naftos produktų perdirbimo gamyklą „Orlen Lietuva“ bus gabenamas didžiausias krovinys šalies istorijoje.
ve.lt skelbia, kad rugpjūčio pradžioje į Klaipėdos uostą iš Italijos laivu atgabentas milžiniškas reaktorius, skirtas naftos perdirbimo ir importo bendrovės „Orlen Lietuva“ gamyklos modernizavimui.
- Krovinio matmenys įspūdingi: reaktoriaus bendras ilgis 93 metrai, plotis 6,5 metro, aukštis daugiau nei 10 metrų. Skelbiama, kad krovinio svoris kartu su transporto priemone yra apie 2 200 tonų!
Uosto krovos kompanijos „Bega“ generalinis direktorius Laimonas Rimkus ve.lt sakė, kad uoste tokio dydžio krovinio iki šiol nėra buvę.
„Kiek man žinoma, tai yra didžiausias Lietuvos istorijoje vienalytis krovinys. Šis iššūkis paliks didelį pėdsaką „Begos“ istorijoje, tai yra neįkainojama patirtis mūsų specialistams“, – teigė L. Rimkus.
Gabens naktimis
Klaipėdos gatvėmis gigantas turėtų pajudėti šeštadienį. Dėl jo bus demontuota keletas šviesoforų. Dėl ypatingo krovinio svorio kai kuriose gatvėse paklota speciali danga požeminėms komunikacijoms apsaugoti.
Jau 2021 m. AB „ORLEN Lietuva“ pranešė su kompanija „Mammoet“ pasirašiusi sutartį dėl 1800 tonų reaktoriaus, skirto naujo naftos perdirbimo produktų gamyklos, transportavimo į Mažeikius.
Į uostą atgabentas reaktorius iškrautas iš jį atgabenusio laivo ant 88 ašių tralo, kuris reaktorių transportuos iš uosto į naftos perdirbimo produktų gamyklą.
Tai, kad tokio dydžio krovinys pirmą kartą bus gabenamas ir Lietuvos keliais, patvirtina už projekto logistiką atsakingos bendrovė „Mammoet“ atstovas. „Tokio dydžio krovinio Lietuvoje dar niekas netransportavo. Reaktoriaus gabenimas truks daugiau nei pusę mėnesio“, – sako „Mammoet Baltic“ projektų vadovas Arūnas Kontutis.
Anot jo, reaktorius iš anksto suplanuotu 145 kilometrų ilgio maršrutu per Klaipėdos, Kretingos, Skuodo ir Mažeikių rajonus bus vežamas vidutiniu 3 km/val. greičiu ir tik naktimis.
Apie porą metų vyko kelių paruošiamieji darbai šio giganto kelionei. Keliaujant iš Klaipėdos ar Plungės į Skuodą buvo galima stebėti, kaip tvirtinami plento kelkraščiai net nutiesti tam nepritaikytų tiltų gretutiniai apvažiavimai.
FB matytas komentaras, kad vienoje gatvių sankirtoje net buvo nugriautas namas.
Galima tik paspėlioti, kokia šio įrenginio gabenimo kaina…
Nestigs darbo ir ESO
Energijos skirstymo operatorius (ESO) praneša, kad rūpinasi, jog šios kelionės metu Klaipėdos, Kretingos, Skuodo ir Mažeikių rajonų gyventojai patirtų kuo mažiau nepatogumų.
„Kelio ruožuose, kuriuose oro linijos kliudys pravažiuoti transportui, numatomi elektros energijos atjungimai iki 10 valandų. Siekiant išsaugoti elektros tinklų infrastruktūrą, oro linijos bus išardomos ir elektros energijos tiekimas laikinai bus sustabdomas. Norėdami užtikrinti sklandų oro linijų atjungimą, o kroviniui pravažiavus, operatyvų elektros energijos tiekimo atstatymą, suformavome papildomas brigadas, kuriose dirbs elektrikai iš skirtingų Lietuvos miestų“, – sakė ESO atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė.
Gabenant krovinį 145 kilometrų ruože ESO reiks išmontuoti, o reaktoriui pravažiavus, atstatyti net 178 oro linijų sankirtas. Elektros energijos atjungimu ir prijungimu rūpinsis 106 brigados, daugiau nei 200 elektrikų. Jų darbus koordinuos 32 dispečeriai. Darbai nenutrūkstamai vyks ir naktį. Darbuotojai dirbs pamainomis.
Remiantis vežėjo sudarytu maršrutu, laikinai nutraukti elektros energiją reikės 2986 vartotojams.
pamarys.eu inf.