Dešimtoji būsimųjų pirmokų šventė

Gegužės 19 d. Šilutėje surengta būsimųjų pirmokų šventė „Aš šauniausias iš visų – į mokyklą išeinu“. Tai – dešimtoji tokia šventė, kurią rengia Šilutės „Gintarėlio“ vaikų lopšelio-darželio bendruomenė. Šįkart vaikų palydėtuvės į mokyklą prasidėjo eisena per Šilutę, o linksmybės vyko Pamario pagrindinės mokyklos stadione.

 Ilga šventinė eisena Lietuvininkų gatve Šilutėje atkreipė miestelėnų dėmesį – plevėsavo įstaigų vėliavos, vaikai mojavo gėlėmis ir skandavo: „Aš šauniausias iš visų – į mokyklą išeinu“.

Ilga šventinė eisena Lietuvininkų gatve Šilutėje atkreipė miestelėnų dėmesį – plevėsavo įstaigų vėliavos, vaikai mojavo gėlėmis ir skandavo: „Aš šauniausias iš visų – į mokyklą išeinu“.

Beveik 300 vaikų, kurie rudenį pradės lankyti pirmąją klasę, atvykę iš 20 Šilutės miesto bei rajono įstaigų, saugomi policijos ir lydimi Šilutės meno mokyklos orkestro muzikos, iš senojo turgaus aikštės centrine Lietuvininkų gatve atžygiavo į Pamario pagrindinės mokyklos stadioną. Ne ką mažiau sulaukta vaikų motinų, tėvelių, kitų šeimos narių bei artimųjų – jie būriais ėjo šaligatviais, vis fotografuodami, rikiuodami bei kalbindami savo vaikus. „Gintarėlio“ vaikų darželio vadovė Stefanija Petkienė, su savo kolegomis kasmet rengianti šią šventę, pasidžiaugė, kad dešimtoji šventė jau vyko ne jų darželyje, buvo iškilmingesnė, įsimintina ir vaikams, ir jų tėvams bei artimiesiems. Stadione daug motinų atėjo vedinos mažyliais, o kitos vežimėliuose sūpavo savo atžalas.

Savivaldybės Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vyr. specialistė Vida Nemanienė, vienintelė iš valdžios rūmų dalyvavusi šioje šventėje, informavo, kad rajono mokyklose yra 12 priešmokyklinio ugdymo vaikų grupių, iš viso rajone – 28, kai kur jos mišrios, kai kartu dienas leidžia ir jaunesnio amžiaus mažyliai. Rajone yra 391 būsimasis pirmokas.
Pamario pagrindinės mokyklos stadione buvo scena, nuo kurios sveikino S. Petkienė, V. Nemanienė, Seimo nario Kęsto Komskio sveikinimą perskaitė politiko padėjėja Daiva Liaugaudaitė. Stadione tvarką darė eisenai vadovavęs Karlsonas su Pepe Ilgakojine bei Freken Bok – mėgiami vaikiškų filmų personažai, kuriuos sukūrė „Gintarėlio“ pedagogės. Koncertavo „Gintarėlio“ vaikų vokalo studijos „Vėtrungėlė“ mažieji dainininkai, juos scenoje pakeitė Šilutės „Spindulys“. Į taktą šoko keliais rateliais sustoję mažieji, o netrukus į orą iš visų ratelių pakilo balionai su vaikų svajonėmis. Buvo ir saldainių.
Graži šventė. Galbūt verta nenutylėti ir motinų būrelyje išgirstų žodžių, kad rajono valdžiai šventė nerūpi, jai rūpi tik mokyklas uždarinėti… Tokia nuomonė sklandė stadione, kuriame buvo galbūt 500 vaikų ir jų tėvų bei artimųjų.

Stasė SKUTULIENĖ

Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos stadioną užplūdo 300 linksmų ir išsipuošusių būsimųjų pirmokų, kuriuos atlydėjo pedagogai bei tėveliai.

Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos stadioną užplūdo 300 linksmų ir išsipuošusių būsimųjų pirmokų, kuriuos atlydėjo pedagogai bei tėveliai.

Šilutės popchoro „Spindulys“ mažieji dainininkai ir šokėjai scenoje išsiskyrė ir apranga, ir judesiais.

Šilutės popchoro „Spindulys“ mažieji dainininkai ir šokėjai scenoje išsiskyrė ir apranga, ir judesiais.

Vienas komentaras

  • Stipri kritika

    Kol mes juokiamės iš Š. Korėjos iš Sovietsko rajono, viskas sugrįžo pas mus. Ką matau ir ką skaitau negaliu patikėti savo akimis. Nju Dzengo provincijoje iš 20 mokyklų suvežė vaikus kurie suškoko masinę rytinę mankštą. Tada vaikams perskaitomas tautos vado laiškas. Į dangų lyg taikos balandžiai pakyla balionai. Ar jums neteko matyti tokių dalykų? Man taip, prieš 25 metus, dar toje LTSR. Suprantu, vietiniams švietimo funkcionieriams tai nuostabūs vaikystės prisiminimai ir jie bando atkartoti patirdami harmonija. Bet jau ne tie laikai. Man gėda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite