Devyni dešimtmečiai, paspalvinti dainomis

Pirmadienį savivaldybės ir seniūnijos atstovai vyko į Grabupius sveikinti Eleną Bartkienę, gimusią sausio 13 dieną prieš 90 metų. Žvali jubiliatė, padėkojusi už jai parodytą dėmesį, papasakojo apie savo gyvenimą ir padainavo keletą dainų, kurios ją lydi visą gyvenimą.

Jubiliatė Elena Bartkienė

Jubiliatė Elena Bartkienė

Į sodybą, kurioje gyvena gražaus jubiliejaus sulaukusi Elena Bartkienė, veda ilgas baltas kelias, apaugęs medžiais, pasipuošusiais puriu sniegu. Vartelius atkėlė dukra Virginija, pakvietusi į vidų. Svečius pasitiko pati jubiliatė.
Jubiliatę sveikino ir perdavė savivaldybės vadovų linkėjimus Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Palinkėjo sveikatos ir įteikė dovanėlę. Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, puikiai pažįstantis savo seniūnijos ilgaamžius, linkėjo: ,,Tegul gražūs jūsų metai pasipildo dar geru dešimtmečiu…“ Palinkėjo sveikatos ir įteikė puokštę gėlių. Sveikino ir Šilutės seniūnijos socialinė darbo organizatorė Lina Ozgirdaitė.
Jaunystė prabėgo Žemaitijoje
Elena Menzoriūtė–Bartkienė gimė netoli Luokės, Kinčiulių kaime, iš kurio kilęs ir garsusis svieto lygintojas Tadas Blinda. Tėvai ūkininkavo, turėjo 25 hektarus žemės. Šeimoje augo septyni vaikai – keturi broliai ir trys seserys. Nors darbų namuose visiems užtekdavo, Elena ėjo į mokyklą ir baigė 5 klases.
Vėliau, gyvendama pas dėdę netoli Luokės, susitiko savo būsimą vyrą Zigmą. Kai Zigmas išėjo į kariuomenę, draugavo su jo seserimis, rašė savo draugui laiškus. Jam sugrįžus, susituokė. Jaunieji buvo kupini jėgų ir svajonių: Elenai buvo 22 metai, Zigmui – 25-eri. Į Grabupius pora atvyko ne iš karto – teko darbuotis Klaipėdoje. Ten gimė trys jų atžalos. Atsikėlę į Grabupius, abu su vyru dirbo tuometiniame Jonaičių tarybiniame ūkyje. Elena daugiausia laiko praleisdavo su vaikais, vasaromis melždavo ūkio karves.
Darbo nesikratantys Bartkai augino penkis vaikus (vienas sūnus yra žuvęs).
Džiaugėsi gyvenimu
Šiandien Elena gyvena pas dukrą Virginiją minėtoje gražioje sodyboje, gamtos apsuptyje. „Kartais nuvažiuoju ir į Kauną pas dukterį Reginą, tačiau, kiek pabuvusi, noriu sugrįžti į savo kraštą, kur viskas pažįstama ir artima, – pasakojo E. Bartkienė. – Čia gyvena ir mano sūnūs Kazimieras bei Edvardas, marčios ir anūkai – čia mano namai“.
Paklausta, ar mėgsta žiūrėti televizorių, ar skaito laikraščius, jubiliatė sakė, kad labiausiai už viską mėgsta skaityti ir dainuoti. „Žurnalą „Savaitė“ perskaitau visą, ir laikraščius paskaitinėju, kai tik patenka koks į rankas. O dainuoti pamėgau dar mokykloje. Net Vilniuje su kitomis dainininkėmis esu dainavusi. Ilgaamžiškumo paslapties neturiu – visą laiką laikėme gyvulių, valgėme mėsą, daug daržovių. Žiemai prisiraugdavome didelę statinę kopūstų, užsukusi į vaistinę ir vitaminų nusipirkdavau – save reikia mylėti“, – pasakojo jubiliatė, netrukus užtraukusi negirdėtą patriotinę dainą. „Ne veltui gimusi sausio 13-ąją“, – pajuokavome.
Jubiliatė džiaugiasi turėdama dvylika anūkų ir aštuonis proanūkius. Tik vienas anūkas gyvena užsienyje, visi kiti – Lietuvoje. Bartkų namai visada būdavo pilni žmonių, mat didelė šeima, gražiai sugyveno su kaimynais.
,,Ir šiandien vaikai susirenka per šventes, lauke kepa šašlykus, užsikuria pirtį. Mane gražiai pasveikino su jubiliejumi“, – džiaugdamasi pasakojo jubiliatė, rodydama į gražias gėlių puokštes, ant stalo ir sekcijos lentynose.
Birutė Morkevičienė

Šioje gražioje sodyboje gyvena jubiliatė Elena Bartkienė

Šioje gražioje sodyboje gyvena jubiliatė Elena Bartkienė

Sveikintojai.06.gyv

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite