Dešimtoji būsimųjų pirmokų šventė

Gegužės 19 d. Šilutėje surengta būsimųjų pirmokų šventė „Aš šauniausias iš visų – į mokyklą išeinu“. Tai – dešimtoji tokia šventė, kurią rengia Šilutės „Gintarėlio“ vaikų lopšelio-darželio bendruomenė. Šįkart vaikų palydėtuvės į mokyklą prasidėjo eisena per Šilutę, o linksmybės vyko Pamario pagrindinės mokyklos stadione.

 Ilga šventinė eisena Lietuvininkų gatve Šilutėje atkreipė miestelėnų dėmesį – plevėsavo įstaigų vėliavos, vaikai mojavo gėlėmis ir skandavo: „Aš šauniausias iš visų – į mokyklą išeinu“.

Ilga šventinė eisena Lietuvininkų gatve Šilutėje atkreipė miestelėnų dėmesį – plevėsavo įstaigų vėliavos, vaikai mojavo gėlėmis ir skandavo: „Aš šauniausias iš visų – į mokyklą išeinu“.

Beveik 300 vaikų, kurie rudenį pradės lankyti pirmąją klasę, atvykę iš 20 Šilutės miesto bei rajono įstaigų, saugomi policijos ir lydimi Šilutės meno mokyklos orkestro muzikos, iš senojo turgaus aikštės centrine Lietuvininkų gatve atžygiavo į Pamario pagrindinės mokyklos stadioną. Ne ką mažiau sulaukta vaikų motinų, tėvelių, kitų šeimos narių bei artimųjų – jie būriais ėjo šaligatviais, vis fotografuodami, rikiuodami bei kalbindami savo vaikus. „Gintarėlio“ vaikų darželio vadovė Stefanija Petkienė, su savo kolegomis kasmet rengianti šią šventę, pasidžiaugė, kad dešimtoji šventė jau vyko ne jų darželyje, buvo iškilmingesnė, įsimintina ir vaikams, ir jų tėvams bei artimiesiems. Stadione daug motinų atėjo vedinos mažyliais, o kitos vežimėliuose sūpavo savo atžalas.

Savivaldybės Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vyr. specialistė Vida Nemanienė, vienintelė iš valdžios rūmų dalyvavusi šioje šventėje, informavo, kad rajono mokyklose yra 12 priešmokyklinio ugdymo vaikų grupių, iš viso rajone – 28, kai kur jos mišrios, kai kartu dienas leidžia ir jaunesnio amžiaus mažyliai. Rajone yra 391 būsimasis pirmokas.
Pamario pagrindinės mokyklos stadione buvo scena, nuo kurios sveikino S. Petkienė, V. Nemanienė, Seimo nario Kęsto Komskio sveikinimą perskaitė politiko padėjėja Daiva Liaugaudaitė. Stadione tvarką darė eisenai vadovavęs Karlsonas su Pepe Ilgakojine bei Freken Bok – mėgiami vaikiškų filmų personažai, kuriuos sukūrė „Gintarėlio“ pedagogės. Koncertavo „Gintarėlio“ vaikų vokalo studijos „Vėtrungėlė“ mažieji dainininkai, juos scenoje pakeitė Šilutės „Spindulys“. Į taktą šoko keliais rateliais sustoję mažieji, o netrukus į orą iš visų ratelių pakilo balionai su vaikų svajonėmis. Buvo ir saldainių.
Graži šventė. Galbūt verta nenutylėti ir motinų būrelyje išgirstų žodžių, kad rajono valdžiai šventė nerūpi, jai rūpi tik mokyklas uždarinėti… Tokia nuomonė sklandė stadione, kuriame buvo galbūt 500 vaikų ir jų tėvų bei artimųjų.

Stasė SKUTULIENĖ

Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos stadioną užplūdo 300 linksmų ir išsipuošusių būsimųjų pirmokų, kuriuos atlydėjo pedagogai bei tėveliai.

Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos stadioną užplūdo 300 linksmų ir išsipuošusių būsimųjų pirmokų, kuriuos atlydėjo pedagogai bei tėveliai.

Šilutės popchoro „Spindulys“ mažieji dainininkai ir šokėjai scenoje išsiskyrė ir apranga, ir judesiais.

Šilutės popchoro „Spindulys“ mažieji dainininkai ir šokėjai scenoje išsiskyrė ir apranga, ir judesiais.

Vienas komentaras

  • Stipri kritika

    Kol mes juokiamės iš Š. Korėjos iš Sovietsko rajono, viskas sugrįžo pas mus. Ką matau ir ką skaitau negaliu patikėti savo akimis. Nju Dzengo provincijoje iš 20 mokyklų suvežė vaikus kurie suškoko masinę rytinę mankštą. Tada vaikams perskaitomas tautos vado laiškas. Į dangų lyg taikos balandžiai pakyla balionai. Ar jums neteko matyti tokių dalykų? Man taip, prieš 25 metus, dar toje LTSR. Suprantu, vietiniams švietimo funkcionieriams tai nuostabūs vaikystės prisiminimai ir jie bando atkartoti patirdami harmonija. Bet jau ne tie laikai. Man gėda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite