Dešimtosios „Pamario ožkos“ su ataskaita ir nominacijomis

Gegužės 13-ąją, penktadienį (koks sutapimas!), Šilutės H. Šojaus muziejaus konferencijų salėje vyko „Pamario ožkų“ dešimtoji šventė, kas pavasarį prie bendro stalo suburianti politikus, verslininkus bei žiniasklaidos atstovus. Visus dešimt metų ožkų puotos su vaišėmis, muzika, dainomis ir šmaikščiomis nominacijomis siekia to paties tikslo – priversti nusišypsoti rašančiuosius bei kalbančiuosius verslo ir politikos asmenis. „Pamario ožkų“ ganytojas – vis tas pats kupinas išradingų sąmojų šilutiškis Marijus Budraitis, beje, jubiliejinės šventės proga irgi patyręs išbandymų – pirmą kartą per dešimtį metų…

Renginio vedėją ir pagrindinį organizatorių Marijų Budraitį rusniškės perrengė.

Renginio vedėją ir pagrindinį organizatorių Marijų Budraitį rusniškės perrengė.

Oficialiai skelbiama, kad „Pamario ožkas“, Spaudos dienai skirtą humoro šventę, organizuoja laikraščiai „Pamarys“, „Šilutės naujienos“, taip pat „Šilutės TV“ bei UAB „Šarūno reklama“. Beveik oficialiai jie ir pagerbti – iš „Šilutės polderių“ bendrovės vadovo Arūno Jagmino gavo po rūkytą šamą, o tą didįjį, berods, net 10 kilogramų, ragavo visi kviestiniai svečiai: verslininkai, rajono ir šalies politikai, kiti svarbūs piliečiai. Tarp jų buvo ir žvaigždžių – iš Seimo atvyko Kęstas Komskis ir Artūras Skardžius, šalia kurio sėdėjo žemės ūkio viceministras Albinas Ežerskis, o Pagėgių meras Virginijus Komskis – prie brolio Kęsto ir Šilutės rajono mero Vytauto Laurinaičio. Artėjant Seimo rinkimams, politikai būriavosi pagal partijas, kad iš šios šventės ir rinkėjus pasiektų teisinga ir kryptinga informacija, už ką balsuoti, kam balsus parduoti.

Jubiliejinėje „Pamario ožkų“ šventėje būta ir naujovių – „Šarūno reklama“ šiemet išleido bendrą „Pamario“ ir „Šilutės naujienų“ specialų jubiliejinį leidinuką su švenčių apžvalga, šmaikščiais skelbimais, fotografijomis iš ankstesnių švenčių.
Net penkios „Pamario ožkų“ šventės buvo surengtos F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, dvejus metus „plaukiojo“ „Gilijoje“ (beje, ožka – Pamario vandenų žuvis), vyko ir Jeronimo užeigoje, o jubiliejinį dešimtąjį kartą šventė buvo organizuota H. Šojaus dvare. Ožkų būryje yra buvę du Europos Parlamento nariai Z. Balčytis ir B. Ropė, buvęs Seimo pirmininkas A. Valinskas, Neringos, Tauragės, Pagėgių merai bei nuolat keitęsi Šilutės rajono merai, kiti vadovai.

„Luotužės“ damos traukė: „... man patinka labai“.

„Luotužės“ damos traukė: „… man patinka labai“.

Nominacijų, kurių šįkart irgi buvo 9, daugiausia yra gavęs Šilutės garsenybė Arvydas Jakas. Grojo, dainavo A. Nausėda, „Karčemėlė“, „Vairas“, „Jonis“, „Tabasco“, „Sadūnai“. Šįkart visus užgožė „Luotužė“ iš Rusnės – ansamblio moterys vis keitė aprangą, kaip tikros scenos žvaigždės, ir M. Budraičio sukurtais tekstais pagal žinomas melodijas „skalbė“ visus, kuo nors išsiskyrusius. Už širmos jos net išrengė Marijų, kuris kukliai sėdėjo ant kėdutės ir pirmą kartą turėjo iškęsti tai, ką ištveria kiti, jo šmaikščiu žodeliu vanojami…
„Luotužės“ ansamblyje dainuojanti Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė pasiteiravo, kaip jaučiasi „Pamario ožkų“ ganytojas. O ką jis? Ištvėrė!
Ant vaišių stalų
Nors viskas dabar labai brangu, stalai lūžo. Ne iš valdžios biudžeto – iš dosnių šventės ožkų kišenių. Į trijų litrų stiklainius pripilta rabarbarų kompoto, šalia kibiruose primerkta kvepiančių alyvų (jų valgyti nerekomenduota), ant medinių padėklų buvo lašinių, ridikėlių, dešros, kumpio, vištienos, kai kur net silkės, paslėptos svogūnuose, neapsieita be tradicinių raudonosios ir baltosios mišrainių, stovėjo ant stalo ir butelių su specialiu gėrimu, kurio vairuojantiems draudžiama ragauti. Tiesa, kvietimuose į šventę buvo įspėta turėti analgino, automobilį ir galintį namo parvežti kaimyną, o po trečio butelio į salę neįleidžiama…
Viso šito leista ragauti išklausius „Pamario ožkų“ ganytojo M. Budraičio dešimties metų veiklos ataskaitą. Keista, bet jos nenutraukė plojimai…

Prie visokiomis gėrybėmis nukrautų stalų tuščių vietų nebuvo.

Prie visokiomis gėrybėmis nukrautų stalų tuščių vietų nebuvo.

Šventės ašis – 9 nominacijos, kiekvienai iš jų teko po kelis pretendentus, o nugalėtojas paaiškėdavo atplėšus voką. Vakaro vedėjui M. Budraičiui, kuris skelbė vieną po kitos nominacijas, talkino Šilutės „dvariškių“ pora – Šilutės dramos teatro aktoriai. Jie kiekvienam nugalėtojui įteikė po „prabangų“ žvėrelio kailį. Paskelbus, kad „Metų pergalės“ nominaciją laimėjo Liberalų sąjūdžio Šilutės skyrius, Žalgirių miško pelkinio usūrinio šuns kailis apjuosė Šilutės liberalų sąjūdžio lyderio Raimundo Ambrozaičio apykaklę.
Ožkų dešimtmečio kavalieriaus titulas ir Traksėdžių durpyno katino kailis atiteko A. Jakui, visuose ožkų baliuose minėtam, apdovanotam ir labai pagerbtam. „Metų aktoriumi“ paskelbtas Seimo pirmininko pavaduotojas K. Komskis – jam įteiktas Kintų kelyje pienvežio nutrenkto usūrinio šuns kailiukas.

Marijus pateko į socdemų tinklus.

Marijus pateko į socdemų tinklus.

Kad visi atsipūstų nuo įtampos (ką žinai, kas tavęs laukia), „Luotužė“ užtraukė: „Išėjo tėvelis į rinkimus, išėjo motinėlė į rinkimus…“ Paminėta, kiek gaus ir už parduotus balsus. Gi M. Budraitis priminė, kad tai, kas ant stalo, dar ne viskas – būsią galima prisivaišinti Kristinos bufete antrajame aukšte, kam užteks jėgų ten užlipti… Baigiamasis ožkų pasiplaukiojimas būsiąs „Gilijoje“, kai jau vairuoti draudžiama, o eiti – per sunku…
Sujudo garbieji svečiai. Meras V. Laurinaitis ir jo draugas, vadovaujantis administracijai, Sigitas Šeputis nešė M. Budraičiui gėrybių prikrautą kurėną, dovanų nepagailėjo K. Komskis, Pagėgių meras V. Komskis. Socialdemokratų desantas atžygiavo sveikinti su A. Skardžiumi priešakyje: M. Budraičiui įteikė simbolinį mikrofoną, nes kas Šilutė be Marijaus, o Marijus – be mikrofono? Būrys socialdemokratų apgaubė Marijų ant raudono kaspino suverto tinklo skraiste, papuošta dešimčia džiovintų žuvų, po tiek pat žvejybos priemonių bei gausybe kriauklių.
Dovanos dovanomis, o M. Budraitis vėl sugrįžo prie nominacijų ir kailiukų dalybų. Dešimtmečio frazių genijumi paskelbtas Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas, nors dėmesio sulaukė ir Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus sakinys iš oficialios ataskaitos: „Per metus Šilutės seniūnija išdavė apie 100 leidimų mirti“. Vis dėlto Šilutės Cintjoniškių gatvės trečiojo daugiabučio šilumos mazgo atsiskyrėlio sabalo kailis teko J. Budreckui, Žaliakalnio džentelmenui. „Visas mūsų gyvenimas susideda iš frazių…“ – neįprastai santūriai ir mįslingai padėkojo J. Budreckas.

Dovanos „Už per 10 metų įdėtą triūsą“.

Dovanos „Už per 10 metų įdėtą triūsą“.

„Metų plėšikui“ buvo skirta daugkartinio naudojimo lapės nuo Žaliakalnio Žemaičių Naumiestyje kailis, o nugalėtoju paskelbta ne Vyriausioji rinkimų komisija, iš rajono Tarybos atplėšusi du mandatus, palikusi tik 25, ne Seimas, nuo Šilutės rinkimų apygardos atplėšęs ne tik Pagėgius, bet ir kitų žemių, bet panaikintiems Šilutėje savivaldos rinkimams vadovavęs Arvydas Gorodeckas, kuriam skirtą kailiuką priėmė jo tiesioginis viršininkas S. Šeputis.
Kintų tvenkinio prieigose R. Višinsko sumedžiotos kiaunės kailis teko „Metų netekties“ nominacijos laimėtojui Algirdui Gečui, kuris su kolega Vidmantu Geču paliko A. Jaką vieną ir išėjo į Liberalų sąjūdį. „Metų širšės“ titulą ir Šilokarčemos kvartale sumedžioto usūrinio šuns daugiafunkcį kailiuką gavo lietuvių kalbos žinovė iš Savivaldybės rūmų V. Stulgienė, viešai pasiūliusi Rusnėje atgaivinti viešai neminimą verslą. Ir vėl pavaldinės dovaną teko paimti S. Šepučiui. „Metų kareiviu“ tituluotas dainų atlikėjas A. Nausėda. „Metų debiutas“ – tai Šilutės seniūno organizuojamas vaikų dviratininkų artėjantis čempionatas.
Kiek „Pamario ožkos“ gydo, dar nenustatyta, tačiau kad juokas yra geras vaistas – ne paslaptis. Už tai ir dėkui M. Budraičiui, nes visi kiti organizatoriai gal ir bus pirštą pajudinę, o štai jis paplušėjo iš peties. Laukime 11-ųjų „Pamario ožkų“ ir savo žodžiais bei darbais bandykime užsitarnauti tą šuns ar katės kailiuką.

Stasė SKUTULIENĖ

Nominantai fotografavosi su „dvariškiais“.

Nominantai fotografavosi su „dvariškiais“.

oz.zvaigzd.37.marg ozk.rabarbar.37.marg

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite