Devyni dešimtmečiai, paspalvinti dainomis

Pirmadienį savivaldybės ir seniūnijos atstovai vyko į Grabupius sveikinti Eleną Bartkienę, gimusią sausio 13 dieną prieš 90 metų. Žvali jubiliatė, padėkojusi už jai parodytą dėmesį, papasakojo apie savo gyvenimą ir padainavo keletą dainų, kurios ją lydi visą gyvenimą.

Jubiliatė Elena Bartkienė

Jubiliatė Elena Bartkienė

Į sodybą, kurioje gyvena gražaus jubiliejaus sulaukusi Elena Bartkienė, veda ilgas baltas kelias, apaugęs medžiais, pasipuošusiais puriu sniegu. Vartelius atkėlė dukra Virginija, pakvietusi į vidų. Svečius pasitiko pati jubiliatė.
Jubiliatę sveikino ir perdavė savivaldybės vadovų linkėjimus Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Palinkėjo sveikatos ir įteikė dovanėlę. Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, puikiai pažįstantis savo seniūnijos ilgaamžius, linkėjo: ,,Tegul gražūs jūsų metai pasipildo dar geru dešimtmečiu…“ Palinkėjo sveikatos ir įteikė puokštę gėlių. Sveikino ir Šilutės seniūnijos socialinė darbo organizatorė Lina Ozgirdaitė.
Jaunystė prabėgo Žemaitijoje
Elena Menzoriūtė–Bartkienė gimė netoli Luokės, Kinčiulių kaime, iš kurio kilęs ir garsusis svieto lygintojas Tadas Blinda. Tėvai ūkininkavo, turėjo 25 hektarus žemės. Šeimoje augo septyni vaikai – keturi broliai ir trys seserys. Nors darbų namuose visiems užtekdavo, Elena ėjo į mokyklą ir baigė 5 klases.
Vėliau, gyvendama pas dėdę netoli Luokės, susitiko savo būsimą vyrą Zigmą. Kai Zigmas išėjo į kariuomenę, draugavo su jo seserimis, rašė savo draugui laiškus. Jam sugrįžus, susituokė. Jaunieji buvo kupini jėgų ir svajonių: Elenai buvo 22 metai, Zigmui – 25-eri. Į Grabupius pora atvyko ne iš karto – teko darbuotis Klaipėdoje. Ten gimė trys jų atžalos. Atsikėlę į Grabupius, abu su vyru dirbo tuometiniame Jonaičių tarybiniame ūkyje. Elena daugiausia laiko praleisdavo su vaikais, vasaromis melždavo ūkio karves.
Darbo nesikratantys Bartkai augino penkis vaikus (vienas sūnus yra žuvęs).
Džiaugėsi gyvenimu
Šiandien Elena gyvena pas dukrą Virginiją minėtoje gražioje sodyboje, gamtos apsuptyje. „Kartais nuvažiuoju ir į Kauną pas dukterį Reginą, tačiau, kiek pabuvusi, noriu sugrįžti į savo kraštą, kur viskas pažįstama ir artima, – pasakojo E. Bartkienė. – Čia gyvena ir mano sūnūs Kazimieras bei Edvardas, marčios ir anūkai – čia mano namai“.
Paklausta, ar mėgsta žiūrėti televizorių, ar skaito laikraščius, jubiliatė sakė, kad labiausiai už viską mėgsta skaityti ir dainuoti. „Žurnalą „Savaitė“ perskaitau visą, ir laikraščius paskaitinėju, kai tik patenka koks į rankas. O dainuoti pamėgau dar mokykloje. Net Vilniuje su kitomis dainininkėmis esu dainavusi. Ilgaamžiškumo paslapties neturiu – visą laiką laikėme gyvulių, valgėme mėsą, daug daržovių. Žiemai prisiraugdavome didelę statinę kopūstų, užsukusi į vaistinę ir vitaminų nusipirkdavau – save reikia mylėti“, – pasakojo jubiliatė, netrukus užtraukusi negirdėtą patriotinę dainą. „Ne veltui gimusi sausio 13-ąją“, – pajuokavome.
Jubiliatė džiaugiasi turėdama dvylika anūkų ir aštuonis proanūkius. Tik vienas anūkas gyvena užsienyje, visi kiti – Lietuvoje. Bartkų namai visada būdavo pilni žmonių, mat didelė šeima, gražiai sugyveno su kaimynais.
,,Ir šiandien vaikai susirenka per šventes, lauke kepa šašlykus, užsikuria pirtį. Mane gražiai pasveikino su jubiliejumi“, – džiaugdamasi pasakojo jubiliatė, rodydama į gražias gėlių puokštes, ant stalo ir sekcijos lentynose.
Birutė Morkevičienė

Šioje gražioje sodyboje gyvena jubiliatė Elena Bartkienė

Šioje gražioje sodyboje gyvena jubiliatė Elena Bartkienė

Sveikintojai.06.gyv

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite