Devyni dešimtmečiai, paspalvinti dainomis

Pirmadienį savivaldybės ir seniūnijos atstovai vyko į Grabupius sveikinti Eleną Bartkienę, gimusią sausio 13 dieną prieš 90 metų. Žvali jubiliatė, padėkojusi už jai parodytą dėmesį, papasakojo apie savo gyvenimą ir padainavo keletą dainų, kurios ją lydi visą gyvenimą.

Jubiliatė Elena Bartkienė

Jubiliatė Elena Bartkienė

Į sodybą, kurioje gyvena gražaus jubiliejaus sulaukusi Elena Bartkienė, veda ilgas baltas kelias, apaugęs medžiais, pasipuošusiais puriu sniegu. Vartelius atkėlė dukra Virginija, pakvietusi į vidų. Svečius pasitiko pati jubiliatė.
Jubiliatę sveikino ir perdavė savivaldybės vadovų linkėjimus Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Palinkėjo sveikatos ir įteikė dovanėlę. Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, puikiai pažįstantis savo seniūnijos ilgaamžius, linkėjo: ,,Tegul gražūs jūsų metai pasipildo dar geru dešimtmečiu…“ Palinkėjo sveikatos ir įteikė puokštę gėlių. Sveikino ir Šilutės seniūnijos socialinė darbo organizatorė Lina Ozgirdaitė.
Jaunystė prabėgo Žemaitijoje
Elena Menzoriūtė–Bartkienė gimė netoli Luokės, Kinčiulių kaime, iš kurio kilęs ir garsusis svieto lygintojas Tadas Blinda. Tėvai ūkininkavo, turėjo 25 hektarus žemės. Šeimoje augo septyni vaikai – keturi broliai ir trys seserys. Nors darbų namuose visiems užtekdavo, Elena ėjo į mokyklą ir baigė 5 klases.
Vėliau, gyvendama pas dėdę netoli Luokės, susitiko savo būsimą vyrą Zigmą. Kai Zigmas išėjo į kariuomenę, draugavo su jo seserimis, rašė savo draugui laiškus. Jam sugrįžus, susituokė. Jaunieji buvo kupini jėgų ir svajonių: Elenai buvo 22 metai, Zigmui – 25-eri. Į Grabupius pora atvyko ne iš karto – teko darbuotis Klaipėdoje. Ten gimė trys jų atžalos. Atsikėlę į Grabupius, abu su vyru dirbo tuometiniame Jonaičių tarybiniame ūkyje. Elena daugiausia laiko praleisdavo su vaikais, vasaromis melždavo ūkio karves.
Darbo nesikratantys Bartkai augino penkis vaikus (vienas sūnus yra žuvęs).
Džiaugėsi gyvenimu
Šiandien Elena gyvena pas dukrą Virginiją minėtoje gražioje sodyboje, gamtos apsuptyje. „Kartais nuvažiuoju ir į Kauną pas dukterį Reginą, tačiau, kiek pabuvusi, noriu sugrįžti į savo kraštą, kur viskas pažįstama ir artima, – pasakojo E. Bartkienė. – Čia gyvena ir mano sūnūs Kazimieras bei Edvardas, marčios ir anūkai – čia mano namai“.
Paklausta, ar mėgsta žiūrėti televizorių, ar skaito laikraščius, jubiliatė sakė, kad labiausiai už viską mėgsta skaityti ir dainuoti. „Žurnalą „Savaitė“ perskaitau visą, ir laikraščius paskaitinėju, kai tik patenka koks į rankas. O dainuoti pamėgau dar mokykloje. Net Vilniuje su kitomis dainininkėmis esu dainavusi. Ilgaamžiškumo paslapties neturiu – visą laiką laikėme gyvulių, valgėme mėsą, daug daržovių. Žiemai prisiraugdavome didelę statinę kopūstų, užsukusi į vaistinę ir vitaminų nusipirkdavau – save reikia mylėti“, – pasakojo jubiliatė, netrukus užtraukusi negirdėtą patriotinę dainą. „Ne veltui gimusi sausio 13-ąją“, – pajuokavome.
Jubiliatė džiaugiasi turėdama dvylika anūkų ir aštuonis proanūkius. Tik vienas anūkas gyvena užsienyje, visi kiti – Lietuvoje. Bartkų namai visada būdavo pilni žmonių, mat didelė šeima, gražiai sugyveno su kaimynais.
,,Ir šiandien vaikai susirenka per šventes, lauke kepa šašlykus, užsikuria pirtį. Mane gražiai pasveikino su jubiliejumi“, – džiaugdamasi pasakojo jubiliatė, rodydama į gražias gėlių puokštes, ant stalo ir sekcijos lentynose.
Birutė Morkevičienė

Šioje gražioje sodyboje gyvena jubiliatė Elena Bartkienė

Šioje gražioje sodyboje gyvena jubiliatė Elena Bartkienė

Sveikintojai.06.gyv

Hits: 133

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo pirmadienio atsiveria daugiau parduotuvių, kino teatrai, leidžiami renginiai

Nuo pirmadienio Vyriausybės sprendimu veiklą gali atnaujinti parduotuvės, veikiančios prekybos centruose, kino teatrai, leidžiami renginiai. Prekybos centruose, kuriuose veiklą vykdo daugiau nei viena parduotuvė ar vienas prekybininkas ir prekybos plotas sudaro mažiau kaip 50 proc. viso prekybos centro ar kitos prekybos vietos prekybos ploto, vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal bendrą prekybos centro, turgavietės ar kitos prekybos vietos prekybos plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip

Lietuvos valstybės skola dabar ir prieškariu 

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos instituto vyr. mokslo darbuotojas profesorius Juozas Skirius: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pastebėjo, kad šiuo metu valstybės skola išaugusi iki neįprasto lygio, tačiau esą nereikėtų tuo gąsdintis. Lietuvos banko duomenimis, 2020 m. pabaigoje valstybės skola siekė 24,8 mlrd. eurų arba beveik 51 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Pasak G. Šimkaus, Lietuvos skola nesiekia Mastrichto kriterijaus (60 proc. BVP) ir yra mažesnė nei kitose euro zonos valstybėse. Įdomu, kad 2019-aisiais mūsų šalies skola siekė

Paspirtukų vairuotojai patiria nuostolių

Elektrinis paspirtukas – puikus sprendimas, norint greitai ir saugiai nukeliauti netolimą atstumą. Vis dėlto tai yra transporto priemonė, todėl jai galioja Kelių eismo taisyklės. Draudikai pastebi, kad kasmet daugėja važiuojančiųjų paspirtukais sukeltų eismo įvykių.  Žala kasmet didėja  „Elektriniai paspirtukai, kuriems nereikalingas vairuotojo pažymėjimas, gali važiuoti iki 25 kilometrų per valandą greičiu, todėl jais paprasta aplenkti dviratininkus ir pėsčiuosius, tačiau vienas neatsargus manevras gali sukelti pavojingą situaciją. Su paspirtukais susijusias žalas fiksuojame jau keletą metų. 2019 metais tokių žalų buvo 140,

Dėl netinkamų padangų žalą gali tekti atlyginti patiems

Dygliuotas žiemines padangas pasikeisti į vasarines šiemet galima iki gegužės 10 d. Tuo tarpu su žieminėmis nedygliuotomis padangomis važinėti galima ir šiltuoju sezonu. Itin svarbu, kad padangos būtų tinkamos techninės būklės, todėl draudikai rekomenduoja patikrinti naudojamų padangų protektoriaus gylį, nusidėvėjimo tolygumą ir oro slėgį jose. Skirtingai nei žiemą, kai su vasarinėmis padangomis važinėti draudžiama, nedygliuotos žieminės padangos pavasarį ir vasarą yra leistinos. „Jei automobilio techninė būklė neatitinka reikalavimų ir dėl to įvyksta eismo įvykis – draudikas, išmokėjęs draudimo išmoką nukentėjusiam

Taip pat skaitykite