Didžiausi vasaros mitai: ar telefonas iš tiesų pritraukia žaibą?  

iStock nuotr.

Vasaros audros su žaibais – įspūdingas reginys, tačiau visi žinome, kad žaibai gali būti itin pavojingi.  Visgi internete sklando daug mitų apie tai, kaip reikėtų saugotis žaibuojant. „Bitės Profai“ atrinko ir paaiškino tris vis dar populiarius mitus apie elektronikos prietaisų naudojimą stiprių audrų metu.

„Nors išmanieji įrenginiai ir kiti elektriniai prietaisai kai kam gali pasirodyti žaibų „magnetu“, vis dėlto, reikėtų žinoti, kad daugelį jų yra saugu naudoti. Svarbu atskirti, kurie iš jų yra saugūs, nuo ko tai priklauso, ir kaip turėtumėte elgtis, kad tikimybę patirti elektros iškrovą sumažintumėte iki minimumo“, – pranešime žiniasklaidai sako Andrius Archangelskis, „Bitės Profas“.

Mitas: mobilieji telefonai pritraukia žaibą

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai gali atrodyti itin galingi dėl savo universalumo, greičio ir daugybės funkcijų. Vis dėlto tai yra mažos galios įrenginiai, neturintys savybių, galinčių pritraukti žaibą. Todėl audros metu būnant lauke, nėra būtinybės išmanųjį išjungti ar paslėpti kuprinės dugne.

„Rizika būti nutrenktam žaibo padidėja audros metu esant atviroje, aukštoje vietoje, šalia vandens, didelių metalinių konstrukcijų ar medžių. Objekto aukštis, smaila forma ir elektros pralaidumas yra pagrindiniai veiksniai, lemiantys, kur trenks žaibas“, – aiškina išmaniųjų įrenginių ekspertas A. Archangelskis.

Anot jo, netgi pavojingiau audros metu su savimi neturėti išmaniojo telefono, nes tokiu atveju negalėsite paskambinti ir iškviesti pagalbos, susidūrus su elektros iškrova ar kitais pavojais.

Mitas: namuose atsargumo priemonių nereikia

Saugiausia vieta praleisti audrą su žaibais – namai. Visgi net ir esant uždaroje patalpoje, reikėtų vengti visko, kas praleidžia elektrą – nesinaudoti laidiniu telefonu ar kitais elektros prietaisais. Todėl, norint apsisaugoti nuo elektros iškrovos ar trumpojo jungimo, svarbu išjungti visus prietaisus iš elektros lizdo.

„Nereikėtų laukti, kol audra įsisiautės ir tik tuomet iš elektros lizdo išjungti elektronikos prietaisus. Geriausia tai padaryti vos tik prasidedant audrai. Jei žaibuojant paliesite elektros laidą, padidėja tikimybė patirti elektros iškrovą“, – aiškina išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„Bitės Profas“ atkreipia dėmesį, kad mobilius įrenginius, tokius kaip išmanusis telefonas, nešiojamas ar planšetinis kompiuteris ar elektroninė skaityklė, yra saugu naudoti audros su žaibais metu, jei jie nėra prijungti prie elektros tinklo.

Mitas: automobilio padangos apsaugo nuo žaibo

Dar mokykloje sužinojome, kad guma – puikus elektros izoliatorius, neleidžiantis jai pratekėti.

Vis tik nors guminės automobilio padangos ir sumažina tikimybę būti nutrenktam žaibo, visgi, tokia rizika išlieka – kiti įrenginiai, esantys automobilyje padidina riziką būti nutrenktam.

„Jei žaibas trenkia į automobilį, metalinis jo rėmas elektros srovę nukreipia į išorę bei žemę, tačiau dalis srovės vis tiek gali tekėti per automobilio elektros sistemas ir kitus metalinius priedus – radiją, mobiliojo telefono įkroviklį, USB jungtis, GPS įrenginius, pedalus ar net vairą“, – teigia A. Archangelskis.

Dėl šios priežasties, anot „Bitės Profo“, audros su žaibais metu keliaujant automobiliu, rekomenduojama sustoti kelkraštyje, išjungti automobilio variklį bei laikyti rankas ant kelių. Kelionę tęsti ar išlipti iš automobilio tampa visiškai saugu tik pasibaigus audrai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kodėl verta dirbti suvirintoju užsienyje?

Suvirintojo specialybė yra paklausi visame pasaulyje. Todėl neatsitiktinai vis daugiau suvirintojų ieško darbo užsienyje, mat ten galima uždirbti kur kas daugiau, nei mūsų šalyje. Užsienio šalyse suvirintojo darbas – vienas iš paklausiausių darbų, todėl užsienio kompanijos linkusios mokėti didelį darbo užmokestį, kad tik galėtų prisikviesti pas save licencijuotą darbuotoją, kuris išmanytų savo darbą. Daugelis užsienio šalių stipriai augo išvystę pramonę ir gamybą, todėl iš to kyla didesnis poreikis suvirintojų paieškoms. Kai kuriose šalyse suvirintojai uždirba reikšmingai daugiau nei vidutinė tos

Kaip sumažinti gartraukio skleidžiamą triukšmą?

gartraukis

Gartraukis virtuvėje yra svarbus ne tik dėl patogumo, bet ir dėl daugelio kitų priežasčių. Jis padeda efektyviai pašalinti maisto gaminimo metu atsiradusius kvapus, garus, riebalų daleles. Šis įrenginys ne tik sumažina nemalonių kvapų pasklidimą po visus namus, bet ir užtikrina švaresnę ir geresnę oro kokybę namuose. Tačiau daugeliui žmonių nepatinka garsus gartraukio veikimas, ypač jeigu virtuvė yra sujungta su bendra namų erdve. Kaip išvengti didelio triukšmo? Visų pirma reikėtų žinoti tai, jog absoliučiai tylaus gartraukio nėra, tačiau yra keletas sprendimo

Alternatyvios finansavimo galimybės Lietuvos įmonėms – daugiau nei tradicinės paskolos

Globalizacijos ir skaitmeninių technologijų inovacijų laikais tokių šalių kaip Lietuva finansinis kraštovaizdis sparčiai keičiasi. Tradiciniai bankai ir jų ilgai taikomos paskolų suteikimo procedūros dažnai laikomi nepatogiais ar ribojančiais, todėl Lietuvos įmonės aktyviai ieško alternatyvių finansavimo sprendimų. Siekdami įvairinti veiklą ir rasti tinkamų finansavimo galimybių, daugelis verslininkų lengviau atsikvėpė radę alternatyvias finansines paslaugas. Jos atitinka specifinius šiuolaikinių įmonių poreikius. Fintech ir jų vaidmuo verslo finansavimui Vienas iš svarbiausių šių pokyčių Lietuvoje variklių yra fintech sektorius. Šios technologijomis paremtos finansinės platformos, teikiančios

Registrų centras: jaunavedžiai tuoktuvėms rinkosi rugpjūčio savaitgalius

Pasibaigusi kalendorinė vasara jau leidžia suskaičiuoti ir apibendrinti, koks buvo šių metų vestuvių sezonas. Kaip ir kiekvienais metais populiariausios tuoktuvių datos buvo rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. Tačiau ilgiau nei įprastai išsilaikiusi šiluma nemažą dalį jaunavedžių paskatino savo šventei pasirinkti ir rugsėjo savaitgalius, pastebi visos šalies metrikacijos duomenis išanalizavęs Registrų centras. Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausia santuokos sudarymo data šiais metais buvo rugpjūčio 19-oji, šeštadienis – šią dieną amžinos meilės įžadais apsikeitė net 352 poros. Nedaug

Taip pat skaitykite