Dešimtoji būsimųjų pirmokų šventė

Gegužės 19 d. Šilutėje surengta būsimųjų pirmokų šventė „Aš šauniausias iš visų – į mokyklą išeinu“. Tai – dešimtoji tokia šventė, kurią rengia Šilutės „Gintarėlio“ vaikų lopšelio-darželio bendruomenė. Šįkart vaikų palydėtuvės į mokyklą prasidėjo eisena per Šilutę, o linksmybės vyko Pamario pagrindinės mokyklos stadione.

 Ilga šventinė eisena Lietuvininkų gatve Šilutėje atkreipė miestelėnų dėmesį – plevėsavo įstaigų vėliavos, vaikai mojavo gėlėmis ir skandavo: „Aš šauniausias iš visų – į mokyklą išeinu“.

Ilga šventinė eisena Lietuvininkų gatve Šilutėje atkreipė miestelėnų dėmesį – plevėsavo įstaigų vėliavos, vaikai mojavo gėlėmis ir skandavo: „Aš šauniausias iš visų – į mokyklą išeinu“.

Beveik 300 vaikų, kurie rudenį pradės lankyti pirmąją klasę, atvykę iš 20 Šilutės miesto bei rajono įstaigų, saugomi policijos ir lydimi Šilutės meno mokyklos orkestro muzikos, iš senojo turgaus aikštės centrine Lietuvininkų gatve atžygiavo į Pamario pagrindinės mokyklos stadioną. Ne ką mažiau sulaukta vaikų motinų, tėvelių, kitų šeimos narių bei artimųjų – jie būriais ėjo šaligatviais, vis fotografuodami, rikiuodami bei kalbindami savo vaikus. „Gintarėlio“ vaikų darželio vadovė Stefanija Petkienė, su savo kolegomis kasmet rengianti šią šventę, pasidžiaugė, kad dešimtoji šventė jau vyko ne jų darželyje, buvo iškilmingesnė, įsimintina ir vaikams, ir jų tėvams bei artimiesiems. Stadione daug motinų atėjo vedinos mažyliais, o kitos vežimėliuose sūpavo savo atžalas.

Savivaldybės Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vyr. specialistė Vida Nemanienė, vienintelė iš valdžios rūmų dalyvavusi šioje šventėje, informavo, kad rajono mokyklose yra 12 priešmokyklinio ugdymo vaikų grupių, iš viso rajone – 28, kai kur jos mišrios, kai kartu dienas leidžia ir jaunesnio amžiaus mažyliai. Rajone yra 391 būsimasis pirmokas.
Pamario pagrindinės mokyklos stadione buvo scena, nuo kurios sveikino S. Petkienė, V. Nemanienė, Seimo nario Kęsto Komskio sveikinimą perskaitė politiko padėjėja Daiva Liaugaudaitė. Stadione tvarką darė eisenai vadovavęs Karlsonas su Pepe Ilgakojine bei Freken Bok – mėgiami vaikiškų filmų personažai, kuriuos sukūrė „Gintarėlio“ pedagogės. Koncertavo „Gintarėlio“ vaikų vokalo studijos „Vėtrungėlė“ mažieji dainininkai, juos scenoje pakeitė Šilutės „Spindulys“. Į taktą šoko keliais rateliais sustoję mažieji, o netrukus į orą iš visų ratelių pakilo balionai su vaikų svajonėmis. Buvo ir saldainių.
Graži šventė. Galbūt verta nenutylėti ir motinų būrelyje išgirstų žodžių, kad rajono valdžiai šventė nerūpi, jai rūpi tik mokyklas uždarinėti… Tokia nuomonė sklandė stadione, kuriame buvo galbūt 500 vaikų ir jų tėvų bei artimųjų.

Stasė SKUTULIENĖ

Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos stadioną užplūdo 300 linksmų ir išsipuošusių būsimųjų pirmokų, kuriuos atlydėjo pedagogai bei tėveliai.

Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos stadioną užplūdo 300 linksmų ir išsipuošusių būsimųjų pirmokų, kuriuos atlydėjo pedagogai bei tėveliai.

Šilutės popchoro „Spindulys“ mažieji dainininkai ir šokėjai scenoje išsiskyrė ir apranga, ir judesiais.

Šilutės popchoro „Spindulys“ mažieji dainininkai ir šokėjai scenoje išsiskyrė ir apranga, ir judesiais.

Vienas komentaras

  • Stipri kritika

    Kol mes juokiamės iš Š. Korėjos iš Sovietsko rajono, viskas sugrįžo pas mus. Ką matau ir ką skaitau negaliu patikėti savo akimis. Nju Dzengo provincijoje iš 20 mokyklų suvežė vaikus kurie suškoko masinę rytinę mankštą. Tada vaikams perskaitomas tautos vado laiškas. Į dangų lyg taikos balandžiai pakyla balionai. Ar jums neteko matyti tokių dalykų? Man taip, prieš 25 metus, dar toje LTSR. Suprantu, vietiniams švietimo funkcionieriams tai nuostabūs vaikystės prisiminimai ir jie bando atkartoti patirdami harmonija. Bet jau ne tie laikai. Man gėda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite