Didžiausio krovinio šalies istorijoje kelionė

Rugpjūčio 6-18 d. iš Klaipėdos jūrų uosto į Mažeikių naftos produktų perdirbimo gamyklą Orlen Lietuva bus gabenamas didžiausias krovinys šalies istorijoje.

ve.lt skelbia, kad rugpjūčio pradžioje į Klaipėdos uostą iš Italijos laivu atgabentas milžiniškas reaktorius, skirtas naftos perdirbimo ir importo bendrovės „Orlen Lietuva“ gamyklos modernizavimui.

  • Krovinio matmenys įspūdingi: reaktoriaus bendras ilgis 93 metrai, plotis 6,5 metro, aukštis daugiau nei 10 metrų. Skelbiama, kad krovinio svoris kartu su transporto priemone yra apie 2 200 tonų!

Uosto krovos kompanijos „Bega“ generalinis direktorius Laimonas Rimkus ve.lt sakė, kad uoste tokio dydžio krovinio iki šiol nėra buvę.

„Kiek man žinoma, tai yra didžiausias Lietuvos istorijoje vienalytis krovinys. Šis iššūkis paliks didelį pėdsaką „Begos“ istorijoje, tai yra neįkainojama patirtis mūsų specialistams“, – teigė L. Rimkus.

Gabens naktimis

Klaipėdos gatvėmis gigantas turėtų pajudėti šeštadienį. Dėl jo bus demontuota keletas šviesoforų. Dėl ypatingo krovinio svorio kai kuriose gatvėse paklota speciali danga požeminėms komunikacijoms apsaugoti.

Jau 2021 m. AB „ORLEN Lietuva“ pranešė su kompanija „Mammoet“ pasirašiusi sutartį dėl 1800 tonų reaktoriaus, skirto naujo naftos perdirbimo produktų gamyklos, transportavimo į Mažeikius.

Į uostą atgabentas reaktorius iškrautas iš jį atgabenusio laivo ant 88 ašių tralo, kuris reaktorių transportuos iš uosto į naftos perdirbimo produktų gamyklą.

Tai, kad tokio dydžio krovinys pirmą kartą bus gabenamas ir Lietuvos keliais, patvirtina už projekto logistiką atsakingos bendrovė „Mammoet“ atstovas. „Tokio dydžio krovinio Lietuvoje dar niekas netransportavo. Reaktoriaus gabenimas truks daugiau nei pusę mėnesio“, – sako  „Mammoet Baltic“ projektų vadovas Arūnas Kontutis.

Anot jo, reaktorius iš anksto suplanuotu 145 kilometrų ilgio maršrutu per Klaipėdos, Kretingos, Skuodo ir Mažeikių rajonus bus vežamas vidutiniu 3 km/val. greičiu ir tik naktimis.

Apie porą metų vyko kelių paruošiamieji darbai šio giganto kelionei. Keliaujant iš Klaipėdos ar Plungės į Skuodą buvo galima stebėti, kaip tvirtinami plento kelkraščiai net nutiesti tam nepritaikytų tiltų gretutiniai apvažiavimai.

FB matytas komentaras, kad vienoje gatvių sankirtoje net buvo nugriautas namas.

Galima tik paspėlioti, kokia šio įrenginio gabenimo kaina…

Nestigs darbo ir ESO

Energijos skirstymo operatorius (ESO) praneša, kad rūpinasi, jog šios kelionės metu Klaipėdos, Kretingos, Skuodo ir Mažeikių rajonų gyventojai patirtų kuo mažiau nepatogumų.

„Kelio ruožuose, kuriuose oro linijos kliudys pravažiuoti transportui, numatomi elektros energijos atjungimai iki 10 valandų. Siekiant išsaugoti elektros tinklų infrastruktūrą, oro linijos bus išardomos ir elektros energijos tiekimas laikinai bus sustabdomas. Norėdami užtikrinti sklandų oro linijų atjungimą, o kroviniui pravažiavus, operatyvų elektros energijos tiekimo atstatymą, suformavome papildomas brigadas, kuriose dirbs elektrikai iš skirtingų Lietuvos miestų“, – sakė ESO atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė.

Gabenant krovinį 145 kilometrų ruože ESO reiks išmontuoti, o reaktoriui pravažiavus, atstatyti net 178 oro linijų sankirtas. Elektros energijos atjungimu ir prijungimu rūpinsis 106 brigados, daugiau nei 200 elektrikų. Jų darbus koordinuos 32 dispečeriai. Darbai nenutrūkstamai vyks ir naktį. Darbuotojai dirbs pamainomis.

Remiantis vežėjo sudarytu maršrutu, laikinai nutraukti elektros energiją reikės 2986 vartotojams.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Skardos lankstinių gamyba

lankstiniai

Gaminiai iš skardos lankstinių daugelį metų vaidina svarbų vaidmenį statybinėse konstrukcijose. Trapecijos formos skarda išsiskiria paprastomis, bet išraiškingomis formomis. Tai funkcionali medžiaga, kuri leis įgyvendinti tiek paprastus, tiek gana  ambicingus architektūrinius projektus. Anot specialistų, trapecinis profilis griauna tradicinę stogo dangų naudojimo koncepciją: trapecijos formos lakštai puikiai tinka stogams, fasadams ir tvoroms. Tai sudarys galimybes įgyvendinti išorinės architektūros estetiškus ir funkcionalius sprendimus. Dėl šių priežasčių trapecijos formos profilius labai vertina architektai, konstruktoriai ir nuosavų namų savininkai. Rinkoje rasite įvairių profilių, storių

Vienas Lietuvos gyventojas per metus išmeta net 140 kg maisto

Jeigu namuose daug maisto iš šaldytuvo ar virtuvės spintelių iškeliauja į šiukšlių dėžę – verta susimąstyti. Paminėjus Tarptautinę informuotumo apie maisto švaistymą ir jo praradimus dieną, puiki proga pradėti keisti savo įpročius. Šią jau ketvirtą kartą minimą dieną siekiama atkreipti dėmesį į be reikalo švaistomo maisto neigiamą įtaką ne tik mūsų finansams, bet ir visai mūsų planetai. Europos Sąjungoje kasmet iššvaistoma beveik 59 mln. tonų maisto, kurio vertė siekia net 132 mlrd. eurų.  Vidutiniškai kiekvienas ES gyventojas išmeta 131 kg

Didės pensijos ir kitos socialinės išmokos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apskaičiavo, kiek kitąmet didės įvairių rūšių pensijos. Tai aktualu daugiau nei penktadaliui mūsų šalies žmonių – 2023 m. rugpjūčio mėnesio duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 616 tūkst. senatvės pensijos gavėjų ir apie 7,5 tūkst. išankstinės senatvės pensijos gavėjų. Augs ir baziniai socialinių išmokų dydžiai – bazinė socialinė išmoka, šalpos pensijos, tikslinės kompensacijos, valstybės remiamų pajamų dydis, – dėl to didės vaiko pinigai ir kitos socialinės išmokos. Siūlymams dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas. „Planuojame,

Tarptautinė Kauno policijos ir prokuratūros operacija: išardytas narkotikų tinklas nuo Graikijos iki Lietuvos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, išaiškino asmenis, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas. Tarp pirkėjų galimai buvo ir nepilnamečių. Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad narkotinės medžiagos mūsų šalį galimai pasiekdavo iš Graikijos. Sukti, tačiau išnarplioti keliai internetinėse erdvėse Tarptautinio tyrimo metu nustatyta, kad

Taip pat skaitykite